Skocz do zawartości

Prośba do administratorów ws zrobienia porządku z botami


lubeckim

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lubeckim napisał:

Chyba trochę za mocno pojechałeś Mitek.

Uważasz, że nie mam racji? Chyba nie sądzisz, że chciałbym mieć forum skoro zawsze odmawiałem nawet moderowania czegokolwiek - uważam, że siłą jest w niemoderowaniu ale myślę, że można się zastanowić nad jakimś nowym pomysłem, nową ideą czy zmianą, jakbym wiedział jaką to bym to napisał ale nie wiem. Może za to koIedzy Administratorzy wiedzą albo pomysł mają. Może połączyć z jakąś czy jakimiś innymi platformami komunikacji....

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie wiem kim jesteś brachu ale co Ty we ogóle pierdolisz?

Forum jest lokalnym niemoderowanym bytem, o które nikt nie dba i... OK - mnie to zawsze odpowiadało.
Ale proszę nie pisać, że jest inaczej, OK?

Jeżeli nie masz (ekipa właścicielska) dalszej wizji istnienia to mi je oddaj albo sprzedaj ale nie piernicz, że ktoś nad tym panuje czy się opiekuje bo nie ma nad czym.

Albo odbudujesz ideę, w nowych realiach, na nowych może innych zasadach -Twoich, Ty za to płacisz, albo nie płacisz, albo to olej i koniec.

Chcesz daj sygnał, możemy mieć wizję, możemy mieć pomysł. A jak nie ma wizji...

Przemyśl i daj sygnał.

Pozdro

Co cię ugryzło, że tak opierdalasz ludzi, jednego od cwaniaczków, innego od pierdolenia? Nie da się po ludzku? Przecież całkiem kulturalnie Ci idzie na spotkaniach osobistych. Zapewne admin nie traktuje forum jako pomysł na życie i poświęca mu tam trochę czasu, nie widać wielkiego zaangażowania w ideę rozwoju forum, ale zapewne i tego nie chce. Umożliwia po prostu działanie tego gremium. Coś próbował zapobiegać botom i nie pykło, ostatnio kolejny się pojawił, więc jak nie masz pomysłu to nie opierdalaj innych, że nie mają. Albo zaproponuj coś konstruktywnego. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ktoś chce poprawiać to co dobre. Jak znam życie będzie gorzej. Boty są w akceptowalnej ilości i niech tak jest. 

 

Edit. Jednak w nieakceptowalnej.... ;-))(

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wystarczy niech admin da komuś uprawnienia do akceptowania nowych forumowiczów z ręki. Są tu osoby stale zaglądające i problem zniknie.

pozdro

ps. Rejestracja po akceptacji przez człowieka. Więcej uprawnień nie trzeba. Admin na to prawdopodobnie nie ma czasu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wystarczy niech admin da komuś uprawnienia do akceptowania nowych forumowiczów z ręki. Są tu osoby stale zaglądające i problem zniknie.

pozdro

ps. Rejestracja po akceptacji przez człowieka. Więcej uprawnień nie trzeba. Admin na to prawdopodobnie nie ma czasu. 

W żaden sposób nie idzie odróżnić przy rejestracji bota od człowieka. Mają konta na wp, onet itd., zupełnie jak normalna rejestracja..

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, SkiForum said:

W żaden sposób nie idzie odróżnić przy rejestracji bota od człowieka. Mają konta na wp, onet itd., zupełnie jak normalna rejestracja..

 A widać w panelu adres IP rejestracji? Myślę, że tak by się dało trochę odsiać sprawdzając w WHOIS czy nie jest to właśnie jakiś hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubeckim napisał:

 A widać w panelu adres IP rejestracji? Myślę, że tak by się dało trochę odsiać sprawdzając w WHOIS czy nie jest to właśnie jakiś hosting.

Widać, na razie jest ok, nikt od zmiany się nie zarejestrował...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/7/2024 at 8:58 AM, Mitek said:

Uważasz, że nie mam racji? Chyba nie sądzisz, że chciałbym mieć forum skoro zawsze odmawiałem nawet moderowania czegokolwiek - uważam, że siłą jest w niemoderowaniu ale myślę, że można się zastanowić nad jakimś nowym pomysłem, nową ideą czy zmianą, jakbym wiedział jaką to bym to napisał ale nie wiem. Może za to koIedzy Administratorzy wiedzą albo pomysł mają. Może połączyć z jakąś czy jakimiś innymi platformami komunikacji....

Pozdro

Mitek zwróć uwagę, że problem z Botami nie wynika z braku moderacji czy nie, tylko z kwestii technicznych. Skrypt forum https://invisioncommunity.com/ nie jest jakoś może turbo popularny ale tak jak phpBB czy Wordpress ma mnóstwo podatności, które wykorzystują tego typu boty do automatycznej rejestracji i spamowania.

Utrzymanie tego forum takiego forum to jest straszna męka. Musisz dbać o aktualizację samego skryptu, przeglądać co jest dostępne jeżeli chodzi o wtyczki antyspamowe i ich konfigurację. Jedne stają się mniej efektywne a pojawiają się nowe.

Do tego, jeżeli masz więcej niż zwykłe, proste konto hostingowe PHP + baza danych. Jeżeli stoi to na jakimś serwerze wirtualnym VPS albo w ogóle na jakimś dedykowanym albo kolokacji, to masz do tego cały system operacyjny do administracji. W 95% jakaś dystrybucja linuksa, którą do czasu do czasu też trzeba aktualizować i patrzeć, czy nic się nie sypie. Na koniec kopie zapasowe, jakieś skryptu automatyzujące proste czynności itp.

 

// ML

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lubeckim napisał:

Mitek zwróć uwagę, że problem z Botami nie wynika z braku moderacji czy nie, tylko z kwestii technicznych. Skrypt forum https://invisioncommunity.com/ nie jest jakoś może turbo popularny ale tak jak phpBB czy Wordpress ma mnóstwo podatności, które wykorzystują tego typu boty do automatycznej rejestracji i spamowania.

Utrzymanie tego forum takiego forum to jest straszna męka. Musisz dbać o aktualizację samego skryptu, przeglądać co jest dostępne jeżeli chodzi o wtyczki antyspamowe i ich konfigurację. Jedne stają się mniej efektywne a pojawiają się nowe.

Do tego, jeżeli masz więcej niż zwykłe, proste konto hostingowe PHP + baza danych. Jeżeli stoi to na jakimś serwerze wirtualnym VPS albo w ogóle na jakimś dedykowanym albo kolokacji, to masz do tego cały system operacyjny do administracji. W 95% jakaś dystrybucja linuksa, którą do czasu do czasu też trzeba aktualizować i patrzeć, czy nic się nie sypie. Na koniec kopie zapasowe, jakieś skryptu automatyzujące proste czynności itp.

 

// ML

 

Kurna, a angulacji na forum się czepiają. Tyle -acji co w tym wywodzie to na forum dawno nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ależ ja się na tych kwestiach technicznych nie znam i szacun, że ktoś to robi i nie chce za to żadnych pieniędzy. Ale... fajnie byłoby aby forum zaczęło żyć zaczęło się na powrót rozwijać - przecież to też a może głownie w interesie właścicieli. Uważam, że jako osoba całkiem prywatna zrobiłem całkiem sporo dla tego forum za absolutną darmochę często sprzedając sporo swojej wiedzy i są też inni, albo byli, którzy włożyli w istnienie forum sporo życia. Nie chciałbym aby to się zmarnowało bo że już się zmarginalizowało to wiadomo.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...