Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w tym roku podobnie jak w latach poprzednich będzie funkcjonował system profitów, to przy zakupie 25 akcji Tatry TMR otrzymuje się 6 dniowy karnet, który można wykorzystać na CHopoku, Łomnicy, Strbskie Pleso lub w Szpindlerowym. Mnie udało się kupić akcje gdy cena była po 110PLN, teraz niestety akcje podskoczyły do 131 PLN, ale i tak z żadnej lokaty nie uzyskamy takiego oprocentowania jak z benefitu TMR. Problemem może być jedynie posiadanie wolnych środków do zamrożenia do końca przyszłego sezonu.

 

Funkcjonuje każdego roku, więc pewnie i w tym. Ja kupowałem chyba 3 lata temu po 92 zł - nie dość że duży zarobek na akcjach, to jeszcze 6 dni do wykorzystania w sezonie (nie musi być 6 dni pod rząd) i to nie tylko na Chopoku. Wartość akcji na pewno jeszcze znacznie wzrośnie po inwestycjach w Szczyrku i Śląskim Wesołym Miasteczku.

 

Inwestycje na Chopoku też jak zwykle nie zawodzą - gondola to akurat nie ta najważniejsza, bardziej cieszy mnie naśnieżanie 33-ki na sam dół (więc już wszystkie trasy powinny być przejezdne do I dekady kwietnia) i nareszcie poszerzenie 5-tki, bo się tam zabić można było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z pytaniem do TMR czy będzie obowiazywać benefit rownież w tym sezonie. Odpowiedzieli że jeżeli tak to informacja ukaże się na ich stronie we wrześniu. Z tym zarabianiem na akcjach to bywa rożnie. Przed uwolnieniem Franka przez Szwajcarów akcje TMR dochodziły prawie do 200 PLN za akcję, po uwolnieniu spadły do 100 PLN. Ja nie nastawiałem się na zysk z akcji tylko na gratisowy karnet, ale zysk 20 PLN na akcji w ciągu 2 miesięcy też cieszy. Niestety bez znaczenia bo zamierzam trzymać je dopóty bedą obowiazywać benefity na darmowe karnety. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zarabianiem na akcjach to bywa rożnie. Przed uwolnieniem Franka przez Szwajcarów akcje TMR dochodziły prawie do 200 PLN za akcję, po uwolnieniu spadły do 100 PLN.

 

Z tego co wiem, to o co innego chodziło. Nie znam się na giełdzie, ale czytałem, że nie był to naturalny spadek cen akcji, tylko jakieś celowe działanie spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to o co innego chodziło. Nie znam się na giełdzie, ale czytałem, że nie był to naturalny spadek cen akcji, tylko jakieś celowe działanie spółki.

Pewnie tak, dotychczas się nie interesowałem notowaniami akcji, taki wniosek wyciągnąłem patrząc na przebieg wykresu cen akcji i jakoś to tąpnięcie zbiegło mi się w czasie ze skokiem Franka. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, dotychczas się nie interesowałem notowaniami akcji, taki wniosek wyciągnąłem patrząc na przebieg wykresu cen akcji i jakoś to tąpnięcie zbiegło mi się w czasie ze skokiem Franka.

Taki gwałtowny skok w dół o 50%? Prosta, pionowa kreska na wykresie? Było to gdzieś wyjaśniane na Forum. Chodziło o wypłatę dywidendy? Split akcji? Z tego co zrozumiałem to akcjonariusze na tym nie stracili - chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki gwałtowny skok w dół o 50%? Prosta, pionowa kreska na wykresie? Było to gdzieś wyjaśniane na Forum. Chodziło o wypłatę dywidendy? Split akcji? Z tego co zrozumiałem to akcjonariusze na tym nie stracili - chyba.

 

Ten skok to obniżenie kapitału zakładowego, każdy dostał zwrot polowy wartości akcji. Ja z darmowych karnetów skorzystałem już dwa razy (2 x 12 darmowych wejściówek). Dla mnie inwestycja w akcje była lepszym rozwiązaniem niż kupowanie sezonówki szczególnie jak cena akcji idzie do góry :) Co tu pisać, jeździ się za darmo. Nawet można powiedzieć że wraz ze wzrostem cen akcji zarabia się na jeżdżeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na plany budowy ośrodka narciarskiego "Sul'kovo" Demanovska Dolina który byłby rozbudową ośrodka Jasna - Chopok w części północno-zachodniej. 

 

Pomysł podobno nie najnowszy, ale dokumenty zostały złożone kilka dni temu. Biorąc pod uwagę rozmach TMR i stały, coraz większy napływ narciarzy w ich ośrodkach inwestycja wydaje się realna. Wyczytałem z dokumentów że data rozpoczęcia budowy to 2018 rok a ukończenia 2025. Łączna długość nowych tras ma wynieść 13,1km (52 hektary) w wariancie optymistycznym. Nowe wyciągi mają prowadzić w najwyższym punkcie na szczyt Bór 1887m n.p.m. Trasy w duzym stopniu będą wytyczone poprzez tereny zniszczonych lasów przez wiatrołomy (widać te tereny bardzo dobrze z pomarańczowej gondoli grand jet).

 

Wszystkie mapy, opisy i raporty można pobrać ze strony:
https://www.enviropo...manovska-dolina

 

 

Załączniki:
1- Na czerwono nowe wyciągi i trasy. Na starej mapie ośrodka Jasna-Chopok.
2- Żółty kolor to zniszczone lasy.

3- Optymistyczny, maksymalny zasięg wyciągów i tras.

Załączone miniatury

  • 1sf_Untitled.jpg
  • biotop.jpg
  • variant1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na plany budowy ośrodka narciarskiego "Sul'kovo" Demanovska Dolina który byłby rozbudową ośrodka Jasna - Chopok w części północno-zachodniej. 

 

Pomysł podobno nie najnowszy, ale dokumenty zostały złożone kilka dni temu. Biorąc pod uwagę rozmach TMR i stały, coraz większy napływ narciarzy w ich ośrodkach inwestycja wydaje się realna. Wyczytałem z dokumentów że data rozpoczęcia budowy to 2018 rok a ukończenia 2025. Łączna długość nowych tras ma wynieść 13,1km (52 hektary) w wariancie optymistycznym. Nowe wyciągi mają prowadzić w najwyższym punkcie na szczyt Bór 1887m n.p.m. Trasy w duzym stopniu będą wytyczone poprzez tereny zniszczonych lasów przez wiatrołomy (widać te tereny bardzo dobrze z pomarańczowej gondoli grand jet).

 

Wszystkie mapy, opisy i raporty można pobrać ze strony:
https://www.enviropo...manovska-dolina

 

 

Załączniki:
1- Na czerwono nowe wyciągi i trasy. Na starej mapie ośrodka Jasna-Chopok.
2- Żółty kolor to zniszczone lasy.

3- Optymistyczny, maksymalny zasięg wyciągów i tras.

Mają rozmach..........  - Siara Siarzyński :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą warunki (oby!) to wybieram się na kilka dni około 10 grudnia. Może się spotkamy.

                                                                                       Pozdr.

Na początek sezonu zdaje się że Strbske Pleso ma lepsze warunki, mniej śniegu potrzeba niż na Chopoku - bo tam kamienie często wystają jak dopiero co otworzą trasy. Ludzi też powinno być mniej. Chyba że tym razem śnieg dopisze i mrozy będą trzymać to naśnieżą ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taż dostałem maila, że już czas dopłacić do dokonanej wcześniej przedpłaty. Ciekawostka: to jedno z nielicznych "przypomnień o konieczności zapłaty" które mnie ucieszyło! :)

Ja co prawda nie skusiłem się na sezonówkę, karnety będę miał za posiadane akcje. Na Chopok wybieram się w okolicach Nowego Roku, jeżeli warunki śniegowe będą odpowiednie. Dany masz jakąś sprawdzoną miejscówkę w tamtym rejonie dla czterech dorosłych osób, może być na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taż dostałem maila, że już czas dopłacić do dokonanej wcześniej przedpłaty. Ciekawostka: to jedno z nielicznych "przypomnień o konieczności zapłaty" które mnie ucieszyło! :)

Chłopaki, właśnie chciałem o tym napisać ale wyprzedziliście mnie z tym info!!! ;)

Ktoś kupuje wersję rozszerzoną o Szpindlerowy Młyn? Chopok po paru wyjazdach lekko się, hmm, nudzi... Tatrzańska Łomnica i Sczyrbskie nie do końca "moje" (lubię las i plątaninę wąskich tras). Filmiki ze Szpindla zachęcają:

http://www.youtube.c...h?v=ZwD4Nnyun7w

 

Ogólnie to żałuję, że nie kupiłem akcji (pakiet 130 szt) jak były po 100 zł wrrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, do Jasnej.... (na Chopoku)! Znowu nie mogę dopłacić do sezonówki! Odbija kartę tak jak w zeszłym roku...

Też macie z tym problemy?


Jeszcze nie próbowałem dopłacić. W kwietniu były problemy z przejściem karty bo strona słowacka miała jakieś usterki w systemie i nic nie przechodziło, dopiero w ostatni dzień promocji się udało, może tym razem szybciej to pójdzie. Sezon wcześniej nie miałem żadnych problemów z płatnościami.

A na Chopoku gondolka rośnie:

Załączone miniatury

  • 14257715_10154550038777904_3894328327285089184_o.jpg
  • 14183870_10154565200707904_8048196556517657556_n.jpg
  • 14199226_10154565199887904_7727321772913070416_n.jpg
  • 14224943_10154565200392904_3880423913596350075_n.jpg
  • 14233170_10154565200372904_7918534250844870566_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozszerzenie trasy nr 5 ("turisticka") na odcinku zdublowanym przez kanapę z Luczek - termin ukończenia prac: Październik/Listopad 2016.

 

Na mapce widoczny też trawers, omijający ostatnią "ściankę" na 12-tce - niby był już tej zimy, ale rzadko przejezdny.

Trasa 1a zyska parę metrów szerokości na likwidacji orczyka, służącego głównie do nocnej jazdy i rzadko używanego.

 

Cieszy mnie, że po inwestycjach w kolejki, TMR bierze się teraz za komfort jazdy, bo tego od dawna brakowało.

Załączone miniatury

  • jasna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...