Jump to content

Słowacja - Zverovka/Spalena/Rohace


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Słowacja - Zverovka/Spalena Ośrodek leży na pograniczu Zachodnich Tatr i Orawy, ponad doliną Roháèská. Miejsce bardzo popularne i chętnie odwiedzane przez turystów polskich, zapewniające bardzo dobre warunki narciarskie. Strona ośrodka: Położenie Ośrodek znajduje się w odległości ok. 27 km od miejscowości Tvrdo¹ín, za Zubercem. Centrum zimowych sportów znajduje się na leśnej polanie, na wysokości 1090 m n.p.m. Na terenie ośrodka parking. Sklep, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i ski servis. Pogotowie górskie, lekarz, kantor wymiany walut, przechowalnia bagażu i sklepy. Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy 4-osobowa kolejka krzesełkowa o długości 1490 m i przepustowości 2000 os./h wyciągi o długości od 250 - 400 m wyciągi czynne w godz. od 09:00 - 16:00 3 trasy zjazdowe (1 niebieska, 1 czerwona i 1 czarna) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) http://www.holidayin...resorts/?id=330 Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyciąg, trasa i szkółka dla dzieci. Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik rychmar edytował ten post 01 marzec 2009 - 00:26

Link to comment
Share on other sites

 • 6 years later...

Szukałem tego ośrodka w wykazie i znalazłem bo temat stary ,i ośrodek słabo przez nas odwiedzany ,a tam zawsze bdb "pierwszy śnieg" jak i ostatni gdzieś w maju oraz liczne promocje.

Będąc tam w ostatnią sobotę (podążając do Jasnej) bdb pojeździłem w db cenie (10eu/4h). Pogoda dopisał chociaż panowało pełne zachmurzenie, ludzi było trochę na stoku (uruchomili 3/4 ośrodka, teraz mają przerwę techniczną ale znowu ruszają od 6-go i dalej ma być non-stop) bez kamieni a kanapa zapełniona co druga - jazda "na okrągło"! Po nartach był jeszcze czas na pobliskie Oravice (stare baseny za 5eu/os., droga nowa - bdb dojazd, nie wiem jak będzie w śniegu) oraz kolibę Josu.

 

Wszelkie promocje i info znajdzie się bezpośrednio u nich: http://www.tatrawest.sk lub poprzez http://www.zuberec.sk

W połączeniu z Milotinem i Janovkami w samym Zubercu to bdb propozycja na cichy wypoczynek. Jedyny minus to brak wspólnego skipassu na te 3 ON ale może w przyszłości to się zmieni? Ale za to w sezonie, czyli tak do połowy marca, gmina funduje bezpłatne ski-busy. PS Nie wszystko napisałem a od czasu do czasu tam jestem - proszę pytać.

 

Przydałoby się zmienić w temacie na: Rohaće - Spalena tak jak to jest w/g http://www.holidayinfo.sk

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Kolejny długi sezon w tym ośrodku, chyba nawet najdłuższy w całych Tatrach. Jazda już od początku grudnia z licznymi promocjami.

Trochę później wykorzystałem tam parę dni i nie żałuję chociaż ilość tras nie powala.

Na pierwszy rozruch jak i na zakończenie sezonu gdzieś w kwietniu to strzał w 10-kę!

Ośrodek może trąci myszką (standard lat 90-tych ub.w.) ale w powiązaniu z zubereckimi stacjami może dostarczyć licznych wrażeń także na dłuższy pobyt, np. tygodniowy, w ferie.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Kolejny długi sezon w tym ośrodku, chyba nawet najdłuższy w całych Tatrach. Jazda już od początku grudnia z licznymi promocjami.

Trochę później wykorzystałem tam parę dni i nie żałuję chociaż ilość tras nie powala.

Na pierwszy rozruch jak i na zakończenie sezonu gdzieś w kwietniu to strzał w 10-kę!

Ośrodek może trąci myszką (standard lat 90-tych ub.w.) ale w powiązaniu z zubereckimi stacjami może dostarczyć licznych wrażeń także na dłuższy pobyt, np. tygodniowy, w ferie.

 

Był ktoś ostatnio? Chyba uruchomili nowe 6 os krzesło z osłonami ;-) Ciekawe czy dołożyli coś tras?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Postanowiłem wreszcie wypróbować to cudo, które postawili w popularnych Rohaczach.
Poprzednie podejście zakończyło się falstartem - zaspaniem na autobus.
Tym razem udało się wstać, ale pełen obaw jechałem na miejsce, powód: zapowiadana wichura w Tatrach.
Głupio byłoby przyjechać na miejsce i dowiedzieć się, że dzień stracony, bo wyciągi nie chodzą.
Przy wjeździe na parking: uff, kanapa funguje, będzie dobrze. Wiatr był przez cały dzień bardzo silny,
na szczęście wiało prosto w kanapy, gdyby wiatr odrobinę zakręcił, to niechybnie wyciąg musiano by wyłączyć.
Poza tym całkiem ładnie, słonecznie. Warunki dobre, choć zdradliwe - z powodu wiatru były miejsca z wywianym śniegiem
do "gipsu", a miejscami i do żywego lodu, więc można się było naciąć. W górnej części powstał nowy, trzeci już wariant trasy,
biegnący jarem, równolegle do orczyka. Otwarty również "padak" - stroma ściana wzdłuż początkowego odcinka starego krzesła.
Oczywiście to trasa nie utrzymywana, ale lance do naśnieżania przy niej stoją... dziwne to dość.
Kolejka do nowego wyciągu w szczycie na 7-8 minut, chyba jeszcze nie ma docelowej ilości kanap. Stara kanapa też działała przez pół dnia,
ale chętnych do skorzystania nie było. Obludzenie stoków z wyjątkiem ostatniej ścianki znośne - póki co nie było zapowiadanej hekatomby
związanej z otwarciem nowego wyciągu.

Załączone miniatury

 • IMG_0260.JPG
 • IMG_0259.JPG
 • IMG_0254.JPG
Link to comment
Share on other sites

Witam!

 

Ten padak jest dobry na fri, jak jest dużo śniegu. Nie otwarty, bo może się obawiają, że  ktoś na dole wpadnie na dolną stacje krzesła. A jest naprawdę stromo. Tu kiedyś jeździłem, gdy nie było jeszcze krzeseł,  tylko Poma, biegnąca od dołu krzesła,  do miejsca, gdzie obecna Poma na górze się kończy.  Trasa jest zagrożona lawiną. Przy ściance,  kończy się potężny żleb z lewej strony(patrząc w dół). Przy ekstremalnych opadach śniegu może się tu kiedyś wyzwolić potężna lawina. Ale Słowacy są doświadczeni bardziej od nas w tych sprawach i na pewno zamkną ośrodek, gdyby zaistniało takie potencjalne nie bezpieczeństwo. Ogólnie jest to b. fajne miejsce. Piękne widoki na szczyty Tatr Zachodnich. Śnieg długo leży, bo północne zbocza. Powyżej wyciągów dobry teren na skitouring.

Link to comment
Share on other sites

Ale właśnie obecnie ta ścianka jest oficjalnie otwarta. Wystaje trochę gałęzi, ale nie ma tragedii. A moje zdziwienie bierze się z "dekoracji" tej trasy, tj. zainstalowanych kilku lanc do naśnieżania. W sytuacji, gdy nie jest ratrakowana (bo i pewnie nie bardzo jest jak) i praktycznie nikt z niej nie korzysta, to po co ją naśnieżać... :)
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Z Wrocławia rzadko zapuszczam się na Słowację, ale wczoraj byłem w Rohaczach i kurczę, bardzo fajne miejsce. Fajna, miejscami dość wymagająca trasa, szybki wyciąg, duży darmowy parking, ładne widoki, już takie trochę "alpejskie" :). Do tego ciekawa trasa skialpinistyczna, ciągnąca się od górnej stacji kanapy pod sam Salatin. Same warunki OK, sporo śniegu, ale pod koniec trasy, na krótkim odcinku robią się okropne muldy na przemian ze zlodowaciałym śniegiem. Przy tłumie na stoku i sporej liczbie walczących ze trasą przyjemność z jazdy średnia, chyba że ktoś ma niezłe skille (ja raczej tak sobie :) Ale i tak było fajnie ;)

https://youtu.be/2C0ymkwNujI

Załączone miniatury

 • WP_20170204_10_15_33_Pro.jpg
 • WP_20170204_11_22_19_Pro.jpg
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 2 years later...

W poszukiwaniu zimy zawitaliśmy na Rohace. Po powyższych opiniach nie spodziwałem się "szału" ale było ekstra!

Szybka kolej, bardzo szybki talerzyk na górze (chyba najszybszy jakim jeździłem), na dole fajne ośle łączki do nauki.

 

Po 10 już trochę miękko, ale pogoda genialna, a widoki...niemal alpejskie. Ludzi rano bardzo dużo, później z upływem dnia coraz mniej...dziwne zjawisko, chyba dużo miejscowych wpadło na 2 godziny.

 

Polecam! :)

 

IMG_0752.JPG IMG_0753.JPG IMG_0754.JPG IMG_0755.JPG IMG_0756.JPG IMG_0759.JPG IMG_0761.JPG IMG_0762.JPG

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...