Skocz do zawartości

VÖLKL Racetiger SL13


Przemek_1983

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mitek napisał:

że Vasy, Kersy, różne cięgła, tłumiki, Thermo itd. to raczej obliczone na nabranie gawiedzi głupoty, które - i tego jestem pewien - dają jakiś mierzalny efekt na stanowisku badawczym, ale w realnej jeździe są napędzającym cenę pod pretekstem nowości balastem.

 

Dokładnie...

...a tak na marginesie - jasne że pamiętacie rowek biegnący przez środek nart, a czy ktoś pamięta takie deski marki Colorado (albo amerykańskie albo kanadyjskie) miały zamiast rowka tam jakiś drut bimetaliczny który miał ów rowek zastąpić?... przypomniało mi się zaraz jak Head wprowadził e-cośtam.. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Ale z UVO czy bz? 🙂

Zauważ Krzychu że sa narty z UVO a są i bez.... te bez po prostu były legalnie zapłacone i wtedy "pani" w kasie to uvo zdejmuje ... jak z butelki droższego alkoholu, czy jakiegoś ciucha..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Zauważ Krzychu że sa narty z UVO a są i bez.... te bez po prostu były legalnie zapłacone i wtedy "pani" w kasie to uvo zdejmuje ... jak z butelki droższego alkoholu, czy jakiegoś ciucha..

O to to … takie to jest właśnie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Ale z UVO czy bz? 🙂
 

@Mitek - no sie rozumie ze chwytam o co chodzi.

Na te chwile najbardziej sobie chwalę te Fischery WC sc bo nie chcą jechać bardzo szybko a zaczynają mi pod nogami skręcać, zaczynam rozumieć  co chodzi w ciętym. Wiadomo…w moim tempie 🤣 czyli powoli ale coś chwytam. Natomiast zastanawiam się czy jakaś nowa SL sklep czy komórka a może SC nie będzie dla mnie lepsze. Ale to takie light rozważania. Jakby wiele nie wniosły, to wolę dać tę kasę instruktorowi. 

IMG_0891.jpeg

Krzysiek. Nie wniesie nic nowego.

Dopiero zaczynasz przygodę ze skrętem ciętym,a SC jest idealna na tym etapie. W Twoim przypadku komórka wręcz może zaszkodzić.

Naucz się dokręcać dobrze skręty na tych fischerach,bo dużo łatwiej to wychodzi na sc niż na komórce.

Dużo jeździsz w sezonie,to i szybko ogarniesz,a z nowymi nartami radzę się trochę wstrzymać.

Ale to moje zdanie. Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Ale z UVO czy bz? 🙂
 

@Mitek - no sie rozumie ze chwytam o co chodzi.

Na te chwile najbardziej sobie chwalę te Fischery WC sc bo nie chcą jechać bardzo szybko a zaczynają mi pod nogami skręcać, zaczynam rozumieć  co chodzi w ciętym. Wiadomo…w moim tempie 🤣 czyli powoli ale coś chwytam. Natomiast zastanawiam się czy jakaś nowa SL sklep czy komórka a może SC nie będzie dla mnie lepsze. Ale to takie light rozważania. Jakby wiele nie wniosły, to wolę dać tę kasę instruktorowi. 

IMG_0891.jpeg

No to tylko brakuje niebieskich, Sztekle albo Heady SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Ale z UVO czy bz? 🙂
Natomiast zastanawiam się czy jakaś nowa SL sklep czy komórka a może SC nie będzie dla mnie lepsze. Ale to takie light rozważania. Jakby wiele nie wniosły, to wolę dać tę kasę instruktorowi. 

Nie wniosą wiele. 🙂 Na Fischerach Race SC jeździłem i bardzo je sobie chwaliłem, choć były trochę za miękkie jak dla mnie. Potem jeździł na nich mój syn aż... mu je ukradli z samochodu. Jeśli kupisz Volkl Racetiger SL też dobrze zrobisz, ale rewolucji nie będzie. Z UVO czy bez. 🙂 BTW system antydrganiowy UVO w postaci dokręcanej z przodu płytki Volkl wprowadził w 2014 r. Dopiero w 2023/24 coś pozmieniał w strukturze dziobów i pozbył się owego pudełeczka. Ponoć narty dalej nie drgają. 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzysiekK napisał:

A co byś Tomku polecił 48 letniemu panu z niewielkim brzuszkiem który niekoniecznie lubi duża prędkość a chciałby zacząć się czasami pobawić w jazdę na krawędziach gdy warunki sprzyjają? 

Ten Volkl z tematu wątku będzie idealny. Nie urwie Ci nóg i zaoferuje przyjemną, spokojną jazdę, z dobrym trzymaniem krawędzi. I w tym się zgadzam z Brunnerem. Natomiast nie pasuje ona do zapotrzebowania autora tego wątku. Fischer RC4 World Cup SC też jest bardzo dobrą nartą w swej klasie. W porównaniu do Volkla szybciej inicjuje skręt, za to nie ma aż tak dobrego trzymania na dużej prędkości. Osobiście wolę Fischera, ale to porównywalne klasą narty, każda ma jakieś mocne strony oraz słabości. Z innych nart - coś z Salomona: albo S/Race albo S/MAX albo nawet S/FORCE BOLD. Te ostatnie jak chcesz mieć nartę najbardziej uniwersalną - mają 84 mm pod butem i radius rzędu 15 metrów. Nasz kolega z Kalisza ma takie i bardzo dobrze mu się sprawdzają. 

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, a_senior napisał:

Nie wniosą wiele. 🙂 Na Fischerach Race SC jeździłem i bardzo je sobie chwaliłem, choć były trochę za miękkie jak dla mnie. Potem jeździł na nich mój syn aż... mu je ukradli z samochodu. Jeśli kupisz Volkl Racetiger SL też dobrze zrobisz, ale rewolucji nie będzie. Z UVO czy bez. 🙂 BTW system antydrganiowy UVO w postaci dokręcanej z przodu płytki Volkl wprowadził w 2014 r. Dopiero w 2023/24 coś pozmieniał w strukturze dziobów i pozbył się owego pudełeczka. Ponoć narty dalej nie drgają. 🙂

Właśnie przed chwilą grzałem na tych z pudełeczkami po totalnie skopanym stoku z pół metrowymi odsypami mokrej breji i narta szła jak przecinak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan napisał:

Właśnie przed chwilą grzałem na tych z pudełeczkami po totalnie skopanym stoku z pół metrowymi odsypami mokrej breji i narta szła jak przecinak

Czyli moja teoria sie sprawdza... sp...lałeś przed kasjerką. 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Czyli moja teoria sie sprawdza... sp...lałeś przed kasjerką. 😉

Złapie Go. W tych pudełeczkach są chipy RFID … nie takie jak wszczepiali w szczepionkach na covid ( 🤣 ) ale takie dalekiego zasięgu. @Lexi … my tu sobie jaja robimy. Ewidentnie ktoś nas tu zaraz przećwiczy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno dodam.

W Twoim przypadku jest dużo łatwiej doradzać,bo wiele filmów wrzuciłeś z jazdy.

Jak wcześniej stwierdziłem dużo jeździsz,to dam Tobie jedną radę,w przyszłym sezonie celuj z wyjazdami tam,gdzie są jakieś testy nart. Wypożycz kilka pierwszych sl danej firmy i się przejedź. To jedyny sposób byś nie wyrzucił niepotrzebnie kasy w błoto, bo dla jednego dana narta może być hiper super,ale nie koniecznie dla Ciebie na tym etapie.

Nie kupuj nart w ciemno i jeśli masz kupić to kup nowe i wierzę w to że za kilka sezonów sam stwierdzisz, że narty poszczególnych firm w tej samej grupie,to tylko mankamenty jeśli chodzi o jazdę.

Edytowane przez Edwin
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Edwin napisał:

Jeszcze jedno dodam.

W Twoim przypadku jest dużo łatwiej doradzać,bo wiele filmów wrzuciłeś z jazdy.

Jak wcześniej stwierdziłem dużo jeździsz,to dam Tobie jedną radę,w przyszłym sezonie celuj z wyjazdami tam,gdzie są jakieś testy nart. Wypożycz kilka pierwszych sl danej firmy i się przejedź. 

W Zermatt przez caly sezon od listopada jest otwarte centrum Sztekla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Edwin napisał:

Jeszcze jedno dodam.

W Twoim przypadku jest dużo łatwiej doradzać,bo wiele filmów wrzuciłeś z jazdy.

Jak wcześniej stwierdziłem dużo jeździsz,to dam Tobie jedną radę,w przyszłym sezonie celuj z wyjazdami tam,gdzie są jakieś testy nart. Wypożycz kilka pierwszych sl danej firmy i się przejedź. To jedyny sposób byś nie wyrzucił niepotrzebnie kasy w błoto, bo dla jednego dana narta może być hiper super,ale nie koniecznie dla Ciebie na tym etapie.

Nie kupuj nart w ciemno i jeśli masz kupić to kup nowe i wierzę w to że za kilka sezonów sam stwierdzisz, że narty poszczególnych firm w tej samej grupie,to tylko mankamenty jeśli chodzi o jazdę.

Jako, że jestem na etapie nauki chciałbym stwierdzić zdecydowanie,ze do podniesienia umiejętności technicznych Krzychu wystarczy nawet 17 letnia narta oby była dobrze przygotowana a kupno “komórki” to wydatek zbędny na tym etapie,chyba że ma cieszyć Twoje oko choć osobiście wolałbym wydać na kolejny wyjazd np szkoleniowy niż kolejną nową nartę . Ostatnio jeździłem na takowej 17:18 letniej marki dynastar SL którą z chęcią chciałbym mieċ bo narta naprawdę warta uwagi sztywna i trzeba było mocno się przyłożyć do niej a Vőlkl SL który mam hmm jest bo jest bo taką kupiłem czego nie żałuję i złego słowa o niej nie powiem to również dobra narta . Ale dla Ciebie zbędna na tą chwilę korzystaj z tego co masz chyba,że w piterze się nie mieści 🤷‍♂️😜
 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lexi napisał:

Ależ jesteś paskudny... oczywiście w kontekście tych piękności po obu stronach... 😉

Ja bym napisał raczej... Taki sympatyczny facet,a tak niepotrzebne chuj...we wstawki czasem wrzuca😁😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jan napisał:

teraz wieje 120 kmh i nastąpiła ewakuacja do knajpy 

IMG_20240329_140251.thumb.jpg.c51f1ed522c8ce3087bf1f364408b4cd.jpg

Do kiedy byczysz sie na tej pustyni francuskiej ? Bo mnie kręci jakoś tak dziwnie w kościach,żeby odpalić konie mecenasa i ruszyć chociaż na parę dzionków 😜 ale tak od 7 kwietnia bo kwatery widzę od 50 € już za nockę w VT a w następnym tyg to czas na rozpoczęcie sezonu halowego bo jakieś promo dziś wypuścili 1+1 🥳 

…udanych szumów ⛷️ korzystaj na maxa bo warun bajkowy 

pozdro serdeczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Victor napisał:

Jako, że jestem na etapie nauki chciałbym stwierdzić zdecydowanie,ze do podniesienia umiejętności technicznych Krzychu wystarczy nawet 17 letnia narta oby była dobrze przygotowana a kupno “komórki” to wydatek zbędny na tym etapie,chyba że ma cieszyć Twoje oko choć osobiście wolałbym wydać na kolejny wyjazd np szkoleniowy niż kolejną nową nartę . Ostatnio jeździłem na takowej 17:18 letniej marki dynastar SL którą z chęcią chciałbym mieċ bo narta naprawdę warta uwagi sztywna i trzeba było mocno się przyłożyć do niej a Vőlkl SL który mam hmm jest bo jest bo taką kupiłem czego nie żałuję i złego słowa o niej nie powiem to również dobra narta . Ale dla Ciebie zbędna na tą chwilę korzystaj z tego co masz chyba,że w piterze się nie mieści 🤷‍♂️😜
 

pozdro

Tylko jak zauważyłeś Krzysiek ma już taką kolekcję.

Ja piszę tylko,by następna narta była przemyślanym wyborem,a nie następnym lekkomyślnym wyborem,bo tanio...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Edwin napisał:

Tylko jak zauważyłeś Krzysiek ma już taką kolekcję.

Ja piszę tylko,by następna narta była przemyślanym wyborem,a nie następnym lekkomyślnym wyborem,bo tanio...

 Zbieractwo jest bez sensu 😉 pełna zgoda. Pierwsze podniesienie swojej techniki a następnie narta docelowa taka min 100 pod butem 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...