Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to mamy rozłam u pisuarów. Jednak tam też są ludzie. Szykują nam się wybory nie tylko na prezydenta ale i do parlamentu. Cóż ta garstka która jeszcze ma resztki godności powiedziała nie królowi kotów.

Wybory sa niewykonalne, więc trzeba ratowac image głównego uparciucha a przynajmniej cos ugrać jak juz sie nie da zrobic z wszystkich idiotow..... "Twarde" stanowisko Gowina jest na 100% uzgodnione.... https://wiadomosci.w...95899300021889a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory sa niewykonalne, więc trzeba ratowac image głównego uparciucha a przynajmniej cos ugrać jak juz sie nie da zrobic z wszystkich idiotow..... "Twarde" stanowisko Gowina jest na 100% uzgodnione.... https://wiadomosci.w...95899300021889a

Przecież to oczywiste, że to ustawka. Gdyby to była wolta Gowina, to dziś już by rządził rząd mniejszościowy. Pozwala to naczelnikowi wycofać się z twarzą z parcia na siłę do wyborów. Pewnie sondaże, które wskazują że 79% społeczeństwa nie chce wyborów 10 maja miały decydujący wpływ na tą ścieme. A to wszystko to i tak wina Tuska. Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo: oddadzą kasę z OFE i przeproszą za oszukanie w sprawie wieku emerytalnego? :-)

O co Ci chodzi z oszustwem w sprawie wieku emerytalnego? Przecież to nieuniknione. PO zrobiło coś czego nie da się uniknąć na dłuższą metę. Poszli za szybko i zbyt na skróty, ale w jedynie możliwą stronę. A PIS to wycofał do poprzedniej postaci jawnie dyskryminując kobiety. Bo nikt mi nie wytłumaczy, że wiek emerytalny to prawo, nie obowiązek. Znam realia. Dobijasz wieku, wynocha. BTW mam prawie 70 lat i wciąż chcę pracować, nawet na stanowisku portiera. Bynajmniej nie z powodów finansowych. Moja siostra ma ponad 73 lata i marzy o powrocie do pracy z przymusowej hospitalizacji domowej po CV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi z oszustwem w sprawie wieku emerytalnego? Przecież to nieuniknione. PO zrobiło coś czego nie da się uniknąć na dłuższą metę. Poszli za szybko i zbyt na skróty, ale w jedynie możliwą stronę. A PIS to wycofał do poprzedniej postaci jawnie dyskryminując kobiety. Bo nikt mi nie wytłumaczy, że wiek emerytalny to prawo, nie obowiązek. Znam realia. Dobijasz wieku, wynocha. BTW mam prawie 70 lat i wciąż chcę pracować, nawet na stanowisku portiera. Bynajmniej nie z powodów finansowych. Moja siostra ma ponad 73 lata i marzy o powrocie do pracy z przymusowej hospitalizacji domowej po CV.

Andrzej, koronawirus na jakiś czas rozwiąże problem emerytów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi z oszustwem w sprawie wieku emerytalnego? Przecież to nieuniknione. PO zrobiło coś czego nie da się uniknąć na dłuższą metę. Poszli za szybko i zbyt na skróty, ale w jedynie możliwą stronę. A PIS to wycofał do poprzedniej postaci jawnie dyskryminując kobiety. Bo nikt mi nie wytłumaczy, że wiek emerytalny to prawo, nie obowiązek. Znam realia. Dobijasz wieku, wynocha. BTW mam prawie 70 lat i wciąż chcę pracować, nawet na stanowisku portiera. Bynajmniej nie z powodów finansowych. Moja siostra ma ponad 73 lata i marzy o powrocie do pracy z przymusowej hospitalizacji domowej po CV.


O to mi chodzi, że obiecywali nie podwyższać, a podwyższyli. Dla mnie to oszustwo. Czy podwyższenie było/jest konieczne to inna sprawa. Szacun dla siostry. Ja też lubie swoją prace ale lubie też mieć wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zapytaj ich:

https://www.dorzeczy...lil-zmiany.html

A czemu akurat tylko PiS-u mam pytać, a nie "demokratycznej" opozycji? :-) Czy zasady, które głosisz ich nie dotyczą?

Dla nie klikających w artykule jest napisane:
"zostaną przekazane na IKE i będą podlegały dziedziczeniu."

"W sytuacji, gdy ktoś nie wyraża zgody na przeniesienie jego pieniędzy z OFE do IKE, może złożyć wniosek o przekazanie pieniędzy do ZUS."

Chyba, że chodzi Ci o te 15% poniżej? Emerytury są opodatkowane=równość proszę Pana.
"Z tytułu przekształcenia OFE w IKE wnoszona będzie opłata odpowiadająca wartości 15 proc. aktywów netto OFE."

I nikt mi nie obiecywał, że OFE nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie prawdę nie propagandę. Błąd PO to 67 dla wszystkich od razu. Najpierw powinno być zrównanie później 67 a pewnie w perspektywie 30 lat i 70. To co robią to wielkie gówno na parę lat nie myślenie o przyszłości. Jednorazowe rękawiczki pokazują tylko parodie tego rządu. Obecnie naj to wybory nie ludzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie prawdę nie propagandę. Błąd PO to 67 dla wszystkich od razu. Najpierw powinno być zrównanie później 67 a pewnie w perspektywie 30 lat i 70. To co robią to wielkie gówno na parę lat nie myślenie o przyszłości. Jednorazowe rękawiczki pokazują tylko parodie tego rządu. Obecnie naj to wybory nie ludzie.


Lubisz prawdę, a bronisz kłamców :-)

I tak łatwo tematu nie zmienisz... w d.. mam rękawiczki.. tak jak przejęzyczenia Kidawy bo to nieistotne szczegóły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi, że obiecywali nie podwyższać, a podwyższyli. Dla mnie to oszustwo. Czy podwyższenie było/jest konieczne to inna sprawa. Szacun dla siostry. Ja też lubie swoją prace ale lubie też mieć wybór.

 

Mimo wszystko oddzieliłbym dyskusję o OFE od podwyższenia wieku emerytalnego choć wydaje się dotyczyć tego samego problemu czyli braku pieniędzy na wypłaty emerytur. Odnośnie OFE podzielam w 100% Twój punkt widzenia, to jest zwykła kradzież i w dodatku zalegalizowana przez TK pod presją politycznych oczekiwań ekipy Tuska. Samo orzeczenie TK zawierało jak dla mnie nie do przyjęcia tezę, że to nie są pieniądze ludzi tylko budżetu państwa. Natomiast bardzo zbliżony skok na kasę robi w tej chwili PiS, jak chcesz przekształcić swoje kapitały w bardziej dyspozycyjne zapłacisz 15% podatku nazwanego umownie jakąś opłatą przekształceniową. Kolejna kradzież. Co do podwyższenia wieku emerytalnego mam już więcej wątpliwości, to nie jest tak oczywista i jednoznaczna kwestia kradzieży jak w przypadku OFE ale jakaś tam próba urealnienia możliwości płatniczych systemu ubezpieczeń społecznych w relacji do wieku i liczby płatników. Można z tym oczywiście dyskutować, ale nie jest to oszustwo takie jak grabież kasy z OFE. Natomiast do przywołanego Tuska wracając, on i jego ekipa zapłaciła za OFE bardzo wysoką cenę. Nie tylko za OFE zresztą, ale to chyba był jeden z głównych powodów dlaczego przegrali zarówno wybory parlamentarne jak i prezydenckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat tylko PiS-u mam pytać, a nie "demokratycznej" opozycji? :-) Czy zasady, które głosisz ich nie dotyczą? Dla nie klikających w artykule jest napisane: "zostaną przekazane na IKE i będą podlegały dziedziczeniu." "W sytuacji, gdy ktoś nie wyraża zgody na przeniesienie jego pieniędzy z OFE do IKE, może złożyć wniosek o przekazanie pieniędzy do ZUS." Chyba, że chodzi Ci o te 15% poniżej? Emerytury są opodatkowane=równość proszę Pana. "Z tytułu przekształcenia OFE w IKE wnoszona będzie opłata odpowiadająca wartości 15 proc. aktywów netto OFE." I nikt mi nie obiecywał, że OFE nie zmieni.

Nie jestem adresatem twojego pytania. Tu są sukcesorzy osób które podejmowały tamte decyzje, wyborcy w 2015 już się na ten temat wypowiedzieli: https://zabrze.com.p...277,876313.html https://old.mamprawo...mysz/informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko oddzieliłbym dyskusję o OFE od podwyższenia wieku emerytalnego choć wydaje się dotyczyć tego samego problemu czyli braku pieniędzy na wypłaty emerytur. Odnośnie OFE podzielam w 100% Twój punkt widzenia, to jest zwykła kradzież i w dodatku zalegalizowana przez TK pod presją politycznych oczekiwań ekipy Tuska. Samo orzeczenie TK zawierało jak dla mnie nie do przyjęcia tezę, że to nie są pieniądze ludzi tylko budżetu państwa. Natomiast bardzo zbliżony skok na kasę robi w tej chwili PiS, jak chcesz przekształcić swoje kapitały w bardziej dyspozycyjne zapłacisz 15% podatku nazwanego umownie jakąś opłatą przekształceniową. Kolejna kradzież. Co do podwyższenia wieku emerytalnego mam już więcej wątpliwości, to nie jest tak oczywista i jednoznaczna kwestia kradzieży jak w przypadku OFE ale jakaś tam próba urealnienia możliwości płatniczych systemu ubezpieczeń społecznych w relacji do wieku i liczby płatników. Można z tym oczywiście dyskutować, ale nie jest to oszustwo takie jak grabież kasy z OFE. Natomiast do przywołanego Tuska wracając, on i jego ekipa zapłaciła za OFE bardzo wysoką cenę. Nie tylko za OFE zresztą, ale to chyba był jeden z głównych powodów dlaczego przegrali zarówno wybory parlamentarne jak i prezydenckie.

Ja o Janie, on o Iwanie...
Ja nie mam pretensji, że podnieśli wiek emerytalny (choć wole niższy) ale o kłamstwo przed wyborami, że nie podniosą.
I o zabranie mojej kasy z czym się zgadzasz. Nie przeprosili, nie obiecali naprawić, więc dalej są oszustami i złodziejami = nie głosuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co ci chodzi... takie zachowanie człowieka wobec człowieka z zasady jest okrutne i podłe, ale trzeba się napracować, żeby trafić na taki obrazek i założę się, że po wielu takich "bohaterach" potępienie i beka spływa jak po kaczce.

Pozdrówka

Może spłynie, a może nie. Zaryzykujesz? Ja wole mieć czyste sumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie takich memach piszę. Upodlić, zohydzić, wyśmiać. Nikt nie pomyśli o tej pani, byleby w Kaczyńskiego walnąć. Postawiłbym autora przed kamerą... niech pokaże co potrafi. Ps. Czy jakaś inna telewizja zaproponowała ofertę edukacyjną? Serio pytam. Czy wolą puszczać seriale i tok showy... bez wpadek.

Czy inna telewizja dostala od "panstwa" 2mld x 5lat? Niech pokażą za co..... To nie brutalne stanowsko, tylko uczciwe... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się chwile czy ta Pani podejdzie do tego z dystansem jak się będą z niej śmiali. Pomyśl, że może mieć dzieci, których koleżanki i koledzy to zobaczą i jak to dzieci delikatne nie będą. Ubaw po pachy.

Uczenie dzieci to duża odpowiedzialność. Zawsze podziwiałem nauczycieli za to, że przez 45 minut są pod obserwacją 30-osobowej grupy dzieciaków, którzy ze złośliwością potrafią wychwycić każdą gafę, czy to w wyglądzie, czy w zachowaniu, czy w przekazywanej wiedzy. Jednak chyba każdy, kto pracuje w tym zawodzie, musi sobie też zdawać sprawę, że odpowiada za wiedzę, którą przekazuje. I że jest dla młodych pokoleń pewnym autorytetem. A już tym bardziej, gdy występuje przez wielotysięczną widownią w TV. Chyba można się było do tego jakoś przygotować. I owszem, przygotowywano się - kobieta mówiąca o średnicy, przygotowała sobie nawet taśmę do demonstracji (no chyba, że był jakiś "reżyser" tej całej scenki który w ostatniej chwili na szybko powiedział o czym "aktorka" ma powiedzieć). A już nie wspomnę, że niezależnie od pełnionego zawodu, takie podstawowe rzeczy wypada po prostu wiedzieć, będąc dorosłym. Zwłaszcza, że to nie była jedna wpadka, a wiele. To aż trochę wygląda na celowe zagranie, by "zająć czymś" widownię, by miała o czym mówić (coś jak z tą przepychanką o termin wyborów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niech i dostaną te 5 lat dla Dudy. Te niecałe 4 lata dla Pisu i tak już są (i nic nie można na to poradzić. Wybraliśmy) a nie będą to łatwe lata. Niewielka to pociecha, że potem znikną, rozpłyną się w eterze. Ale niektórzy z nich pozostaną, wylądują w nowych ugrupowaniach i dalej będą ciężko pracować dla naszego dobra!

Jeszcze tylko reforma sadownictwa(najtrudniejsza) i Wielki Strateg przejdzie do historii XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inna telewizja dostala od "panstwa" 2mld x 5lat? Niech pokażą za co..... To nie brutalne stanowsko, tylko uczciwe... ;-)

 

Naprawdę sądzicie, że te brakujące 2 mld to dlatego, że  jest Kurski i "Dziennik" ??? I że to problem tej ekipy raptem ? To się możecie zdziwić...

 

https://www.nik.gov....33,vp,4885.pdf 

 

Nie to, że jestem fanem Kurskiego... znów przydałby się znacznik 'fakty vs. opinie'.

 

PS: największa jednostkowa pozycja kosztowa to "zakup licencji" (filmy i wydarzenia sportowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...