Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

To zapytam inaczej - czy jest szansa przez tydzień wyprodukowac tyle sniegu tylko z systemu naśnieżania , żeby te trasy otworzyc...

To zależy od:
  • Temperatury
  • Wilgotności względnej
  • Wiatru. O nim często się zapomina, a może uniemożliwić naśnieżanie
  • Ilości dostępnej wody. Też bardzo ważne. Podejrzewam że zbiorniki są już prawie puste, więc pewnie naśnieżać będą mogli na pół gwizdka, z prędkością naturalnego dopływu wody...
Za dużo nieznanych parametrów. Czyli czyste spekulacje... Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Z waszych doświadczeń - jaka jest szansa ze wszystkie trasy będą czynne na święta . MAm kwaterę zarezerwowaną od 26-tego i do wtorku muszę albo za nią zapłacić, albo zrezygnować. Jadę z synem na 4 dni i zastanawiam się czy jest sens tam jechać.... emil

Nie wiem w czym problem skoro zdecydowałeś się na najdroższy okres i chcesz pojeździć w tamtym rejonie? W/g www.skionline.pl pogoda zapowiada się bombowa - piękne słoneczko, wcześniej 2-3 dni z opadami śniegu ,które na pewno polepszą warunki na stokach (obecnie czynne 7 tras natomiast wszystkie trasy pokryte są tam śniegiem ,od 15-30cm). Na wiatr się nie zanosi. Jedynym utrudnieniem mogą być tłumy w dyskotekach. Ja bym pojechał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pociechę, wiem, że to najgorszy okres, ale mam 2 dzieci w wieku szkolnym itd. Zdecydowałem się na CHopok, bo nigdy tam nie byłem, wiele tras , nowe kolejki, pomyśłałem, że jest szansa, że się ten cały tłum sylwestrowy jakoś rozproszy. Podejrzewam, że wszędzie czy to Polska, czy Czechy/Słowacja będzie tak samo tłoczno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie bój się o narty, oni tam nigdy nie szaleją nadmiernie z podawaniem grubości pokrywy. Taka skrajność w porównaniu do częstego podawania "120cm" (w zaspie pod armatką) Jak pojedziesz przez Dolny Kubin, Rużomberok, to trzeba mieć winietę na autostradę (30km, lub ją ominąć równoległą drogą) O ile nie pojedziesz świeżo do dużych opadach, to jedź przez Zuberec - jest szybciej i nie trzeba winiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie google maps pokazuje mi już pierwszy odcinek E77 za Chyżnem jako odcinek płatny... Między granicą a Trstena... Z kolei jak patrzę na informacje o odcinkach płatnych na Słowacji to ta droga nie jest ujęta... A jak oceniasz drogę przez Czarny Dunajec? Bo możliwe, że w Zakopanym jeszcze będę dzień wcześniej i wtedy nie jechałbym na około...

W zeszłym roku te odcinki bliskie Chyżnego dla osobówek nie były objęte winietkami. Masz na myśli drogę przez przejście w Chochołowie (nie Cz. Dunajec)? Jak tak, to raczej spoko, jest kawałek podjazdu między Orawicami, a Zubercem ale lżejszy niż między Zubercem, a Mikulaszem. Nawierzchnia w lecie, z perspektywy roweru szosowego wyglądała znośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem tam kolo 20.12 i jest znaczek że bez opłaty jest ta trasa (jeśli chodzi Ci o tą która mija Trstene, a potem też Oravsky Hrad). Ja na Twoim miejscu jadąc od Chyżnego skręciłbym w miejscowości Podbiel w lewo na trasę nr 584, która jest szybsza, ładniejsza i nie utkniesz na niej za żadną ciężarówką. Później przez Liptowski Mikulasz jedziesz dalej prosto tą samą trasą i dojeżdżasz pod wyciągi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear All, na Chopok wybieram się za trzy tygodnie i mam pytanie do forumowiczów ze Śląska - jak wygląda przejazd trasą miedzy Tychami a Pszczyną..? Pytam, gdyż ponoć ruch jest utrudniony na tym odcinku, ja będę jechał z Łodzi..

W dniach roboczych od godz. 8-16 jest trudno tam przejechać - traci się nawet 1 godz., najlepiej ominąć ten odcinek z Katowic kierując się na Mikołów, później na Skoczów i Bielsko-B. lub bezpośrednio na Cieszyn i Żylinę. Najtrudniejszy odcinek jest na wysokości Tych. Aby go ominąć można pojechać starą drogą z Czułowa ul.Katowicką i Bielską ,i wyjeżdżasz w Kobiórze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o relację z wyprawy tj warunki i jakości tras czy nie przereklamowane

A przeczytałeś już wcześniejsze? PS Generalnie nie opłaca się tam jechać bo: -daleko -drogo -wietrznie -wiecznie: lód, muldy i tłumy turystów ;) - jeszcze gorzej niż na Krupówkach w top sezonie! :D Nie od kozery Chopok zwany jest " lodową górą wiecznych wiatrów "!:cool: Za tydzień przyjadą tam goście na swoje święta - to będzie dopiero kolorowo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz te parę euro więcej i możliwości aby pojechać te parę kilometrów dalej do Austrii to warto z tym zastrzeżeniem że musi tam być sporo śniegu ;) po drugiej stronie górki są czarne trasy tam kolejek i ryśka nie ma :) BB_CHOPOK_JUH_SRDIECKO-l.jpg Jak na 31 grudnia to tragedii nie ma

Użytkownik mm2 edytował ten post 31 grudzień 2012 - 11:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawet przejazd miedzy 7 a 18 jest nie najlepszy :P. Ja mogę polecić trasę przez Imielin 934, Bieruń, Bojszowy 931 i wylatujesz w Pszczynie. Sam jeżdzę przez Oświęcim, Brzeszcze, Bestwinę do BB trasa dla mnie krótsza i w godzinach szczytu szybsza, po godzinach na równo. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się czy odcinek Bielsko - Żywiec (ekspresówka) jest już otwarty..?

Gdyby był otwarty to bym się tam bawił przez tydzień ;) a w TV ministrowie i księdza by pokazywali... Jeszcze wiele brakuje. Nie masz co kombinować - dobrze tobie radzę - trasa dłuższa ale szybsza i najwygodniejsza prowadzi z Katowic na Skoczów/ Cieszyn, później na Żylinę i L.Mikulaś. www.mapy.cz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gielek, a o której godzinie zaczynałeś jazdę..? Rycho65, Pumpa - dzieki za odpowiedź w/s odcinka Tychy - Pszczyna. P.S. Czy orientujecie się czy odcinek Bielsko - Żywiec (ekspresówka) jest już otwarty..?

Najnowszy termin zakończenia inwestycji to koniec marca 2013. Zakładając, że zapewnie znowu będzie jakieś opóźnienie, to na narty S69 pojedziemy raczej w przyszłym sezonie... http://bielskobiala....9_do_Zywca.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycho65, możesz napisać ile zwykle zajmuje Ci trasa przez Cieszyn i Żiline?

Nie łamiąc przepisów jest to średnia na około 3,5 h do 4h (sobota/ niedziela, jazda płynna, samochód/ autokar). W dni robocze (ewentualnie trudne warunki atmosferyczne - czego nie pamiętam) to muszę doliczyć około 15 - 30 min. Przez Korbielów - Namestovo, później na D.Kubin lub Zuberec/ Habovka - Tatralandia to jest zawsze przynajmniej 4h (brak płynności). Podobnie jest przez Zwardoń/ Skalite. Trudno mi wyliczyć te trasy co do sekundy bo nigdy tego nie czynię tym bardziej nie prowadząc pojazdu. Ale te moje wartości są bardzo realne po odliczeniu czasu na jakieś doznania krajoznawcze lub drobne zakupy po drodze. Jadąc tam, z reguły kierujemy się al.Bielską na Kobiór i przez Korbielów-D.Kubin bo jest z górki ;) a z powrotem na Żylinę i Cieszyn/ Bielsko. A jak to jest u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jeżdżę wyłącznie przez Zuberec i zajmuje mi to około 3godzin w weekendy, do 3,5h jak się trafi jakaś ciężarówka i wzmożony ruch. Jak wyjadę z domu o 6, to w okolicach 9, max 9.30 jestem na parkingu. Z reguły wygląda to tak: w 1 godzinę (czasem mniej) dojeżdżam do Żywca, potem kolejną godzinę zajmuje dojazd do Namestova, albo nawet Tvrdosina, a potem przez góry i jestem na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też wybieram się na Chopok. Będziemy nocować w Pavcinej Lehocie, i mam pytanie jeśli chodzi o jedzenie, macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie, które warto odwiedzić ?? Korzystając z waszego doświadczenia jak oceniacie te skibusy, jest to wygodna sprawa (nie trzeba jeździć autem i można winko wypić na stoku) tylko czy jest opcja nimi jeździć w miarę sprawnie ?? :)

To już było ale... Skibusy poprzez www.liptovcard.sk za darmo(!) dopiero ruszają od głównego sezonu i na całodzienne oraz popołudniowe jeżdżenie można zdążyć. Masz jeszcze połączenia z www.mikulas.sk szukaj tu: www.cp.sk ,a jeśli tobie to nie dogodzi to skorzystaj z taxi - w 4 osoby także płacisz około 10euro za 10km, oczywiście czym dalej tym taniej jak u nas. Na miejscu masz komunikację około Jasnej a tam: www.kamnapivo.sk ,wybierz sobie knajpę bo nie wiem jaki charakter preferujesz i skąd jesteś oraz ile masz lat. Osobiście polecam sieć popularnych w SK kolib - można poznać słowacką kuchnię. W P.Lehota masz 3 knajpy ale nie wiem co tam serwują obecnie. Oprócz powyższego grasuje tam skiforumowy Harnaś oraz są pokoje w ogłoszeniu to oni też na pewno pomogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy zapłacisz za nie założenie w osobowce 3 razy w chopoku przez zuberec i zawsze dobrze się jechalo ale nigdy po świeżych opadach śniegu, raz to mi się tak ta serpentyna spodobała że o mało hamulców nie spalilem ;-)

Użytkownik mm2 edytował ten post 11 styczeń 2013 - 09:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...