Skocz do zawartości

Trening przed i w sezonie a jazda rekreacyjna


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się nudzicie, a ja w tym czasie pół godziny gimnastyki (teraz to się nazywa pilates) + rozciąganie (teraz to się nazywa streczing) :P 

A tak serio w skarpetkach na tych piłkach / przyrządach stoicie? Przecież to się stopy ślizgają... na boso trzeba to może się da na 1 nodze nawet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale się nudzicie, a ja w tym czasie pół godziny gimnastyki (teraz to się nazywa pilates) + rozciąganie (teraz to się nazywa streczing) :P

A tak serio w skarpetkach na tych piłkach / przyrządach stoicie? Przecież to się stopy ślizgają... na boso trzeba to może się da na 1 nodze nawet?

Na boso na bosu? :P

 

Brawo MU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nudzicie, a ja w tym czasie pół godziny gimnastyki (teraz to się nazywa pilates) + rozciąganie (teraz to się nazywa streczing) :P
A tak serio w skarpetkach na tych piłkach / przyrządach stoicie? Przecież to się stopy ślizgają... na boso trzeba to może się da na 1 nodze nawet?

chyba to kwestia wprawy i czasu, bez skarpetki troche sie postoi.
bosiku.

Obejrzyj film „Instruktor narciarstwa Taeusz Skowroński  "Być w gazie "” w YouTube
https://youtu.be/hFleu766AqM

to podzowiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to kwestia wprawy i czasu, bez skarpetki troche sie postoi.
bosiku.
Obejrzyj film „Instruktor narciarstwa Taeusz Skowroński  "Być w gazie "” w YouTubehttps://youtu.be/hFleu766AqM
to podzowiam !

„Gaz” polega głównie na podkręcaniu prędkości filmu ;)
Bardzo dobra forma, siła i ćwiczenia- ....A w praktyce „wolniejsze” jest bardziej skuteczne.
Jak już się znudzi, to mogę zapodać parę utrudnień na brzuszki.
TRX - taśmy- rewelacja- korzystam tylko przy ścianie i pewne opcje nie wchodzą w grę!! Bo głową muru nie przebijesz!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie fizyczne przed sezonem jest tak samo ważne jest nasmarowanie i naostrzenie nart... codziennie 30 min, choćby szybszy spacer. 

 

Pozdrawiam ;)

Czołem.

1/2 godziny to codziennie do pracy chodzę, w dwie strony. Rano szybciej niz po .. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.
1/2 godziny to codziennie do pracy chodzę, w dwie strony. Rano szybciej niz po .. :D

Codziennie nie da rady cwiczyć, potzrebna jest regeneracja, ja odpoczywam 2 dni po cwiczeniach. Inaczej czuć zmeczenie. Po kóleczku na podlodze wczoraj, dzisiaj są zakwasy w dolnej czeseci brzucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... .zaraz zaraz...
Zakwasy w dolnej części brzucha od kółeczka..... na podłodze ?
No, no...nie mogę sobie tego wyobrazić?
Pomoc na zakwasy to tylko aktywny umiarkowany wysiłek.

Codziennie nie da rady cwiczyć, potzrebna jest regeneracja, ja odpoczywam 2 dni po cwiczeniach. Inaczej czuć zmeczenie. Po kóleczku na podlodze wczoraj, dzisiaj są zakwasy w dolnej czeseci brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to kwestia wprawy i czasu, bez skarpetki troche sie postoi.
bosiku.

Obejrzyj film „Instruktor narciarstwa Taeusz Skowroński  "Być w gazie "” w YouTube
https://youtu.be/hFleu766AqM

to podzowiam !


Witam

Musiał być na niezłym gazie. Nawet uwzględniając przyspieszenie filmu. I on to codziennie robi? Jak leje w jesieni to też? Wielkie wrażenie zrobiło na mnie to podciąganie. I jeszcze z ciężarkiem, w pobliżu magazynu jednokomórkowców.

Uchodziłem w biurze i w tzw. szerokiej rodzinie za tzw. faceta sportowego. Ćwiczę, co prawda, od czasu do czasu. Przykładem było codziennie, przez miesiąc, wykuwanie młotkiem murarskim dziury w ziemi, pod dwa zbiorniki na zużytą wodę. Pozycje miałem bardzo różne. Nogi wzmacniałem pchając taczkę z urobkiem. Wszystkie te prace były jednak przeraźliwie wolne. Ale bez tego, tej szybkości, jak u pana Tadzia, nie da się tak ładnie jeździć jak on.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... .zaraz zaraz...
Zakwasy w dolnej części brzucha od kółeczka..... na podłodze ?
No, no...nie mogę sobie tego wyobrazić?
Pomoc na zakwasy to tylko aktywny umiarkowany wysiłek.

Zakwasy są dlatego, że to inne cwiczenie niz wczesciej - plank i wznosy nóg, Takie urozmaicenie co jakis czas. Wszystko się nudzi.
No a chwilami to chyba jeżdzimy jak pan Tadzio, mam nadzieję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dzisiaj kolejna próba balansu porannego....
Taki luźny dysk jak na Twoim zdjęciu Diakon-czerwony - mój czarny
Jedna noga na chybotku druga na wannie i przysiady- bułgarskie ( bulgarian split squat?)https://youtu.be/Ksz5rkmBuTA
Jak już się poczuje pewniej to dodam szczoteczkę i zamykanie oczu.
Najbardziej niewygodna była krawędź wanny.
Pozdrawiam

Znam bułgarski, przyznaję malo stosuję. Na piłce-to podziwiam. Sprubuję.
Ostatnio do cwiczeń dodalem np. sciaganie linki wyciagu, proste ręce. To jakby na nartach kijkami sie odpychać, albo chwytać talezyk wyciagu, który niejednokrotnie szarpie. Podstawa u mnie to wykroki, sklony i przysiady z hantlami. I to kóleczko na brzuch, juz nie mam zakwasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO CO opisujesz to zupelnie inna kategoria cwiczen..

przysiady na Bosu czy innym podobnym sprzecie zawieraja duzo cwiczen balansujacych..

w dodatku wymagaja wiekszej sily I koordynacji

przeprowadz taka probe : sprobuj , ile  kg  mozesz podniesc na tzw "biceps". zanotuj max wynik

powtorz to samo stojac na Bpsu I zauwaz roznice (warunek: nie mozn podrzucac  konczyn gornych ruchem tulowia - tulow musi byc pionowy cay czas....

BTW : nie wiem skad sie wzial termin "bulgarskie prysiady" bo jet to technika  znana od dawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. poszukaj : Angel Spassov i geneza nazwy stanie się jasna. Przy okazji ciekawe spojrzenie na temat pomieszania proporcji treningu siłowego z "cyrkowym" (określenie za autorem artykułu) i krótko o możliwych konsekwencjach w sposób dość przystępny.
https://www.facebook...30293457033865/
Pozdrawiam,
M.

Jakos intuicyjnie nie wierzę w te badania, że jak to ! cwiczenia rownoważne nie zabezpieczaja przed kontuzjami? (oczwiscie posrednio), bo chyba wzmacniają miesnie ì wiezadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ćwiczenia priopriocepcyjne są częścią rehabilitacji po urazie/rekonstrukcji ACL. Nie oznacza to,że mogą czemuś zapobiec. Trening osoby zdrowej a rehabilitacja to dwa różne tematy. Lektura dodatkowa,nieco poszerzona :
http://www.kinesport...-oparciu-o-ebm/
.. od razu dodam, że na treningach korzystam z ćwiczeń priopriocepcyjnych i nie jestem ich przeciwnikiem - tyle,że nie zastąpią one treningu mięśniowego czy plyometrii - stanowią uzupełnienie/dodatek bez związku z zapobieganiem ACL.
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowe :) .. a swoją drogą muszę nad sobą popracować, skoro nie dostrzegłeś, że w 100% się z Tobą zgadzam :).

 

Powtórzę się : W 100% się zgadzam, że ćwiczenia priopriocepcyjne nie zapobiegają urazom ACL -  też zapewne 100% zgody, prawidłowo wykonywane ograniczają ryzyko kontuzji.

 

Na ile się zgadzamy nie wiem ;) : ćwiczenia priopriocepcyjne doskonale uzupełniają plan treningowy lecz innych form treningu nie zastąpią.

 

Pozdrawiam :)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...