Skocz do zawartości

pomoc w doborze sprzętu mile widziana


dost

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze nart.

Mam stosunkowo krótki staż jazdy na nartach, zaliczona Wisła i Słotwiny jeśli chodzi o lokalne podwórko. Z wyjazdów to Włochy Alta Badia.

Za chwilę czeka mnie kolejny wyjazd krajowy i zagraniczny.

Dotychczas jeździłem na leciwym sprzęcie Salomon Tornado X-Wing Ti 162 cm i w butach Salomon X Access 80.

Jazda 100 procent trasa, tj. stok od rana do późna - stąd myśl o all-mountain'ach ze względu na zmieniające się warunki na stokach.

 

Mam 189 cm wzrostu i 93 kg wagi, co do umiejętności to według skali na Skionline oceniłbym się na 4,5

Myślę o zakupie nowego sprzętu i po głowie chodzą mi albo Narty Atomic Q5 lub Q6 lub HEADy E.Shape V8 lub V10.

Długość nart 170-172 ???

Buty chciałbym również zmienić i po wstępnych przymiarkach podchodzą mi HEAD Edge Lyt 110.

Doradźcie mi proszę czy moja koncepcja jest jakkolwiek słuszna, czy błądzę gdzieś w majakach.

Za sprowadzenie na ziemię, konstruktywną krytykę i wskazania sprzętowe z góry bardzo wam dziękuję.

 

Pozdrawiam i życzę nam aby sezon 24 obfitował w śnieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dost napisał:

Cześć wszystkim,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze nart.

Mam stosunkowo krótki staż jazdy na nartach, zaliczona Wisła i Słotwiny jeśli chodzi o lokalne podwórko. Z wyjazdów to Włochy Alta Badia.

Za chwilę czeka mnie kolejny wyjazd krajowy i zagraniczny.

Dotychczas jeździłem na leciwym sprzęcie Salomon Tornado X-Wing Ti 162 cm i w butach Salomon X Access 80.

Jazda 100 procent trasa, tj. stok od rana do późna - stąd myśl o all-mountain'ach ze względu na zmieniające się warunki na stokach.

 

Mam 189 cm wzrostu i 93 kg wagi, co do umiejętności to według skali na Skionline oceniłbym się na 4,5

Myślę o zakupie nowego sprzętu i po głowie chodzą mi albo Narty Atomic Q5 lub Q6 lub HEADy E.Shape V8 lub V10.

Długość nart 170-172 ???

Buty chciałbym również zmienić i po wstępnych przymiarkach podchodzą mi HEAD Edge Lyt 110.

Doradźcie mi proszę czy moja koncepcja jest jakkolwiek słuszna, czy błądzę gdzieś w majakach.

Za sprowadzenie na ziemię, konstruktywną krytykę i wskazania sprzętowe z góry bardzo wam dziękuję.

 

Pozdrawiam i życzę nam aby sezon 24 obfitował w śnieg.

 

Jesli ar/am to zdecydowanie dłuższe. To co chcesz niewiele dłuższe od slalomki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dost napisał:

Cześć wszystkim,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze nart.

Mam stosunkowo krótki staż jazdy na nartach, zaliczona Wisła i Słotwiny jeśli chodzi o lokalne podwórko. Z wyjazdów to Włochy Alta Badia.

Za chwilę czeka mnie kolejny wyjazd krajowy i zagraniczny.

Dotychczas jeździłem na leciwym sprzęcie Salomon Tornado X-Wing Ti 162 cm i w butach Salomon X Access 80.

Jazda 100 procent trasa, tj. stok od rana do późna - stąd myśl o all-mountain'ach ze względu na zmieniające się warunki na stokach.

 

Mam 189 cm wzrostu i 93 kg wagi, co do umiejętności to według skali na Skionline oceniłbym się na 4,5

Myślę o zakupie nowego sprzętu i po głowie chodzą mi albo Narty Atomic Q5 lub Q6 lub HEADy E.Shape V8 lub V10.

Długość nart 170-172 ???

Buty chciałbym również zmienić i po wstępnych przymiarkach podchodzą mi HEAD Edge Lyt 110.

Doradźcie mi proszę czy moja koncepcja jest jakkolwiek słuszna, czy błądzę gdzieś w majakach.

Za sprowadzenie na ziemię, konstruktywną krytykę i wskazania sprzętowe z góry bardzo wam dziękuję.

 

Pozdrawiam i życzę nam aby sezon 24 obfitował w śnieg.

 

jesteś samoukiem narciarskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

jesteś samoukiem narciarskim ?

Cześć,

zacząłem swoją przygodę pod okiem instruktorów. Obecnie jeżdżę z doświadczoną ekipą narciarzy i stosuje się do ich uwag i zaleceń.

Jeśli chodzi o jazdę to typowo rekreacyjnie z zacięciem, żeby jeździć coraz szybciej (w mojej subiektywnej opinii)

Jazda na czerwonych trasach nie sprawia mi jakieś szczególnej trudności (wiadomo, wszystko zależy od stopnia rozjeżdżenia) Dosyć dobrze skręcam skrętem równoległym ślizgowym, płużnego nie używam już - ewentualnie w sytuacjach awaryjnych, kiedy wydaje mi się, że poziom umiejętności mi na nic innego nie pozwala.

Trasy niebieskie nie stanowią trudności, na czarne się nie przymierzam (przynajmniej jeszcze nie w tym sezonie)

Zamierzam na pewno skorzystać z pomocy instruktora tu w kraju (przełom roku) przejechać się z nim i wysłuchać uwag i szlifować skillsy.

Później (styczeń i luty) będę już jeździł z ekipą.

Preferuje zakup własnego sprzętu (szkoda mi czasu na latanie po wypożyczalniach) 

Wychodzę z założenia (może błędnego), że lepiej jest mieć własny sprzęt (na kilka sezonów) i opanować jego możliwości aniżeli zmieniać co chwilę rodzaj sprzętu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, dost said:

Dotychczas jeździłem na leciwym sprzęcie Salomon Tornado X-Wing Ti 162 cm

Bardzo fajne narty tylko przy Twoich rozmiarach ja jeździłem na 182cm. Teraz ujeżdżam Atomic X9 182cm. Wcześniej Head Magnum 177, tragedi nie było ale jak dla mnie były za miękkie.

Edytowane przez Bacek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ważny jest typ narty nie jej długość jako samoistny parametr.

Dla kolegi SL to będzie 165cm.

AM czy też jakakolwiek nart popularna to będzie 175-185cm.

GS to będzie 190-195cm.

A freeride pewnie jeszcze dłuższy (jak robią), nie mówiąc o DH.

Najpierw typ narty - później długość.

Dla kolegi np. taka narta:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,rossignol,hero-elite-mt-ti-r-e-konect,13319.html

o długości 175 czy 183 cm będzie dobra.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Mitek said:

Ważny jest typ narty nie jej długość jako samoistny parametr.

Jasne ale jak rozumiem Tornado X-Wing to all mountain. Wychodzi że te na których jeździłem to były 180.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,salomon,xw-tornado-ti-z12,3809.html

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. To przyjmując, że te Salomony mi generalnie pasowały, jednak są zbyt krótkie jak na mój wzrost, to miałbym się sugerować podobnym modelem, tele że dłuższym? Coś na podobę Atomic Q6 albo Deacon 80? 170 czy iść wyżej 172/175?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...