Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/30/2022 in all areas

 1. .. z kronikarskiego obowiązku - za nami Mistrzostwa Słowenii Open oraz pierwsze koło Pucharu Świata 2022 w Vuzenicy (a raczej 300m powyżej miasteczka, głęboko w pięknych górach). Pomijając aspekt sportowy : - czy na rolkach można jeździć w deszczu (rzecz jasna po stromszym asfalcie w gąszczu tyczek)? : tak - co zrobić, gdy deszcz kapryśny i obawiamy się, czy dostatecznie wodą poleje? : zaangażować strażaków, niech polewają trasę .. Do tego Miss Słowenia, orkiestra dęta, fajny DJ, telebimy i światowa czołówka inline alpine z niesamowitym rodzeństwem Sing wygrywającym edycję Pucharu Świata w obu kategoriach .. te oraz inne atrakcje do zobaczenia na (1) Inline World Cup Vuzenica | Facebook. Prywatnie się chwaląc 😉 - oboje "naszych" zawodników debiutując w Pucharze Świata weszło pewnie do drugiego przejazdu (wchodzi 40 - punktuje 30), jeden punkcik przywozimy do domu co jak na początkującego na arenie międzynarodowej juniora źle nie wróży. W Slovenia Open o pudło się otarliśmy .. w sumie o asfalt nie pudło 🙂 i finalnie z trzeciego po pierwszym na piąte (w grupie U18). Technicznie : na mokrym jeździmy na innych kółkach, paradoksalnie bardziej "budżetowych" niż standardowe na suchą trasę, średnica kółka mniejsza (dominuje 100/90), trój-kołowcy niekiedy wsiadają na czwórki, zdarzają się piątki (rzadko). Hamulce konsekwentnie mało popularne poza kategoriami dzieci. Pod względem techniki - biorąc za odniesienie TOP10 hasło "skoro rolki ci się ślizgają to po prostu biegnij" ma sens ;). Pozdrawiam, M. p.s. Słoweńcy, pomimo pecha do pogody, wchodzą w moim prywatnym rankingu sprawności organizacyjnej i atrakcyjności eventu do ścisłego TOP3. Nawet trasa, do której podjazd oznaczał wspinanie się ciasnymi leśnymi serpentynkami ma swój urok, gdy nagle chmura wkrada się przez drzewa na polanę i robi się mgła .. tak w inline alpine raczej nie bywa, ale 'alpine' zobowiązuje 🙂
  4 points
 2. Cóż, to naturalne zachowanie jak się komuś wykaże narciarską tępotę. Ludzie tego nie lubią i się bronią. Przyzwyczaiłem się i uznaję to poniekąd za sukces. Tobie takie coś nie grozi.
  2 points
 3. Dzień Dobry 🙂
  2 points
 4. O widzę, że i epitet się odpowiedni pojawił. Podstawą czego? Mi nie robi różnicy, czy tysiące czy miliony ludzi było mordowanych z definicją ludobójstwa, czy bez. Cierpieli tak samo. Lepiej się czujesz, gdy zgładzi ktoś million bez kategorii ludobójstwa? Bardziej go usprawiedliwiasz? A jeszcze sowietów przywołujesz, którzy wiadomo, są arbitrem taktu i grzeczności w postępowaniu z ludźmi?
  1 point
 5. Authorrr-ze, cóż za wyrafinowane słownictwo. Muszę przyznać, że robi na mnie wrażenie Twój wysublimowany sposób prowadzenia tej dysputy. Coś czuję że w swoich kręgach musisz być cenioną osobistością, rzekłbym nawet: prawdziwą gwiazdą!
  1 point
 6. 99% do 1% że grimson kasuje ruble za swoje wpisy.
  1 point
×
×
 • Create New...