Skocz do zawartości

IO Pekin 2022


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mlesik napisał:

Wygrywa główna faworytka. Pełen szacun. Szkoda Hector bo szła na złoto nr dwa. Shiffrin kosmiczny błąd. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że faktycznie dziwny ten śnieg - chociaż nigdy w takie bajki nie wierzyłem. Natomiast tyle dnfów w każdych zawodach może z tego się brać.

Cześć

I musicie na ten temat pisać gdy ja sobie wszystko nagrywam i oglądam dopiero jak wrócimy z pracy???

Więc... o SL jutro.

A co do śniegu to z pewnością jest inny. Widać to po jeździe i po tym jak chwyta narty w najbardziej niespodziewanych, oczywistych dla zawodników momentach. Widać było o przejazdach DH i SG, że niektórzy zawodnicy się po prostu bali. I nie myślę tu o zawodnikach z krajów egzotycznych narciarsko ale o ugruntowanych nazwiskach z worem FIS punktów na koncie.

Sam wiesz jaka jest różnica pomiędzy śniegiem naturalnym a sztucznym albo mieszanką a tu jest podobno jeszcze coś innego. Druga sprawa to bardzo niska wilgotność, która też może powodować różnicę w "odbiorze" podłoża. Pewne jest jedno, niektórzy ten egzamin serwisowo taktyczny zdali, tak jak Hector, Brignone, Mayer, czy Gut - wielkie brawa, naprawdę wielkie - choć nie przepadam za tą zawodniczką, inni nie jak Paris, Robinson, Liensberger, Innerhofer, Kilde - mimo medalu. Z Vlhovą chyba sprawa inna. Ona po prostu nie jechała tego GS i teraz pytanie czy nie mogła/umiała czy po prostu miała jedne cel na tych IO - złoto w SL i jej nie zależało zupełnie i chodziło o to by przypadkiem nie złapać kontuzji? Ciekawe...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mitek napisał:

Ona po prostu nie jechała tego GS i teraz pytanie czy nie mogła/umiała czy po prostu miała jedne cel na tych IO - złoto w SL i jej nie zależało zupełnie i chodziło o to by przypadkiem nie złapać kontuzji? Ciekawe...

Vlhova odpuściła dużą część SG i DH w sezonie "olimpijskim" i koncentrowała się na SL. Jak widać popłaciło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kubis napisał:

Vlhova odpuściła dużą część SG i DH w sezonie "olimpijskim" i koncentrowała się na SL. Jak widać popłaciło.

Cześć

Tak, jej długofalowa taktyka była oczywista. Ale w takim razie po co w ogóle ten start w GS? Jako forma przetarcia w warunkach startowych, no chyba tylko tak to można interpretować?

No bo przecież nie tak, że "najlepsza aktualnie zawodniczka na świcie" dała dupy? 🙂

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak, jej długofalowa taktyka była oczywista. Ale w takim razie po co w ogóle ten start w GS? Jako forma przetarcia w warunkach startowych, no chyba tylko tak to można interpretować?

No bo przecież nie tak, że "najlepsza aktualnie zawodniczka na świcie" dała dupy? 🙂

Pozdro

Może coś jej nie leżało i się "uleżało" dopiero w drugim przejeździe SL.

Zawodniczki (Vlhova boldem) z miejsc 7,8,9,11 po pierwszym przejeździe miały kolejno 2,1,3 i 6 czas w drugim. Za to 1,2,3,4 miały 9,18,DNF i 5. Albo presja, albo ustawienie, albo degradacja trasy. Coś zaważyło.

W GS było równo słabo 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wierzę w bajki o innym śniegu, wpływającym na zawodników i zawodniczki. Był inny, może takie specyficzne warunki. B niskie temperatury, nowe armaty itp.  Ale był inny dla wszystkich.  W końcu były jakieś pierwsze skręty dla wszystkich na tym śniegu.  To nie są nowicjusze.

Psychika. Igrzyska(nie piszę Olimpiada, ponieważ to be). Ma się zdobyć złoto, w prawie wszystkich konkurencjach. Złoto  olimpijskie, przydzielane raz na cztery lata. Życie niesie niespodzianki. Jedyna okazja. Mam pięć minut. W PŚ są kolejne zawody. Osiem w sezonie w konkurencji. Wypadnę, to są  następne. Tu na Igrzyskach nie mogę wypaść, ale muszę pojechać na cały gaz. Inaczej będą mówić, że brak ambicji. Zawiodłam !

Zawiodłam.  Kibic powiedział, że dałam d...Chciał mnie kopać leżącą. Dżentelmen !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piszesz jakbyś się nie znał zupełnie.

Oczywiście, że warunki były równe, ja bym nawet powiedział wyjątkowo równe bo stoki trzymają długo.

Ale sam doskonale wiesz, że każdy - Ty, Ja i zawodnicy też - mają swoje preferencje i są warunki w których czują się lepiej lub gorzej, miejsca gdzie są lepsi, gdzie zyskują i inne gdzie tracą.

Tutaj kwestia śniegu jest podkreślana przez wszystkich, którzy się znają znacznie lepiej ode mnie - czyli zawodników - więc negowanie tego jest po prostu słabe.

Psychika - to oczywistość, natomiast odrobienie lekcji przez sztab i zawodnika ze specyfiki zawodów to inna sprawa, wpływająca na psychikę i pewność siebie ale inna, techniczna po prostu.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mlesik napisał:

Powinni puścić GS facetów w takich warunkach? Wg mnie nie i nie trafia do mnie gadka że powinni jeździć w każdych warunkach. Czekam 4 lata na GS na IO i dostaję coś nie do oglądania.

Przynajmniej wyniki oddają układ sił ale widowisko słabe.

A dla mnie widowisko było dobre. Widać było, kto potrafi zmieniać technikę ze skrętu w skręt. Gdzie wrzucać narty, a gdzie jechać na krawędzi. Kto był na tyle szybki, żeby zmieścić się w podkręconych bramkach. To igrzyska olimpijskie i mieli wygrać najlepsi, niekoniecznie przy wielkim show gdzie 100 zawodników pięknie kręci wszystkie bramki i nie wiadomo dlaczego wygrał pierwszy, bo każdy ładnie jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mlesik said:

Powinni puścić GS facetów w takich warunkach? Wg mnie nie i nie trafia do mnie gadka że powinni jeździć w każdych warunkach. Czekam 4 lata na GS na IO i dostaję coś nie do oglądania.

Przynajmniej wyniki oddają układ sił ale widowisko słabe.

Też się zastanawiałam, nie obejrzeliśmy drugiego przejazdu. 
Rzeczywiście mało co było widać z tych kamer, choć na trasie była pewnie  lepsza widoczność niż nam się wydawało.  
Ciekawi mnie, jak ograniczenie i zawężenie pola widzenia,i zmiana percepcji wpływa na przejazdy zawodników. 
Fajnie zestawili przejazd dwóch najlepszych po pierwszym zjeździe na dolnym odcinku. 
Tutaj Odermatt zyskuje stojąc jakby ciut wyżej  nad deskami  3BDBA834-8354-47DA-9125-0CB7A94EC27C.thumb.jpeg.e1dc46af65ec30f1fdfc7afb996336ac.jpegE55809A9-0CA3-4752-B7C3-E354D2188054.thumb.jpeg.cfef10e1dba4d33d27d7717783cddd88.jpeg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mitek said:

Cześć

Ale na zdjęciach pokazane są te same momenty w czasie przejazdu - ta sama chwila - ale obaj zawodnicy są w różnym momencie skrętu. Nie ma co porównywać pozycji. Jedyna co można, to o ile Odermatt był w przodzie.

Pozdrowienia

Tak na zdjęciu widać ich w innych fazach skrętu, i zdjęcie tak dobrze tego nie pokazuje... w filmie było to już zauważalne i na Live Photos tez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...