Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam jaki sens ma podawanie łącznej przepustowości wszystkich wyciągów, która to liczba jest prostą sumą przepustowości wszystkich wyciągów w ośrodku. Tą wartością posługują się prawie wszystkie media. Co ona w/g nich ma charakteryzować? Przecież w ciągu godziny na króciutkim wyciągu można obrócić np. 40 razy a na długim np. tylko 4, pomimo, że przepustowość każdego z nich będzie taka sama. Albo jeden długi wyciąg wykona tą samą pracę co 10 króciutkich ustawionych jeden za drugim, mimo, że łączna przepustowość tych 10-ciu będzie 10 razy większa. Czy im się zdaje, że my klienci jesteśmy bezmyślni, a duża liczba łącznej przepustowości podniesie rangę ośrodka, czy to raczej oni bywają bezmyślni?

... łączna przepustowość ośrodka narciarskiego wzrośnie do 25 tys. osób na godzinę !!! ...

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 18 luty 2011 - 21:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle sobie dać spokój z wyjazdem bo przy tak złych warunkach możemy sobie zrobić tylko krzywdę a przyjemności z jazdy nie będzie?

Nie ma co sobie odpuszczać, warunki na pewno nie są aż tak złe by był beton. Na twardym śniegu tak naprawdę jeździ się lepiej niż na miękkim, gdyż nie hamuje on nart. Na początku możecie się trochę czuć nie swoją gdyż będziecie szybciej przyspieszać, ale po 2,3 zjazdach na pewno się oswoicie. Najwyżej wybierzecie bardziej łagodne trasy. Na pewno będziecie się dobrze bawić i sporo się nauczycie. Tak więc głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No w Chopoku to nie, jak coś to na Chopoku, ale nie miałem ze sobą namiotu;) Ja nocowałem na początku doliny w PENSJONAT AL®BETA http://holiday-liptov.sk/ za 139 euro za 3 noclegi ze skipassem i śniadaniem, obiadokolacja 4,9 euro. Ale w ViaJasna jest za 15 euro za osobe bez wyżywienia http://www.viajasna.sk, trzeba napisać maila bo na stronie nie ma mozliwości zrobienia rezerwacji. Ośrodki 10km od Jasnej. Fajnie jest mieszkać na stoku, ale do 20.03 można rezerwować tylko pobyty 7 + 6. W dolinie jest mnóstwo pensjonatów, spokojnie można jechać w ciemno i szukać na miejscu. Jest też pensjonat Talia www.penziontalia.sk/ za 8 euro nocleg, ale nie wiem jakie warunki, podobno nie ciekawe, ale tanio.

Dziękuję za pomoc, co do słów to nie bądzmy tacy drobiazgowi ;) Choć słyszełem i zakładałem, że Chopok to ośrodek a nie tylko góra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Forumowicze ! Czy jeździliście ostatnio na Chopoku ? Jakie warunki na trasach ? Planuję pojeździć z rodzinką na tydzień od najbliższego weekendu, dlatego zastanawiam się czy warto ...

IMHO nie warto na tydzień. Nie byłem ostatnio ale za diabła na tydzień bym nie pojechał: z Wrocławia, 450 km? :) To nie jest aż taki wypasiony ośrodek, a przy tym śniegowo kiepsko - popatrz, dla mnie to wypasu nie ma: http://www.jasna.sk/...zdovky/sk/zima/ Z relacji Geriusa sprzed paru dni wiem też że było bardzo mało śniegu. Z relacji ludzkich wnioskuję, że prawdopodobnie w Czechach, które masz "za miedzą" były w tym roku lepsze warunki i chyba cały czas są lepsze. A najlepiej - to dorzuć jakieś 300-400 km do podróży i będziesz w Austrii - i można zacząć coś powybrzydzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie warto na tydzień. Nie byłem ostatnio ale za diabła na tydzień bym nie pojechał: z Wrocławia, 450 km? :) To nie jest aż taki wypasiony ośrodek, a przy tym śniegowo kiepsko - popatrz, dla mnie to wypasu nie ma: http://www.jasna.sk/...zdovky/sk/zima/ Z relacji Geriusa sprzed paru dni wiem też że było bardzo mało śniegu. Z relacji ludzkich wnioskuję, że prawdopodobnie w Czechach, które masz "za miedzą" były w tym roku lepsze warunki i chyba cały czas są lepsze. A najlepiej - to dorzuć jakieś 300-400 km do podróży i będziesz w Austrii - i można zacząć coś powybrzydzać :)

Wielkie dzięki za info, już zmodyfikowałem plany, skracając ewentualny wyjazd tylko na weekend, w Chopoku jeszcze nie byłem stąd ciekawość, a mapa ośrodka z wieloma trasami robi wrażenie. Jeśli chodzi o Czechy to warunki też nie są rewelacyjne, ale da się jeździć, podają że w dużych ośrodkach na trasach jest 30-40 cm śniegu, ale nie do końca tak jest, często widać spore przetarcia, a nawet trawę, sprawdziłem na własnych dechach w tym tygodniu w Spindlu i Jańskich. pozdrawiam @rco Ps. w Alpy może uda mi się wybrać następnej zimy jak maluszek podrośnie Natomiast kolega porównując Chopok/Alpy (2 osoby na 1 tydz) wyszło mu, że przy nieznacznie gorszych warunkach na trasach, wyjazd jest tańszy o 600-700 zł (oczywiście nie brał pod uwagę obecnych warunków, tylko w sezonie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Na Chopku zaèali zasne¾ova» zjazdovky POPRAD. Martin nakoniec predsa len pri¹iel na bielom koni. Spoloènos» Tatry mountain resorts zaèala v piatok popoludní so zasne¾ovaním zjazdoviek na Chopku v Nízkych Tatrách. „O 15:00 zaèali zasne¾ova» Chopok Sever, o 20:00 sme spustili zasne¾ovanie na Chopku Juh,“ uviedla pre SITA Katarína ©arafínová z Tatry mountain resorts. Vèera sa chystali spusti» zasne¾ovanie aj na ©trbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. Spustenie zasne¾ovania v najvy¹¹ích polohách Tatier umo¾nili mínusové teploty poèas noci. Na Chopku klesla teplota túto noc na mínus ¹es» a na ©trbskom Plese na mínus pä» stupòov. „Teraz je to u¾ len o poèasí,“ dodala ©arafínová. Otvorenie ly¾iarskej sezóny je v Nízkych Tatrách naplánované na 3. decembra. Vo Vysokých Tatrách by sa malo oficiálne zaèa» ly¾ova» 10. decembra. Nie je v¹ak vylúèené, ¾e v prípade mimoriadne priaznivých poveternostných i snehových podmienok sa mô¾e ly¾ovaèka zaèa» aj skôr. Doteraz najskôr sa zaèala ly¾iarska sezóna pred dvoma rokmi. V stredisku ®diar – Strednica u¾ v polovici októbra napadlo toµko snehu, ¾e 17. októbra tu mohli otvori» ly¾iarsku sezónu. Tak rýchlo, ako sneh vtedy pri¹iel, aj zmizol. Po pribli¾ne tý¾dni prevádzky museli stredisko opä» zatvori» a do plnej prevádzky sa dostalo a¾ krátko pred Vianocami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W Czechach i na Słowacji wydawany jest magazyn Snow. W 64 numerze magazynu są kupony na zasadzie 1+1 czyli kupuje karnet na jeden dzień, a drugi dzień dostaje się gratis. Tutaj link do strony magazynu: http://snow.snowmag..../4/SNOW 64 Time Z kolei w tej gazecie http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/ był kupon na karnet całodniowy za 5E. Co ciekawe na polskiej wersji strony tez jest mowa o tym kuponie więc pewnie u nas tez się gdzieś pojawił.

Użytkownik krisaz edytował ten post 07 grudzień 2011 - 19:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...