Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#121 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
  • Na forum od: 03.2016
294
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 04 listopad 2017 - 23:50

Do 2026 r. powstanie nowa linia kolejowa z Krakowa w kierunku Zakopanego

https://businessinsi...akopane/5247q2y

Obawiam się, że przynajmniej przez jakiś czas raczej będziemy wolniej dojeżdżać do stoków. W przyszłym roku rusza budowa autostrady A1 na odcinku Piotrków - Częstochowa, a to oznacza gigantyczne korki w regionie. Objazd ma być poprowadzony przez Radomsko.

#122 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2253 postów
  • Na forum od: 10.2011
4629
  • Umiejętności: 7

Napisano 04 listopad 2017 - 23:55

Obawiam się, że przynajmniej przez jakiś czas raczej będziemy wolniej dojeżdżać do stoków. W przyszłym roku rusza budowa autostrady A1 na odcinku Piotrków - Częstochowa, a to oznacza gigantyczne korki w regionie. Objazd ma być poprowadzony przez Radomsko.

Obwodnica Częstochowy już ruszyła jakiś czas temu, można wyobrazić sobie jakie będą korki obserwując to na przykładzie zwężenia drogi w Kościelcu.

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#123 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPip
  • 5695 postów
  • Na forum od: 02.2008
3549
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 listopad 2017 - 07:17

Idzie po sladzie gierkowki?

#124 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
294
  • Rajszew

Napisano 05 listopad 2017 - 10:26

Dokładnie tak i mają ją zamknąć na czas budowy (choć jeszcze trwają naciski na wykonawcę by zachować choć po jednym pasie w każdą stronę).  Opracowana "moja" trasa alternatywna dojazdu Warszawa - Śląsk to: Radom (będzie otwarcie obwodnicy w przyszłym roku), Jędrzejów, Miechów, Olkusz i dojazd do S1.  

#125 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPip
  • 5695 postów
  • Na forum od: 02.2008
3549
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 listopad 2017 - 10:37

Dokładnie tak i mają ją zamknąć na czas budowy (choć jeszcze trwają naciski na wykonawcę by zachować choć po jednym pasie w każdą stronę). Opracowana "moja" trasa alternatywna dojazdu Warszawa - Śląsk to: Radom (będzie otwarcie obwodnicy w przyszłym roku), Jędrzejów, Miechów, Olkusz i dojazd do S1.

Faaaaajnie. A po skonczeniu budowy ruch lokalny i mniej lokalny będzie poprowadzony lasami i miedzami. ... tys piknie.
Sprawdź czy pociąg do BB nie będzie lepszym wyjściem. .

#126 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Na forum od: 07.2009
352
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 13 listopad 2017 - 17:15

To zależy gdzie i skąd jeździmy.

Generalnie z Warszawy do Tyrolu teraz najlepiej jeździć przez Wrocław, Niemcy

Troszkę dalej, ale zdecydowanie szybciej i bezpieczniej

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#127 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
294
  • Rajszew

Napisano 13 listopad 2017 - 17:41

To zależy gdzie i skąd jeździmy.

Generalnie z Warszawy do Tyrolu teraz najlepiej jeździć przez Wrocław, Niemcy

Troszkę dalej, ale zdecydowanie szybciej i bezpieczniej

I tak i nie, wszystko zależy od odcinka Wrocław - Granica, bywa on wąskim gardłem na tej trasie, a bezpieczeństwo też pozostawia dużo do życzenia. Kiedyś stałem tam w korku 4 godziny bo droga była całkowicie zablokowana. Wyłącznie DK1 na odcinku Piotrków - Częstochowa może spowodować mały paraliż komunikacyjny w regionie. 

#128 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1048 postów
352
  • W-wa

Napisano 13 listopad 2017 - 17:51

I tak i nie, wszystko zależy od odcinka Wrocław - Granica, bywa on wąskim gardłem na tej trasie, a bezpieczeństwo też pozostawia dużo do życzenia. Kiedyś stałem tam w korku 4 godziny bo droga była całkowicie zablokowana. Wyłącznie DK1 na odcinku Piotrków - Częstochowa może spowodować mały paraliż komunikacyjny w regionie. 

jeżdżę teraz tą drogą dosyć regularnie i problemów nie miałem jeszcze nigdy

Korki mogą być wszędzie (np wypadek)

Zaletą jest natomiast to, że nie jedzie się nawet kilku km drogą jednopasmową

#129 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 391 postów
  • Na forum od: 11.2006
119
  • Umiejętności: 7
  • Głogów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:34

jeśli chodzi o S 3, to budowa odcinka między węzłem Głogów a Lubin stanęła. Pierwotnie całość do Bolkowa miała być oddana jesienią 2018, a już mówi się co najmniej roku opóźnienia. Efekt 500 plus

#130 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1048 postów
352
  • W-wa

Napisano 13 listopad 2017 - 22:52

jeśli chodzi o S 3, to budowa odcinka między węzłem Głogów a Lubin stanęła. Pierwotnie całość do Bolkowa miała być oddana jesienią 2018, a już mówi się co najmniej roku opóźnienia. Efekt 500 plus

Myślę, że aktualnie nie ma co się spodziewać szybkiej budowy dróg

Suweren ma w dupie autostrady

#131 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1306 postów
  • Na forum od: 01.2010
931
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 14 listopad 2017 - 19:33

Skoro chcą zburzyć Pałac Kultury,to może iść dalej i zaorać gierkówkę , w końcu to znak złych czasów :) A tak na serio ,to nie będzie wesoło ,ostatnio często jeżdżę do Warszawy.