Skocz do zawartości

Trochę HUMORU


tatuzo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można sprzedać szczebel z drabiny, która przyśniła się Św. Jakubowi, to tym bardziej krzyż z dębu który rósł w czasach Chrystusowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześc

Tak tylko czy kupujący takie szczeble nie powinni być czasem w... miejscach odosobnienia?:

;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można sprzedać szczebel z drabiny, która przyśniła się Św. Jakubowi, to tym bardziej krzyż z dębu który rósł w czasach Chrystusowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

o ile dobrze pamiętam, to widziałam drzewa oliwne mające ponad 2 tys lat - Gortyna na Krecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie dęby i inne drewno zakonserwowane pod woda są realne...Sporo wydobyto ze zwirowni w Roszkowie i Krzyzanowicach - w starych zakolach Odry. Kto pracownikow wiedział co to jest, miał okazję dorobic.... wielu wiedziało.

Kiedyś z ojcem rżnęliśmy na krajzedze kilka dębów które przeleżały pod woda kilkadziesiąt lat. Piła bardziej paliła drewno niż cięła, a ścianki przeciętego drewna były gładkie jak szkło. Szkoda, że wówczas nie pomyśleliśmy o dewocjonaliach :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, to widziałam drzewa oliwne mające ponad 2 tys lat - Gortyna na Krecie

"I Babilonu Mur widzialem co po nim moga mknac rydwany i Dzeusa co w Olimpii swietej
przez wszystkich wiecznie podziwiany. Znam tez Wiszacych cud Ogrodow, Heliosowego ksztalt Kolosa,
ogrom Piramid w znojnym trudzie wzniesionym niemal pod niebiosa a jednak zbladlo to com znal
gdym ujzal jak sie w niebo wzbija wspanialy Artemidy chram.
Nikt mu pod sloncem nie dorowna chyba, ze tylko Olimp sam."

a Wy tu o drewnianych szczeblach z drabiny Jakubowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ojcem rżnęliśmy na krajzedze kilka dębów które przeleżały pod woda kilkadziesiąt lat. Piła bardziej paliła drewno niż cięła, a ścianki przeciętego drewna były gładkie jak szkło. Szkoda, że wówczas nie pomyśleliśmy o dewocjonaliach :).

 

Na wszystko trzeba mieć pomysł i wszystko trzeba umieć sprzedać. O ile zmarnowaliście okazję, to mam nadzieję że nie zmarnowaliście cennego surowca. Bo takie kloce z wody to nie jest materiał na zwykłe dechy czy opał... Znajdą się dewoci wariaci na te krzyże, znajdą się i inne świrusy przy kasie, żeby np. na piękny stół z takiego drewna wydać pół majątku  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko trzeba mieć pomysł i wszystko trzeba umieć sprzedać. O ile zmarnowaliście okazję, to mam nadzieję że nie zmarnowaliście cennego surowca. Bo takie kloce z wody to nie jest materiał na zwykłe dechy czy opał... Znajdą się dewoci wariaci na te krzyże, znajdą się i inne świrusy przy kasie, żeby np. na piękny stół z takiego drewna wydać pół majątku ;)

Niestety materiał poszedł na futryny do okien. Kilkanaście lat temu szwagier wymienił okna na plastikowe, przypuszczam, że futryny poszły na opał :(. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisz jakie dodatki bardzo Cię proszę, skąd wynika kwota 3900 netto. Twoja zona w jaki sposób ma 7-8 netto? Znaczy ma 1,5 etatu w jednej szkole i 2 etaty w innych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przypadkowo kliknąłem i przeczytałem (choć chciałem zakończyć temat), więc odpiszę (choć może założymy osobny temat, by nie zawalać Humoru dygresjami).

 

Przede wszystkim nie mówiłem, że moja żona zarabia z dodatkami 3900zł. Tylko Kolegi z kościotrupem :).

Odpisał, że zarabia 2900zł, więc nie ma tematu.

 

Klaudia (żona) pracuje w dwu szkołach, państwowej + prowadzi działalność gospodarczą - edukacyjną i na niej głównie zarabia.

W szkole państwowej zarabia marnie, ale na + ma pomniejszony ZUS w działalności gospodarczej (tu z kolei płaci skrupulatnie podatki i nic nie "optymalizuje").

 

Dodatki: 13-ta pensja, motywacyjny, praca na wsi (u Klaudii w teorii, w realu miejska) i coś tam jeszcze. Ale nie wiem dokładnie, bo prawdę mówiąc nie dopytuję Klaudii o takie sprawy ;).

 

Ok... dopiszę resztę później, bo właśnie przyszedł gość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisałbyś Kolego te wszystkie dodatki, z których wynikają takie płace, bo ja mam w rodzinie 2 emerytowane i 4 czynne nauczycielki (w tym moja żona - która nie strajkuje z kilku powodów, m.in. dlatego że nasz syn za kilka dni ma mieć egzaminy) i jakoś nijak dobić to tych Twoich zarobków nie mogą. Widocznie wszystkie są z biednych, polskich gmin lub mają "niezaradnych" (cudzysłów zamierzony) dyrektorów. I przybliż nam maluczkim, dlaczego Twoja żona, świetny dydaktyk i doświadczony nauczyciel, rezygnuje z pracy dla idei i skupia się na spijaniu śmietanki ?

 

Klaudia (żona) do szkoły państwowej trafiła przypadkowo we wrześniu 2018. Nie chcę się rozpisywać, dlaczego, bo to nieistotne.

Był to wielbłąd, z którego bardzo szybko zdała sobie sprawę. I nie ze względu na zarobki.

Ale stwierdziła, że zostanie do końca umowy, która wygaśnie w sierpniu 2019, bo nie chce zostawić dzieci + skoro podpisała umowę, to się z  niej wywiąże.

Tak samo uznała, że nie zostawi dzieci przy egzaminach.

 

Nie chodzi o spijanie śmietanki, tylko o modelowanie pracy według własnej wizji, pełne wykorzystanie własnej wiedzy, poczucie własnej wartości itd.

Mniej więcej 2/3 szkół pozoruje nauczanie, a co bardziej ambitne lub przymuszone dzieci dokształcają się masowo na korepetycjach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowałeś mnie, słabe to.
Czy ty tego nie czujesz?

 

Nie czuję.

Czuję natomiast, że zwyczajnym kurestwem jest potraktowanie przez nauczycieli dzieci i młodzieży jako mięsa armatniego, dzieci, za które wzięło się odpowiedzialność.

 

Nie rozumiesz tego, to nie pisz, bo "lepiej ukryć..." ;).

 

PS. Rozczarowałeś się swoim wyobrażeniem o mnie, a nie mną :).

Ja do tego nic nie mam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...