Jump to content

Buty zimowe trekkingowe - po nartach

alvaro99
 Share

Recommended Posts

W dniu 6.11.2021 o 18:44, star napisał:

Podobają mi się, jeden kawałek skory? ładne są. membrana jakaś jest.

Ale od Merrella kobita se kupiła takie z goretexem, który rozpadł sie w pół roku, but przemaka mimo niezbyt intensywnego miejskiego użytkowania, do tego odciski, ścięgno, rozne punktowe niedoskonałości, raczej słabo. ZadOwolona z Wolfskina, Scarpy, Lowa, Meindl, tak dla odmiany. Rozumiem, ze rozne są modele ale cień padł. Ja miałem fajne la Sportivy, 10 lat, w stylu tych właśnie ale nubuk, gore, choć takie przejściowe, kolejny model już mniej udany najpierw się rozkleiła podeszwa, potem rozpadł się but, ta hydroliza poliuretanowa opisywana przez hanwaga. Aha butów na gwałt nie szukam, ot pierwszy zwał się big star, stad żart.

Zrobiłem już w nich co najmniej 500km. Większość w górach (głównie Tatry) Nadal brak jakichkolwiek uszkodzeń. 

Nie wiem jak można być jednocześnie zadowolonym z czterech różnych marek, gdzie każda robi buty na inną stopę.

W dniu 7.11.2021 o 09:53, brachol napisał:

Też miałem kilka par Merrela, głównie letnie buty niskie z dobrą wentylację (siatka), wszystkie bardzo wygodne, trwałe. W góry moja ulubiona marka to Scarpa, ale już kilka lat nie kupowałem nowych butów na jesień/zimę to nie mam rozeznania jak jest teraz z jakością. Dobre buty skórzane moim zdaniem dają radę nawet bez membrany. 

Tylko nie ma dobrych butów skórzanych bez membrany. Wszędzie pchają membranę i/lub "drewnianą" podeszwę.

Połowa ludzi wierzy, że membrana lepiej oddycha niż jej brak, więc marketingowcy wszędzie ją pchają.

Dla mnie membrana w temp powyżej 10 stopni to jest dramat. Już lepiej chodzić cały dzień w mokrych butach z siateczki niż się kisić w gore-texie.

W dniu 14.11.2021 o 17:00, Spiochu napisał:

Tylko nie ma dobrych butów skórzanych bez membrany. Wszędzie pchają membranę i/lub "drewnianą" podeszwę.

Drewniana powierzchnia to zmiana strategii wibram, kiedyś robili bardziej miękki, teraz jest twardy jak skała, a nie daj boże jak zimno i ślisko, pewno mniej się ściera...

2 godziny temu, star napisał:

Drewniana powierzchnia to zmiana strategii wibram, kiedyś robili bardziej miękki, teraz jest twardy jak skała, a nie daj boże jak zimno i ślisko, pewno mniej się ściera...

Nie chodziło mi o przyczepność, ale amortyzację całego buta. Nie wiadomo czemu, większość butów turystycznych jest sztywnych i twardych, jakby służyły do wspinaczki w pionowym lodzie. Kiedyś było z tym jeszcze gorzej. A vibramy są różne. W Miurach też jest vibram.

• Like 1

Ja użytkuję jako buty podejściowe, rowerowe, letnie, miejskie itp. Scarpa Mojito - są rewelacyjne. Doskonałe trzymanie w skale ale też i na kostce brukowej. Nie mają membrany (bo niby po co ona w niskich butach ?). Po 5 latach wytrzymały intensywne użytkowanie. A inne marki/modele padały po 2 latach. 

• Like 1

W dniu 16.11.2021 o 17:07, Spiochu napisał:

Nie chodziło mi o przyczepność, ale amortyzację całego buta. Nie wiadomo czemu, większość butów turystycznych jest sztywnych i twardych, jakby służyły do wspinaczki w pionowym lodzie. Kiedyś było z tym jeszcze gorzej. A vibramy są różne. W Miurach też jest vibram.

Tu masz miękkie https://www.eobuwie.com.pl/trzewiki-go-soft-mi07-a976-a805-07-maroon.html?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIttGB8JOi9AIVkYOaCh3TVweBEAEYASACEgLDsvD_BwE