Skocz do zawartości

Francja - Alpe d'Huez


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Francja - Alpe d'Huez Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.alpedhuez.com Położenie http://mapy.google.p...1,0.089436&z=14 Dojazd Trasa google maps Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (84wyciągi, 237km, różny, darmowe wyciągi dla początkujących) http://www.alpedhuez.../pist-maps.html Ceny (~33EU dzień (2008) ) Kamera online http://www.alpedhuez...ex.html?lang=fr Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski http://www.sataski.c...la-journee.html Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie la spaguet pizza lub kebab można za niewielkie pieniądze sie napakować a przy okazji jest darmowy hot spot (lokal znajduje sie kolo wieży z nadajnikami (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka) http://archos.kewego...yROoafY4Tu.html Street View - pospaceruj po miescie Link - do położenia przy darmowym stoku.

Użytkownik fonu edytował ten post 17 luty 2009 - 11:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Niestety markopolo trochę Cię zawiodę, 2 lata temu byłem tam na tydzień przed świętami jakoś 15-22 grudnia. I byłem zawiedziony, bardzo mało czynnych tras pomimo mrozu i warunków do naśnieżania , czynne trasy przeciętne i średnio przygotowane , część to niby otwarte trasy a tak naprawdę są to łączniki pomiędzy trasami. Francuzi ewidentnie mogli otworzyć więcej tras nawet je naśnieżali wydać przygotowywali się do okresu świąteczno-sylwestrowego, olewając przedświąteczny okres free ski. Sama miejscowość to blokowisko wysoko w górach, i tyle. Znacznie lepiej jest w Les2 Alpes w którym karnet z Alpe d huez pozwala jeździć 2 dni. Gdy pojechaliśmy tam pierwszego dni czuliśmy się jak byśmy przenieśli się z naszego polskiego ośrodka w alpy, różnica była naprawdę ogromna, w ilości przygotowanych i otwartych tras, w ich przygotowaniu i spora różnica w jakości wyciągów narciarskich. Także jeśli będziecie mieli tylko taką możliwość jedźcie do Les2 Alpes to jest niedaleko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Szukam czegos na sylwestra i mam pytanie czy jest jakis ski bus miedzy vaujany a alpe d'huez ?? z gory dzieki za odpowiedz:)

A po co Ci skibus?? Do Alp d'huez dojedziesz na nartach. Z Vaujany do terenów narciarskich dostaniesz sie dwoma gondolami "Vaujany-Alpette" oraz "Vaujany-Vilette" W Vaujany masz wszystko czego dusza zapragnie i jeśli wybierzesz zakwaterowanie blisko stacji kolejek to zapomnij o autobusie, jeśli nie bedziesz dojeżdżał ok 2-3 min. Zobacz mapkę tras:http://www.alpedhuez.../pist-maps.html Sama miejscowość jest dużo ciekawsza niż Alp d'huez. Ale jeśli koniecznie będziesz chciał się wybrać do Alp d'huez bez nart trzeba zjechać autobusem w dolinę przesiąść się do innego i wyjechać do Alp d'huez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Niestety markopolo trochę Cię zawiodę, 2 lata temu byłem tam na tydzień przed świętami jakoś 15-22 grudnia. I byłem zawiedziony, bardzo mało czynnych tras pomimo mrozu i warunków do naśnieżania , czynne trasy przeciętne i średnio przygotowane , część to niby otwarte trasy a tak naprawdę są to łączniki pomiędzy trasami. Francuzi ewidentnie mogli otworzyć więcej tras nawet je naśnieżali wydać przygotowywali się do okresu świąteczno-sylwestrowego, olewając przedświąteczny okres free ski. Sama miejscowość to blokowisko wysoko w górach, i tyle. Znacznie lepiej jest w Les2 Alpes w którym karnet z Alpe d huez pozwala jeździć 2 dni. Gdy pojechaliśmy tam pierwszego dni czuliśmy się jak byśmy przenieśli się z naszego polskiego ośrodka w alpy, różnica była naprawdę ogromna, w ilości przygotowanych i otwartych tras, w ich przygotowaniu i spora różnica w jakości wyciągów narciarskich. Także jeśli będziecie mieli tylko taką możliwość jedźcie do Les2 Alpes to jest niedaleko!

Grudzień to niestety newralgiczny okres dla narciarstwa w alpach. od 3 lat właśnie w Les Deux Alpes rozpoczynałem sezon i niestety ani pogoda ani warunki nie dopisują, by w pełni korzystać z resoru narciarskiego. Ale w tym roku na marcowy wyjazd pojechałem do Alpe d'Huez i muszę przyznać, że stacja robi wrażenie. Co prawda jest trochę mniejsza od L2A, ale myślę że na równi może konkurować z z innymi. Minus jest taki, że Alpe d'Huez jest trochę nisko bo Pic Blanc ma 3330 m (?) i od dwóch lat lodowiec już nie działa w lecie. Natomiast to co mogę polecić to L2A na przełomie czerwca i lipca - istna bajka ! ! !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Byłem tydzień później od przedmówcy, zbyt wiele nie dodam do opisu... Może to, że miejscówka jest dość uzależniona od warunków pogodowych. Główna część AdH jest "południowa", co w późniejszym sezonie może mieć duże znaczenie. Nam za to doskwierał inny problem, a mianowicie wiatr. Przez cały tydzień bez wyjątków pizgało i co chwila część wyciągów była wyłączana. Niektóre wyciągi w ogóle przez cały tydzień nie ruszyły. Przy wysokosezonowym obłożeniu robiło się nieprzyjemnie tłoczno. Do tego bardzo dużo sypało - cały czas było bardzo "wystrzałowo", hitem była poranna zabawa chłopców dynamitem, 200m nad Plat des Marmottes :> Dostęp do tych kultowych tras z Pic Blanc'a był mocno utrudniony, taki np. Tunnel był otwarty zaledwie przez 2 godz w jeden dzień. Wcześniej wichura unieruchamiała kolejkę na szczyt, później nasypało tyle białego, że już nie było szans zabezpieczyć terenu... Niemniej były też piękne chwile - jazda w słońcu, w puchu po pas, zjazd pustą kilkunasto-kilometrową Sarenne zaraz po popołudniowym otwarciu :D No i jest tam kilka zacnych tras... oprócz Pic Blanc'owych klasyków - czarnych Sarenne i Tunnel (nawiasem mówiąc pierwsza to technicznie max czerwona trasa, ta druga to baaardzo trudna czarna), położona na uboczu leśna La Fare, ciąg Bartavelles - Les Rousses no i off-pistowe zjazdy La Foret do Villard Reculas i La Balme w centrum AdH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

Witam. W marcu wybieram się na zorganizowaną wycieczkę do Francji, a konkretnie do Alpe d'huez. Zastanawia mnie jak wygląda tam sprawa wypożyczenia nart. Chodzi mi konkretnie tylko o narty (no i może kijki), bez butów, kasków itp. Słyszałem, że cena może podejść nawet do 400+zł za 6dni... 

Czy oferują tam dobry, zadbany sprzęt? Ktoś był, widział, przetestował? biggrin.png

Zapraszam do wypowiedzi!

 

 

 

W wypożyczalniach SKI-set masz roczne, może dwu góra trzy letnie narty.

Za komplet na 6 dni  samych w zależności od przeznaczenia (amator, zaawansowany, race) możesz zdecydowanie za 75euro trafić w środkowej pozycji tegoroczne.

Bez stresu, raczej komplet z butami i kaskiem ok 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam serdecznie wszystkich,

czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z Alpe D´Huez w kwietniu? Zamierzam się tam wybrać w dniach 1-9 kwietnia. Na wysokości 1800m i wyżej chyba nie powinno być problemu ze sniegiem? Poszukiwałem ośrodka z dużą ilością tras zielonych dla mojej piękniejszej połowy i wygląda na to, że z Les Jeux do DMC i Bergers byłoby dla niej idealnie. Ona jest początkująca ale z blokadą na prędkości i spadki. Potrzebuję paru dni na takim Chez Roger żeby się przełamała, bo umiejętności ma, wie co ma robić ale większość niebieskich ją jeszcze mentalnie przerasta. Właśnie jestem po kilkudniowym wyjeździe do Włoch, gdzie masakrowałem nogi na taśmach i orczykach na oślich łączkach. Ona teraz potrzebuje dłuższych łatwych tras, żeby na spokojnie mogła poczuć kontrolę nad tym co robi, a ja przy okazji chciałbym "pojeżdzić" 🙂 . Może macie jakieś inne sugestie, oprócz Alpe D´Huez?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 16:26, Di5m3mber napisał:

jakieś doświadczenie z Alpe D´Huez w kwietniu?

sporo lat temu byłem 2 tygodnie od 1 do 15 kwietnia, dało się jeździć ale na dolnych trasach ( tych łatwych) rano był beton a od południa ciapa i bardzo gorąco - można było leżeć na otwartym basenie. Pod koniec pierwszego tygodnia zaczął sypać śnieg i sypał przez 8 dni i nocy bez większych przerw. Na koniec odkopywanie auta zajęło mi dobre 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kuman300 napisał:

Ale d'Huez ma wystawę głównie południową, tak że w kwietniu jakość śniegu może być nie najlepsza. Zerknij na sąsiada L2A tam jest prawie wszystko północne, z tym że trochę mniej "zielonego" koloru tras. 

Tak, wiem o południowej ekspozycji tego ośrodka. L2A też było moim pierwszym wyborem, tylko z tą "zielenią" problem, a jak już jest to bardzo wąsko, praktycznie przy krawędzi. Przewertowałem trochę zagraniczne fora i rzeczywiście jest tak jak pisze Jan, może być mokro, może padać, może też być całkiem ok. Loteria. No nic, będę śledził warunki i chyba zaryzykuję, zobaczymy. Dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Di5m3mber napisał:

Tak, wiem o południowej ekspozycji tego ośrodka. L2A też było moim pierwszym wyborem, tylko z tą "zielenią" problem, a jak już jest to bardzo wąsko, praktycznie przy krawędzi. Przewertowałem trochę zagraniczne fora i rzeczywiście jest tak jak pisze Jan, może być mokro, może padać, może też być całkiem ok. Loteria. No nic, będę śledził warunki i chyba zaryzykuję, zobaczymy. Dziękuję za wszystkie sugestie.

W L2A jest sporo łatwego terenu, nawet z samej góry (3500) da się zjechać do miasteczka niebieską trasą a od Cretes 2100 jest zielona.

Jadę tam na 2 pierwsze tygodnie kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 16:26, Di5m3mber napisał:

Poszukiwałem ośrodka z dużą ilością tras zielonych dla mojej piękniejszej połowy i wygląda na to, że z Les Jeux do DMC i Bergers byłoby dla niej idealnie. Ona jest początkująca ale z blokadą na prędkości i spadki. Potrzebuję paru dni na takim Chez Roger żeby się przełamała, bo umiejętności ma, wie co ma robić ale większość niebieskich ją jeszcze mentalnie przerasta. Właśnie jestem po kilkudniowym wyjeździe do Włoch, gdzie masakrowałem nogi na taśmach i orczykach na oślich łączkach. Ona teraz potrzebuje dłuższych łatwych tras, żeby na spokojnie mogła poczuć kontrolę nad tym co robi, a ja przy okazji chciałbym "pojeżdzić" 🙂 .

Co do tych zielonych, to trudno o coś takiego oprócz krótkich oślich łączek. Dłuższe niebieskie zwykle mają odcinki trochę stromsze i czasem nawet pod górę. Trudno znaleźć długi stok, żeby był równomiernie łagodny, a ty ich chcesz dużo 😄

Raczej bym szukał jednego dobrego stoku do nauki i na nim niech ćwiczy. A jak się nie nauczy to może narty nie dla niej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dobrze wiedzieć. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, zabiorę się za to w połowie lutego. Dzięki za wszystkie sugestie. Biorę jeszcze pod uwagę Cervinie, tam w rejonie plan maison są fajne płaskie trasy. No i mam bezpośredni lot do Turynu, co też mi upraszcza logistykę. Do Lyonu czy Grenoble muszę ostro kombinować. 

Edytowane przez Di5m3mber
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Di5m3mber napisał:

O widzisz, dobrze wiedzieć. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, zabiorę się za to w połowie lutego. Dzięki za wszystkie sugestie.

Między Tignes a Val dIsere powyżej 2400 jest ogromy teren poryty trasami zielonymi i niebieskimi

moje dzieci w wieku 4 i 7 stawiały tam pierwsze alpejskie kroki i spokojnie dawały radę

https://www.kochamnarty.pl/topic/5887-camperem-na-narty-do-val-d-isere-wspominkowo-z-1991-roku/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...