Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale dopóki nie zabiorą się za porządną robotę i inwestycje to w tym wątku zawsze będzie wiało złośliwością i ironią. Zresztą jak ma tak nie być skoro oni tą rurę ciągną już co najmniej 3 miesiące (a pewnie jeszcze dłużej). W normalnych warunkach taka robota trwałaby z tydzień, a teraz powinny już tak stać armatki i czekać na mróz. Zresztą i tak mogą mówić o wyjątkowym szczęściu, że pogoda wogóle pozwala im to skończyć... Żeby nie było, z całego serca serca kibicuje temu ośrodkowi, tyle tylko że jeśli będą się rozwijać w takim tempie, to Szczyrk będzie zasługiwał na uwage dopiero za kilkanaście lat... Prawda jest taka: nie ma kasy na inwestycje więc mamy partyzantkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie! Przecież widać tylko kawałek "frontu robót". A ten rów, to chyba w niedzielę kopali. Też mnie martwi płytkość wykopu. Stare naśnieżanie w Zawoi podobno też przestawało działać po silnych mrozach. Ale może to jest kwestia izolacji rur i materiału z którego są wykonane. Te na filmie nie wyglądają na żeliwne. Wyraźnie są giętkie... Tadek PS. Jest pewny sposób, by woda w rurach nie zamarzła. Naśnieżać, naśnieżać, naśnieżać, naśnieżać, naśnieżać... :D

przy tej głebokości jedyny... Może o to chodzi? ;). Ew spuszczanie wody po kazdorazowej 'sesji naśnieżania może być niewykonalne. PE natychmiast nie peknie - ale tez nie lubi wielokrotnego zamrażania. Ale spoko- jakoś nie wierze a 'fuche od nowości'.... ;) -- Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej głebokości jedyny... Może o to chodzi? ;). Ew spuszczanie wody po kazdorazowej 'sesji naśnieżania może być niewykonalne. PE natychmiast nie peknie - ale tez nie lubi wielokrotnego zamrażania. Ale spoko- jakoś nie wierze a 'fuche od nowości'.... ;)...

Będzie dobrze... Rura ma sporą średnicę, to szybko nie zamarznie. A wykop chyba jest głębszy niż się wydaje. Jak do niego wszedł jeden z pracowników, to sięgał mu do... no... genitaliów... :D Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze... Rura ma sporą średnicę, to szybko nie zamarznie. A wykop chyba jest głębszy niż się wydaje. Jak do niego wszedł jeden z pracowników, to sięgał mu do... no... genitaliów... :D Tadek

To nie za głęboko :) Głębokość przemarzania dla strefy, w której leży Szczyrk to bodajże 120cm... :)

Użytkownik przenio edytował ten post 14 listopad 2011 - 14:49 Korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w rurach do naśnieżania woda jest pod wysokim ciśnieniem, więc zamarza w innej temperaturze.

ponoc troche ponad 0,007st na 1 atm (bar). By nie zamarzała przy -10st trzeba by ją spreżyć do sporo > 1000 atm..... :eek: Obawiam śie ze te rury z pe wytrzymaja max 20 ( 2MPa)

120 cm to dla terenów piaszczystych dla gliny poziom przemarzania jest podniesiony do 150 cm.

PN podaje to na wyrost i spuchlizne..... Jak 30 lat kopię w ziemi to jeszcze nie widziałem zmarzliny wiekszej niz 70-80 cm.... a i to po kilku tygodniach małośnieżnych mrozów. Pażywiom - uwidim..... -- Pozdrawiam Michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 16 listopad 2011 - 16:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 cm to dla terenów piaszczystych dla gliny poziom przemarzania jest podniesiony do 150 cm.

Polska jest podzielona na strefy przemarzania nie ze względu na budowę geologiczną, ale ze względu na klimat. To są regulacje przyjęte w budownictwie. O takie strefy przemarzania mi chodzi. Choć same instalacje wodnokanalizacyjne (nie te pod budynkami) kładzie się z zasady głębiej - na ogół ok. 1,5x głębiej niż wskazuje głębokość przemarzania dla budynków. No ale myślę, że wiedzą co robią :) Pozdrawiam.

Użytkownik przenio edytował ten post 17 listopad 2011 - 08:11 Dodanie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenio zgadzam się że 1,5 m. to na wyrost i spuchlizne.Sam kopałem pod wode i czasami nie schodziłem niżej niż metr co jest wystarczające.Czasami w górach niżej sie nie da zejsć bo pod warstwą ziemi jest łupek albo co gorsza piaskowiec.Konia z rzędem kto w piaskowcu ugryzie 1,5 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karnet dzienny w sezonie 68 zł, po sezonie 56 zł.

Dałbym sobie rękę obciąć, że jak kupili ośordek to oprócz obniżenia cen parkingu - obnizyli cenę za karnet na 55pln. Teraz znów widzę w cenniki faktycznie 68,00. Za to w KOrbielowie jest 55pln. Może mi się jedno z drugim pomieszało. To GAT obniżył, a Szczyrkowski zostawił. Może to i dobrze - bo Szczyrk trochę mi się już znudził i w tym roku chyba częściej będę w Korbielowie. Szczególnie jak w zeszłym roku byłem w Korbielowie akurat jak było mnóstwo śniegu i wszystkie trasy czynne i mam dobre wspomnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym sobie rękę obciąć, że jak kupili ośordek to oprócz obniżenia cen parkingu - obnizyli cenę za karnet na 55pln. Teraz znów widzę w cenniki faktycznie 68,00. Za to w KOrbielowie jest 55pln. Może mi się jedno z drugim pomieszało. To GAT obniżył, a Szczyrkowski zostawił....

No i teraz wystarczy Ci jeden kijek. :D Tadek PS. A na Hali pracują... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miało być w tym roku naśnieżanie pod orczykami i... JEST! Chłopaki zasuwają aż miło. Co prawda trochę inaczej sobie to naśnieżanie wyobrażałem ale i tak plus, że im się chce:) [ATTACH=CONFIG]23505[/ATTACH]

Chodzi Ci o tego gościa machającego łopatą ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...