Skocz do zawartości

Jak kaleczyłem/kaleczę jazdę na nartach, czyli ewolucja narciarza :)


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów przejrzałem filmiki z mojego kaleczenia jazdy na nartach i skoro w temacie doradztwa narciarskiego nie wylaliście jeszcze całej żółci to możecie to zrobić teraz 2009/2010 Ja to ten z plecakiem i bez kijków 2010/2011 2011/2012 2012/2013 końcówka tego sezonu

Użytkownik robertw edytował ten post 07 lipiec 2013 - 14:36 Takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Z nudów przejrzałem filmiki z mojego kaleczenia jazdy na nartach i skoro w temacie doradztwa narciarskiego nie wylaliście jeszcze całej żółci to możecie to zrobić teraz 2009/2010 Ja to ten z plecakiem i bez kijków 2010/2011 2011/2012 2012/2013 końcówka tego sezonu

Też widzę duży postęp. Nawet między 2 ostatnimi filmikami jest różnica. W tym z końcówki sezonu to bardziej Ty kontrolujesz narty, w tym wcześniejszym to one Cię niosą. A czemu w jeździe klasycznej wbijasz jeden kijek a drugiego prawie wcale?

radcom Jazda na filmie 2010/2011 zdecydowanie najlepsza. Płynnie i wąsko, to co lubię. Na pozostałych, to tak jakbyś na kiblu siedział. Mnie się szeroka jazda nie podoba, ważne byś Ty był zadowolony...

Jak się jeździ wąsko to się narty niszczą i łatwiej o glebę. Zdecydowanie nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę duży postęp. Nawet między 2 ostatnimi filmikami jest różnica. W tym z końcówki sezonu to bardziej Ty kontrolujesz narty, w tym wcześniejszym to one Cię niosą. A czemu w jeździe klasycznej wbijasz jeden kijek a drugiego prawie wcale? Jak się jeździ wąsko to się narty niszczą i łatwiej o glebę. Zdecydowanie nie polecam.

Można i wąsko,ale raczej w PUCHU:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzac na krotkich stokach nie mieszaj jazdy. Jezeli cwiczysz carving to zjedz nim do konca, Jak czujesz ze wypadles to zatrzmaj sie i zacznij od nowa. Na krotkich stokach brak czasu na korekte podczas jazdy. Nie wzbraniaj sie jazdy smigopodobnej i od czasu do czasu (co kilka cwiczen carvingiem), dla rozluznienia jedz bele co(ale swiadomie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz matrix prawda? a tu kicha. Nie napisalem nic o Twojej jezdzie. Sezon sie zaczyna i patrz do przodu. Najlepiej by bylo jak bys sie zresetowal i zaczal od nowa i tak potraktuj moj wpis. Mam propozycje: wywal te filmy i wstaw nowe. Opisz co chciales zaprezentowac [bez opisu nie rozgryze (chciales sarkazm)]. Np: "moje szuranie" albo "moj smig" albo "moj carving". Wtedy moze sie zawiazac merytoryczny dialog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz matrix prawda? a tu kicha. Nie napisalem nic o Twojej jezdzie. Sezon sie zaczyna i patrz do przodu. Najlepiej by bylo jak bys sie zresetowal i zaczal od nowa i tak potraktuj moj wpis. Mam propozycje: wywal te filmy i wstaw nowe. Opisz co chciales zaprezentowac [bez opisu nie rozgryze (chciales sarkazm)]. Np: "moje szuranie" albo "moj smig" albo "moj carving". Wtedy moze sie zawiazac merytoryczny dialog.

To najlepszy tekst jaki widziałem ostatnio. Dotyczy chyba każdego. Bravo Fred, pozdrawiam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Malo widac. Nie ma co teoretyzowac.

Bierzesz aktywny udzial w tematach nauki jazdy to wiesz ze: "nie ma gazu nie ma skretu"

Dla mnie carving jest/ma byc agresywny a kamerzyste ustawiles w miejscu gdzie konczy sie jazda.

Na tym stoku w takim sniegu i we filmowanych miejscach mogles sie tylko wieloznacznie pobujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem miał być skręt carvingowy. Średnia prędkość w w tych warunkach i na tym stoku oscylowała około 50 km/h.Trasę 920 m przejeżdża się w minutę i parę sekund, ale masz rację Fred w takich warunkach można się pobujać :D  Szkoda tylko, że bateria padła w kamerce jak byliśmy na rozjeżdżonym odcinku na samym dole trasy. Tam była jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko widze a Ty dodatkowo pamietasz.

Napisz kiedy jedziesz krotkim skretem a kiedy dlugim(mozliwie czasy).

Jaki ten skret to czesciowo widac ale wazniejsze jest (dla mnie) jak zamierzales jechac.

W obu przypadkach jedziesz wezowo.

Jezeli stosujesz (mysle ze tak) wirtualny zegar (12 w linii spdku) to na filmie dzioby nie wychodza przed 11 ani nie przekraczaja godz. 13.

Jazda wezowa daje zludzenie i jest jazda szybka ale nic po za tym nie wnosi.

W skrecie dlugim wykorzystujesz pas ca. 8 m ale to za malo, zamiast jazdy wezowej, dobrze by bylo doprowadzic dzioby do 10.30 i 13.30.

Wtedy mozna bylo by nazwac pelnym skretem zarowno dlugim jak i krotkim.

Jaka ta gorka jest  i czy daje wspomniana jazde okaze sie dopiero przy pelnych skretach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mitek

Cześć

Na tej trasie i na tym śniegu 50km/h ? Nie ma mowy.

Pozdrowienia

 

 
 
 b4rt3q

 

Napisano dziś, 10:57

Już myślałem że jestem odosoniony w stwierdzeniach że przeciętny narciarz (i nie tylko) lubi przeceniać swoje prędkości :)

 

 

No to chyba się mylicie, panowie eksperci B) 

Długość tej trasy, od miejsca gdzie zacząłem filmować to około 920 m (jak ktoś nie wierzy niech zmierzy na Googlach Earth, na stronie "dwóch dolin" podają, że stok ma 940 m - http://www.wierchoml...ka-zima/wyciagi). Wspomnianą trasę przejechałem w około 1 minutę 9 sekund to jaką to daje średnią? Podstawówka się kłania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale ja traktuję te nasze dyskusje z przymrużeniem oka. THX wszystkim za wypowiedzi, zawodnikiem nie będę a mając 50-tkę na karku cieszę się każdym wyjazdem na narty jak dziecko. Po prostu lubię ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Poza tym zawsze sensowne uwagi dają możliwość przemyślenia i coś wnoszą do jazdy.

Fred długie wężykowanie miało być do 35 s, potem krótkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wezykowanie" juz umiesz, przejdziesz na zegarkowanie i bedzie oki

Na nastepnym filmie podzialasz dziobami miedzy 10 a 11 godz i 13 a 14.

Sam sobie dobierz cyferblat, nawet gorke sobie podziel na np:stromo - od 9.30 do 14.30 (i dzien z glowy :rolleyes: )

Ten stok ma rozna konfigoracje wjedziesz na lagodne z cyferblatem 10 - 14 i zaczniesz sie wspomagac wygibusami

a to bedzie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

 

No to chyba się mylicie, panowie eksperci B)

Długość tej trasy, od miejsca gdzie zacząłem filmować to około 920 m (jak ktoś nie wierzy niech zmierzy na Googlach Earth, na stronie "dwóch dolin" podają, że stok ma 940 m - http://www.wierchoml...ka-zima/wyciagi). Wspomnianą trasę przejechałem w około 1 minutę 9 sekund to jaką to daje średnią? Podstawówka się kłania :P

 

Cześć

Robert znam te nieszczęsne polanki na pamięć. Pojutrze tam będę. Pewnie ustawimy gdzieś pomiar to Ci powiem co jest możliwe na takim śniegu a co nie. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...