Skocz do zawartości

Tańsze nowe narty po sezonie 2019 / 20


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na tapecie Hannibal

https://freeskier.co...ry-skis-of-2020

Lester? Hoji piękne, ale pewno trudne do zdobycia w pl:-(

Myślałem o Kastle'ach, Scottach i Fischerach Transalpach

https://freeskier.co...ntain-skis-2020

No i Nordicach:-) Bo Mantra za droga.

Ale https://www.gearscore.com/ poleca Moonligh Carbon i Dynastar Mythic.

 

kupiłem niedawno takie:

https://www.krakowsp...GW-2019-20.html

 

 

niby ich już ich nie było, ale udało się jeszcze ściagnąć z Austrii

 

Dziękuję wszystkim za wskazówki.

 

Zamówiłem koniec końców Fischer Hannibal (w 8a za 1650 zł). Raz, że dokładnie spełniały wszystkie kryteria (w tym i sklep w Polsce). Dwa, że bardzo nieźle wypadają w ocenach - tuż za ścisłą czołówką lekkich nart freeride https://www.gearscor...is-2020-review/  Najchętniej nabyłbym Dynastar Mythic (ewentualnie Volkie BMT) ale różnica w cenie tych teraz dostępnych była duża. A ponieważ narty, w przeciwieństwie do wiązań (czy innego ekwipunku), traktuję to jako element szybko zużywalny i za dwa lata (najpóźniej) czeka mnie kolejny zakup więc ponad 1000 zł różnicy nie było sensu dawać. Bardzo dobrze, że pawłownia (dzięki sstar ;) - jak zobaczyłem foty to przypomniałem sobie, że widziałem plantację u nas blisko Wro) jest tu wzmocniona carbonem i titanalem - może te narty wytrzymają więcej jak 50 dni? Choć wątpię.

 

Ale po drugiej stronie jest tylko 1320 g (przy 176 cm) czyli przynajmniej się nie nadźwigam.

 

Brałem pod uwagę jeszcze Scotty Speedguide ale trochę droższe i w opiniach wypadają gorzej od Superguide (a te od Hannibal). Nie mniej jednak narty znikają błyskawicznie (Fischery zostały już tylko krótkie) więc można w https://www.skatepro...pl/96-37881.htm nabyć (są jeszcze dwie pary)

 

Pozdro

Wiesiek   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sportofino jest do jutra dodatkowe 20% off na WSZYSTKO zimowe, także to już przecenione. Np Volkle GS R i SL R wychodzą w cenie mniej więcej zwykłych sklepowych wersji

prawie, bo bez wiazan. Z wiazaniami i rabatem 2600.

 

Chociaz w wariancie gole narty + plyta + wizania xcell 12 wychodzi 2297. Co prawda bez UVO, ale po co to komu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot
Te fischery lepiej od K2 to nie będą jeździć. Strasznie lekkie wybrałeś jak na freeride.

 

Mają jeździć lepiej! A poza tym to narta freetourowa i taki był cel. Zastanawiam się czy by tam nie dać lżejszych wiązań, choć lonże w ON są jednak upierdliwe...

 

Our Verdict

The K2 Wayback 96 is a reliable and solid choice for beginning to intermediate backcountry skiers. It rings in at a reasonable price, is easily available, and we feel it is well-designed for general purpose ski touring. There are other skis in our review that cost the same or less, and some that even perform better (like our Best Buy winner, the Fischer Hannibal), but none are as widely available nor as proven and comfortable to American skiers as this one.

 

A tak w ogóle. Z moich doświadczeń wynika, że każda nowa narta jest niezła. Pytanie co się z tym dzieje po intensywnym jeżdżeniu. Tego testerzy nie mówią. Co jest lepsze solidna narta co 100 dni czy może lekka co 50???

Na razie skłaniam się do tego drugiego bo jednak co lekki sprzęt to lekki. Ale jak widzisz staram się mieścić w okolicach 1600 zeta i zakładam, że to na maks dwa lata. Przez chwilę zastanawiałem się nad tymi Mantrami ale po co mi dwie podobne narty? W tym ta druga już grzmot. A tak w każdej chwili zabieram zabawki i coś mogę zrobić.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam że dobra narta to cięższa narta. Wagę zbija się tylko po to aby było lżej na podejściu.

Limit ciężkości to dla mnie 1800g dla freetour.

 

Mam inne zdanie, mniejsza waga jest dla mnie zawsze atutem także, a może nawet przede wszystkim, w zjeździe. Szczególnie w takim lesie albo na wykrotach. Oczywiście przy założeniu, że ta lekka narta ma podobne właściwości mechaniczne a tylko gorszą trwałość.

 

Co do wagi to chciałem kupić coś w zakresie 1500 g ale trafiło co się trafiło! Na pewno przez jakiś czas będę bardzo zadowolony (jak z Waybacków) a później... poszukam kolejnej wyprzedaży.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie intersportu do jutra jest promocja na narty i akcesoria - 15% do już obniżonych cen. Przesyłka od 100 zł gratis.

 

jest sporo fajnych nart do wzięcia przy naprawdę dobrych cenach, co prawda nie zawsze są wszystkie długości, ale sporo ciekawych propozycji jest.

 

Widzę np:

Head Magnum 

K2 Super Charger

Salomon Rush SL

Salomon S/Max Blast

Volkl Deacon 74 (hmmmmmmm) i Deacon 80

Rossi Hero Elite ST

 

Oczywiscie trzeba uważać na „wersje”. Niektóre mają dziwne nazwy, Np Volkl Racetiger SC i SL z dodatkiem RT (rentalowe ???). Podobno Volkl nie różnicuje wersji dawanych do intersportu od zwykłych, dziwne...

 

aha i jeszcze jedno - promocja nie obejmuje czapek, skarpet i bielizny - nie wrzucajcie ich do zamówienia razem bo wtedy kod promocji zmienia ceny na gorsze - te rzeczy zamawiajcie osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane: Narty Volkl RT SL, czyli RT w tym wypadku to Racetiger po prostu... tak na czuja. ---- Patrzę w różne miejsca i póki co to nie widzę nigdzie jakiś superrewelacji cenowych - w ubiegłych latach w Austrii bywało taniej na wiosnę. Sytuacja jest niezwykła i bez precedensu, więc trudno zgadywać co będzie, ale wiadomo że wszędzie, tu czy w Alpach, zostały w sklepach całe tony sprzętu, ciuchów itd. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----
Patrzę w różne miejsca i póki co to nie widzę nigdzie jakiś superrewelacji cenowych - w ubiegłych latach w Austrii bywało taniej na wiosnę.

Sytuacja jest niezwykła i bez precedensu, więc trudno zgadywać co będzie, ale wiadomo że wszędzie, tu czy w Alpach, zostały w sklepach całe tony sprzętu, ciuchów itd.

 

Ten sprzęt musi wyjść kiedyś. Trochę się dziwię, że w dobie właściwie bez jakichkolwiek obrotów, nie ma jednak prób odsprzedaży chociaż części zapasów, żeby podtrzymać płynność w trudnym czasie... Patrzę na te Deacony i trzymają cenę jakby to komórkowe worldcupy były nieprzymierzając...

 

Ja czekam z zakupem, nawet jak przed sezonem będzie trochę drożej to nie opłaca się mrozić w sumie niebagatelnej kasy na sprzęt niepierwszej w sumie potrzeby. Chyba, że trafi się naprawdę okazja jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię za tysiąc, powiedzmy 1300;-)

https://8a.pl/buty-s...ASADEgLfofD_BwE

Jakie różnice względem tlt7? Jakie opinie? Jest jeszcze hoji:-)

 

Główne różnice jakie widzę względem TLT7 to inne klamry. Akurat nie wiem czy to plus (więcej plastiku). Ja z tych w swoich jestem zadowolony i myślę, że są lżejsze. Ale z jakiegoś powodu to zmienili (choć mogą to być powody "psychologiczne" albo produkcyjne). Wygląda też, że botek wewnętrzny nie ma rzepa. To "szeroki" but.

 

Narty Fischer Hannibal doszły. Jak porównuję je z Waybackami to ciekawe jest to, że na górze geometria jest bardzo podobna ale na dole te pierwsze są sporo węższe.

 

Pozdro

Wiesiek

 

Dość szeroki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne różnice jakie widzę względem TLT7 to inne klamry. Akurat nie wiem czy to plus (więcej plastiku). Ja z tych w swoich jestem zadowolony i myślę, że są lżejsze. Ale z jakiegoś powodu to zmienili (choć mogą to być powody "psychologiczne" albo produkcyjne). Wygląda też, że botek wewnętrzny nie ma rzepa. To "szeroki" but.

 

Narty Fischer Hannibal doszły. Jak porównuję je z Waybackami to ciekawe jest to, że na górze geometria jest bardzo podobna ale na dole te pierwsze są sporo węższe.

 

Pozdro

Wiesiek

 

Dość szeroki 

 

 

Wrzuć fotkę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę:-)

 

70160752958A_Fischer_Hannibal_96_Carbon_

 

I jeszcze taka fajna recenzja

 

https://sawback.com/...nnibal-96-skis/

 

Jest bardzo płynnie wyoblona - dobrze leży w łapie. Moja powinna być ciut cięższa jak poniżej.

 

hannibal-weight.jpg

 

Malowanie dość siermiężne ale... do mojej jasnoniebieskiej kurtki SS i pomarańczowego kasku będzie pasowała idealnie!

 

Pozdro

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepy narciarskie zajmują się w tym czasie sprzedażą głównie rowerów więc będzie im zależeć żeby tego towaru nie zostało za dużo bo zamówienia robili kiedy jeszcze nikt nie słyszał o korona wirusie.

Ale trzeba mieć świadomość, iż producenci już nie tłuką nart czy butów na potęgę tylko właśnie pod zamówienia detalistów. Zatem raczej dużych nadwyżek u nikogo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepy narciarskie zajmują się w tym czasie sprzedażą głównie rowerów więc będzie im zależeć żeby tego towaru nie zostało za dużo bo zamówienia robili kiedy jeszcze nikt nie słyszał o korona wirusie.

Po części masz racje ale tak jak pisze Gabrik produkcje nie są tak jak kiedyś że tłuczono setki tysięcy . Mało tego tego jeszcze zostaje kwestia rozmiarówki. Jak coś jest w dobrej cenie to rozmiar nie pasuje a jak jest rozmiar to znowu cena z kosmosu. Nie mówię że nie można kupić w dobrych cenach. Odnośnie tych pseudo sklepów co zimą sprzedaja narty a latem rowery to ja omijam szerokim łukiem . Zobacz ile w Warszawie jest sklepów co całym rokiem zajmują się sprzedażą sprzętu narciarskiego. Nie mam  też uprzedzeń że wszyscy co mają narty/rowery są be. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70160752958A_Fischer_Hannibal_96_Carbon_

 

I jeszcze taka fajna recenzja

 

https://sawback.com/...nnibal-96-skis/

 

Jest bardzo płynnie wyoblona - dobrze leży w łapie. Moja powinna być ciut cięższa jak poniżej.

 

hannibal-weight.jpg

 

Malowanie dość siermiężne ale... do mojej jasnoniebieskiej kurtki SS i pomarańczowego kasku będzie pasowała idealnie!

 

Pozdro

W

Wujot, do moich ciuchów jak znalazł, także wiesz już komu oddać jak Ci się znudzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...