Skocz do zawartości

Narty dla średnio jeżdżącej kobiety


ulka cebulka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o pomoc w doborze nart. Będą to moje pierwsze własne, do tej pory jeździłam na wypożyczonych. Jeżdżę mało, łącznie  2 tygodnie w roku na trasach przygotowanych. Nie jeżdżę szybko, raczej szeroko, ale przy każdym wyjeździe biorę lekcje, bo chcę jeździć lepiej, szybciej, robić krótsze skręty. Skupiam się na technice, stąd pragnienie własnych dopasowanych nart. Jeżdżę regularnie od 5 lat, ogólnie od 10 ale miałam przerwę na dzieci 😃. Potrzebuję nart do typowo rekreacyjnej jazdy. Mam 172 cm, 74 kg, wiek 39. Nie wiem czy brać narty do nosa  czy do brody. Buty mam Nordica Pro Machine flex 85 - takie dobrano mi we Wrocławiu i jestem zadowolona. Proszę o rady, pozdrawiam Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym żeby mieć dobrą nową nartę trzeba trochę poszukać. Rdzeń drewniany (woodcore), długość 162-165.

Na allegro jest fajny Atomic cloud 12 prawie w twoim przedziale cenowym, tylko 168cm (troszkę wg mnie za długie).: https://allegro.pl/oferta/atomic-cloud-12-x-12-tl-gw-168cm-2020-13198994358

Drożej, ale... krótsze i bieżący rocznik (na rocznik nie patrz ogólnie) : https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Head-Super-Joy-SLR-Wiazania-Joy-11-GW-SLR-2023/7397?gclid=CjwKCAiA0cyfBhBREiwAAtStHJUDGW6ieOxcs44ZyuCdHd5ra50kXMgvw2uTCk75SrXZwsumO7_3jhoCLTYQAvD_BwE

 

Tu mniej "damska" narta: https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Head-Worldcup-Rebels-E.XSR-Wiazania-PR-11-GW-2023/15679?gclid=CjwKCAiA0cyfBhBREiwAAtStHN_W1y8aWHHc-gnVQWVKV6eUCFrsIINi01oWpepORFxusLDmh6j06xoCulQQAvD_BwE

Obydwie są w długości 163

Może koledzy jakieś inne pomysły podrzucą 

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jesteś na tyle wysoka, że spokojnie dobierzesz jakieś narty unisex (damskie raczej będą za krótkie), allround w długości >165cm, ok. 70cm pod butem, promień 12-14m, rdzeń drewniany.
Lepiej kupić używane DOBRE narty unisex niż nowe, byle jakie damskie które mieszczą się w budżecie, a na których na pewno nie zrobisz postępów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zając napisał:

Cześć,
Jesteś na tyle wysoka, że spokojnie dobierzesz jakieś narty unisex (damskie raczej będą za krótkie), allround w długości >165cm, ok. 70cm pod butem, promień 12-14m, rdzeń drewniany.
Lepiej kupić używane DOBRE narty unisex niż nowe, byle jakie damskie które mieszczą się w budżecie, a na których na pewno nie zrobisz postępów.

Ja uważam, że narta >165cm dla kobity jak Ula z promieniem 12m to za długo. Długość byłaby ok, gdyby nie charakter narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ulka cebulka napisał:

Nogi mam wyćwiczone, mięśnie nie znikają tak łatwo. 

Nie zanikną ale im dłużej będziesz zwlekała tym "rekonwalescencja" potrwa dłużej...  choć narty (rekreacyjne) nie są tak wymagające kondycyjnie i siłowo jak łyżwy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

Ja uważam, że narta >165cm dla kobity jak Ula z promieniem 12m to za długo. Długość byłaby ok, gdyby nie charakter narty.

Aha, no ok, 172cm ma dziewczyna - brałam per analogia do siebie (wzrost: 165, narty AM: 161, pierwsze AR 157cm), poza tym pewnie będzie roker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytanie jest banalnie prosta. Każda druga katalogowa slalomka 155-160 (z naciskiem na 160) bez rockera. Nie obraź się na stwierdzenie - "model" w szkoleniu przerabiany wielokrotnie. Potrzebujesz narty wygodnej i "wybaczającej błędy" - paskudne określenie - a takimi są właśnie "sportowe" SL. Budżet?? przy Twoim terminarzu jazdy narty które ci polecam starczą na 20 lat .Łubu dubu, łubu dubu z tej strony praktyk nie teoretyk...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ... Wiedziałam, że będzie ciężko . Sugerujecie, że mają być do nosa albo więcej. I wąskie pod butem i z oznaczeniem SL. Czyli z moim wzrostem i wagą powinnam mieć twardsze narty? Myślę, że to będą moje pierwsze własne i ostatnie. Najgorsze jest to, że w zasadzie żeby poczuć różnice w nartach trzeba by jeździć codziennie w innych przy tych samych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zając napisał:

Cześć,
Jesteś na tyle wysoka, że spokojnie dobierzesz jakieś narty unisex (damskie raczej będą za krótkie), allround w długości >165cm, ok. 70cm pod butem, promień 12-14m, rdzeń drewniany.
Lepiej kupić używane DOBRE narty unisex niż nowe, byle jakie damskie które mieszczą się w budżecie, a na których na pewno nie zrobisz postępów.

Przestrzegam przed zakupem używek z nieznanego zrodla przy małej wiedzy, można się naciąć na rozne przekręty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ulka cebulka napisał:

Zapał jest i będzie😃 ale tak jak pisałam na tą chwilę nie jeżdżę jak demon prędkości i widzę, że narty które mi proponujecie są do szybkiej jazdy i ostrych cięć czyli mam się bardziej starać czy mam mieć deski, które jak to piszą "więcej wybaczają". Skąplikowane to....

Ee tam. Nie ma co iść w kierunku błędów wybaczanych i utwierdzać się w nich. Lepiej uczyc się poprawnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, star napisał:

Ee tam. Nie ma co iść w kierunku błędów wybaczanych i utwierdzać się w nich. Lepiej uczyc się poprawnej jazdy.

a może koleżanka już umie i chce się tylko rekreacyjnie pokręcić dla przyjemności po stoku ?

Propozycja miękkiej slalomki Adama wydaje się najlepsza.

@ulka cebulka jak nie potrzebujesz koniecznie na ten sezon to poczekaj z kupnem na wyprzedaże

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Muszę iść do przodu😃poza tym zamierzam nauczyć córki jeździcie więc nie mogę zostać w tyle. Ja zdaje sobie sprawę z tego że moja jazda nie jest super i strasznie mnie to denerwuje,ale na to jest tylko jedna Rada - jeździć. W niedzielę jadę do Szklarskiej i będę dojeżdżać do Czech, może znajdę takie narty jak piszecie w wypożyczalni. Kilka lat temu brałam narty z Czech i wydaje mi się, że były mniej zajechane niż po naszej stronie, ale może tylko trafiłam na nowy egzemplarz. Co do ceny, myślałam że teraz jest dobry moment na kupowanie na promocjach. Używanych nie chce, bo nie wiem ile ktoś jeździł, czy dbał o nie itp. Ludzie nie szanują, rzucają byle jak, wożą na dachu bez pokrowców. Jak trzeba będzie to zwiększę budżet, nieznacznie.... bo zasłużyłam na nowe narty😃

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli normalne w wypożyczalni kosztują 35/ddobę, te o których piszemy będą kosztować ok 80/dzień (lub dobę, jeśli zgodzą się na wypożyczenie na kilka dni). To tzw. narty testowe. Szukaj wypożyczalni, która takie ma, które chce pożyczyć na kilka dni i która nie będzie Ci wciskać tego co ma, tylko da Ci to co chcesz.

Za radą @Adam ..DUCH, druga katalogowa slalomka 160cm. Dla przykładu:

- HEAD Worldcup Rebels e.SLR

- Fischer RC4 Worldcup SC

- Volkl Racetiger SC

- Atomic S7

- Blizzard Thunderbird R13

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...