Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9819 postów
  • Na forum od: 09.2006
3988
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 marzec 2020 - 20:19

Widzę, że po przeczytaniu nie zrozumiałam czy już tę artroskopię ma za sobą i szycie... czy to jest dopiero proponowane leczenie ?
Jeśli proponowane to
To żeby chłopak poszedł na artroskopię i generalnie słuchał swojego lekarza.
Tylko związek blokowanego kolana i braku ACL nie zgadza mi się.... więc jeśli nasz forumowicz dobrze zrozumiał lekarza, to ja nie zrozumiałam takiego związku i proszę o dalsze wyjaśnienia.
I czy właśnie chce mu ten zerwany ACL NAPRAWIĆ ... czy to wyjaśnił?

no wlasnie, ja tez nie rozumiem - Introzime : podpisywales zgode na operacje? Czy ktos wytlumaczyl Tobie , jakie opcje masz?  bo zrobienie lakotki  a zostawienie ACL bez rekonstrukcji, u stos mlodego czlowieka (czy tak jest?) nie jest ogolnie przyjetym standartem…..

Jak to okreznie wspomniala Joanna: nie tylko lakotka moze blokowac kolano

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#22 Introzime

Introzime

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 01.2017
7

Napisano 28 marzec 2020 - 06:03

Już jestem po operacji. Miałem naprawianą łąkotkę i więzadło krzyżowe przednie. Kolano już mogę wyprostować, ale jak to po operacji, leżę z usztywnioną nogą i cholernym bólem. Ale lekarze zadowoleni z wyników.

#23 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• Pip
  • 87 postów
  • Na forum od: 12.2011
35
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 28 marzec 2020 - 08:30

Taraz więc rehabilitacja!

Znajdź dobrego rehabilitanta. Na prawdę dobrego! Mój, gdy zobaczył zestaw ćwiczeń, który kazali mi wykonywać w dobrym szpitalu panstwowym, ZAKAZAŁ robienia czegokolwiek z zaleconego pakietu. Po poczytaniu informacji dostępnych w internecie zrozumiałem jak dużo miał racji. Nie wiem, kto szkolił rehabilitantów szpitalnych. Ale to było z 15 lat temu. Teraz dostęp do wiedzy jest łatwiejszy. Może dowiedzieli się już co robili źle.

I czas. Musi upłynąć czas. Na zrośnięcie się wszystkiego i przywrocenie głębokiego czucia trzeba poczekać.
Kiedyś Jan Koval pisał chyba o roku. Po tym jak po 3 miesiącach rehabilitacji sportowej normalnie chodziłem, a po 4 jeździłem na łyżwach, uważałem to za zbyt zachowawcze podejście. Teraz przyznaję mu rację.

#24 Introzime

Introzime

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
7

Napisano 28 marzec 2020 - 08:38

Jestem w klinice spsk 4 w Lublinie, operował mnie Gawęda, który opinie ma dobre, także im ufam. Mam fizjoterapeutę w rodzinie, także o znalezienie dobrego rehabilitanta też się nie boje. Z tego co wiem to 6 miesięcy chodzenia w stabilizatorze i rok bez żadnego obciążania nogi. Ciekawi mnie tylko, czy będę mógł wrócić na narty bez żadnego strachu, ale tego się pewnie nie dowiem póki nie pojeżdżę.

#25 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1349 postów
  • Na forum od: 09.2014
1067
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 28 marzec 2020 - 08:49

Jestem w klinice spsk 4 w Lublinie, operował mnie Gawęda, który opinie ma dobre, także im ufam. Mam fizjoterapeutę w rodzinie, także o znalezienie dobrego rehabilitanta też się nie boje. Z tego co wiem to 6 miesięcy chodzenia w stabilizatorze i rok bez żadnego obciążania nogi. Ciekawi mnie tylko, czy będę mógł wrócić na narty bez żadnego strachu, ale tego się pewnie nie dowiem póki nie pojeżdżę.

Z pewnością będziesz mógł powrócić zarówno do jeżdżenia na nartach, jak i do uprawiania większości sportów. To co przebyłeś to dość częsta kontuzja sportowa. Nawet zawodnicy (narciarze, tenisiści itp...) podobnym (i gorszym) kontuzjom ulegają i po rehabilitacji wracają do uprawianej dyscypliny.   

#26 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9819 postów
  • Na forum od: 09.2006
3988
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 28 marzec 2020 - 14:34

Już jestem po operacji. Miałem naprawianą łąkotkę i więzadło krzyżowe przednie. Kolano już mogę wyprostować, ale jak to po operacji, leżę z usztywnioną nogą i cholernym bólem. Ale lekarze zadowoleni z wyników.

tzn miales tylko lakotke czy tez ACL (bo w poprzednim poscie brzmialo jakbys mial tylka lakotke zeszyta) - to zmienia opcje Rehab i czas rekonwalescencji - usztywniona??? po dwoch dnia powinienes zaczac ruszac )zakres ruchow zalezy od zabiegu i czesci lakotki ktora byla zeszyta - zwykle najpierw 0-30). Nie obciazanie tez zalezy od zabiegu, ale zwykle po 6 tyg mozesz chodzic bez kul

Taraz więc rehabilitacja!

Znajdź dobrego rehabilitanta. Na prawdę dobrego! Mój, gdy zobaczył zestaw ćwiczeń, który kazali mi wykonywać w dobrym szpitalu panstwowym, ZAKAZAŁ robienia czegokolwiek z zaleconego pakietu. Po poczytaniu informacji dostępnych w internecie zrozumiałem jak dużo miał racji. Nie wiem, kto szkolił rehabilitantów szpitalnych. Ale to było z 15 lat temu. Teraz dostęp do wiedzy jest łatwiejszy. Może dowiedzieli się już co robili źle.

I czas. Musi upłynąć czas. Na zrośnięcie się wszystkiego i przywrocenie głębokiego czucia trzeba poczekać.
Kiedyś Jan Koval pisał chyba o roku. Po tym jak po 3 miesiącach rehabilitacji sportowej normalnie chodziłem, a po 4 jeździłem na łyżwach, uważałem to za zbyt zachowawcze podejście. Teraz przyznaję mu rację.

po lakotce ok 3,5 do 4 mies powinno byc sie w stanie powrocic do sportu (po zeszyciu)

po ACL z lub bez lakotki generalny konsensus to 9-12 miesiecy…- idioci  mowiacy - a moj pacjent to gral w p nozna po 4 miesiacach ceny za to nie placa - placa ja pacjenci - bo jednemu "moze sie udac" a wielu - nie…...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#27 Introzime

Introzime

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
7

Napisano 28 marzec 2020 - 17:53

Miałem robiony Acl (pobierali włókna z innej części nogi i rekonstruowali) i zszytą łąkotkę. To wszystko co panowie piszecie zgadza się w 100% ze słowami lekarza. Także dzięki za rady, temat "odkopalem" jakby ktoś byk ciekawy co wyszło ;)

#28 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 337 postów
534
  • Umiejętności: 6

Napisano dziś, 04:55

Będziesz mógł wrócić.... na początku jednak strach jest całkiem niemały i normalnie się boisz... potrzebujesz 2-3 dni, żeby nodze zaufać.
Niektórzy mówią o 2 latach, żeby zapomnieć, że coś było z nią nie tak.
Samozaparcia i cierpliwości życzę .... pamiętam okres „ślimaka” jak tyłem na bieżni chodziłam.
Ból lepiej znieść jak się wyśpisz, faceci to twardziele na pokaz. Wielu znajomych z rehabilitacji otwarcie mówiło, że ryczą z bólu w nocy i śpią tylko po Jack Danielson.