Skocz do zawartości

Włochy - Livigno


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dotyczące parkowania w livigno? zarezerwowalismy apartamencik na 4 osóbki z tym że była informacja o tym że jest ograniczona dostepność miejsc parkingowych. Jesli wyszloby tak ze nie ma akurat miejsca dla naszego autka co wtedy? sa jakies miejsca gdzie mozna zostawic auto? czy tzreba uwazac zeby nie dostac mandatu czy moze jakies platne parkingi? mial ktos moze kiedys z tym problem? pozdrawiam

są parkingi przy drodze wzdłuż doliny... taka "przelotówka" - 100 metrów poniżej głównej drogi, tam gdzie deptak i reszta. blisko i bez problemu auto zostawisz. ale założe się, że dasz rade niedaleko pensjonatu - ludzie wciskają auta gdzie tylko sie da:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej, wiecie może gdzie można znaleźć jakieś aktualne zdjęcia albo kamerki znajdujące się na górnych odcinkach Mottolino albo Carosello na których będzie widać że warunki będą nadawać się do jazdy. Jedziemy w piątek a ekipa srasznie mi panikuje i zastanawiają się nad wycofaniem się z wyjazdu. (Jeden wyciąg podobno cały czas gdzieś tam chodzi ale nie mogę znaleźć żadnego wiecej info) pzd.

http://www.livigno.e...jsp?idrub=38415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking jest przy apartamencie, a za 50 Eu jest dostępny garaż na 7 dni. I chyba zdecyduje się na tą opcję. A ta gondola to co to jest za wyciąg? Bo śledząc mapę wyciągów to nie za bardzo wiem gdzie się apartament znajduje w stosunku do położenia wyciągu. Z mapy miejscowości wychodzi na to że umiejscowienie aparthousu jest gdzieś w okolicach krzesełek, natomiast zdjęcia wskazują że jest w okolicach żółtych gondoli. Czy mógłby mi ktoś ze "znawców" Livigno wyjaśnić co to są te żółte gondole? Czy to nie jest czasem wyciąg Calosello? Dzięki za odpowiedzi. Pozdr. Voytheck

Witam To nie jest Carosello - -to jest najprawdopodobniej wyciąg nr 25 - telecabina Livigno Tagliede - nie wiem czy już ale mieli ją przedłużać na Cosstacia, w każdym razie w kwietniu br jeździła i coaś tam dobudowywali jeszcze, ale jeździła zerknij tu http://www.livigno.e...jsp?idrub=36737 jest aktualna mapa w formacie PDf i mniej aktualna tu http://www.skipassli...pe/ski_area.php pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiły się prognozy - na cały przyszły tydzień zapowiadane są opady śniegu w Livigno.. http://www.accuweath...IVIGNO&metric=1 z moich obserwacji Accuweather wynika, że z reguły nie mylą się dużo, więc nawet jeżeli średnia temperatura wzrośnie i opady nie będą trwały tak długo, to i tak w partiach 2200 m n.p.m. do szczytów spadnie śnieg :D p.s. pytałem kolegę, który jeździ na grudniowe freeski od paru ładnych lat i dowiedziałem się, że tam jak już pada -> to tak naprawdę nap.....la śniegiem.. pozostaje się tylko się cieszyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jacek przygotował w tym miesiącu aktualizację informacji na temat Livigno. ... podaję źródło : Narty w Livigno

Ciekawy artykul ;) No ale chyba kazdy udajacy sie do Livigno zdaje sobie sprawe z tego, ze jest to zupelnie przecietna alpejska miejscowka, gdzie w miare tanio mozna pojezdzic sobie na w miare dobrych trasach i chyba nikt wiecej nie oczekuje od tego miejsca. A moze sie myle? Duza ilosc turystow z Polski, Czech, Slowacji, Wegier swiadczy o tym, ze chyba kwestia ceny ma tu ciagle niemale znaczenie. Co do cen alkoholi to zgadzam sie, ze to zadna atrakcja, ceny niektorych trunkow sa u mnie (srodkowe Wlochy) nizsze od tych tu podanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquagrand...o.com/index.asp robi wrażenie!!! Nigdzie nie mogę znaleźć cen? Czyżby były tak zaporowe że nie chcą się chwalić? [ame="http://www.youtube.com/watch?v=SPUjFh83Gso&feature=related"]YouTube- Aqua Granda - Livigno[/ame]

Użytkownik Voytheck edytował ten post 15 grudzień 2009 - 19:35 Uzupełnie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ja także wróciłem z Livigno w ostatni weekend (12 grudnia). Fajnie bylo :) Z celnikami nie mieliśmy problemów, ale to nie znaczy ze nie działali. Zazwyczaj robią pokazówkę: wywalają ze 2-3 samochody do góry nogami tuż przy głównej drodze na oczach przerażonych przejeżdżających :) Ale statystycznie nie ma się czego bać. Pozdrawiam i życzę pogody tym, którzy teraz właśnie jeżdżą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace ubioru. co zalozyc na siebie przy temp dochodzacych na gorze do -15 stopni?? mam jakas bielizne termoaktywana, do tego jakis polarek i kurtka 10k/10k wystarczy? czy moze byc troche za zimno ?? nie obawiam sie takiej temperatury podczas jazy ale jak to wyglada podczas wjezdzania wyciagiem?? nie przemarzne na kosc??

Hej Wszystko zależy czy wieje, jeśli nie to raczej nie zmarzniesz, ale jeśli np kanapa idzie granią (jak ta stara drewniana na mottolino w Livigno gdzie kwitnie się 25 minut) i wieje to nawet z dodatkowym polarem może być cieniutko. Na głowę polecam kominiarkę i kask. Miłego jeżdżenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Konrad: http://www.casaletiz...m/eng/index.htm Bliżej gondolki Carosello 3000 juz sie nie da - nakladasz buty, przechodzisz przez parking i wsiadasz do gondolki... W polowie grudnia 175 Euro za osobe za 7 noclegow w pokoju dwuosobowym (razem ze skipasem, sprzataniem itp. itd.)... Teraz pewnie bedzie drozej i bez skipassa... Jedyny minus to fakt, ze do centrum blisko nie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack... Ad. 1 Wszystko zalezy od kursu Euro... Przy 1E=4,24PLN cena aparatu jest taka sama lub ciut wyzsza niz w PL (na allegro lub ceneo)... Sam w grudniu szukalem podobnego zestawu... Dodatkowo pamietaj, ze przez granice wlosko/szwajcarska mozna przewiezc towary zakupione w "strefie wolnoclowej" o wartosci nie wyzszej niz 300 frankow szwajcarskich... A taki aparat kilkukrotnie przewyzsza ta wartosc, wiec narazasz sie na konfiskate na granicy... Mozesz ewentualnie wiezc bez pudelka i udawac, ze to uzywany, ale dreszczyk emocji pozostaje... Ad2. Jesli lubisz spac w aucie... ;) Oblozenie jest zazwyczaj takie, ze bez rezerwacji trudno cos znalezc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ludzie!!! Co Wam się w głowach poprzewracało z tymi alkoholami? Jedziecie do Włoch ok.1000 km i chcecie na butelce jakiegoś trunku zaoszczędzić ok 30 - 50 zł?, a zapominacie o sednie sprawy w jakiej jedziecie do Livigno. Przecież jedziecie na narty!!! Jak takie z was sknery (oczywiście piszę o tych co wiecznie w temacie poruszają temat cen alkoholi etc.,) (to jedźcie na Słowację i kupcie sobie Jelinka) (na głowę 0,7 l i chodzisz dwa dni zakręcony, a odbija Ci się tak samu jak po whisky, czyli chu...wo)(sorry za określenie ale nie można ni jak nazwać tego uczucia, jak i po jednym taki i po drugim), może wtedy będziecie w swoim żywiole. Nie ma problemu aby spędzić miło czas w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych z butelką Jaśka Wędrowniczka w Polsce, Czechach lub też Słowacji, nie trzeba pojechać do Livigno (chyba że jedziecie w gronie męskim i próbujecie się wyrwać z rąk wiecznie stresujących żon). Piszcie o przeżyciach i o swoich odczuciach w Livigno, o przygotowaniu tras etc.. Za dwa tygodnie wyjeżdżam do Livigno i temat alkoholu, RTV i innych sprzętów zostawiam w tyle. Dla mnie jest najważniesze aby spędzić miło czas, a nie być wiecznie najeb..ny, i proszę aby wypowiadały się osoby w tym temacie, które mają coś do powiedzenia w kwestii sportu i wypoczynku a nie ile można przewieść i co celnicy mogą zakwestionować. Moje kilkuletnie (kilka razy w roku pobyty w alpach zaowocowały przyjaźniami i znajomościami, które do tej pory odnawiam i zawsze jest OK) JESZCE RAZ LUDZIE JEDZIECIE NA NARTY A NIE NA HANDEL, CHYBA ŻE JEDZIESZ Q7 I TRZEBA ZAROBIĆ NA LEASING. A TO JUŻ WIADOMO KTO TAK ROBI (NIEDŁUGO ZACZYNAJĄ SIĘ IM FERIE)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ponoc za kazdy litr spirytusu wiecej 100e kary.

Chyba nie kary a cla :) ...chyba ze tranzyt? :) A przy okazji - chyba warto przeczytac posta sprzed raptem paru dni, pare numerow wczesniej, gdzie Karkan opisuje na czym to polega - brzmi dosc sensownie: http://www.skiforum....2&postcount=497

Ludzie!!! Co Wam się w głowach poprzewracało z tymi alkoholami? (...)

No wiesz? Litr spirytusu - 4 euro! ;)) ..no urlop, nie? :)) A powazniej - choc jedno nie wyklucza drugiego to generalnie, zdecydowanie popieram - za malo w tym watku o nartach ... i dlatego ponizej :)

Witam Mam pytanie.Jakie wyciągi polecacie w Livigno dla dzieci oraz początkujących

Livigno to nie jest jakis ogromny osrodek, zeby byl szczegolny wybor miejsc i tras i szczegolnie latwych. Generalnie to w zasadzie musisz byc wszedzie (zeby dotrzec), choc niekoniecznie na kazdej trasie. Paru miejsc nie da sie ominac, choc niektore mozna ominac kolejka/gondola (dolne odcinki zjazdow). Dominuja trasy czerwone (prawdziwie), ale sa na tyle szerokie ze kazdemu, nawet poczatkujacemu jest latwiej. Najlatwiej jezdzi sie po 2 grzbietach - wzdluz, odpowiednio Mottolino i Carosello. Kazda trasa w dol doliny to raczej czerwona - oprocz trasy z Mottolino na dol (dookola) i wzdluz Costacci (ta ostatnio w grudniu nie dzialala). W gruncie rzeczy opisywac nie ma co - mapka wiernie przedstawia jak to wyglada, niebieskie to niebieskie, a czerwone to czerwone :) Ogolnie - niebieskie dla poczatkujacych, czerwone szerokie wiec tez OK, a dla dzieci warto rozwazyc ew. jazde na tych paru(nastu?) malych orczykach i krzeselkach na dole - w samej miejscowosci, przy szkolach narciarskich, rozmieszczonych wzdluz tamtejszych "Krupówek" ;) Jeszcze raz - mapka to niezle przedstawia - popatrz chocby tu, czy tu: http://www.livigno.i...jsp?idrub=48300 http://www.skipasslivigno.com/ nie wymaga komentarza - moze poza skala: Livigno nie jest malutkie - jest ...dlugie :) Nie zmierzylem ale miejscowosc Livigno, wzdluz "Krupowek" to jakies 3 km? Ktos podpowie ile dokladnie? :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 27 styczeń 2010 - 02:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i wielbicieli białego szaleństwa . Byłem w Livigno dwa tygodnie temu i jestem zachwycony tym miejscem . Moje pytanie , wybieram sie jeszcze raz w marcu do livigno tylko że zabieram ze soba siostre która nie chce jeźdźić na nartach poprostu chce jechac sobie w góry , zatem czy jeżeli ona będzie chciała wjechac na Corosello czy Mottolino aby sobie na leżakach poleżeć i sie poopalać musi wykupywać SKIPASS czy jest możliwość wykupienia tylko jednego czy dwóch wjazdów . z góry dzięki za szybka odpowiedź

Są karnety punktowe: http://www.skipassli...ariffe/0809.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...