Jump to content

tryhp3

Members
 • Posts

  38
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tryhp3's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • One Month Later
 • Week One Done
 • Dedicated
 • Collaborator
 • Reacting Well

Recent Badges

15

Reputation

 1. @Lexi Ten spec odradzał ci Superfeet spersonalizowane czy gotowe? Ja mam Superfeet Orange do chodzenia po górach i jak dla mnie są bardzo OK, w porównaniu do standardowej to jest można powiedzieć kosmos.
 2. Przymierzam się do zakupu wkładek, tylko cena mnie trochę odstrasza. Najtaniej standardowe wkładki Sidasa znalazłem na Amazonie za 138 zł. Na Allegro z okazji BF jest jeszcze Currex model Edge Pro za 199 zł (niby z 289 zł). One mnie nieco bardziej przekonują, ponieważ są milimetr cieńsze, a buty mam dosyć dobrze dopasowane a i na górze stopy mam nieco wystające kostki, których ucisk przeszkadzał mi najdotkliwiej w doborze buta. Pytanie czy ma ktoś porównanie Sidasa do Currex albo do innej marki która specjalizuje się w wkładkach np. Superfeet czy BOOT DOC? Pytanie też, czy jest duży sens się bawić w dedykowane wkładki, chociaż w moim przypadku z racji gabarytów (190 cm / 95 kg) pewnie większy niż mniejszy.
 3. Zadowolony, i z nart i warunków na stoku 🙂 Na koniec sezonu udało się przyzwoicie pojeździć.
 4. Odkupiłem, je od chłopaka który ma kilka różnych par nart i twierdził, że na tych mu się źle jeździ, ponieważ jest za słaby fizycznie. Ogólnie z rozmowy wywnioskowałem, że on raczej woli slalomki. Narty zostały wypróbowane na Kasprowym w zeszłą niedzielę. Warunki były całkiem dobre i jeździło mi się na nich bardzo dobrze, nawet na muldach które miejscami zaczęły się pojawiać. Stosunkowo łatwo wchodziły też w krótki skręt, na czym też mi zależało. Swoją drogą, w teście WorldSkiTest w czasach kiedy testowali GSy, były one najwyżej oceniane w kategorii "krótki skręt" WorldSkitest 18/19: Stoeckli Laser GS, Race GS mężczyźni (skionline.pl). Swego czasu miałem okazję przejechać się na Völkl Racetiger GS WorldSkitest 18/19: Voelkl Racetiger GS, Race GS mężczyźni (skionline.pl) (tylko na nowszej wersji niż w tym teście) i one zachowywały się inaczej. Skręcać za bardzo nie chciały i jak najszybciej ciągnęły w dół. Ale warunki i stok też zupełnie inne były. Stöckli, w swojej wyszukiwarce na pierwszy wybór proponowało mi długość 185 cm dla tych GSów, kupiłem 180 cm (drugi wybór wg Stöckli) i w sumie pierwsze odczucie było, że nie zawadziło by jakby były nieco dłuższe.
 5. No i chłopa przerobili. Tylko na Kasprowy zostaje jechać.
 6. W nazwie Master i w sumie w definicje @Mitek się wpisuje jak piszesz, że skręca jak szalona. Chyba, że narciarz szalony 🙂
 7. Ski Finder Stöckli na podstawie wprowadzonych parametrów też sugeruje mi model Laser GS, w dalszej kolejności hybrydy. Taką wyszukiwarkę trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale przekonaliście mnie do nart typu Master, w sensie powyższej definicji.
 8. Szukałem jakichś opinii konkretnie o tym modelu z tego rocznika, ponieważ obecnie konstrukcja trochę się zmieniła. Opini niewiele, jedynie na włoskim forum pisali, że jest bardzo sztywna, porównywalnie z najbardziej sztywnymi Masterami. W jeździe ma przypominać GSa. Zakładam, że takiego mniej zwrotnego z racji szerokości pod butem. Rozumiem, że z powodu nieco większej szerokości będzie lepiej zachowywać się w gorszych warunkach? Pytam bo jest jeszcze np. taka opinia: Ja zawsze miałem w głowie, że GSy to są narty na lód i nie za bardzo nadają się np. na rozkopaną trasę i nie nadają się jako jedna uniwersalna para nart. Przynajmniej takich stwierdzeń dawno temu się naczytałem. Dlatego szukałem czegoś typu all-round, ponieważ chce jedną względnie uniwersalną parę nart. W tym sezonie jeździłem głównie po pracy na rozkopanym stoku i dwa razy w tym miesiącu na weekendzie gdzie stok płynął. Czyli PL rzeczywistość. Na takie warunki potrzebuje nart. Ja swego czasu próbowałem jeździć na GSach ale takich trochę mniej ludzkich. Było szybko i stabilnie, ale wolałem narty bardziej zwrotne i już więcej do tematu podchodziłem. Może jeździłem za mało. Jeśli chodzi o ludzkie promienie to z tego co sprawdziłem wyższe modele marek Stöckli i Head mają rzeczywiście R18 przy 180 m. Salomon w modelu S/Race GS PRO ma nawet R17/182 cm. @Bruner79 z tego co widziałem miałeś ten model Salomona (wersja 175 cm) na sprzedaż i chwaliłeś. Myślałem, że GSka ma mieć promień przynajmniej 20-25 metrów a takie R17-18 to jest blisko sportowych nart hybrydowych. Jak te ostatnie są dedykowane do wszystkiego, to te pierwsze raczej do średnich i długich skrętów, czyli już nie da się powiedzieć, że jak coś jest do wszystkiego to do niczego 🙂 W sumie to mi namieszaliście w głowie. Najrozsądniej byłoby gdzieś w lepszej wypożyczalni poszukać takich nart ale w tym sezonie to już średnio. PS. Niektóre GSy mają w nazwie Master. To się ma odnosić do sztywności? Bo jakoś nigdzie nie znalazłem a połowa marek tego używa.
 9. Podeślesz konkretne modele? Z których jesteś bardziej zadowolony?
 10. Promień oferowanych FISCHER THE CURV M/O 178 cm to też 18 m (czyli trochę w strone GS). Na obecny sezon w tej długości są węższe i mają promień 16,5 m. Swoją drogą to swoje GSy masz chyba stosunkowo krótkie?
 11. Tylko że w pierwszym poście jako najlepsze na podstawie testów różnych szarlatanów i magików internetowych wskazałem FISCHER THE CURV GT, natomiast @Bruner79 ma na sprzedaż FISCHER THE CURV M/O. Czyli narty z tej samej serii, oczko wyżej w katalogu. Jakby nie patrzeć to mnie więcej wiedziałem czego szukać 🙂a forum naprowadziło mnie na być może nieco lepszą propozycję z możliwością zakupu. Chciałem kupić nówki ale te M/O wydają się rozsądne. Jeszcze się trochę porozglądam. Do nowego sezonu daleko. Oczywiście zaraz usłyszę, żebym sobie jednak mocne GSy kupił 🙂
 12. @Bruner79 Czy to jest narta którą podlinkowałem? Bo chyba się pogubiłem.
 13. Rozumiem, że płyta stricte spełniająca wymogi FIS, to jednak nie jest? Raczej najmocniejsza płyta w ofercie sklepowej?
 14. @Mitek Na usprawiedliwienie dodam, że temat założyłem drugi, a w pierwszym pytałem o konkretną nartę która była poza katalogiem. Temat został szybko rozwiązany 🙂
 15. @Bruner79 Booster to chyba jakiś nie katalogowy model? Teraz seria The Curv kończy się na GT. Z tego co widzę kiedyś w katalogach był Booster. Opini, recenzji czy specyfikacji się nie doszukałem. Edit. Po zdjęciach doszukałem, że to chyba to: Narty FISCHER RC4 THE CURV M/O Plate + RC4 Z13 FF 2021 – Fischer SKI Tu będzie problem, za eksperta się nie mam, a do 100 kg brakuje jeszcze paru kebabów 🙂
×
×
 • Create New...