Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje sie ktoś jak warunki na chopoku?? jedziemy w przyszla środe na lekki frirajd:) da sie pojeżdzić?? i przy okazji co najbardzije oplaca się kupowac jeśli jedziemy pojeżdzic poza trasami??

Pojeździć się pewnie i da, ale lepiej nie na swoich nartach jeszcze ;) Poza sztucznie naśnieżanymi trasami, bryndza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie będę już szusować i w związku z tym coraz częściej śledzę prognozy pogody, opady śniegu itd. ;) Można czytać i czytać, ale i tak najlepszych i najświeższych informacji udzielą Ci, którzy tam byli i widzieli... piszcie co i jak na Chopoku, wszystkie wyciągi działają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie będę już szusować i w związku z tym coraz częściej śledzę prognozy pogody, opady śniegu itd. ;) Można czytać i czytać, ale i tak najlepszych i najświeższych informacji udzielą Ci, którzy tam byli i widzieli... piszcie co i jak na Chopoku, wszystkie wyciągi działają?

Pewnie bylo juz wiele razy, ale prosze - tu masz warunki na trasach i wyciagi na biezaco: http://www.jasna.sk/...strady/pl/zima/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super bede zajebiscie wdzieczny!! pozdro

Jestem wlasnie w Jasnej i warunki sa ok. Sobota padal deszcz. Niedziela to juz opady sniegu. Dzis mrozek -2. Sniegu sporo. Na trasach brak przetarc. Trasy dobrze przygotowane. Poza trasami dzis jezdzilem na gorze osrodka. Nie wiem jak najwyzsze partie bo nie chodzi "dwojka" na sama gore. Inne wyciagi zgodnie z tym co widac na stronie Jasnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie w Jasnej i warunki sa ok. Sobota padal deszcz. Niedziela to juz opady sniegu. Dzis mrozek -2. Sniegu sporo. Na trasach brak przetarc. Trasy dobrze przygotowane. Poza trasami dzis jezdzilem na gorze osrodka. Nie wiem jak najwyzsze partie bo nie chodzi "dwojka" na sama gore. Inne wyciagi zgodnie z tym co widac na stronie Jasnej.

a jak freeridowe zony?? da rade czy raczej nie ma szans żeby pojezdźić?? wybieramy się w srode na 2 dni i niewiem czy jest sens:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak najwyzsze partie bo nie chodzi "dwojka" na sama gore. Inne wyciagi zgodnie z tym co widac na stronie Jasnej.

No właśnie, bo mnie to też najbardziej interesuje. Trasa wzdłuż "dwójki" wygląda na "jeszcze parę cm i otworzą", czy "paaanie... a gdzie tam, toż to wiosna na stoku" ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrav z Demanovej! :) Trochę przynudze, ale to co napiszę może przyda się bardziej początkującym. Przed przyjazdem tu słyszałem, że lód, kamienie i w ogóle. Dziś jeździłem pierwszy raz..Jestem zachwycony!

To dobrze, że Ci się podoba :) Natomiast reputacja "szklanej góry" bierze się głównie z wyższych partii ośrodka. Wyjedź tym krzesłem powyżej bielej puti i sam się przekonaj :)

Kolejek może brak bo jest 'mimo sezona', ale widać, że przepustowość-w PL takiej nie ma chyba nigdzie.

W normalnych warunkach nie ma wielkich problemów z kolejkami. Problem jest, gdy wieje i te wyższe wyciągi stoją.

Jeszcze dla początkujących bardziej-trasa z gondolą, imo iz niebieska, ma trudniejszy fragment. Mnie większego problemu nie sprawił, ale w porównaniu z Biela put, to jednak jest sporo trudniej.

Polecam niebieską trasę na Zahradkach -> Turisticka. Tylko obecnie chyba nieczynna :rolleyes: Jechałeś cały czas wzdłuż gondoli po czerwonej ściance, czy tym objazdem przez las ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z Chopoka... i było najlepiej!! pojechaliśmy tylko na freeride i jestem zachwycony, po prostu mega!! dwójka dalej nie chodzi więc podchodziliśmy ale dzięki temu satysfakcja i uśmiech na twarzy jest jeszcze większy:) w pierwszy dzień zjeżdżaliśmy Zoną 1 i bardzo fajnie. drugi dzień to juz zona 2 i palce lizać... muszę napisać że byliśmy na szczycie ok. godziny 12 i za każdym razem rozdziewiczaliśmy trasy:) na dniach wkleję zdjęcia i moze filmik jak tylko uda mi się go zgrać z kamery na kompa. co do innych tras to niezbyt mnie nie interesowały bo nawet innych nart nie wźiołem.. ale warunki na otwartych trasach bardzo dobre... w tym roku jeszcze na pewno raz wybiorę się tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z Chopoka... i było najlepiej!! pojechaliśmy tylko na freeride i jestem zachwycony, po prostu mega!! dwójka dalej nie chodzi więc podchodziliśmy ale dzięki temu satysfakcja i uśmiech na twarzy jest jeszcze większy:)

Byłem dziś (właściwie wczoraj, w sobotę) i pozytywnie się zaskoczyłem warunkami w górnych partiach, że nie wywiało "jak zwykle" śniegu (wjeżdżając w dolinę było zielono :/). Górna dwójka nieczynna, ale nie wiem czy nie ze względu na straszną pizgawicę. Z wysokości Lukovej wyglądało, że mogli by już otworzyć.

co do innych tras to niezbyt mnie nie interesowały bo nawet innych nart nie wźiołem.. ale warunki na otwartych trasach bardzo dobre...

Oj, o ile warunki pozatrasowe na górze były niezłe, to na trasach było fatalnie. Wszędzie lodowisko i kilka milimetrów sypkiego puchu armatkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni obserwuję na stornie jasna.sk, które trasy i wyciągi są otwarte. I jestem zaskoczona tym, że spora część i tras i wyciągów wciąż jest zamknięta (wydaje się, że śniegu nie brakuje, temperatura minusowa więc pozwala na dośnieżanie).

Niestety na dole brakuje śniegu i orczyki są nieczynne właśnie z tego powodu. Jadąc od Mikulasza jest zielono i dopiero kilka kilometrów od wjazdu do doliny pojawia się śnieg. Wszystko, co naśnieżane, jest czynne.

Mam zamiar pojeździć pod koniec stycznia i zastanawiam się czy jest sens wybierać Chopok, bo z doświadczenia wiem, że jak nie chodzi znaczna większość wyciągów i tras to robią się kolejki. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś kto jest/niedawno był napisał coś na temat ilości ludzi, no i jak tam z tą pogodą, czy jest perspektywa na otwarcie nowych tras/wyciągów?

Wczoraj, przy ładnej pogodzie ludzi dużo. Kolejki w szczycie: 10-15 minut do kanapy w Zahradkach, 20-30 minut do nowej gondoli na Otupnym. Reszta wyciągów coś pomiędzy. Może jak przestanie wiać, to uruchomią jeszcze krzesełko na Róvnej Holi. Przy gorszych wizualnie warunkach uruchamiali już tam trasę jako "neupraveny teren". Na dole, jeśli trasa nienaśnieżana (np. Turisticka - 5), to widoków na otwarcie nie ma, dopóki porządnie nie sypnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam poważne żałować, że w tym roku wybraliśmy Chopok, niestety wpłaciliśmy już zaliczkę za noclegi...:confused: No nic, trzeba wierzyć, że przez tydzień jeszcze coś tam śniegu spadnie i będzie ok. A jak nie to pozostaje Tatralandia, tylko ile można d... moczyć w bąbelkach:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja hipoteza jest taka, że może oni po prostu nie otwierają tego ze względów ekonomicznych, bo przecież z ich perspektywy otwarcie każdego kolejnego wyciągu to tylko koszty. A co ich obchodzi, że ludzie stoją po 15 minut w kolejce - ostatecznie to nie tak dużo, jak na realia Europy Wschodniej, poza tym w promieniu kilkaset kilometrów nie ma dla Chopoku konkurencyjnego ośrodka, co pozwala zakładać, że ludzie i tak przyjadą. Dodając do tego dość specyficzne podejście Słowaków do turystów i możliwości zarabiania na nich pieniędzy uważam, że niestety, ale mogę mieć rację.... Co sądzicie?

Mam podobne wrażenie,byłem tam raz przez 8 dni,ani razu nie był otwarty wyciąg na szczyt,nawet gdy warunki dopisywały i nie było wiatru,co jest tam rzadkością. mieszkałem w Otupne pod samym wyciągiem i nie wiedziećdla czego raz wyciąg działał a raz nie mimo dobrych warunków śniegowych. Musiałem więc wsiadać a samochód i jechać pod Zachradky,a nie po to brałem kwaterę pod wyciągiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja na gorąco: Na Chopoku warunki wyśmienite, wszystkie trasy otwarte, nawet dwójka i orczyk na samą górę. Trasy przygotowane bardzo dobrze, ludzi mało, właściwie w ogóle w kolejce się nie stoi. Dziś cały dzień słoneczko, mam nadzieję, że jutro też tak będzie ;) W każdym bądź razie uspokajam wszystkich wybierających się w te strony.... wszystko gra :) Jutro ciąg dalszy szusowania, a tym czasem idę przyrządzać bombardino ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...