Skocz do zawartości

Kupno nart


Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Dolores, nie kombinuj. Wybór może nie duży - ale wystarczający. Joy - w idealnej długości dla Ciebie, ale wąska. Flair - fajna decha szkoleniowa, Salomon - też fajna i ładna deska. Jedyna chyba z blachą o charakterystyce semi GS. Wybór należy do Ciebie - Flair oraz Joy mają rocker - czyli de facto są nieco krótsze.

 

1. SALOMON E S/Max Endurance - 160 cm

2.HEAD POWER JOY - 153 cm

1 godzinę temu, Jan napisał:

no już bez jaj, promień skrętu 14 m to co Cię niepokoi ?

Moja obawa wynika z tego, że z wypożyczalni nigdy nie dostałam nart dłuższych jak te:

spacer.png

 

To akurat zdjęcie z naszych gór. Osobiście skłaniam się przy takiej kolejności i przy tych dwóch modelach. Skoro długość nie ma znaczenia to zdecyduję się raczej na salomony, tylko muszę sprawdzić czy wiązania M12GW są zgodne z iso5355 A bo nie mam GW w butach. A może ktoś z was ma tą wiedzę bo szukam na necie i nie mogę znaleźć, Heady pod tym względem pasują bo kontaktowałam się z obsługą klienta sklepu.

Jeszcze poczekam na odpowedź kolegi @Bruner79, miał dać znać czy coś będzie miał ciekawego 🙂

Edytowane przez Dolores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dolores napisał:

 

 

1. SALOMON E S/Max Endurance - 160 cm

2.HEAD POWER JOY - 153 cm

Moja obawa wynika z tego, że z wypożyczalni nigdy nie dostałam nart dłuższych jak te:

spacer.png

 

To akurat zdjęcie z naszych gór. Osobiście skłaniam się przy takiej kolejności i przy tych dwóch modelach. Skoro długość nie ma znaczenia to zdecyduję się raczej na salomony, tylko muszę sprawdzić czy wiązania M12GW są zgodne z iso5355 A bo nie mam GW w butach. A może ktoś z was ma tą wiedzę bo szukam na necie i nie mogę znaleźć, Heady pod tym względem pasują bo kontaktowałam się z obsługą klienta sklepu.

Jeszcze poczekam na odpowedź kolegi @Bruner79, miał dać znać czy coś będzie miał ciekawego 🙂

Moja córka na narciarski wyjazd szkolny nie wzięła raz swojego sprzętu i dostała tam w wypożyczalni … jak wróciła i komentowała jaki miała badziew, to ja nawet nie znałem takich przekleństw… buty roschełtane, narty tępe, kask leci na oczy, kijów zabrakło … rozum wrócił. Kup co ludzie radzą, dopasuj porządnie, zrób dobry serwis … będzie dobrze. Reszta to szczegóły. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dolores napisał:

 

 

1. SALOMON E S/Max Endurance - 160 cm

2.HEAD POWER JOY - 153 cm

Moja obawa wynika z tego, że z wypożyczalni nigdy nie dostałam nart dłuższych jak te:

spacer.png

 

To akurat zdjęcie z naszych gór. Osobiście skłaniam się przy takiej kolejności i przy tych dwóch modelach. Skoro długość nie ma znaczenia to zdecyduję się raczej na salomony, tylko muszę sprawdzić czy wiązania M12GW są zgodne z iso5355 A bo nie mam GW w butach. A może ktoś z was ma tą wiedzę bo szukam na necie i nie mogę znaleźć, Heady pod tym względem pasują bo kontaktowałam się z obsługą klienta sklepu.

Jeszcze poczekam na odpowedź kolegi @Bruner79, miał dać znać czy coś będzie miał ciekawego 🙂

Cześć

Długość ma znaczenie dlatego są pewne kanony prawidłowego dobru długości uzależnione od wzrostu, wagi, w pewnej mierze od umiejętności ale przede wszystkim  typu nart. dla tej samej osoby dobrze dobraną nartą będzie SL 165 cm jak i GS 190cm. Wbrew pozorom dobór narty popularnej, jakiej szukasz nie jest łatwy bo nart jest zatrzęsienie opisane są bardzo różnie i wbrew pozorom czasami potrafią się różnić. Generalnie przy zakupie nart dla siebie należy z założenia pominąć dolne partie katalogu, wszystkie produkty opisane jako "dla początkujących" czy "średnio zaawansowanych" - kupować nieco na wyrost i dobierać tak, żeby się na nartach uczyć jeździć technicznie a nie żaby było łatwo skręcać i żeby wybaczały błędy.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Moja obawa wynika z tego, że z wypożyczalni nigdy nie dostałam nart dłuższych jak te:

Cze

Bo klient ma być zadowolony, nie koniecznie ma się nauczyć jeździć, ma mieć możliwość zmienić kierunek poruszania się po stoku wszelkim znanym oraz jeszcze nie odkrytym sposobem, jego autorskim. Celowo unikam pojęć jazda i skręt. Klient nie ma prawa wrócić niezadowolony.

13 minut temu, Mitek napisał:

zgodne z iso5355 A bo nie mam GW w butach. 

Nie wiem co to za iso, ale generalnie buty bez GW (alpine) pasują praktycznie do wszystkich wiązań stosowanych w narciarstwie tarasowym. Buty z GW do wiązań z GW tylko i wyłącznie do tego typu wiązań.

pozdro

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Ponawiam uwagę:

Co ma promień skrętu narty wspólnego z opanowaniem ewolucji kątowych oraz równoległych ślizgowych?

Odciążenie, dociążenie, synchronizacja tych elementów z rotacją stóp, gra krawędzi, ześlizgi itd. M

Mitek, ty chyba nie wiesz, bo ciągle o to pytasz😉. Więc Ci odpowiadam, NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA.

pozdro

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lexi napisał:

Za używki więcej niż za nowe?

Co zrobić 🤷‍♂️ 

Widzę że to sklep z używanymi nartami i nie tylko.A używka może być dniowa więc jak nowa a cena ta sama 350€ więc do zastanowienia czy chce długość 155 czy 160 jeżeli narta się podoba .  Jakaś opcja jest. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Bo klient ma być zadowolony, nie koniecznie ma się nauczyć jeździć, ma mieć możliwość zmienić kierunek poruszania się po stoku wszelkim znanym oraz jeszcze nie odkrytym sposobem, jego autorskim. Celowo unikam pojęć jazda i skręt. Klient nie ma prawa wrócić niezadowolony.

Nie wiem co to za iso, ale generalnie buty bez GW (alpine) pasują praktycznie do wszystkich wiązań stosowanych w narciarstwie tarasowym. Buty z GW do wiązań z GW tylko i wyłącznie do tego typu wiązań.

pozdro

Cześć

Marek dlaczego cytujesz mnie głosem Dolores? Znaczy ja nie mam żadnych pretensji - wręcz czuję się zaszczycony - tylko jak Ty to zrobiłeś?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Marek dlaczego cytujesz mnie głosem Dolores? Znaczy ja nie mam żadnych pretensji - wręcz czuję się zaszczycony - tylko ja Ty to zrobiłeś?

Pozdro

A to tak profilaktycznie, bo ciągle o coś pytasz😀. Haker to moje drugie imię.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dolores napisał:

wypożyczalni nigdy nie dostałam nart dłuższych jak te:

jak chcesz koniecznie krótkie to może slalomki juniorskie U16 z górnej półki w długości 150 cm

https://www.xspo.de/rossignol-hero-athlete-fis-sl-ltde-u14/u16-r22-2023/24

fantastycznie wchodzą na krawędź i doskonale trzymają na lodzie

widziałem na hali 17letnie  dziewczynki (większe i cięższe od Ciebie)  śmigające ostro na tyczkach na tych właśnie nartach

Edytowane przez Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 10:28, Jan napisał:

jak chcesz koniecznie krótkie to może slalomki juniorskie U16 z górnej półki w długości 150 cm

https://www.xspo.de/rossignol-hero-athlete-fis-sl-ltde-u14/u16-r22-2023/24

fantastycznie wchodzą na krawędź i doskonale trzymają na lodzie

widziałem na hali 17letnie  dziewczynki (większe i cięższe od Ciebie)  śmigające ostro na tyczkach na tych właśnie nartach

Janek, gratuluje poczucia humoru. Wiem, że robisz to z premedytacją 😉 .

Zalety:

ładne

najlepszy konstrukcyjnie sprzęt, jaki można kupić.

Wady:

drogie - bo blisko 700 EUR to nie mała kwota

nie dla Dolores - a przynajmniej jeszcze nie teraz, może jako następne za parę sezonów.

Ja też widziałem dziewczynki w nartach o szerokości nieco większej niż narty biegowe i długości z jakimi paradował Małysz czy Stoch. Ja to nie dziewczynka i raczej się nie porwę na taki sprzęt, może w przyszłym życiu.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...