Skocz do zawartości

Zermatt jak to ogarnąć


Hilly_billy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planujemy (jak zwykle wszystko na mojej głowie) wyjazd do Zermatt w połowie lutego. Możecie podpowiedzieć w którym miejscu/przy których wyciągach szukać zakwaterowania? Chodzi o kompromis pomiędzy łatwością w poruszaniu się i ceną. Na mapkach widać że wyciąg bliżej stacji kolejowej jeździ tylko na lodowiec. Czy raczej celować w okolice Bergbahnen? Nie orientuję się zupełnie w tamtejszej topografii mimo prześledzenia Google map i walkthrough na YouTube. Nie chciałbym utknąć na jakichś obrzeżach i drałować kilometr z nartami do wyciągu.

Nie ukrywam, że liczę też na polecenie knajpek. 

Pls poratujcie kolegę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hilly_billy napisał:

Cześć, planujemy (jak zwykle wszystko na mojej głowie) wyjazd do Zermatt w połowie lutego. Możecie podpowiedzieć w którym miejscu/przy których wyciągach szukać zakwaterowania? Chodzi o kompromis pomiędzy łatwością w poruszaniu się i ceną. Na mapkach widać że wyciąg bliżej stacji kolejowej jeździ tylko na lodowiec. Czy raczej celować w okolice Bergbahnen? Nie orientuję się zupełnie w tamtejszej topografii mimo prześledzenia Google map i walkthrough na YouTube. Nie chciałbym utknąć na jakichś obrzeżach i drałować kilometr z nartami do wyciągu.

Nie ukrywam, że liczę też na polecenie knajpek. 

Pls poratujcie kolegę.

Cześć. W połowie lutego nie znajdziesz w Zermatt tego rodzaju kompromisów. Albo drogo w miarę niedaleko, albo bardzo drogo i blisko /wyciągów/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Cześć. W połowie lutego nie znajdziesz w Zermatt tego rodzaju kompromisów. Albo drogo w miarę niedaleko, albo bardzo drogo i blisko /wyciągów/.

@Krzysztof SNOWTIME może zdefiniuj pojęcie drogo - bardzo drogo w CHF za dobę od łóżka ze śniadaniem i obiadokolacją

Samo łóżko w apartamencie też może być ?

 

@Hilly_billy a chcecie mieszkać w samym Zermatt

https://www.kochamnarty.pl/topic/184-kanton-wallis-zermatt/

czy Cervinia

https://www.kochamnarty.pl/topic/5286-cervinia-czyli-rozpoczecie-sezonu-narciarskiego-20182019/

też wchodzi w rozważania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bardziej mi chodziło o dobrą lokalizację niż konkretne apartamenty. Samą kwaterę sobie ogarnę tylko nie wiem która cześć miasteczka jest wygodniejsza. Orientuję sie w cenach i są miejscówki w naszym budżecie w różnych częściach Zermatt. Jakbyście mogli podpowiedzieć czy lepiej jest zostać w pobliżu stacji kolejowej czy wyciągów na Klein Matternhorn to bardzo by mi to pomogło. Czy jest jakieś przejazd typu ski byś między wyciągami, czy to sie robi z buta/Taxi?

Chcemy być w Zermatt.

Edytowane przez Hilly_billy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hilly_billy napisał:

Dzięki. Bardziej mi chodziło o dobrą lokalizację niż konkretne apartamenty. Samą kwaterę sobie ogarnę tylko nie wiem która cześć miasteczka jest wygodniejsza. Orientuję sie w cenach i są miejscówki w naszym budżecie w różnych częściach Zermatt. Jakbyście mogli podpowiedzieć czy lepiej jest zostać w pobliżu stacji kolejowej czy wyciągów na Klein Matternhorn to bardzo by mi to pomogło. Czy jest jakieś przejazd typu ski byś między wyciągami, czy to sie robi z buta/Taxi?

Chcemy być w Zermatt.

w takim wypadku to moim zdaniem szukaj czegoś pomiędzy dworcem kolejowym i dolną stacją metra Sunnegga Bahn

Zermatt.thumb.jpg.d7de082d8c1f59e8f9faf5b6786488d3.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jan napisał:

@Krzysztof SNOWTIME może zdefiniuj pojęcie drogo - bardzo drogo w CHF za dobę od łóżka ze śniadaniem i obiadokolacją

Samo łóżko w apartamencie też może być ?

 

@Hilly_billy a chcecie mieszkać w samym Zermatt

https://www.kochamnarty.pl/topic/184-kanton-wallis-zermatt/

czy Cervinia

https://www.kochamnarty.pl/topic/5286-cervinia-czyli-rozpoczecie-sezonu-narciarskiego-20182019/

też wchodzi w rozważania ?

Hej. Tu nie ma co definiować. Szukanie noclegów w Zermatt w połowie lutego, czyli w najdroższym momencie sezonu, to wydatek zdecydowanie wyższy niż średnia "alpejska". Sensowne noclegi w tym czasie to koszt około 20 tys. PLN za 4 osoby, oczywiście bez wyżywienia. Dodając do tego karnet na tydzień /ponad 500 Franciszków za dorosłego/ - daje nam razem koszt ponad 7 tys. PLN za 1 osobę dorosłą. Oczywiście bez żadnych dodatkowych historii typu wyżywienie, piwo na stoku itp. Moim zdaniem to sporo, choć to oczywiście kwestia relatywnie względna 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Hej. Tu nie ma co definiować. Szukanie noclegów w Zermatt w połowie lutego, czyli w najdroższym momencie sezonu, to wydatek zdecydowanie wyższy niż średnia "alpejska". Sensowne noclegi w tym czasie to koszt około 20 tys. PLN za 4 osoby, oczywiście bez wyżywienia. Dodając do tego karnet na tydzień /ponad 500 Franciszków za dorosłego/ - daje nam razem koszt ponad 7 tys. PLN za 1 osobę dorosłą. Oczywiście bez żadnych dodatkowych historii typu wyżywienie, piwo na stoku itp. Moim zdaniem to sporo, choć to oczywiście kwestia relatywnie względna 😉 

Cześć

A ja tylko dodam - bo koledze Krzysztofowi może nie wypadało - że zdecydowanie lepiej szukać a tej chwili sensownej oferty o=u organizatorów turystyki wyjazdowej z wielu względów.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitek napisał:

A ja tylko dodam - bo koledze Krzysztofowi może nie wypadało - że zdecydowanie lepiej szukać a tej chwili sensownej oferty o=u organizatorów turystyki wyjazdowej z wielu względów.

a no to teraz zrozumiałem te 20 000 za nocleg dla 4 osób -kolega doliczył prowizję organizatora turystyki wyjazdowej

tak na szybko apartament z 2 sypialniami w dobrym miejscu w lutym (11227 PLN)

https://www.booking.com/searchresults.pl.html?ss=Zermatt&ssne=Zermatt&ssne_untouched=Zermatt&highlighted_hotels=384429&label=pl-de-booking-desktop-bvQosOw8gxLf3UE6WEWYmwS652829001040%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-65526620%3Alp9044756%3Ali%3Adec%3Adm&sid=b54b72dc470714396b9a115b14199418&aid=2311236&lang=pl&sb=1&src_elem=sb&src=searchresults&dest_id=-2554901&dest_type=city&checkin=2024-02-17&checkout=2024-02-24&group_adults=4&no_rooms=1&group_children=0

zrobiłem przecież, specjalnie dla Ciebie, wyliczenie moich kosztów za 5 dni jazdy w lutym ubiegłego sezonu

https://www.kochamnarty.pl/topic/5929-hotel-czarny-staw/

 

 

 

Edytowane przez Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jan napisał:

Nie. Nie doliczył żadnej prowizji. Takie są ceny w okolicach mniej więcej połowy lutego. Znajdziesz oczywiście jakieś pojedyncze lokalizacje poniżej 15 tys. za tydzień, ale 90% tego co w dobrym standardzie - grubo powyżej 20 tys. za tydzień /4 osoby, 2 sypialnie/. Ceny z każdym rokiem idą w górę, niestety. To co było rok temu już nie jest aktualne, podobnie ze skipasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Sorry, ale trzeba być zdrowo jebniętym żeby zapłacić 20 klocków za spanie, tylko po to żeby wychodzić prosto na stok. Mam nadzieję że są w hotelu ruchome schody, a do gondoli taśma w tej cenie. Ja zapłaciłem teraz 550 EUR. za 8 nocy dla 4-ech osób w Austrii. Na stok muszę dojechać niestety na szczęście mercedesem. Jak policzę ile jestem do przodu na tej godzinie "straty" (po 1/2h w te i we wte), to wychodzi na to że nie trzeba robić.

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Nie. Nie doliczył żadnej prowizji. Takie są ceny w okolicach mniej więcej połowy lutego. Znajdziesz oczywiście jakieś pojedyncze lokalizacje poniżej 15 tys. za tydzień, ale 90% tego co w dobrym standardzie - grubo powyżej 20 tys. za tydzień /4 osoby, 2 sypialnie/. Ceny z każdym rokiem idą w górę, niestety. To co było rok temu już nie jest aktualne, podobnie ze skipasami...

Cześć

A ja zrobiłem wyliczenie w 2008 i co Ty mi tu będziesz gadał, że jest drogo. Nie pojechałem bo było za tanio... 😉

Pozdro

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Sorry, ale trzeba być zdrowo jebniętym żeby zapłacić 20 klocków za spanie, tylko po to żeby wychodzić prosto na stok. Mam nadzieję że są w hotelu ruchome schody, a do gondoli taśma w tej cenie. Ja zapłaciłem teraz 550 EUR. za 8 nocy dla 4-ech osób w Austrii. Na stok muszę dojechać niestety na szczęście mercedesem. Jak policzę ile jestem do przodu na tej godzinie "straty" (po 1/2h w te i we wte), to wychodzi na to że nie trzeba robić.

pozdrawiam

Snobizm kosztuje. 😉

Pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Snobizm kosztuje. 😉

Pozdro

Mitek

Może przez to topnienie lodowców, teraz Zermatt to wycieczka życia. Wspólnik leci w święta na Kubę z Żoną, 18 000 zapłacił za 16 dni za dwie osoby.

pozdrawiam

ps. Karnetów nie musza kupować. Fale maja gratis.

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Sorry, ale trzeba być zdrowo jebniętym żeby zapłacić 20 klocków za spanie, tylko po to żeby wychodzić prosto na stok. Mam nadzieję że są w hotelu ruchome schody, a do gondoli taśma w tej cenie. Ja zapłaciłem teraz 550 EUR. za 8 nocy dla 4-ech osób w Austrii. Na stok muszę dojechać niestety na szczęście mercedesem. Jak policzę ile jestem do przodu na tej godzinie "straty" (po 1/2h w te i we wte), to wychodzi na to że nie trzeba robić.

pozdrawiam

Kto bogatemu zabroni. Wszystko w sumie jest dla ludzi. Zermatt w środku sezonu także, czy jakiś inny Kempinski w SM z dowozem Maybachem z lotniska 😉 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcos73 napisał:

Mitek

Może przez to topnienie lodowców, teraz Zermatt to wycieczka życia. Wspólnik leci w święta na Kubę z Żoną, 18 000 zapłacił za 16 dni za dwie osoby.

pozdrawiam 

Cześć

Ja sobie w pokoju pierdolnąłem duże kolorowe zdjęcie z Matterhornem i mam Zermatt codziennie za półtorej stówy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A ja zrobiłem wyliczenie w 2008 i co Ty mi tu będziesz gadał, że jest drogo. Nie pojechałem bo było za tanio... 😉

Pozdro

Czasami wystarczy ogarnąć to ciut inaczej. Znaleźć lokum z dojazdem, wstać wcześniej, nie narzekać, że nie przy stoku - dla chcącego nic trudnego. Ale u nas to wiara by chciała najlepiej na stoku, z widokiem na Mata, no i taniej niż w Kurzętniku, bo jakże to tak drogo 😉 A takie rzeczy tylko w Erze, jak wiadomo 😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

Cześć

Zastanów się co piszesz.

Organizator wynajmuje nie dla 4 osób tylko dla 1400, ceny negocjuje w marcu albo w ogóle z rocznym wyprzedzeniem na dwa lub trzy sezony, ma zbiorowy transport  żywienie, bonusy na skipassach itd. Do tego jeszcze jak puści przedpłatę poza sezonem... To nawet jak dojdzie wyrównanie inflacji i jakieś dodatkowe koszty stać go na rabatowanie nawet a i tak cena finalna będzie atrakcyjniejsza  i masz do tego wszystko w d...e. A jeszcze jak dołożysz dwie stówy i np. zachorujesz dwa dni przed wyjazdem to /ci zwrócą prawie całą kasę. Pracowałem w turystyce narciarskiej z 15 lat i byłem związany z porządnymi uczciwymi firmami. Może masz doświadczenia z jakimiś złodziejami - w taki razie współczuję.

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jan napisał:

Zawsze piszę prawdę i dobrze o tym wiesz.

Znasz organizatorów, którzy to sprzedają taniej to wrzuć linka do strony ich biura

 

Cześ

Nie napisałem, że piszesz nieprawdę.

Nie znam firm. Nie zajmuje się już turystyką i szkoleniem zarobkowo od co najmniej 10 lat, ale logika oraz znajomość realiów raczej nie pozostawia wątpliwości.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...