Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Na kartę tatrypass był zupełnie inny cennik. W tym momencie ta karta się ledwo opłaca przy karnecie na 6 dni.

Masz rację ,na Tatrypass była cena 139 przy karnecie 6 dniowym,teraz jest 169 więc przy kupnie karty za 5 Euro oszczędność jest śmieszna,całe 5 Euro.Tatralandia zrobiła to samo, najpierw 3 godziny kosztowały 17 Euro,teraz 18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś błąd na stronie 2x skipass 3 dniowy z Tatrypass jest tańszy niż 1 x 6 dni.

to nie pomyłka ,ten skipass 3 dniowy jest ważny tylko na Chopok Juh,czyli południe, poczytaj wcześniejsze posty ,albo to ,co jest napisane pod tajemniczymi gwiazdkami na stronie Tatrypass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł, mam dla odmiany obzniżkę dla wszystkich chętnych o 50%, tj. wychodzi 18€ za dzień skipassu, do wykorzystania od 11 do 28.3 http://www.telekom.s...team.php?id=958 najgłówniejszy warunek to posiadanie telefonu w slovak telekomie, reszta dziala jak w gruponie. Ja już kupiłem 2x2 ;) można spytać kogoś znajomego, żeby z wyprzedzeniem kupił prepaidową kartę przy okazji i potem kupić grupon, można też od biedy zrobić wszystko już na miejscu, ale trzeba przyjsc do kasy (tylko Biela Put) już z wydrukowanym kuponem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;) wybieram sie pierwszy raz na Chopok i jezdze jak narazie tylko niebieskimi trasami ;/ Pytanko mam (bo z mapy to dziwnie wyglada jak ją analizuje) gdzie jest poczatek trasy nr 5 (niebieska) czy tam gdzie znaznaczone 5a ?- tylko ktorym wyciagiem wjechac zeby tam dojechac ;) Wyciag A konczy sie na Rovna Hala - i z mapy wynika ze trzeba kilka metrow zjechac czerwona trasa skrecajac w prawo na niebieska ? Moze ktos podpowiedziec ?

Jest dokładnie tak jak piszesz - startujesz z Rovnej Holi i jakieś 100m niżej masz rozwidlenie - w prawo jest niebieska 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeżdzić wszystkimi wyciągami. Ale jak jesteś od niebieskich tras to sobie odpuść Chopok. Jeżeli będziesz swoim samochodem i zostawisz go na parkingu Jasna /biela put/ albo Otupne i będziesz się pchał na Rowną hole to jak wrócisz na parking ? Musiał byś jezdzić po trudnych trasach. Tak naprawdę to typowo niebieska jest Biela put/nie licząc lucki, która jest poza kompleksem/ reszta niebieskich ma trudniejsze fragmenty.Biela put ma niecały kilometr a z Rovnej holi ponad 3.

Użytkownik Kuba99 edytował ten post 27 luty 2013 - 16:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te parkingi sa za kazdym razem platne ? jesli tak to ile? - zawsze mozna podjechac z jasnej pod wyciag na rowna hole

płatne są głównie przy imprezach okolicznościowych jak w całej SK... Jak są płatne to około 5eur, może to być nawet 10!

Użytkownik rycho65 edytował ten post 28 luty 2013 - 22:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi newsletter, na Chopoku zaczyna już wiać...

A jest jakaś magiczna prędkość wiatru , powyżej któtej jest niemal pewne, że góra będzie zamknięta, lub jazda jest prawie niemożliwa? Na czymś się trzeba opierać planując wypad (zwłaszcza krótki) i nie wiem, patrząc na prognozy kiedy sobie powiedzieć, że to już nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś magiczna prędkość wiatru , powyżej któtej jest niemal pewne, że góra będzie zamknięta, lub jazda jest prawie niemożliwa? Na czymś się trzeba opierać planując wypad (zwłaszcza krótki) i nie wiem, patrząc na prognozy kiedy sobie powiedzieć, że to już nie ma sensu.

nowe wagony podobno mają gwarancję siły wiatru do 120km/h ,czyli huraganową i wtedy wszystko będzie nieczynne oprócz barów (?) ale wiadomo, że już przy sile wiatru 50-60km/h trudno zjeżdżać. Obecnie wiatr tam i u nas w Beskidach osiąga około 30km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile pokazywało, jak ostatnio byłem na Chopoku, ale na szczycie tak wiało, że przesuwało nas na samych butach, narty były zbędne.:) A następnego dnia mgła, że na 6 metrze ode mnie dzieci mi się gubiły.:) :)

teren wysokogórski...a jeśli Ciebie przesuwało to musiało być około 90km/h a może i więcej bo dzisiaj (w/g [email protected] ) przez silny wiatr nie chodziło 1/2 wyciągów! Siła wiatru wahała się od 25-30m/s (czyli do 108km/h - poważna wichura) po stronie północnej i od 18-25m/s (do 90km/h) po stronie południowej przy temp. -7*C. Nowe wagony chodziły i kanapa przy BP. Do Lukovej z wiatrem mają problem od lat... Nie wiem jak będzie za 10 dni ale z reguły w sezonach poprzednich, była już względna cisza ,pamiętająca pojedyncze krzesło na Chopok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok 4-5 marca, po kilku latach nieobecności w tym miejscu. Główny plan to zwiedzenie południowych stoków. Celowo wybrałem 2 dni z najlepszą pogodą i nie zawiodłem się, poza silnym wiatrem drugiego dnia. Nocleg w tzw. "hotelu" Garni (1*) w Liptowskim Mikulaszu. Innym bym nie raczej polecał - dość obskurny barak, ale tani (15E/os.) i zawsze w marcu są miejsca bez rezerwacji, więc można czekać na słoneczko i w drogę. Minusem jest jakość dróg na Słowacji - zdecydowane pogorszenie, co już zauważył niejeden forumowicz. Najbardziej zaskoczyła mnie ilość ludzi. W hotelu byliśmy prawie sami, cały Liptowski Mikulasz opustoszały, za to w Jasnej pełnia sezonu (a to dni robocze!). O 8.40 parking w Zahradkach już zamknięty, o 9 także ten główny w Jasnej. Raz zdążyliśmy, a raz musieliśmy jechać dalej w kierunku hotelu Liptov i gdzieś tam po drodze był taki pseudo-parking na 20 aut. Ktoś pisał w styczniu, że za parking skasowano go 6 Euro, wg mnie wszystkie zawsze były bezpłatne (tak jak i teraz). Za to na parkingach sam lód! Narty: Czynne wszystkie trasy poza nr 4 oraz 3 i 6 (te dwie czarne niby czynne, ale nie ubite). Warunki b. dobre, jedyne drobne przetarcia na trasie 33 na południe, ale z dwa tygodnie jeszcze będzie przejezdna. Pierwszego dnia, mimo tłoku, kolejki do wyciągów nie przekraczały 5 minut, ale wszystkie jeździły pełne, włącznie ze starym, 2-os. krzesłem na Konsky Grun. Ludzi na trasach dość dużo, choć bywały też trasy puste i równe do końca jak np. 31a i 36 po południowej stronie - krótkie, ale dość strome. Jeśli komuś nie przeszkadzają orczyki (czy właściwie talerzyki) to polecam! Natomiast zdecydowanie odradzam wjazd wyciągiem na Zadne Derese - najdłuższy wyciąg na Słowacji (1600m), ale pochyły i zlodzony tor z dziurami. Ogólnie na południowym stoku mniejszy tłok, ale trasy strome i to na dużej długości. Opustoszała też czarna trasa nr 7 po stronie Jasnej - wszyscy z Lukovej jadą w kierunku nowej gondoli na Chopok i chyba przez to. Nadal moim numerem jeden jeśli chodzi o trasy, pozostaje falista i widokowa 12-tka w Zahradkach. Wzdłuż trasy nr 5 wycięto sporo lasów - chyba będą poszerzać, wycięto też las pod nową trasę od "5" w kierunku Luczek, gdzie ma stanąć nowa gondola i tam ma powstać główna baza parkingowa, co rozwiążę problem przepełnionych parkingów. Drugiego dnia pogoda zapowiadała się pięknie, ale z powodu silnego wiatru nie działały obydwie kanapy na Lukovą. No to przeprawiamy się talerzykiem (duża kolejka) w stronę Jasnej, a tam jeszcze większa kolejka do nowego "cuda" w postaci kolejki szynowej o przepustowości 300 os/h (zwykły wyciąg talerzykowy przewozi 900 os/h, więc to raczej bezużyteczny bajer). Na szczęście włączyli też talerzyk obok krzesła na Lukovą - też duża kolejka i połowa narciarzy zasuwała pieszo na Priehybę wzdłuż trasy nr 2. Kolejki w Zahradkach na 10 minut stania, o godzinie 14.00 wyłączono z nieznanych przyczyn kolejną kanapę, co sprawiło że działała tylko ta na Priehybę. Gondola na Chopok bez oczekiwania, ale przy takim wietrze to raczej ekstremalna przygoda. Trasa z Chopoka to sam beton, po którym przewalał się śnieg - fantastyczne uczucie jechać po takiej "poduszce śniegowej" frunącej po trasie wraz z wiatrem, ale początkującym nie polecam. Na południowej stronie można z rozłożonymi rękami jechać czarną trasą na krechę, bo i tak wiatr hamuje - też fantastyczne uczucie! Generalne wróciłem bardzo zadowolony. Chopok w marcu, przy ładnej pogodzie, można porównać z niektórymi ośrodkami alpejskimi (np. Zell am See - nawet dość podobna "kopuła"). Infrastruktura bardzo się zmieniła, gondola "Funitel" na Chopok to najbardziej trafiona inwestycja - działa praktycznie zawsze i umożliwia przejazd na drugą stronę bez względu na pogodę. kanapa.JPG

Załączone miniatury

  • krupova.jpg
  • lukova.JPG
  • lukova-tunel.jpg
  • priehyba.JPG
  • trasa1.JPG
  • trasa1c.JPG
  • trasa7.JPG
  • trasa7a.JPG
  • trasa10.JPG
  • trasa11.JPG
  • trasa11a-1.JPG
  • trasa12.JPG
  • trasa12cd.JPG
  • trasa31.JPG
  • trasa35.JPG
  • twinliner1.JPG
  • twinliner2.jpg
  • wiatr.JPG
  • zahradky.JPG
  • brhliska1.JPG
  • brhliska2.JPG
  • brhliska3.JPG
  • chopok1.JPG
  • chopok2.JPG
  • chopok3.JPG
  • chopok4.JPG
  • chopok5.JPG
  • jasna.JPG
  • juh.JPG
  • kamennachata.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne Deresne - 1600m - najdłuższy wyciąg w SK czy na Chopoku bo to coś dla mnie nie zrozumiałe!? Generalnie parkowiska w SK: przy basenach, w ośrodkach narciarskich, itp ,są bezpłatne! Ale w czasie tamtejszych imprez okolicznościowych, np: bryndzowe gody, zabijaczkowe gody, itp - może być pobierana opłata!:cool: Funitel działa do prędkości huraganu.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 06 marzec 2013 - 22:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...