Skocz do zawartości

Puchar Świata 2018/19


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

To nie jest podnoszenie tylko nabieranie wysokości. Zwróć uwagę, że na narcie o ograniczonym taliowaniu nie mogłeś bez straty prędkości odpowiednio zacieśnić skrętu. Stąd odbicie w celu zwiększenia szybkości i nabrania wysokości niezbędnej do wykonania następnego skrętu. tak samo jechał Feller aczkolwiek cały czas spadał i jakby były jeszcze ze trzy bramki to już by się nie zmieścił.

Pozdrowienia

Dzięki za szczegółowe objaśnienia.

 

O 16:00 mieszany City Event.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przedziwna dzisiaj trasa supergiganta do kombinacji, w sumie ciężko powiedzieć kogo faworyzowała, drugi przejazd to będzie walka Schwarza (11) z Pinturault (3) o kulę, karty może rozdać Hirscher (20), Kristoffersen nie załapał się do 30.

Informacja dnia jest taka, że życie superkombinacji zostało jednak przedłużone do sezonu 2020/2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pinturault

2. Hirscher

3. Hadalin

Mała kula za "pasjonujący", składający się z dwóch zawodów, puchar w kombinacji dla Pinturault.

Schwarz nie wystartował, co zepsuło całą zabawę w drugim przejeździe. Jakiś uraz w SG? Oglądałem drugi przejazd bez głosu, rezygnacja ze startu bez powodu byłaby bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo się mi podobała dzisiejsza kombinacja w Bansko. Wyłania się najlepszego "kombinatora", czyli w pewnym przybliżeniu najlepszego narciarza uniwersalnego na ubitym terenie.
Chcąc mieć "prawdziwy" zjazd i slalom - to musiałby być zjazd ze Streif`u i slalom potem w tej samej miejscowości. Nie ma! Jest za to "łatwy" zjazd i potem "łatwy" slalom. Z tym, że "łatwy" zjazd jest wcześniej trenowany na tej trasie.

W Bansku był trudny supergigant. Trasę się ogląda. I "łatwy" slalom. Wygrali slalomiści. Reszta daleko. Gdyby zrobić trudny zjazd i trudny slalom, tez wygraliby Hirscher i Pinturault. Pięć sekund do tyłu dla slalomisty na trudnym zjeździe jest do nadrobienia na trudnym slalomie.
Więc kto jest najbardziej uniwersalnym narciarzem? Slalomista!
W dodatku chcą tą konkurencję, tak przydatną dla amatora(p. nasz kolega w Szczyrku!). Zlikwidować. Na rzecz cyrku równoległego. Osobiście protestuję!

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że kombinacja powinna zostać, te równoległe zawody to dla mnie cyrk objazdowy, który jako pokazowe zawody w miastach może się sprawdza, ale trochę to loteryjne, trochę kadłubowe (mało zawodników)...

Natomiast kombinacja powinna odbywać się chociaż z pięć razy w sezonie, taka pula punktów motywowałaby najlepszych do startów, fajnie było za czasów Maćka Bydlińskiego i Ondreja Banka, którym kibicowałem w tej konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Karkonoszach trza umic jezdzic :)  albo dynamit w nogach miec.

Mysle, ze nie alpejskie sniegi sa gorsze w szerokim tego slowa znaczeniu.

Szkoda bo miala 23 czas na ostatnim miedzyczasie po sciance i zostala jej latwa koncowka. Odjechala dolna stanela na gornej i finito. Szkoda tym bardziej ze wytluklo ja na sciance porzadnie i wcale nie jechala super. Ogolnie ciezkie zawody i masz duzo racji z tym sniegiem. Dwa tygodnie temu jak byl mroz byly super warunki. Dzis kiepsko to wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo miala 23 czas na ostatnim miedzyczasie po sciance i zostala jej latwa koncowka. Odjechala dolna stanela na gornej i finito. Szkoda tym bardziej ze wytluklo ja na sciance porzadnie i wcale nie jechala super. Ogolnie ciezkie zawody i masz duzo racji z tym sniegiem. Dwa tygodnie temu jak byl mroz byly super warunki. Dzis kiepsko to wygladalo.

Eee międzyczas wskazywał na lepsze miejsce. Miała okolice 2,5-3s straty.

Serbka jadąca po Marynie miała 3,5s i uplasowała się na 23 miejscu.

2,5-3s straty to miejsce w 20...nie chcę pisać że wyżej bo aż serce boli.

 

A nie wiesz może ile brakło Magdzie Łuczak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek skąd te międzyczasy?

https://www.facebook...93672287848541/

Na trzecim miała 2,58 - gdyby dojechała z tą stratą to uplasowałaby się na 14 miejscu. Gdyby babcia miała wąsy...

Enzo jak jest live timing na stronie fis klikasz na nazwisko i masz miedzyczasy z miejscem jakie one dają. Po zawodach mozesz sciagnac pdf jak juz sie pojawia i tam jest mega dokladnie.

Maryna jechala na 21-23 miejsce. Ale gora miala super a na sciance ja obtluklo. Szkoda, dolu. Nie wiem tylko czy byla w pelni fit bo wygladalo ze plecy nadal bola.Oby w przyszlym roku bylo jeszcze lepiej. Magda Luczak potwierdzila wielki talent. Jechala przedostatnia, zjechala i kilka zawodniczek objechala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...