Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy znacie jakieś normalne baseny w okolicach Pavcinej Ochoty/Liptowskiego inne niż aquaparki? Aquapark trochę za drogo - szukam zwykłego basenu w którym można by się odmoczyć po dniu jazdy. Na razie znalazłem basen w hotelu Sorea w Liptowskim Janie, napisałem maila z pytaniem o dostępność basenu dla nie-gości:

http://www.goracezrodlo.pl/slo2-4.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toro, a nie bierzesz przypadkiem sezonówki?

Te 69 euro to nie wydaje się drogo jak za cały sezon Basenova + Tatralandia.

No chyba że nie chcesz często jeździć, ale skoro sezonówka...

 

O zwykłym basenie nic nie wiem, w Pavcinej Lechocie wątpię by coś było, prędzej jakiś MOSIR w Mikulaszu :)

Są też tańsze termy bodajże Lucky parę km za Basenovą - można zaplanować np. w drodze powrotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toro, a nie bierzesz przypadkiem sezonówki?

Te 69 euro to nie wydaje się drogo jak za cały sezon Basenova + Tatralandia.

Biorę sezonówkę, zastanawiam się czy rozszerzyć o Szpindel.

Mam wrażenie, że aquaparki kosztują więcej niż te 69E? Coś strasznie mącili z tą częścią dopłaty.

 

Dobiłem się w końcu do hotelu Sorea:
basen czynny do 20tej, we wtorki zamknięte. Wejście 5E. Mieszkamy zawsze w Babcinej Ochocie - basen jest 13 km od kwatery. Ciekawa opcja na odmoczenie mięśni po dniu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę sezonówkę, zastanawiam się czy rozszerzyć o Szpindel.

Mam wrażenie, że aquaparki kosztują więcej niż te 69E? Coś strasznie mącili z tą częścią dopłaty.

 

Dobiłem się w końcu do hotelu Sorea:
basen czynny do 20tej, we wtorki zamknięte. Wejście 5E. Mieszkamy zawsze w Babcinej Ochocie - basen jest 13 km od kwatery. Ciekawa opcja na odmoczenie mięśni po dniu jazdy.

 

Ja też zawsze mieszkam w Pavcinej, to lubie w Tatralandii że jest czynna do późna - nie trzeba się gonić, można po nartach skoczyć na obiad i potem do wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te garby na 12-ce były fajne  :(

Jaaaakto? Wyrównalidwunastkę????? Świniee!!!

Ale fajna będzie kanapa Krupowa - Kosodrzewina. Będzie się zatrzymywać na Srdiecku? Bo tak jest opisana na ich stronie. Do tej pory unikałem zjeżdżania tak nisko bo, jako deskarz, nie żywię sympatii do chopokowych orczyków. Teraz otwierają się nowe tereny do podboju.
Śmieszny jest orczyk C14 - startuje tak, że człowiek przez sekundę leci w powietrzu. I jeszcze "zakręt śmierci" na 34a - patelnia taka, że jak się w nią wejdzie za szybko to ląduje człowiek za krawędzią ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję Chopok od 12 do 16 grudnia (a jak w weekend nie będzie tłumów to może dłużej). Ktoś z forumowiczów będzie tam w tym czasie? (Mogę też zebrać kogoś po drodze z Białegostoku, Warszawy lub Krakówka.)

​                                                                                    Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaakto? Wyrównalidwunastkę????? Świniee!!!

Ale fajna będzie kanapa Krupowa - Kosodrzewina. Będzie się zatrzymywać na Srdiecku? Bo tak jest opisana na ich stronie. Do tej pory unikałem zjeżdżania tak nisko bo, jako deskarz, nie żywię sympatii do chopokowych orczyków. Teraz otwierają się nowe tereny do podboju.
 

 

Całkiem tych garbów nie wyrównają, bo są za duże. Nie widać na tym zdjęciu za dużo, co świadczy, że te załamania terenu zostały:) Myślę, że wyrównali tylko trasę wszerz, tzn. nie będzie już tak, że lewą stroną jedzie się w takim jakby leju, a chwilę potem prawą.

 

Ogólnie Chopok w tym sezonie bardzo zyska, bo udostępnione zostanie ok. 3km zjazdu trasą 33 (do tej pory bez naśnieżania, więc rzadko przejezdną) i również nowa przestrzeń nad Krupovą (trasy 31a, 36) - do tej pory puste, z powodu talerzyków. Po północnej stronie zrobi się więc pusto, co mnie najbardziej cieszy. Nie widać na zdjęciach poszerzonej piątki, ale ją co roku trochę poszerzają "po cichu" - może też chcą to robić w tajemnicy przed ekologami, jak gdzieniegdzie u nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję Chopok od 12 do 16 grudnia (a jak w weekend nie będzie tłumów to może dłużej). Ktoś z forumowiczów będzie tam w tym czasie? (Mogę też zebrać kogoś po drodze z Białegostoku, Warszawy lub Krakówka.)

​                                                                                    Pozdr. 

Za wcześnie na plany z mojej strony. Zdecydujemy się tydzień przed ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaakto? Wyrównalidwunastkę????? Świniee!!!

Ale fajna będzie kanapa Krupowa - Kosodrzewina. Będzie się zatrzymywać na Srdiecku? Bo tak jest opisana na ich stronie. Do tej pory unikałem zjeżdżania tak nisko bo, jako deskarz, nie żywię sympatii do chopokowych orczyków. Teraz otwierają się nowe tereny do podboju.
Śmieszny jest orczyk C14 - startuje tak, że człowiek przez sekundę leci w powietrzu. I jeszcze "zakręt śmierci" na 34a - patelnia taka, że jak się w nią wejdzie za szybko to ląduje człowiek za krawędzią ;) ;)

 

Krupova - Kosodrevina to będzie gondolka 15os, taka sama jak Kosodrevina - Chopok. Będzie iść najkrótszą drogą na skos na lewo od orczyków patrząc od dołu, na Srdiecku pozostanie dalej to krzesło. 

 

Całkiem tych garbów nie wyrównają, bo są za duże. Nie widać na tym zdjęciu za dużo, co świadczy, że te załamania terenu zostały:) Myślę, że wyrównali tylko trasę wszerz, tzn. nie będzie już tak, że lewą stroną jedzie się w takim jakby leju, a chwilę potem prawą.

 

Ogólnie Chopok w tym sezonie bardzo zyska, bo udostępnione zostanie ok. 3km zjazdu trasą 33 (do tej pory bez naśnieżania, więc rzadko przejezdną) i również nowa przestrzeń nad Krupovą (trasy 31a, 36) - do tej pory puste, z powodu talerzyków. Po północnej stronie zrobi się więc pusto, co mnie najbardziej cieszy. Nie widać na zdjęciach poszerzonej piątki, ale ją co roku trochę poszerzają "po cichu" - może też chcą to robić w tajemnicy przed ekologami, jak gdzieniegdzie u nas:)

To że będzie szersza 12 to akurat plus. Jak zostanie trochę garbów to będzie ok. Nie liczyłbym bardzo na to że na północnej stronie trasy opustoszeją, niektórzy rzadko co przedostają się na południową stronę. Za to większy ruch na południu pewnie będzie. Trasy orczyków się zatłoczą przez godnole, bo z niej nie będzie można zjechać na trasę 33 (która jest świetna i bardzo na nią czekam, w zeszłym sezonie jechałem nią kilka razy na przełomie lutego i marca omijając w dolnej części kamienie wielkości pięści  :rolleyes: - narty całe  :) ). Żeby wjechać na 33 trzeba będzie wciągnąć się na szczyt i zjechać albo czarną 33 i kontynuować już 33a albo jechać w stronę czerwonej trasy na Zadne Derese i dojechać do 33a tym trawersem dojazdówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy orczyków się zatłoczą przez godnole, bo z niej nie będzie można zjechać na trasę 33 (która jest świetna i bardzo na nią czekam, w zeszłym sezonie jechałem nią kilka razy na przełomie lutego i marca omijając w dolnej części kamienie wielkości pięści  :rolleyes: - narty całe  :) ). Żeby wjechać na 33 trzeba będzie wciągnąć się na szczyt i zjechać albo czarną 33 i kontynuować już 33a albo jechać w stronę czerwonej trasy na Zadne Derese i dojechać do 33a tym trawersem dojazdówką.

 

Moim zdaniem mała część narciarzy będzie wysiadać w połowie - większość będzie od razu przesiadać się na II odcinek, zwłaszcza że przesiadka będzie teraz bardzo wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję Chopok od 12 do 16 grudnia (a jak w weekend nie będzie tłumów to może dłużej). Ktoś z forumowiczów będzie tam w tym czasie? (Mogę też zebrać kogoś po drodze z Białegostoku, Warszawy lub Krakówka.)

​                                                                                    Pozdr. 

Karnecik już chapnięty, więc jak nie wyskoczy w międzyczasie Livigno, to coś się pokombinuje. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to czekam na info. W tak zwanym międzyczasie wybieram się w połowie listopada na rozgrzewkę do Druskiennik. Może dwa dni...

                                                                                                              Pozdr.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to czekam na info. W tak zwanym międzyczasie wybieram się w połowie listopada na rozgrzewkę do Druskiennik. Może dwa dni...

                                                                                                              Pozdr.  

Dowiedz się dokładnie czy "naprawili śnieg". W wakacje mieli jakąś awarię, której skutkiem było zanieczyszczenie śniegu sadzą. Nic z tym nie robili przez parę miesięcy. W efekcie nie dało się jeździć - śnieg był tępy jak papier ścierny. Podobno jest już lepiej, ale daleko do dobrego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Toro za ostrzeżenie. Niestety nie bardzo mam jak to sprawdzić, bo mało kto tam jeździ. W każdym razie ja nie znam nikogo takiego. Ale spróbuję. Czy masz jakiś link do forum gdzie piszą po polsku lub ang., bo ichni język jest dla mnie "nieprzemakalny". Byłbym wdzięczny.

                                                           Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Toro za ostrzeżenie. Niestety nie bardzo mam jak to sprawdzić, bo mało kto tam jeździ. W każdym razie ja nie znam nikogo takiego. Ale spróbuję. Czy masz jakiś link do forum gdzie piszą po polsku lub ang., bo ichni język jest dla mnie "nieprzemakalny". Byłbym wdzięczny.

                                                           Pozdr.

 

Info znalazłem na fejsowej grupie snowboardowej. Wrzuciłem tam też teraz pytanie o warunki. Można dodatkowo sprawdzić na adechade.com, ogólnie wśród "parapieciarzy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać.

Toro, rozmawiałem z gościem, który jeździł tam kilka tygodni temu. Zeznaje, że wszystko jest OK. więc można śmiało śmigać!

                                                                                                           Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...