Skocz do zawartości

Włochy - Livigno


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy - Livigno Livigno to miejscowość, która przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest „Piccolo Tibet” Śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie tutaj proponujemy Państwu rozpocząć sezon zimowy. To raj dla narciarzy, którzy mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny położonej na wysokości ponad 1800 metrów. Na środku leży Livigno, niewielka miejscowość tętniąca życiem niemal przez cały rok. Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, iż jest to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach a wieczorem na parkietach dyskotek. Dodatkowym atutem tego miejsca jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym. Panie, które uwielbiają zakupy, znajdą tu najnowsze modele okularów Chanel, torebki Furli, paski Roberto Cavalli oraz biżuterię Gucciego. Panowie mogą spróbować swoich sił za kierownicą sportowych samochodów Subaru Impreza oraz Mitschubisi Lancer Evolution na oblodzonych drogach w Livigno. Strona ośrodka: http://www.livignopark.com Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny SKIPASS6-cio dniowy skipass pozwala na jazdę w całej dolinie. Region narciarski Livigno jest jednym z bardziej popularnych regionów we Włoszech. Obejmuje 33 wyciągi, które obsługują 74 trasy narciarskie po obu stronach doliny. Na miejscu znajduje się 10 tras trudnych o różnej długości, których suma wynosi 10 kilometrów i 645 metrów, 28 tras średnich, których łączna długość wynosi 16 kilometrów i 356 metrów oraz prawie 34 kilometry tras łatwych dla początkujących narciarzy i snowboardzistów, a także dla carvingowców oraz dla tych, którzy uprawiają fun carving. Łącznie w samej dolinie jest ponad 60 km tras. Dodatkowo znajduje się tutaj super snow park Mottolino, bordercross, kilka skoczni, raile, halfpipe. Ceny (niski sezon / wysoki sezon) dorośli 162 EURO/os. / 191,5 EURO/os. dzieci ur. po 1994 114 EURO/os. / 133,5 EURO/os. dzieci ur. po 2000 GRATIS / GRATIS seniorzy ur. przed 1948 114 EURO/os. / 133,5 EURO/os. Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki Warunki narciarskie we Włoszech, Austrii i Francjii Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć kilka zdjęć z Livigno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zjeść w knajpce to raczej nigdzie/100g lasagne z sałatą-12e /-radzę wykupić wcześniej wyżywienie -śniadania i obiadokolacje w cenie ok.130e za 7 dni lub wziąść apartament bez wyżywienia i jedzenie we własnym zakresie-wtedy tanio-w centrum livigno jest tani market-ceny porównywalne do naszych-poza tym jest to strefa wolnocłowa co znaczy,że min.mozna 1l whiski nabyć za 3,6e-a poza tym jest tam full sklepików/kosmetyki i elektronika 50% naszych cen/ i knajp rożnych-polecam wybrać sie do bormio i santa caterina- warto kupić skipass na cały region alta valltelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livigno :) szerokie, doskonale przygotowane trasy na których doskonale można ćwiczyć technikę :) jak i poszaleć. Słoneczko, lekki mrozik, stosunkowo puste, doskonałe - szczególnie na górze - stoki. Wspomnienia jak z raju :) I na dole strefa wolnocłowa. Chętnie pojechałbym z powrotem. Pozdrawiam Kudik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was móglby mi powiedzieć jaki jest klimat w rejonie Livigno? Czy mróz jest odczuwalny i dokuczliwy w trakcie jazdy na nartach? ..wybieram się w styczniu widzę w pogodzie że jest mocno poniżej zera. Chcialbym wiedzieć czy można sobie jeździć w lekkich okularkach przeciwslonecznych czy trzeba mocno kremować twarz i zakladać gogle na wysokości 2500 - 3000 m.

Włochy słyną ze słonecznej pogody także masz bardzo duże szanse załapać się na słońce (do tej pory zawsze trafiałem na przynajmniej 4 dni w tygodniu pięknego słoneczka). Osobiście w tym roku jeździłem w żóltych szybkach gogli Uwexa (4 dni bezchmurnej pogody w Madonnie) i jeździło mi się lepiej niż w czerwonych (niby ciemniejszych) goglach Boolle. Także gogle niestety musisz wybrać sam w zależności od preferencji. Natomiast zdecydowanie gogle, a okulary jako dodatek na spokojne warunki. W Livigno trafiłem w grudniu na mróz do nawet - 14 - przy słońcu w górnych partiach był do zniesienia :) natomiast jak pisał p3m jak pojawi się wiatr to duża warstwa kremu, gogle i przydatnym wynalazkiem jest maska neoprenowa na twarz. Szczególnie w wyższych partiach i na wyciągu jak nie ma osłonki:) Także duża szansa na słońce (jest wtedy pięknie), w styczniu na mróz, krem, gogle, maseczka lub kominiara i na stok Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W Livigno jeździsz poniżej 3000 ale wiatr często jest dokuczliwy ( Uważaj na wyciąg po grani powyżej kabin (nie Carosello) - strasznie długo jedzie i jest wyjątkowo narażony na wiatr). Gogle konieczne jak i dobrze dobrana odzież zwłaszca w styczniu i na poczatku lutego. Twarz kremuj i to radzę ci zawsze no i pamietaj o okularach przeciwsłonecznych dobrze jak maja boczne osłonki. No i mała piersióweczka:);) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale jaka niebieska z Motollino od szyttu na dół do gondoli to chyba z 6 km.wróciłem w sobotę z livigno karnet dla dorosłej osoby na wyciągi wokół miasteczka na 6 dni to 144 euro w niskim sezonie,dzieci 1994 i powyzej 107.pogoda wkratke ale na 6 dni cztery ze słońcem to chyba nieżle.dla mnie lepsze trasy na Carosello chociaż na Motollino Girorgo Rocca/czarna/ rewelacja.warunki śniegowe to chyba ze 150 cm na trasach.tylko w dniu przyjazdu w sobotę spadadło z półmetra białego puchu i jeszcze niewiele mniej w środę.Były problemy z dojazdem za Zernez,część ludzi nie miała łańcuchów,i się trochę korkowało.piruety niektórzy kręcili takie że strach było patrzeć.generalnie polecam Carosello,bardziej nasłonecznione stoki,ciekawsze niz po drugiej stronie.to jest tylko moja opinia .polecam gorąco szególnie trase Belascia II. i te ceny wybranych akcyzowych prododuktów /diesel 0.83 euro,chiavas 1l 17.5 euro/.uważajcie na aparaty i obiektywy foto,bo ceny niewiele odbiegają od cen w Polsce.i juz zdecydowałem w przyszłym roku powtórka w tym samym miejscu. art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda w kratkę dzień słońca,następny pochmurny/brak kontrastu słaba widoczność/,następny lepszy,środa śnieg nocno padał,problemy co poniektórych znajonych z orientacją.ostatnie dwa dni piękne słoneczne,piękna zima choć troche dmuchało.co do tras to zobacz na stronie miejscowości i sam zorientujesz się jak jest.115km tras jest z czego wybrać. pozdr. art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Livigno: - to bajka - super przygotowane trasy, jeździłem czerwonymi - super miasteczko ze strefą wolnocłową (tani alkochol - warto sie zaopatrzyć) - non stop śnieg - z 6 dni narciarskich - 5 dni słoneczna na maksa pogoda - Bombardino :) - po dwóch stronach miasteczka góry z trasami - imprezy w barach na stoku, szczególnie w jedym, gdzie witają wszystkie kraje (England - jeeee, Deutschland- jeee, Poland - jeeee, South Africa - cisza :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w regionie Alta Valtelina (Bormio, Livigno, S. Caterina, Issolacia) od27.01-01.02. Było wspaniale, warunki moim zdaniem najlepsze w Livigno - po obu stronach (Motolino i Carosella). Trasy były przygotowane perfekt mimo iż temperatury przez 4 dni były wysokie (w dolinach dochodziło do +12`C). S.Caterina również dobrze przygotowana, niestety kiedy byłem tam, bardzo silnie wiał wiatr co spowodowało zatrzymanie kolei linowych. Najsłabiej wypadło Bormio (jak na alpejskie warunki) choć było kilka tras bardzo dobrze przygotowanych, jednak pojawiały się oblodzenia, a w dolnych partiach miejscami również przetarcia. Issolacii stacji nie odwiedziłem. Podsumowując wyjazd rewelacyjny, W 1 i ostatni dzień pogoda kiepska (silny wiatr/mgła,śnieg), w pozostałe dni praktycznie bezchmurne niebo i słońce. w nocy 01.02/02.02 spadło ponad 20cm. śniegu co napewno jeszcze poprawi warunki na trasach. Największy mankament to dojazd i tunel, w którym odbywa się ruch wahadłowy. Straciłem stojąc w korku 6 godzin - rozpoczęcie sezonu w regionie i najazd turystów. Ponadto beznadziejni szwajcarzy (wredny naród) "przetrzepywali" szczególnie turystów z Polski czy przypadkiem nie przewożą 1 butelkę więcej alkoholu ze strefy bezcłowej z Livigno. Polecam więc wybór innej drogi zwłaszcza ze za ten tunel trzeba jeszcze płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące opłat i winiet. A tak wogóle to jak lepiej jechać? Przez Austię->Szwajcarię->Włochy, czy Austria->Włochy? Z tego co wiem, przez Austrię trezeba kupic winiete, ale to grosze, bo 4,4 Eu na 10 dni. Ale nie wiem czy trzeba wykupywać drogą roczną winietę na Szwajcarię, która która kosztuje 40CHF czyli ~100zł. Pozatym wiem, o opłacie za tunel na granicy Szwajcarsko-Włoskiej 15CHF. Mogę się spodziewać jeszcze jakiś niespodzianek zwiazanych z opłatami? W jakiej cenie jest benzyna bezołowiowa na bezcłówce?

Winietka na Austrię kosztuje 7,70 euro,a moim zdaniem lepiej jechać przez garmisch-partenkirchen i zwyklymi drogami do landeck i wtedy nie jest ona potrzebna-jest bliżej a czasowo wyjdzie to samo co autostradą przez Innsbruck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ma prośbę o pomoc. Jak najlepiej dojechać osobówką z Wawki do Livigno? Tenks from de małtyn Bartek

Witam Wawa-Cieszyn-Znojmo-Stpolten-Insbruck-Landeck-Livigno Mniej więcej. nie wiem jak z tunelem w Livigno ale może gdzieś w sieci znajdziesz jak puszczają. I pamiętaj podróż to też zabawa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Wierze, ze wrócisz z Livigno usatysfakcjonowany. Oprócz finansowej satysfakcji (od 5-go SKIPASS FREE), zawsze nastrój można sobie poprawić Bombardino (za 3 euro przy stoku) lub, co ciekawe w sklepach w tym sezonie pojawiło się Bombardino we flaszkach (1 l) w cenie 6,7 - 8 euro):D Życzę Ci samych pozytywnych wrażeń ! PS. Uwaga na Szwajcarów i Austriaków :( - ostatnio trzepali wszystkich !!! R.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mnie również na każdym kroku raziło zachowanie rodaków... . Jeśli na mieście było to mniej szokujące, gdyż zatapiali się w tłumie, to juz w gondoli na Mottolino (jak sie źle trafiło) było to nie do zniesienia; odór alkoholu przekleństwa i popisy przed współpasażerom sprawiały, ze przy kolejnym wjeździe bacznie obserwowałem, kto się wtacza do wagonika. Pozdrowienia dla Wujka V Ryki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...