Jump to content

Rupert

Members
 • Posts

  83
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Rupert last won the day on September 15 2022

Rupert had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Rupert's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

50

Reputation

 1. Wrzucam zaległą opóźnioną relację która zamyka sezon zimowy 21/22 i w sumie jednocześnie otwiera sezon letni. Akcja z połowy maja.
 2. Dokładnie tydzień temu odbyliśmy eksploracje w Beskidzie Żywieckim - niby wiosna, niby zima a jazda chyba najlepsza w całym sezonie. Wrzucam relacje:
 3. U nas jak ze wszystkim trzeba się za tym sniegiem nachodzic 🙂
 4. Wygląda że nie ma zimy ale głębiej w Beskidzie Żywieckim trzyma się cały czas dość dobrze. Podrzucam relacje z eksploracji jaką odbyliśmy w ostatnią niedzie. pzdr.!
 5. Ja podjechać w weekend zawsze mogę bo mam w miarę blisko, takze może sie udać
 6. Dzięki. Kiedy w końcu spotkanie na Czarnym Groniu? 🙂
 7. Do doskonałych narciarzy to nam brakuje jeszcze bardzo bardzo dużo, ale przyjemnośc z jazdy i przebywania w fajnym terenie jest wysoka :)
 8. Podrzucam relacje z ostatniej soboty na Romanie. Udało się oddać 2 zjazdy z Romanki w kierunku Sopotni w naprawdę fajnych warunkach.
 9. Cześć, Pozdrawiam wszystkich po długiej przerwie. Wygląda mi na to że temat 'własne filmy' nie został odzyskany z kopii zapasowych po awarii (przynajmniej nie mogę znaleźć) więc wrzucam nowy/stary wątek. Wreszcie pierwsze zjazdy w dobrym śniegu i to już w grudniu. Nocne wyjście na Pilsko, nocleg w schronisku i szybka akcja z rana: https://www.youtube.com/watch?v=FKSKtESPxA4 P.S. aby utrzymać obiektywny poziom relacji tam muza musiała się tam znaleźć także z góry przepraszam wytrawnych melomanów 🙂
 10. Byłem wczoraj, jeździliśmy co prawda praktycznie tylko w lesie, ale z tego co trafiłem to na trasie bardzo ok. Śniegu jest ogólnie cały czas bardzo dużo. Powyżej Szczawin nie czuło się odwilży. W weekend zapowiada się wzorowa 'wiosenna jazda' .
 11. Byłem wczoraj z Tatą, pierwszy raz po szumnej modernizacji. Ludzi garstka, luz blues na trasach, typowa wiosenna jazda, mnóstwo przetarć, mega miękki śnieg - i tak ma być mnie takie warunki bardzo odpowiadają zwłaszcza jak ośrodek prawie pusty w tygodniu - bardzo fajnie sobie pojezdzilismy - dzień mega udany. Natomiast co do zmian - no to cóż - złego słowa nie powiem: wyciągi, infra super - ale dla mnie to już nie jest ten Szczyrk zdecydowanie. Oczywiście nadal to najlepsze trasy w kraju i jezdzi się wysmienicie - jedynie już estetyka nie moja :/ Nie ma juz tego lesnego klimatu, wszedzie siatki zabezpieczajace i lance od nasnieżania - cóż no tak to teraz ma wyglądać - coś za coś. Najsmutniejszy widok to totalnie wykastrowana, wykarczowana dookoła GOPRówka na Hali wręcz wklejona w górną stację gondoli :/ - wizualnie dla mnie na minus.   Podsumowując nadal dla mnie najlepszy ośrodek jeśli chodzi o trasy, ale teraz już tylko od marca i na wiosenną jazdę, tłumów feryjnych i weekendowych bym nie dał juz rady z moją socjopatią   pzdr!
 12. Hej, Szeroka i krótka stopa to jest generalnie problem (coś o tym niestety wiem). Po pierwsze ciężko jest z dużym wyborem do przymierzenia męskich butów w rozmiarze np. 24,0. Z szerokością jeszcze inaczej, bo prawie każdy producent ma jakieś niby sensowne modele z większym "lastem" np.102-104, i ogolnie większą objetością i to się sprawdza przy ogolnie szerokiej/grubej stopie na całej długości. Ale często jest tak że masz stopę szeroką z przodu śródstopia i w palcach a dalej do tyłu juz całkiem normalną, do tego krótką - i w takim bucie będziesz miał komfort  i dobre trzymanie z przodu ale często będzię słabe trzymanie z tyłu i problem z nietrzymaniem pięty mimo dobrze dobranej długości. Atomic miał taki patent "livefit" chyba, i to jest taka gumowa wstawka z boku buta na tzw. szósty palec - miałem to w butach Atomic Waymaker - ogólnie to się nienajgorzej sprawdzało ale z samych butów nie byłem zadowolony.   Wydaje mi się że sensownym rozwiąziem jest kupno butów z termoformowalną skorupą (Salo Custom Shell, Fisher Vacuum, coraz więcej firm to proponuje) Wtedy dobierasz wstepnie na długość, wysokość podbicia i formujesz buta do stopy i rozszerzasz automatycznie tylko tam gdzie trzeba i to zrobią Ci na miejscu w ogarniętym sklepie.  
 13. Hej, Wg. mnie w 100% spełnia wymogi buta zjazdowego, to nie jest but skiturowy, choć ze wzgledu na dobrą wage ( w swoim segmencie) i w miare duży zakres ruchu cholewki podchodzi się nienajgorzej, ale generalnie to jest but do zjazdu. Jest mocno dopasowany (przy moich kapciowatych stopach chyba ze 3 razy wygrzewałem skorupy w piekarniku). Po ostatecznym dopięciu górnej klamry i paska jest naprawde sztywno w ruchu przód-tył (dla mnie na pewno, ale ważę 68kg tylko) Konstrukcja przy niskiej wadze jest jednak dość delikatna - po 1 sezonie mam juz mocno odgiętą środkową klamrę (nie wpływa to na jazde ale jednak). Moim zdaniem bardzo dobry but który nie ciąży na nodze zwłaszcza jak trzeba gdzieś podejść nie koniecznie na fokach a z buta. Pzdr.!
 14. Hej, Są tam jakies różnice w dopasowaniu no ale to indywidualna sprawa, generalnie podstawowa różnica jest w wadze - buty z serii PRO są lżejsze, jakoś pirazydrzwi - 1,8kg - Pro, i 2,2 kg Max   Mam Quest Pro 130 - i naprawdę całkiem lekki bucik w swojej klasie.   Pzdr.!
 15. Wow, super! dzięki za reakcję, pozwolę sobie napisac na priv odnośnie ilości/wymiarów żeby nie zaśmiecać forum. pzdr!
×
×
 • Create New...