Skocz do zawartości

Kupno nart


Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę o pomoc w kupnie nart. Chcę kupić narty ponieważ do tej pory wypożyczałam, chciałam zobaczyć czy ten sport będzie dla mnie, no i jest  i po powrocie z Austrii stwierdziłam, że nie bardzo  opłaca się wypożyczać. Mam 32 lata. Na nartach jeżdżę 2 sezony, w tym roku byłam w Austrii, w poprzednim Zieleniec. Łącznie 23 dni na stoku. Jeżdżę po niebieski trasach, czarną pewnie też bym zjechała ale bym się bała. Na razie moja jazda opiera się na skręcie równoległym, jazda czysto turystyczna. Chciałabym wydać maksymalnie 1500 za narty, mogą być używane, jeżeli będą w dobrym stanie. 

Dodam, że przygodę z nartami rozpoczęłam mając 15 lat, gdzie w drugim dniu jazdy wjechałam w kupę obornika. Po tym śmierdzącym zdarzeniu narty zawiesiłam na kołku 😁

Wiek 32 lata, 52kg, 158 cm wzrostu. 

 

Edytowane przez Dolores
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dolores napisał:

gdzie w drugim dniu jazdy wjechałam w kupę obornika

..to radykalnie zmienia postać rzeczy - nie każdy trafia już w drugim dniu... 😉

 

ps. Twój ulubiony kolor?

Edytowane przez Lexi
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dolores napisał:

Może Cię zaskoczę, ale nie muszą być różowe, mają jeździć,  a nie świecić damskimi kolorami 🙂

 

Będą jak ulał 😜

https://www.decathlon.be/nl/p/alpineski-s-met-zwarte-bindingen-voor-dames-cross-150/_/R-p-328326?mc=8808083&gclsrc=aw.ds&&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=be_t-perf_ct-pmax_n-dkt-villains-nl_ts-gen_f-cv_o-roas_&utm_agid=&utm_term=&gad_source=1&gbraid=0AAAAADtRiRfY-UjLV6MD_aXU4w3YY3H_P&gclid=CjwKCAjw34qzBhBmEiwAOUQcF4BnE63CojCYj8VTsuhIzP_T9lbSLuY8qLFaPqwXf3dX23v8cq1MZBoChigQAvD_BwE

😉

śmieje się bez obrazy na tym etapie każda narta sklepowa będzie dobra kup cokolwiek i się ucz-zainwestuj w siebie czyli szkolenie to najlepsza metoda bo i tak zmienisz jak  technika twoja ewoluuje 

przeczytaj :https://skiracecenter.pl/info/kobieta-na-nartach-jak-dobrac-odpowiednie-narty-damskie/

kup te co się podobają 

https://trojansport.pl/category/narty-damskie

Pozdrawiam 

Edytowane przez Victor
Literówka
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplułam monitor jak to zobaczyłam 😂

Ogólnie  jeździłam tydzień w Austrii z kolegą który jest instruktorem. Jeżdżę nawet dobrze po niebieskich trasach, czarnych unikam ze względu na strach, ale też bym zjechała. Ogólnie oceniono mnie  na 4/10 i tu nie mam na myśli wyglądu 😅 Chciałam narty kupić takie, abym mogła w następnym sezonie albo kolejnym spróbować krawędzi.  Nie chcę kupować sprzętu na 2 lata i potem zmieniać. Wypożyczenie też droga opcja jeżeli chodzi o top modele, a te tańsze to dramat dla mnie, czułam jak bym zamiast nart miała dyktę na nogach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dolores napisał:

Może Cię zaskoczę, ale nie muszą być różowe, mają jeździć,  a nie świecić damskimi kolorami 🙂

 

Cieszę sie niezmiernie że nie dostałem "focheem".. :).. wbrew pozorom wygląd jest ważny, a w momencie gdy narty z jednej kategorii są prawie identyczne w budowie jedynym kryterium jest wygląd - często wybieram tak narty.. niestety prawie wszystkie które mam są paskudne... (jedne są ohydne)

Któreś z Volkle Flair (jedne z lepszych i sprawdzonych) lub salomon s/max powinny sprostać... są jeszcze takie śliczne Kastle.. fioletowe ..(kupie je kiedyś żonie).. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dolores napisał:

Ja bym sugerował te krótsze a jak już wejdziesz na krawędzie to dłuższe  hybrydy.. ale ja jestem tylko zwykłym grajkiem - poczekajmy na zawodofcóf.. 😉

(spore znaczenie ma jak potężne masz parcie ;).. )

.. @Jan ?

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dolores napisał:

Parcie mam bo za wypożyczenie nart zapłaciłam 700 zł. a jazda była dużo lepsza,  niż na piankach z taniej wypożyczalni.  Naprawdę szkoda mi wkładać tyle pieniędzy w wypożyczalnie. 

Nie zawiedziesz. sie pewnie na tych nartach - ale nie masz sie co spieszyć.. ktoś coś jeeszcze może napisze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, zależy w jaki sposób zdefiniujesz osobę która umie jeździć. Na prawdę nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne będzie to dosyć długi proces. Jak  długi?.. to zależy na jakim poziomie będę chciała się zatrzymać. 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To oczywiście nieco prowokujące pytanie. Nie można się zatrzymywać - to pewne, tym bardziej, że samo skręcanie to tylko pewien niewielki wycinek narciarskich umiejętności. Narta (jeżeli mówimy o pokazanych przez Ciebie AM) koło 155cm - lepszy ten Flair 76 (ST to nie wiadomo co to jest). Parę cm w tą czy tamtą nie ma znaczenia ale mniej niż 150cm przy narcie z rockerem to już będzie jazda na butach. Lepiej dłuższa niż krótsza.

Pozdro

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Choć ten Atomic fajny o sportowym wyglądzie to jednak znowu (jak z tą ST) narta pozakatalogowa chyba. Narty full camber to ambitniejszy pomysł. Zabawy nie popsuje a efekty będą lepsze bo czucie krawędzi będzie lepiej kształtowane.

Czy coś Cię goni z kupnem tych nart?

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie ma co panikować, sama wiesz, co chwilkę ktoś pewnie nam sprząta jakieś okazje ale nie wiemy o tym i mamy spokój. Narty to nie alkohol, trzeba powalczyć żeby je sprzedać. 😉 Tak, że nie ma co się spieszyć wierz mi. Ale warto o tym pogadać, zdefiniować potrzeby, typ narty i mniej więcej parametry, żeby jak się trafi okazja to od razu to zauważyć i brać.

Poczekajmy, sztafeta mieszana 4x400.

No jak się zestawia sztafetę byle biegła to tak se kończy. Szkoda młodych...

A powracając do nart. Nie ma się co spieszyć okazji jeszcze będzie multum... Skąd jesteś?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie chciałabym mieć sprecyzowany jakiś model, żeby wiedzieć czego szukać na necie i jak coś się trafi to kupić. Tylko, że ja się na tym nie znam 😕 Jest tyle rodzajów nart, tyle firm, tyle różnic, że bez pomocy to zostanę chyba na wypożyczalniach, bo sama kupię jakiś badziew. Chociaż pewnie lepszy niż to co dostałam pierwszym razem z wypożyczalni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ważny jest typ narty i mniej więcej parametry. W nartach sportowych jest łatwiej. Narty AM potrafią być bardzo zróżnicowane konstrukcyjnie i dlatego jeżeli szukamy nart w tej grupie warto brać modele z górnych pozycji katalogowych - wierz mi dodanie paru stów zmienia nartę bo dostajesz inną konstrukcję a to ma znacznie większe znaczenie niż mm pod butem czy promień. Poza tym - i tu Marek wcale się na początku nie wygłupiał - warto, żeby narta ci się podobała - przynajmniej dla mnie to ważne - reszta to adaptacja techniki.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze Skarżyska ( Świętokrzyskie). 

14 minut temu, Mitek napisał:

dodanie paru stów

Jeżeli będzie coś wartego uwagi to z chęcią. Ewentualnie tak jak napisałam, jak będą jakieś ciekawe używki też mogę kupić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dolores napisał:

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, zależy w jaki sposób zdefiniujesz osobę która umie jeździć. Na prawdę nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne będzie to dosyć długi proces. Jak  długi?.. to zależy na jakim poziomie będę chciała się zatrzymać. 🙂 

każdy ma swój poziom, na którym staje a potem znowu opada

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

poczekajmy na zawodofcóf.. 😉

(spore znaczenie ma jak potężne masz parcie ;).. )

.. @Jan ?

aleś mi dowalił,

nie wiem czy ten profil pytający to nie czasem któryś z kolegów drze łachę aby był ruch na forum

@Dolores może jakiś filmik albo chociaż fotka z tej Austrii ?

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dolores napisał:

Jestem ze Skarżyska ( Świętokrzyskie). 

Jeżeli będzie coś wartego uwagi to z chęcią. Ewentualnie tak jak napisałam, jak będą jakieś ciekawe używki też mogę kupić.

Cześć

Pytam bo my mieszkamy w Wawie i są tu pewne możliwości. Może coś się tu załatwi...? w dobrej cenie. Myślę, że nie ma co się spieszyć. Mamy czerwiec, ludzie myślą raczej o płetwach deskach itd. Całkiem fajny ruch zaczyna się we wrześniu/październiku gdy firmy odkurzają magazyny, tak że spokojnie...

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jan napisał:

aleś mi dowalił,

nie wiem czy ten profil pytający to nie czasem któryś z kolegów drze łachę aby był ruch na forum

@Dolores może jakiś filmik albo chociaż fotka z tej Austrii ?

Cześć

A co Ci filmik pomoże na poziomie doboru narty AM ja mógłbyś to jakoś (najlepiej w punktach) opisać. Koleżanka jest dość rzetelna w opisaniu oczekiwań i chęci a filmik pokaże tylko to co dość dobrze opisała. Zastanów się. To tak jakbyś Ty lub ja wstawił filmik z jazdy - widać ponad 40 lat doświadczenia czy raczej żałość...? 😉

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wawy mam niedaleko 140 km, więc nie jest źle. Myślałam, że sprzątanie magazynów rozpoczyna się zaraz po sezonie. Dlatego napisałam teraz temat. Ale jeżeli piszesz, że w później no to zaczekam. 

12 minut temu, Jan napisał:

nie wiem czy ten profil pytający to nie czasem któryś z kolegów drze łachę aby był ruch na forum

Niee. Jestem prawdziwa, jeżeli tak to można nazwać 🙂 Kilka zdjęć by się znalazło,  tylko mnie w kadrze nie będzie. Mam taką swoją zasadę, że nie wrzucam swoich zdjęć do neta. Wiem, że dziwne to w tych czasach, ale tak już mam. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...