Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na sam ośrodek nie narzekam tylko na ten wiatr ,który łeb urywa nawet w słoneczny bezchmurny dzień ,ciekawe czy wtym nadchodzącym sezonie coś zrobili z tym wiatrem ,bo skoro to teraz taki fajny i rozległy ośrodek ,połączony właściwie to z tym wiatrem też powinni coś zrobić .

Ukatrupić ?;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę się podpiąć z pytaniem. Czy ktoś orientuje się o ewentualnych utrudnieniach dla narciarzy w ośrodku Jasna-Chopok, w związku z MŚ juniorów w narciarstwie alpejskim od 26.02.2014 r. Planuję rodzinny wypad w terminie 15-22.02.2014. Noclegi opanowałem, ale mam obawy o dostępność tras. Jakieś super przygotowania tras, treningi, itp.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W jaki sposób można nabyć skipass 6 dniowy w sezonie od 12-01-2014 w cenie 155€ z Liptov Card online w e-shop?

Wszystkie zakupy e- dokonujesz przez e- (dotyczy to także np gopassu za 2 eur) a oni Tobie później prześlą do domu lub możesz odebrać na miejscu w centrach informacji np w Jasnej.

 

Witam, pozwolę się podpiąć z pytaniem.
Czy ktoś orientuje się o ewentualnych utrudnieniach dla narciarzy w ośrodku Jasna-Chopok, w związku z MŚ juniorów w narciarstwie alpejskim od 26.02.2014 r.
Planuję rodzinny wypad w terminie 15-22.02.2014. Noclegi opanowałem, ale mam obawy o dostępność tras. Jakieś super przygotowania tras, treningi, itp.?

Byłem tam ostatnio i to sprawdzałem ...a Ty możesz to zrobić przez http://www.jasna2014.sk

(na kilka dni przed rozpoczęciem będzie przygotowanie tras nr 3 pod GS i S oraz  11a i 11 pod SG ale przykładem poprzednich zawodów grubo 2 tyg. przed zawodami były już dane trasy wyłączone więc i Ty teraz możesz liczyć na utrudnienia - także w Zahradkach gdzie ma być baza zawodów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zakupy e- dokonujesz przez e- (dotyczy to także np gopassu za 2 eur) a oni Tobie później prześlą do domu lub możesz odebrać na miejscu w centrach informacji np w Jasnej.

 

nie chcę gopass tylko LiptovCard. Przypuszczam że trzeba wysłać zadatek na LC i skany dowodów osobistych do włascicieli u których będe nocował po wyrobieniu LC mozna kupić taniej skipass przez e-shop chyba że znasz inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę gopass tylko LiptovCard. Przypuszczam że trzeba wysłać zadatek na LC i skany dowodów osobistych do włascicieli u których będe nocował po wyrobieniu LC mozna kupić taniej skipass przez e-shop chyba że znasz inny sposób?

Nad skipassami się jeszcze tam nie zastanawiałem ale przez przypadek ,na terenie Tatralandii (nie w kasie bo tam nie było ale w info pkt.) zakupiłem LC za 3 euro (karta ważna do 30.04.2014r.) gdzie podałem dane adresowe i otrzymałem wstęp na baseny wart 18eur a ja zapłaciłem tylko 9 eur! (promocja ta trwa do 31 bm.)

Jeśli chodzi o nowe promocje , także te na skipassy, to takowe zostaną podane po 01.XI

 

Jeżeli rezerwujesz gdzieś noclegi z LC to takową możesz też tam dostać  za darmo ze wszelakimi zniżkami na pobyt lub właśnie do końca 04.2014 ,a dane adresowe możesz przekazać po przyjeździe przy odbiorze karty.

Mogę się mylić ale nie znam jeszcze wszystkich możliwości odnośnie wykupienia tamtejszych skipassów bo takowe się dopiero rodzą i konkretnie będą podane w listopadzie br.

Jeśli jedziesz tam na dłużej niż 7 dni to chyba lepiej wykupić skipassy bezp. w przedsprzedaży?

Poczekałbym do XI gdy wszystko się wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert32, tak jak napisał rycho65, jeżeli wybrałeś właściwy pensjonat to Liptov Card dostaniesz gratis.

Wykaz kwater był kiedyś dostępny na stronie http://www.visitlipt...nie_liptov.html, ale teraz jest tam pusto.

 

Jeśli chodzi o zniżki w ubiegłym sezonie dostawałeś rabat 30% na sześcio i więcej dniowy skipass, jeżeli byłaś zakwaterowany przez 6 i więcej dni.
Z tym, że zniżka była od ceny skipassu jednodniowego, co dawało -39 Euro od ceny skipassu dla dorosłych za 6 dni. Teraz wychodzi -38 EURO.

 

A tu, proszę link, gdzie przedstawiono zasady zniżek na nowy sezon: http://www.liptovcar...sy_ZIMA2014.pdf

Miłej lektury ze słownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można nabyć skipass 6 dniowy w sezonie od 12-01-2014 w cenie 155€ z Liptov Card online w e-shop?

Poczekamy na listopad bo wszystko mają zaktualizować  ale od Janosika :lol:  z prasy SK dostałem cynk ,że lepiej mieć tam dwie karty czyli LC i GOpass - jedna za 0-5eu druga za 2 ,a Oni dla nas przygotują takie niespodzianki: http://www.gopass.sk/plus7 ,czyli wszystko z basenami za przynajmniej 50% - czyli masz taniej bo po 9 eu/den pod warunkiem ,że pojedziesz tam na 7 dni (przedsprzedaż trwa od 24 bm.) !!! :) Moje info - prezent dla Was na listopadowe święta - powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czy ktoś się już bawił w GOpass/plus7 ale żeby dostać te 6x Jasna/ Tatry i 6xTatralandia to trzeba mieć http://www.gopass.sk i kupon z gazetki Plus7 Dni nr 43:titulka_big.jpg

Nie wiem czy może być z e-papieru? - zadałem tam pytanie i teraz czekam na odpowiedź.

Trzeba się śpieszyć bo to tygodnik i nie wiem czy da się to jeszcze załatwić?

Spróbujcie też sami bo gra jest warta świeczki!

3x9eu skipas można wykorzystać do B.N. a 3 pozostałe od 30 marca do końca sezonu 13/14.

Podobnie jest z Tatralandią.

 

Co nowego pod Chopokiem?

O nowościach piszą na http://www.jasna.sk  oraz hej.pl

Na uwagę zasługuje Rotunda przy górnej stacji pod szczytem, także nowa niebieska trasa - latem wykorzystywana pod rowery oraz modernizacja od podstaw jednego z hoteli. Żal mi trochę ,że Bjersonova Chata , gdzie spędziłem kilka fajnych chwil (było to w 2001/02 - noclegi w sezonie po 300skk poza tylko 200! -a 10skk=0,9złPL!, trochę turystycznie z barem i restauracją ale znacznie wysoko - trudno się tam rezerwowało bo większą część chaty zajmowały od lat grupki turystów z Krakowa) ,wciąż czeka na nowego właściciela niszczejąc z roku na rok! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tu masz szczegółowy rozkład jazdy skibusów z mapką tras ,skibusy jeżdżą w miarę punktualnie , szczególnie rano, popołudniu bywało już różnie ,dojedziesz nimi zarówno na stok jak i do Tatralandii i Besenovej, najlepszą lokalizacją na nocleg ,tak aby nie przepłacić za spanie, a mieć blisko do skibusa są okolice Demanovej, jeśli chcesz mieć zniżkę na karnet 6 dniowy, musisz szukać noclegów , które wydają Liptovcard ,na jej podstawie dostaniesz zniżkę na skipass,jeśli jedziesz na krócej ,to nie ma znaczenia gdzie będziesz spała, my mieliśmy noclegi w Demanovej jakieś 400 metrów od przystanku skibusa, bez zniżki na karnety, ale za to tanie ,jak jesteś zainteresowana ,to wyślę ci namiar na PM   http://www.visitlipt...grafikon_a4.pdf      http://www.liptovcard.sk/zimapl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nadchodzący sezon jest już do kupienia nowa ,"alpejska" wersja http://www.gopass.sk (dawna tatrypass - wystarczy ją zaktualizować)

Wydaje mi się ,że będzie bardziej przydatniejsza niż liptovcard.sk (chociaż szerszy zasięg niż GO bo obejmuje cały liptov.sk) tym bardziej w ośrodkach TMR-u !?

 GP NL 185 na 105.jpg

Posłuży mi jako skipass a także pozwoli uzbierać trochę punktów/ euro na piwo. ;)

Już wkrótce na obu kartach będzie wersja polska. Gdy ktoś chce zimowe info już teraz to niech tel. do p.Anny tam: +421/220510448

(codziennie od 9-17, info tel.stac. także po polsku!) lub do p.Ewy w Edenie k/L.Mikulasza - dane mogę przekazać na PW - także w j.polskim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

 

Na nadchodzący sezon jest już do kupienia nowa ,"alpejska" wersja http://www.gopass.sk (dawna tatrypass - wystarczy ją zaktualizować)

Wydaje mi się ,że będzie bardziej przydatniejsza niż liptovcard.sk (chociaż szerszy zasięg niż GO bo obejmuje cały liptov.sk) tym bardziej w ośrodkach TMR-u !?

 attachicon.gifGP NL 185 na 105.jpg

Posłuży mi jako skipass a także pozwoli uzbierać trochę punktów/ euro na piwo. ;)

Już wkrótce na obu kartach będzie wersja polska. Gdy ktoś chce zimowe info już teraz to niech tel. do p.Anny tam: +421/220510448

(codziennie od 9-17, info tel.stac. także po polsku!) lub do p.Ewy w Edenie k/L.Mikulasza - dane mogę przekazać na PW - także w j.polskim!

Cześć Rycho.

Czy możesz podać szczegółowe info dotyczące tej karty? np.: jaka jest cena skipassu 6-cio dniowego w lutym z tą kartą? - nie moge się dodzwonic do tych Pań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

   

 

Cześć Rycho.

Czy możesz podać szczegółowe info dotyczące tej karty? np.: jaka jest cena skipassu 6-cio dniowego w lutym z tą kartą? - nie mogę się dodzwonić do tych Pań.

 

Wszystko już podałem a trudno mi pisać o szczegółach bo to trochę trwa może dlatego ,że jeszcze i tam wszystkiego nie wiedzą ,a infos jest tylko w j.słowackim. Symulacje kosztów możesz przeprowadzić w/g www. j/w - mnie wyszło ,że w lutym zapłacisz za 6-kę 180eu czyli masz 5eu zniżki. Znaczący rabat odczuwa się dopiero przy 10-dniowym i jest ważny od grudnia do końca kwietnia ,a jego cena wynosi 260eu - jest w przedsprzedaży do 21.12. chyba także poza gopassem bo przez liptovcard.sk i inny e-shop.

PS Wczoraj telefonowałem i za drugim razem przed 17-tą się udało ,a trwało to około minuty - później rozmawiałem blisko 15!

Jeszcze szybciej połączyłem się z Edenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest info o tej karcie GoPass. http://www.narty.pl

To jest raczej "prasowe info". Jak działa pass to jest podane na http://www.gopass.sk

Najwłaściwszą informację można otrzymać tam także w j.pol. pisząc lub rozmawiając tel. (mobil i stac.).

PS Są jeszcze gopass/plus7 poza sezonem - warto skorzystać - wszystko po 9eu/os./den j/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam ostatnio i to sprawdzałem ...a Ty możesz to zrobić przez http://www.jasna2014.sk

(na kilka dni przed rozpoczęciem będzie przygotowanie tras nr 3 pod GS i S oraz  11a i 11 pod SG ale przykładem poprzednich zawodów grubo 2 tyg. przed zawodami były już dane trasy wyłączone więc i Ty teraz możesz liczyć na utrudnienia - także w Zahradkach gdzie ma być baza zawodów)

 

Otrzymałem dzisiaj odpowiedź, e-maila od Sekretarza Generalnego World Junior Championships JASNA 2014, w którym informuje mnie, iż zamknięcie tras nr: 1 (dolna część), 7 i 11 nastąpi w dniach 23.02-08.03.2014 r. Pozostałe trasy mają być otwarte jak zwykle (o ile warunki atmosferyczne pozwolą - dop. mój).

Czy mam mu wierzyć? W kontekście twojej wypowiedzi mam dylemat, bo rezerwacje porobione, zaliczki popłacone...

Zawsze można "przebookować" na inny termin, ale czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj odpowiedź, e-maila od Sekretarza Generalnego World Junior Championships JASNA 2014, w którym informuje mnie, iż zamknięcie tras nr: 1 (dolna część), 7 i 11 nastąpi w dniach 23.02-08.03.2014 r. Pozostałe trasy mają być otwarte jak zwykle (o ile warunki atmosferyczne pozwolą - dop. mój).

Czy mam mu wierzyć? W kontekście twojej wypowiedzi mam dylemat, bo rezerwacje porobione, zaliczki popłacone...

Zawsze można "przebookować" na inny termin, ale czy jest sens?

Decyzja należy do Ciebie bo Ty z tego będziesz korzystał a ja tam nie siedzę zaś Sekretarz to organizuje - nie ja.

Jeśli chcesz trochę pobyć na zawodach to ja bym nic nie zmieniał gdyż wyłączone będą tylko 3 trasy (na kilkanaście)  a moja informacja  pokrywa się z info Sekretarza może oprócz trasy nr3 na 7. Mapkę wyłączonych tras masz w broszurce zawodów j/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frantic_1  otrzymałeś odpowiedź od organizatora zawodów za przygotowanie tras odpowiada ośrodek. Myślę że przekazanie gotowych tras nastąpi 23.02. Ośrodek też potrzebuje czas na przygotowanie m.in miejsc dla kibiców i zamknie trasy wcześniej. Do zawodów mniejszej rangi zamykali trasy tak jak pisał rycho65. Pisałeś też na  [email protected]?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frantic_1  otrzymałeś odpowiedź od organizatora zawodów za przygotowanie tras odpowiada ośrodek. Myślę że przekazanie gotowych tras nastąpi 23.02. Ośrodek też potrzebuje czas na przygotowanie m.in miejsc dla kibiców i zamknie trasy wcześniej. Do zawodów mniejszej rangi zamykali trasy tak jak pisał rycho65. Pisałeś też na  [email protected]?

Poszło również do "właściciela góry", czekam na odpowiedź. Od organizatora odpowiedź dostałem dopiero po drugim mailu.

 

Edit:

I jest odpowiedź. No, niestety mieliście rację. ;)  

[email protected] donosi, że tydzień przed rozpoczęciem FIS WJC "mogą" :angry: nastąpić utrudnienia na trasach zjazdowych.

Konkretne informacje mają pojawić się w późniejszym czasie na stronach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sie doczytać czy kupując karnet 6 dniowy z zniżka LIPTOV Card -  jeden z tych dni bedę mógł wykorzystac np. w Tatralandii

 Nie ma znaczenia czy ze zniżką LC masz mozliwość zakupu 6 skipass-u w cenie 5 dniowego. Będziesz mógł wykorzystać skipass na wejscie do Tatralandii ale w tym samym dniu na ten skipass nie pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma znaczenia czy ze zniżką LC masz mozliwość zakupu 6 skipass-u w cenie 5 dniowego. Będziesz mógł wykorzystać skipass na wejscie do Tatralandii ale w tym samym dniu na ten skipass nie pojeździsz.

Trzeba też wiedzieć że przy zakupie skipassu w kasie dopytują gdzie się mieszka i jeśli podana miejscówka jest na liście to ma się zniżkę na skipass (tak ja to rozumiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...