Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nosal - Zakopane

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216
  • Umiejętności: 1

Napisano 24 luty 2013 - 16:46

Krzesło ma już nie ruszyć w tym sezonie!?

kolejny spór o ziemię!? (z prawdopodobieństwem na 99%)

#22 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 830 postów
  • Na forum od: 11.2008
683
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 17 październik 2014 - 12:33

Nosal = równia pochyła.

Kolejna trasa od nadchodzącego sezonu będzie zamknięta (zlikwidowana?)

Po Trasie głównej od krzesełka przyszła kolej na wyciąg orczykowy od połowy Nosala. 

Orczyk (długość 450m) który tam działał został wystawiony na sprzedaż za 80 000zł.

Quo vadis Zakopane???

#23 laryzbyszko

laryzbyszko

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 02.2009
13
  • w-wa

Napisano 27 październik 2014 - 19:38

Nosal = równia pochyła.

Kolejna trasa od nadchodzącego sezonu będzie zamknięta (zlikwidowana?)

Po Trasie głównej od krzesełka przyszła kolej na wyciąg orczykowy od połowy Nosala. 

Orczyk (długość 450m) który tam działał został wystawiony na sprzedaż za 80 000zł.

Quo vadis Zakopane???

:(. Aż żal czytać kolejne wiadomości o zamkniętych trasach. Od zimowej stolicy sportu do kompletnego dna. Za parę lat nadzór zamknie Goryczkową i już nie będzie zupełnie gdzie jeździć. 

#24 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 830 postów
  • Na forum od: 11.2008
683
  • Nowy Sącz

Napisano 23 luty 2017 - 22:09

Nowe wieści w sprawie Nosala http://next.gazeta.p...h.html#MTstream

#25 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 24 luty 2017 - 00:14

Nie jestem przekonany czy to się uda.

Kiedyś marnowanie takiego stoku strasznie mnie wkurzało podobnie jak Bielskiej Sahary lub Beskidka w Szczyrku.

Wszystkie piękne stoki.

Obawiam się, że we współczesnych czasach nikt tam nie będzie jezdził bo.........................za stromo i trudno.

Często spotykam się z takim zdaniem o n.p.Myślenicach :)

Upowszechnienie taliowanej narty spowodowało niechęć narciarzy do stromych górek.

Nosal, Białce klientów na pewno nie odbierze :)

Oczywiście Nosal czy Beskidek byłby by świetnymi miejscami do treningu zawodników ale my ich także właściwie nie mamy.

Obawiam się , że to będzie nierentowna inwestycja.

#26 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2193 postów
  • Na forum od: 11.2007
1379
  • Wrocław

Napisano 24 luty 2017 - 08:56

Czytałem że TPN dobrze wypowiada się o przywróceniu Nosala, nawet mogliby przesunąć granice parku czy coś w tym stylu.

W Nosalu chyba chodzi głównie o oddanie tej góry sportowcom, czyli wyciąg i góra pod zarządzaniem COS.

>>> SKI.PRIV.PL – skitour / freeride <<<
>>> SPRZĘT skiturowy <<<

#27 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
  • Na forum od: 09.2014
1074
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 24 luty 2017 - 09:10

Pamiętam swoje wrażenie gdy pierwszy raz wysiadłem z krzesełka, stanąłem na Nosalu i spojrzałem w dół... Pierwszy odruch,
to zawrócić do krzesełka i zjechać nim na dół. Myślałem, że tam się nie da zjechać, że po prostu odpadnę od ściany. Miałem
wtedy jakieś 12 lat i ambicja nie pozwoliła. Jednak po pierwszym zsunięciu się na dół i oswojeniu się ze stromizną oraz
potężnymi muldami, za każdym razem było już lepiej. Ale stok robił wrażenie!

#28 JanKos

JanKos

Użytkownik

• PipPip
  • 288 postów
  • Na forum od: 03.2007
140
  • (Cen)trumna

Napisano 14 sierpień 2017 - 22:55

Nosal AD 2017
https://images82.fot...85538c69med.jpg
https://images81.fot...b5b0dcb1gen.jpg
https://images84.fot...ab51e0c3gen.jpg

#29 generalswit

generalswit

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 01.2009
8
  • Umiejętności: 5
  • Koronowo

Napisano 15 sierpień 2017 - 05:37

Straszne ...I tak pozostanie przez kilka lat zapewne...

#30 Mark79

Mark79

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2011
0
  • Umiejętności: 9
  • POZNAŃ

Napisano 15 sierpień 2017 - 11:46

Straszne ...I tak pozostanie przez kilka lat zapewne...

Jak bywałem w Zakopanem w połowie lat 90 była Gubałówka,Nosal,Kasprowy,Szymoszkowa nie było Harendy ale Gubałówka i Nosal wynagradzały to z nawiązką,a teraz nie chce się jadzić zimą do Zakopanego.

Na Gubałówce postawili płot i posadzili drzewa,Nosal zarasta zielskiem na Kasprowym krzesło na Goryczkowej się rozpada a na Szymoszkowej nie ma gdzie palca włożyć,tak wygląda dzisiaj Zakopane.

#31 generalswit

generalswit

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 01.2009
8
  • Umiejętności: 5
  • Koronowo

Napisano 15 sierpień 2017 - 11:56

Jak bywałem w Zakopanem w połowie lat 90 była Gubałówka,Nosal,Kasprowy,Szymoszkowa nie było Harendy ale Gubałówka i Nosal wynagradzały to z nawiązką,a teraz nie chce się jadzić zimą do Zakopanego.

Na Gubałówce postawili płot i posadzili drzewa,Nosal zarasta zielskiem na Kasprowym krzesło na Goryczkowej się rozpada a na Szymoszkowej nie ma gdzie palca włożyć,tak wygląda dzisiaj Zakopane.

Dodałbym jeszcze Butorowy gdzie stawiałem pierwsze kroki. pamiętam orczyk był po lewej stronie no i ,,krzesło" - teraz to jedynie atrakcja turystyczna w lecie. Na Gubałówce to i za wierzą tez fajny stok był, niby przez miesiąc otwarty kilka lat temu ...a teraz....

• Mark79 podziękował za tę wiadomość

#32 Mark79

Mark79

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2011
0
  • Umiejętności: 9
  • POZNAŃ

Napisano 15 sierpień 2017 - 12:58

Dodałbym jeszcze Butorowy gdzie stawiałem pierwsze kroki. pamiętam orczyk był po lewej stronie no i ,,krzesło" - teraz to jedynie atrakcja turystyczna w lecie. Na Gubałówce to i za wierzą tez fajny stok był, niby przez miesiąc otwarty kilka lat temu ...a teraz....

Niestety na Butorowym nie miałem już przyjemności pojeździć, jak się nie mylę to do 1994 roku chodził. 

#33 laryzbyszko

laryzbyszko

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
13
  • w-wa

Napisano 08 grudzień 2019 - 23:16

Ktoś się orientuje czy cokolwiek dzieje się w kierunku przywrócenia Nosala narciarzom? Fakt, że góra z takim potencjałem i historią stoi odłogiem jest wręcz niewyobrażalny...

#34 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 02.2018
31
  • Kraków

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:09

Podobnie jak Kasprowy (za żart można uznać 2 osobowa ławkę na goryczkowej, która planują do 2023 zastąpić 4 os krzeslem...powinno być minimum 6 os, ale co ja tam wiem), Gubałówka, Butorowy...Ręce opadają na sama myśl o marnowaniu potencjału narciarskiego Zakopanego i okolic.
Na Nosalu cisza.
  • sese podziękował za tę wiadomość

#35 karoldz

karoldz

Użytkownik

• PipPip
  • 109 postów
  • Na forum od: 08.2011
11
  • Warszawa

Napisano 09 grudzień 2019 - 18:44

Podobnie jak Kasprowy (za żart można uznać 2 osobowa ławkę na goryczkowej, która planują do 2023 zastąpić 4 os krzeslem...powinno być minimum 6 os, ale co ja tam wiem), Gubałówka, Butorowy...Ręce opadają na sama myśl o marnowaniu potencjału narciarskiego Zakopanego i okolic.
Na Nosalu cisza.

Czlowieku pojedz tam chociaz raz i zobacz na swoje oczy jak to wyglada a nie piszesz co ci sie wydaje. Na gasienicowej jest 4 osobowa a i tak chodzi w sezonie w oblozeniu 10%. Na goryczkowej robia sie kolejki ale glownie w weekendy w szczegolosci kwietniowe gdzie nic w pl nie bungla. Wszyscy i tak siedza w białce lub podobnych w sezonie.

#36 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1524 postów
  • Na forum od: 02.2007
1288
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 09 grudzień 2019 - 19:33

Na Nosalu cisza.

Czlowieku pojedz tam chociaz raz i zobacz na swoje oczy jak to wyglada a nie piszesz co ci sie wydaje. Na gasienicowej jest 4 osobowa a i tak chodzi w sezonie w oblozeniu 10%. Na goryczkowej robia sie kolejki ale glownie w weekendy w szczegolosci kwietniowe gdzie nic w pl nie bungla. Wszyscy i tak siedza w białce lub podobnych w sezonie.

A mnie też szlag trafia jak widzę jak obecnie wygląda "zimowa stolica Polski".

Mam olbrzymi sentyment do Zakopanego.

Pierwsze kroki na nartach stawiałem na Lipkach.

Potem był stopniowy progres - Wierszyki, Antałówka, Koziniec, polana pod Nosalem, polana na Kalatówkach, polana na Gubałówce.

Następnie awansowałem do "I ligi" - zaliczony pierwszy w życiu podwójny orczyk na Kotelnicy (tej na Gubałówce nie w Białce : ) ); zaliczone pierwsze krzesełko na Butorowym i zjazd z Butorowego z przejazdem przez drogę; zaliczony zjazd główną trasą z Gubałówki i pokonanie osławionego mostku.

Na końcu była Święta Góra Narciarstwa Polskiego z jej nie ratrakowanymi wówczas dwoma dolinami.

Od dłuższego czasu mam 3 narciarskie marzenia związane z Zakopanym:

1) zjazd z Nosala

2) zjazd trasami FIS I i II z Goryczkowej

3) totalny extrem - zjazd źlebem pod Palcem

Smutne jest to, że nawet to najbardziej racjonalne z marzeń (Nosal) prawdopodobnie na zawsze pozostanie tylko marzeniem.

O ile staram się zrozumieć ochronę KW i najbliższej mu części Tatr, to kompletnie nie rozumiem tego co się dzieje, a raczej nie dzieje na Nosalu.

#37 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 533 postów
  • Na forum od: 03.2009
368
  • Krościenko

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:11

Nikt nie wybuduje krzesła za kilkadziesiąt milionów zł dla kilku zapaleńców, zwykły zjadacz chleba potrzebuje stoków w klimacie białczańskim.

Dlatego jest tak na Nosalu.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#38 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2087 postów
  • Na forum od: 04.2007
544
  • Bydgoszcz

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:12

Potem był stopniowy progres - Wierszyki, Antałówka, Koziniec, polana pod Nosalem, polana na Kalatówkach, polana na Gubałówce.
Następnie awansowałem do "I ligi" - zaliczony pierwszy w życiu podwójny orczyk na Kotelnicy (tej na Gubałówce nie w Białce : ) ); zaliczone pierwsze krzesełko na Butorowym i zjazd z Butorowego z przejazdem przez drogę; zaliczony zjazd główną trasą z Gubałówki i pokonanie osławionego mostku.
Na końcu była Święta Góra Narciarstwa Polskiego z jej nie ratrakowanymi wówczas dwoma dolinami.
1) zjazd z Nosala

Smutne jest to, że nawet to najbardziej racjonalne z marzeń (Nosal) prawdopodobnie na zawsze pozostanie tylko marzeniem.
O ile staram się zrozumieć ochronę KW i najbliższej mu części Tatr, to kompletnie nie rozumiem tego co się dzieje, a raczej nie dzieje na Nosalu.

Seba -po prostu Polska... niestety
<p> .

#39 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13986 postów
  • Na forum od: 11.2007
8730
  • Warszawa

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:12

1) zjazd z Nosala

Cześć

He he, niezła historia zakopiańskiego narciarstwa. Żeby było śmiesznie drogi Sebo to ja zaliczyłem również te wszystkie stoki (poza Wierszykami chyba, bo w ogóle nie wiem co to było albo nie kojarzę zupełnie) natomiast zacząłem zwiedzanie od Butorowego i rejonu Gubałówki, później był Kasprowy a na końcu cała reszta.

A co do braku pewnych inwestycji to pod Twoim jest post, który wiele tłumaczy.

Pozdrowienia

#40 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1925 postów
  • Na forum od: 01.2015
1388
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:19

Cześć
He he, niezła historia zakopiańskiego narciarstwa. Żeby było śmiesznie drogi Sebo to ja zaliczyłem również te wszystkie stoki (poza Wierszykami chyba, bo w ogóle nie wiem co to było albo nie kojarzę zupełnie) natomiast zacząłem zwiedzanie od Butorowego i rejonu Gubałówki, później był Kasprowy a na końcu cała reszta.
A co do braku pewnych inwestycji to pod Twoim jest post, który wiele tłumaczy.
Pozdrowienia

A ja pierwsze kroki właśnie na wierszykach 😁😁😁. Taka mała gœrecka nad dawnym dw Anna Maria. Lina i haki przy pasku-cudownie było

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe