Skocz do zawartości

Kijowe rozterki


Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałem o pchaniu się w kolejce. Nigdy nie spotkaliście kolejki poprowadzonej pod górkę lub z górki, z wyznaczonym przejściem siatką, gdzie nie ma miejsca na jodełkę lub ustawienie się w poprzek? I bez kijków leci się do przodu lub do tyłu na innych ludzi? Poza tym kije przydają się na dojazdach. Także w trakcie jazdy. Raz na szkoleniu zostawiliśmy kije a instruktor poprowadził nas na czarną trasę z muldami - sam się wywalił.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 10:36, Wujot napisał:

 Sam przez pętlę ze dwa razy na stoku wybiłem sobie kciuka (co przyjemne nie jest). 

Wiesku, mógłbyś pokazać jak miałeś założone paski na dłoni w czasie tych kontuzji kciuka? 

Od czasu gdy jestem na  forum co jakiś czas pojawiają się takie uwagi o kciuku, które czytam jak bajki o żelaznym wilku. Obstawiam że widocznie czegoś nie wiem....

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojcio napisał:

Nie myślałem o pchaniu się w kolejce. Nigdy nie spotkaliście kolejki poprowadzonej pod górkę lub z górki, z wyznaczonym przejściem siatką, gdzie nie ma miejsca na jodełkę lub ustawienie się w poprzek? I bez kijków leci się do przodu lub do tyłu na innych ludzi? Poza tym kije przydają się na dojazdach. Także w trakcie jazdy. Raz na szkoleniu zostawiliśmy kije a instruktor poprowadził nas na czarną trasę z muldami - sam się wywalił.

Cześć

Czyli słusznie postąpił i albo mu po prostu coś nie wyszło albo był drewniany.

Kije są niezbędne w jeździe głównie z trzech powodów:

- równowaga

- akcentowanie

- badanie terenu

Można jeszcze dodać niezbędność w terenie trudnym, zmuldzonym, ciężkich śniegach gdzie często opieramy się na kiju, mamy możliwość dołożenia większej siły dzięki podparciu się na nim czy wykorzystaniu go jako osi obrotu.

Odpychanie się na płaskim czy kolejkowa stabilizacja to sprawy trzeciorzędne.

Pozdrowienia

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

Wiesku, mógłbyś pokazać jak miałeś założone paski na dłoni w czasie tych kontuzji kciuka? 

Od czasu gdy jestem na  forum co jakiś czas pojawiają się takie uwagi o kciuku, które czytam jak bajki o żelaznym wilku. Obstawiam że widocznie czegoś nie wiem....

To jest kwestia jak ciasnej pętli używasz. Ja mam bardzo ciasne - podobnie jak w narciarstwie biegowym. Taki układ daje silniejsze wsparcie i możliwość łatwego wyjścia (huśtanie) do przodu jeśli chcesz zabić kija blokująco czy na garbach. 

Ale przy upadku taka pętla przytrzymuje dłoń a w praktyce dokładnie kciuka bo reszta się wyśliźnie. Z tego powodu też w terenie gdzie są krzaki, wyciągam ręce z pętli, bo wolę wracać się po kijek który zaklinował się miedzy pniakami, jak mieć wyrwany bark.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chertan napisał:

A że tak z głupia zapytam (choć wstyd przy takich wygach), dobrze jest chwytany? Tzn. "przez pasek", który otacza dłoń od dołu i znajduje się pomiędzy dłonią i uchwytem? Przez co kijek puszczony od razu zwisa w dół i nie powinien wybijać kciuka? 

Pomyślałem dokładnie o tym samym.

Miałem parę razy lekko wywichnięty kciuk ale powodem była zbyt szeroka "główka" chwytu, po spiłowaniu nie zdarzyło się więc jest OK.

Edytowane przez mlodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...