Skocz do zawartości

Head Super Joy vs. Volkl Flair 76 elite czy jeszcze coś innego?


Monika_sztos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Potrzebuję podpowiedzi odnośnie wyboru nart, bo w każdym sklepie mówią co innego i zgłupiałam.

Jeżdżę od dziecka, jako nastolatka 3 sezony Alpy (robiłam na obozie jakiś 1 stopień na pomocnika instruktora), ostatnimi laty w Polsce (głównie Krynica) i spokojniej, bo pilnowałam na stoku dzieci 😉 teraz trochę podrosły i jedziemy do Włoch. Skalę umiejętności w skali do 10 oceniłam na 5/6, mój mąż i tata na 7 😉 Trochę jeżdzę za dziećmi więc wtedy wolniej i spokojniej, czasem jak jadę sama to lubię ciut szybciej i z krótkimi skrętami.

Moje stare narty Rossignol Harmony (kupione na szybko w markecie) były porażką, słabo się na nich jeżdziło. Ostatnio pożyczałam od szwagieki Atomic Cloud 9 i Blizzard Quattro 7,4 i było dużo lepiej.

Zrobiłam rundkę po okolicznych sklepach i w każdym inne mi doradzają: Volkl Flair 76 Elite, Head Super Joy, Atomic Cloud 9, Elan Insomnia 12.

Z tego zestawu najbardziej do gustu przypadły mi Volkl 76 elite, ale później doczytałam, że na stronie są jako początkujące i Head Super Joy.

Czy ktoś jest w stanie mi coś rozsądnego podpowiedzieć? Będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Volkl Racetiger SC, np. Yellow. Na nich jeździ moja żona (o wieku kobiety sie nie wspomina, ale niedawno zaczęła sie 7-ka z przodu 🙂)  i bardzo sobie chwali. Dobrze jeżdżącej córce zaproponuję tę lub nawet Racetiger SL.

Inne firmy też mają świetne narty, ale Volkle SC i SL mam dobrze przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli Twoje informacje dotyczące umiejętności o objeżdżenia są trafne to interesować Cię powinny tylko najwyższe modele nart dla Pań lub jakaś sportowa narta slalomowa.

Pozdrowienia

Czyli nic z powyższych rozumiem? tak siebie oceniłam, a tak osoby z zewnątrz więc może taka 6- stka byłaby wypośrodkowana.

Nie da się ukryć, że w sklepie podałam budżet do 2tys, bo tyle sobie założyłam więc może stąd takie typy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, a_senior napisał:

Zobacz Volkl Racetiger SC, np. Yellow. Na nich jeździ moja żona (o wieku kobiety sie nie wspomina, ale niedawno zaczęła sie 7-ka z przodu 🙂)  i bardzo sobie chwali. Dobrze jeżdżącej córce zaproponuję tę lub nawet Racetiger SL.

Inne firmy też mają świetne narty, ale Volkle SC i SL mam dobrze przetestowane.

Dziękuję, zaraz zobaczę jak cenowo wypadają, bo zapomniałam dopisać, że założyłam budżet do 2tys. To pewnie kolejne modele po tych Flairach.

Wiek z przedziału 35-40 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racetigery SC, nowe, znajdziesz za ok. 2200 zł. To tzw. druga slalomka. W sumie przyjazna narta, ale z charakterem.

Aha, tylko sie ich nie przestrasz. 🙂 Zobacz filmik Paganella, który ostatnio umieściłem i kilka fragmentów z jazdy żony na tych nartach. Delikatnie, spokojnie, ale w sumie pewnie.

Edytowane przez a_senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie daj się zafiksować na jeden model narty z danej grupy bo tego typu rady: mnie się dobrze jeździ to Tobie też będzie - są bezwartościowe z Twojego punktu widzenia.

Jeżeli określisz sobie grupę nart- np. najlepsza lub druga w kolejności narta damska - to w ramach tej grupy narty różnych producentów są dość podobne. A już drugie czy pierwsze SL będą bardzo podobne. Oczywiście nie będą to narty identyczne ale różnice w sprężystości, jej rozkładzie, twardości poszczególnych części narty będą na tyle niewielkie, że szybciej zaadaptujesz do narty swoją technikę niż mogłabyś dokonać szczegółowego wyboru. Dlatego po wybraniu typu narty i długości po prostu wybieraj najtańszą lub taką, która najbardziej Ci się podoba. Resztę załatwi adaptacja techniki oraz przygotowanie narty.

Pochodzisz z rodziny narciarskiej więc z pewnością wiesz, że jedyną poprawną i nie oszukańczą radą w sensie doboru jest: Kup sobie najlepsze narty na jakie Cię stać i ucz się jeździć.

Pozdrowienia serdeczne

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Monika_sztos napisał:

Dzień dobry,

Potrzebuję podpowiedzi odnośnie wyboru nart, bo w każdym sklepie mówią co innego i zgłupiałam.

Jeżdżę od dziecka, jako nastolatka 3 sezony Alpy (robiłam na obozie jakiś 1 stopień na pomocnika instruktora), ostatnimi laty w Polsce (głównie Krynica) i spokojniej, bo pilnowałam na stoku dzieci 😉 teraz trochę podrosły i jedziemy do Włoch. Skalę umiejętności w skali do 10 oceniłam na 5/6, mój mąż i tata na 7 😉 Trochę jeżdzę za dziećmi więc wtedy wolniej i spokojniej, czasem jak jadę sama to lubię ciut szybciej i z krótkimi skrętami.

Moje stare narty Rossignol Harmony (kupione na szybko w markecie) były porażką, słabo się na nich jeżdziło. Ostatnio pożyczałam od szwagieki Atomic Cloud 9 i Blizzard Quattro 7,4 i było dużo lepiej.

Zrobiłam rundkę po okolicznych sklepach i w każdym inne mi doradzają: Volkl Flair 76 Elite, Head Super Joy, Atomic Cloud 9, Elan Insomnia 12.

Z tego zestawu najbardziej do gustu przypadły mi Volkl 76 elite, ale później doczytałam, że na stronie są jako początkujące i Head Super Joy.

Czy ktoś jest w stanie mi coś rozsądnego podpowiedzieć? Będę wdzięczna 🙂

Damska komórka w rozmiarze około 157 i będzie Pani zadowolona. Dzieci da się na tym spokojnie zwozić, a jak potrzeba to i je dogonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Monika_sztos napisał:

no to te Head Super Joy są z drewnianym, Volkl flair 76 elite chyba tylko na środku

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,super-joy,12180.html
Coś ta karuba to jak topola nic ciekawego paulownia tyz lepiej inne drewno

https://backcountrymagazine.com/gear/tech-tips-core-concepts/

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Może warto poszukać używek w dobrym stanie? Można znaleźć fajne narty w dobrej cenie. Odezwij się do @Bruner79 może będzie miał coś ciekawego. 

Z używkami z nieznanego źródła może być różnie nie wszystko widać. No chyba, ze od Brunera, sprawdzony w boju forumowicz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...