Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kije Leki z Trigger S - kontuzjogenne ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#1 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 01.2009
111
  • Umiejętności: 5

Napisano 10 marzec 2020 - 08:53

Małżonka miała wypadek na nartach. Sam upadek nie był jakiś poważny, mała prędkość, przytrzymało nartę na większej ilości śniegu, wywrotka. Natomiast przy upadku kompletnie nie zadziałał system wypięcia kija Leki z mocowaniem Trigger S. Efekt ? Pęknięta kość w nadgarstku.

Ktoś miał takie doświadczenia ? 

Ja jestem wściekły, bo to ja namówiłem ją na te kije z tymi mocowaniami. Ja kije bardzo sobie chwaliłem, są super wygodne w obsłudze. Sam miałem z moimi kilka wywrotek ale tego się nie spodziewałem... raczej pójdą do kosza, obie pary.

#2 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 736 postów
  • Na forum od: 12.2018
1284
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2020 - 09:09

Małżonka miała wypadek na nartach. Sam upadek nie był jakiś poważny, mała prędkość, przytrzymało nartę na większej ilości śniegu, wywrotka. Natomiast przy upadku kompletnie nie zadziałał system wypięcia kija Leki z mocowaniem Trigger S. Efekt ? Pęknięta kość w nadgarstku.

Ja jestem wściekły, bo to ja namówiłem ją na te kije z tymi mocowaniami. Ja kije bardzo sobie chwaliłem, są super wygodne w obsłudze. Sam miałem z moimi kilka wywrotek ale tego się nie spodziewałem... raczej pójdą do kosza, obie pary.

raczej pech. Powiedz, kiedy je wyrzucasz to je odbiorę :)))

#3 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
  • Na forum od: 02.2009
4394
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 10 marzec 2020 - 09:09

Poproszę na PW adres kosza.

Ze złamaniem przykra sprawa.

Inne kije raczej sytuacji by nie zmieniły.

Po prostu pech.

• mario33 podziękował za tę wiadomość

#4 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 01.2009
111
  • Umiejętności: 5

Napisano 10 marzec 2020 - 09:21

Inne kije raczej sytuacji by nie zmieniły.

Staram się zanalizować sytuację i podjąć racjonalną decyzję.

Przy zwykłych kijkach puszczasz chwyt i kij wysuwa się z dłoni. Przy Leki, jeżeli kij się nie wypnie, to nawet jak puścisz to uchwyt zostaje de fakto w zagłębieniu dłoni. Prawdopodobieństwo mocnego na nim „wsparcia” jest większe... 

PS: to nie kije „racingowe” ;)   raczej modele dość proste. Nie wiem, czy warto się o nie bić  :lol:

#5 Charvel

Charvel

Użytkownik

• Pip
  • 77 postów
  • Na forum od: 01.2020
49

Napisano 10 marzec 2020 - 09:25

Wypięcie działa przy większej dynamice, czyli de facto większej prędkości przy upadku. Doświadczone ;-) 

Problem podobny do tego co w wiązaniach - w większości wypadków przy dużej prędkości narty się wypną, ale jak ktoś na Ciebie wpadnie kiedy stoisz, lub poruszasz się wolno - nie ma bata - legniesz z wpiętymi butami.

#6 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2028 postów
  • Na forum od: 11.2007
1161
  • Trójmiasto

Napisano 10 marzec 2020 - 09:34

Pech. Używam Triggery od wielu lat, nigdy nie było problemów ale Leki ze zwykłą pętlą stały się problemu przyczyną, wybity kciuk.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#7 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Poznań

Napisano 10 marzec 2020 - 09:39

Ja nie korzystam z petli. Przy glebie trzymam kij do konca. Jak nie utrzymam to droga jemu wolna :P

#8 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
  • Na forum od: 12.2017
80
  • Umiejętności: 4

Napisano 10 marzec 2020 - 10:28

Przy zwykłych kijkach puszczasz chwyt i kij wysuwa się z dłoni. Przy Leki, jeżeli kij się nie wypnie, to nawet jak puścisz to uchwyt zostaje de fakto w zagłębieniu dłoni. Prawdopodobieństwo mocnego na nim „wsparcia” jest większe... 

Ale w takim razie po co wyrzucać Leki, po prostu nie używać pasków i będzie jak z każdymi innymi. A da się tam żle założyć paski jak w zwykłych uchwytach czy raczej nie? Bo może problem z tym jest?

#9 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7194 postów
  • Na forum od: 02.2008
5739
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 10 marzec 2020 - 11:12

Pokaż jak wyglada zaczep w tym systemie i jaki uklad dloni. To tak z ciekawosci... Wyrazy współczucia dla Pani.

#10 techset

techset

Użytkownik

• PipPipPip
  • 331 postów
  • Na forum od: 12.2010
170
  • Umiejętności: 6
  • Łódź

Napisano 10 marzec 2020 - 11:16

Używam tego systemu od tego sezonu, ostatnie 10 lat jeździłem bez pętli, ale że dostałem rękawice pod ten system to stwierdziłem, że kupie kije do nich. Pierwsze 10 dni jeździłem z zapiętymi, później miałem upadek na tyczkach, gdzie kijek stanął na sztorc w moim kierunku i system nawet nie miał szansy zadziałać. Kamizelka z żółwikiem uratowała mi żebra. Wróciłem do jazdy bez wpinania się w cokolwiek.

• Spiochu podziękował za tę wiadomość

#11 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 474 postów
  • Na forum od: 01.2011
207
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 10 marzec 2020 - 11:17

Pokaż jak wyglada zaczep w tym systemie i jaki uklad dloni. To tak z ciekawosci... Wyrazy współczucia dla Pani.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#12 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7194 postów
5739
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 10 marzec 2020 - 11:20

Raczej nie kupie...
  • pawelb91 podziękował za tę wiadomość

#13 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 474 postów
207
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 10 marzec 2020 - 11:21

Wróciłem do jazdy bez wpinania się w cokolwiek.

Tez mam kije z tym systemem i przez jakiś czas podjarany uzywalem tego systemu, ale jak sobie zasymulowalem "wypiecie" kijka z reki tooo okazało się, ze nie jestem w stanie, nawet pomimo dużego szarpniecia pozbyć się kijka. Nie wiem czy cos nie tak z moimi kijami, czy sila musi być duuuuużo wieksza, ale od tej pory nie wpinam się. Biorac pod uwagę jak dużej sily to wymaga (przynajmniej w moich kijach) i ze jeszcze ta sila musi zadzialac w odpowiednim kierunku, mysle, ze może to narobić więcej szkody niż korzyści. 

#14 techset

techset

Użytkownik

• PipPipPip
  • 331 postów
  • Na forum od: 12.2010
170
  • Łódź

Napisano 10 marzec 2020 - 11:34

Tez mam kije z tym systemem i przez jakiś czas podjarany uzywalem tego systemu, ale jak sobie zasymulowalem "wypiecie" kijka z reki tooo okazało się, ze nie jestem w stanie, nawet pomimo dużego szarpniecia pozbyć się kijka. Nie wiem czy cos nie tak z moimi kijami, czy sila musi być duuuuużo wieksza, ale od tej pory nie wpinam się. Biorac pod uwagę jak dużej sily to wymaga (przynajmniej w moich kijach) i ze jeszcze ta sila musi zadzialac w odpowiednim kierunku, mysle, ze może to narobić więcej szkody niż korzyści. 

Dokładnie, w moich sprawdzałem, to będzie kilkanaście kilo tak na oko. Dodatkowo, są kierunki przyłożenia siły, gdzie wypięcie po prostu nie jest możliwe. 

#15 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7194 postów
5739
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 10 marzec 2020 - 11:42

Moze to ma sens dla zawodnikow, a niepotrzebnie przeniesiono na ogolnie uzywany sprzet? 0:00 i 0:50 https://youtu.be/3DeqbDygHKo

#16 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 474 postów
207
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 10 marzec 2020 - 11:53

Moze to ma sens dla zawodnikow, a niepotrzebnie przeniesiono na ogolnie uzywany sprzet? 0:00 i 0:50 https://youtu.be/3DeqbDygHKo

Co jest w 0:50? 

#17 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7194 postów
5739
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 10 marzec 2020 - 11:55

Co jest w 0:50?
Btw, chyba pani zalozyla odwrotnie kijki (-> gardy)

Jest wypinanie kijow. Podejrzewam, że ta pani ma jakies pojecie o jezdzie i zakładaniu kijow..... ;-)

#18 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 474 postów
207
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 10 marzec 2020 - 11:58

Jest wypinanie kijow. Podejrzewam, że ta pani ma jakies pojecie o jezdzie i zakładaniu kijow..... ;-)

Racja :) To ja pomyliłem :)

#19 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9914 postów
  • Na forum od: 09.2006
4145
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 10 marzec 2020 - 12:05

TO NIE PECH tylko durna petla: petla powinna sluzyc wylacznie do wieszania kija

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#20 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Poznań

Napisano 10 marzec 2020 - 12:13