Skocz do zawartości

Ku przestrodze


Chrońmy Rysie

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, star napisał:

https://wspinanie.pl/2024/05/wiesci-z-himalajow-makalu-lhotse-everest-faza-atakow-szczytowych/
Janie nie jestem szerpą ani nie byłem, tak jakby ci przyszło do głowy zapytać.

wierzę w Ciebie - zawsze jeszcze możesz zostać szerpą

mam sporo przyjaciół w Nepalu to mogę Tobie załatwić robote

Facebook

Edytowane przez Jan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hmm. Przyjaciół mam w ogóle 3-4 osoby na całym świecie (tzn wszyscy są tu obok) a Ty masz "nawet sporo" w Nepalu. Szacun. Zresztą ludzie z tego regionu świata są znani z uczynności i bezinteresownej przyjazności więc nic dziwnego.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jan napisał:

wierzę w Ciebie - zawsze jeszcze możesz zostać szerpą

mam sporo przyjaciół w Nepalu to mogę Tobie załatwić robote

Facebook

Wystarczy jeden. Nie będę mu robił konkurencji.

https://wyborcza.pl/7,154903,26487189,waldemar-kowalewski-chce-byc-jak-szerpa-zaskakujaca-wyprawa.html

Ja przyjaciela mam w Chennai, trochę w bok, jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jan napisał:

Tylko tyle na całym świecie i nawet nie wiesz czy 3 czy 4 ?

Już ci cytowałem wnuki masz to im może przeczytasz:

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, Mitek napisał:

W ogóle mnie takie informacje nie dziwią ani nie smucą.

Strasznie to przykre co naskrabałeś. 

Ci ludzie co spadli pewnie popełnili błąd i ponieśli srogą karę. Ale to byli czyiś synowie, pewnie też ktoś ich kochał, a oni to odwzajemniali Może komuś pomagali. Albo robili coś społecznie dobrego. Mieli też pewną wrażliwość i chęć poznawania świata. 

Przez pryzmat jednego błędu nie powinieneś dokonywać ocen. Z dużą dozą prawdopodobieństwa jesteś dokładnie tak samo ograniczony jak oni. Tylko o tym nie wiesz. 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wujot2 napisał:

Strasznie to przykre co naskrabałeś. 

Ci ludzie co spadli pewnie popełnili błąd i ponieśli srogą karę. Ale to byli czyiś synowie, pewnie też ktoś ich kochał, a oni to odwzajemniali Może komuś pomagali. Albo robili coś społecznie dobrego. Mieli też pewną wrażliwość i chęć poznawania świata. 

Przez pryzmat jednego błędu nie powinieneś dokonywać ocen. Z dużą dozą prawdopodobieństwa jesteś dokładnie tak samo ograniczony jak oni. Tylko o tym nie wiesz. 

 

Cześć

Nie oceniam ludzi tylko zjawisko. Podchodzę do tego statystycznie a nie idealistycznie. Działalność w górach - jakakolwiek - jest związana z ryzykiem i możliwością wypadku, nawet śmiertelnego. Obserwuje się znaczący spadek szacunku ludzi do gór, do natury w ogóle. Wypasiony sprzęt nie idzie w parze z respektem i samoedukacją a raczej z powierzchownością, egoizmem, robieniem rzeczy na pokaz i regularnym łamaniem norm czy to zachowań czy w ogóle etycznych.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie oceniam ludzi tylko zjawisko. Podchodzę do tego statystycznie a nie idealistycznie. Działalność w górach - jakakolwiek - jest związana z ryzykiem i możliwością wypadku, nawet śmiertelnego. Obserwuje się znaczący spadek szacunku ludzi do gór, do natury w ogóle. Wypasiony sprzęt nie idzie w parze z respektem i samoedukacją a raczej z powierzchownością, egoizmem, robieniem rzeczy na pokaz i regularnym łamaniem norm czy to zachowań czy w ogóle etycznych.

Pozdro

 

Niemcy też do Żydów podchodzili statystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2024 o 10:39, Wujot2 napisał:

 

Niemcy też do Żydów podchodzili statystycznie.

Cześć

Hehe W historii ludzkości znalazłbyś z pewnością takie podejście u każdej nacji czy grupy etnicznej. Krwiożerczość mamy w genach i pięknie ją wzmacniamy paranojami narodowościowymi, religijnymi czy kasowymi. I Ty i ja jesteśmy tacy sami w tej kwestii. Wszystko zależy od okoliczności.

Realnie wygląda to tak, że zawsze ktoś może liczyć na moją pomoc - jak akurat zdarzy się taka sytuacja - ale niech nikt nie liczy, że będę go żałował jak się zajebie przez własną głupotę.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu już lat na wiosnę jest sporo wypadków w Tatrach, na dole słoneczko i trawka, ale wyżej warunki jeszcze zimowe.

Chyba z tydzień temu dało się zjechać na nartach Rysą do Czarnego Stawu...

Filmiki na YT zachęcają do pokonywania szlaków. Kondycja jest, natomiast brak umiejętności lub sprzętu i tak to się kończy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, kordiankw napisał:

Krzysztof Suwart, nie wchodzę na WP 🤣

Cześć

A czytałeś nagłówek i pierwsze zdanie Witek?

Otóż wypadek był na Mnichu... czyli taternicki i Pan spadł u tknął w jaskini...???

Czy piszący w ogóle widział kiedyś góry? Ja już nawet o Tatry czy Mnicha nie pytam.

Kurwa!!! przytaczanie takiego badziewia mi uwłacza!

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

A czytałeś nagłówek i pierwsze zdanie Witek?

Otóż wypadek był na Mnichu... czyli taternicki i Pan spadł u tknął w jaskini...???

Czy piszący w ogóle widział kiedyś góry? Ja już nawet o Tatry czy Mnicha nie pytam.

Kurwa!!! przytaczanie takiego badziewia mi uwłacza!

Pozdro

dziwny jest ten świat i studnia w mnichu https://pl.wikipedia.org/wiki/Studnia_w_Mnichu
https://tvn24.pl/krakow/tatry-akcja-ratunkowa-na-mnichu-taternik-wpadl-do-studni-w-mnichu-akcja-ratunkowa-st7993454

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...