Jump to content

Czarna Góra

Administrator
 Share

Recommended Posts

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Czy mógłbyś dokładnie określić miejsca tych "minerałów". o których piszesz i je nazwać, bo też planuję tram przynajmniej jeden dzień a nie chciałby się natknąć na coś czego nie znam. Bardzo proszę...

Pozdrowienia serdeczne

Pierwsze miejsce: kilka płaskich kamieni, średnica ok 3cm, wystające ze śniegu zaraz na wyjściu z Luxtorpedy -> na czerwono "pole minowe".

Drugie miejsce: w 1/3 długości trasy B-Fis, wpadłem pod koniec nartowania na zlodowaciały plac 1x1m, z minerałami w środku -> poszło po krawędzi. Żółta strzałka pokazuje to miejsce.

Fotka uszkodzeń z wczoraj jak na zdjęciu.

samper.JPG

mapka.JPG

11111.jpg

@grimson

Ty to masz talent. Jezdze caly tydzien w Czarnej Gorze i prawie sam sztruks i zero kamieni. Tyle ze 9-12.

Jedynie w poniedzialek wystawaly pojedyncze mineraly, ale potem zaczeli nasniezac i przykryli. Wt-sr byly odpalone armaty, wiec troche miekkiego na sztruksie. Czw-pt prawie idealne warunki. 

Pisalem tydzien temu zebys tak przyjechal 🙂

• Thanks 1

33 minuty temu, Spiochu napisał:

@grimson

Ty to masz talent. Jezdze caly tydzien w Czarnej Gorze i prawie sam sztruks i zero kamieni. Tyle ze 9-12.

Jedynie w poniedzialek wystawaly pojedyncze mineraly, ale potem zaczeli nasniezac i przykryli. Wt-sr byly odpalone armaty, wiec troche miekkiego na sztruksie. Czw-pt prawie idealne warunki. 

Pisalem tydzien temu zebys tak przyjechal 🙂

Nie mam możliwości zabrania urlopu, więc zostają na razie nocne jazdy. Co innego next week, jestem 18-22.01 na miejscu full time.

- minerały na wyjściu z Luxtorpedy: wczoraj była inwersja, na górze cieplej jak na dole. Śnieg lekko popuszczał na zjeździe z kanapy, stąd myślę ich obecność

- minerały w 1/3 długości trasy: na początku wczorajszej nocnej jazdy beton/lód był przykryty przez śnieg. W miarę upływu czasu twarde zaczęło wychodzić na wierzch. Mi to nie przeszkadzało, ale większość narzekała, że ślisko i twardo. Wjechałem w skamieliny zamrożone w lodzie i stało się

22 minuty temu, Spiochu napisał:

Zaproś Mitka to zrobicie habilitacje z taktyki.  Jak wam wyjdzie, że jednak można bezpiecznie jeździć to będzie przełom w nauce.

Mnie wychodzi, z moich całkiem pokaźnych doświadczeń, że można bezpiecznie jeździć. Wszystko co zaliczyłem (parę solidnych poturbowań) było tylko wynikiem mojego braku umiejętności czy nadmiernej prędkości. 😉

Polska kryzys…

Po raz pierwszy CG w szczycie sezonu wrzuca zniżkę na korzystanie z ich apartamentów. Rok temu w podobnym czasie mniej więcej połowa apartamentów była zajęta, widocznie w tym sezonie słabo wyglada obłożenie ośrodka:

Zarezerwuj ferie w niezależnych Apartamentach Czarna Góra w promocyjnej cenie -20%! Co musisz zrobić? Wystarczy, że podczas rezerwacji online lub telefonicznej podasz kod FERIE20, a rabat zostanie uwzględniony. Ciesz się zimowym odpoczynkiem na własnych warunkach i korzystaj z kilometrów doskonale przygotowanych tras tuż przy obiekcie! Postaw na niezależne ferie!

Nocna - w niedziele - drugi dzień ferii - to właściwie pustki można by rzec. Bez kolejek, jazda na okrągło. Delikatne odsypki na polu. Lux ponoć z lodowymi miejscami od lini lasu na B. Nie byłam - relacja doświadczonych ponoć panów. Bez muld. Zaczął padać śnieg i ruszył się wiatr.

• Like 1

27 minut temu, .Beata. napisał:

image.thumb.jpg.d72793e9954a58443deaeb68ee6aaeb3.jpg

póki co wszystko kręci, śniegu nie wiele ale cały czas prószy. Są porywy 😉

Może być kaszanka w CG z wiatrem. Prognozy pokazują wiatr do 29km/godz wg norweskiej prognozy dla Siennej. ICM dla Stronia Śląskiego pokazuje już porywy do 90 km/godz. 

ICM Stronie Śląskie:

https://m.meteo.pl/stronie-slaskie/60

Wykresy dla Siennej:

Przechwytywanie.JPG