Skocz do zawartości

Buty dla mnie


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ przedstawiać się nie muszę, więc od razu do rzeczy:

Noga 27,5 , szerokość 102, wzrost 182cm, waga około 100kg.

Do tej pory but Salomon X MAX 120. Stare. Bardzo wygodne ale wczoraj na jazdach stwierdziłem ze niebezpiecznie lata mi w nich pięta.
Czy to poprawne odczucie - nie wiem, ale po mocnym dopięciu 3 klamry od dołu jeździło się o niebo lepiej. Chcę wykorzystać promocje
końca sezonu i zakupić coś na dłużej.

Cena - najchętniej około 1k PLN ale mogę się ugiąć...

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ale jak się już pewnie zorientowałeś po różnych poradach i dyskusjach na forum, to nie dostaniesz konkretnego modelu. Wybierasz po prostu dość twardy but typu 120-130 Flex idziesz do sklepu, gdzie pracuje fachowiec i mierzysz, szerokość stopy i długość już znasz, przymierz też samą skorupę, bez buta wewnętrznego, aby nie było zbyt dużo miejsca z tyłu, teraz pora na wrażenia. Sporo przecież zależy od stawu skokowego, łydki, podbicia, ewentualnie indywidualnych wyrośli. Już prędzej dostaniesz namiary na sklep zależnie od tego, gdzie mieszkasz.  

Edytowane przez Chertan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Albo... pomierz dokładnie stopę i weź but sportowy. Jeżeli z pomiarów wyjdzie Ci powiedzmy długość stopy 273mm mierz 26,5 i pamiętaj o prawidłowej postawie i wolnych palcach. Resztę załatwi bootfitting praktycznie nieunikniony jak chcesz mieć naprawdę dopasowane buty.

Niestety, jeżeli przyjmiesz tą opcję 1000pln nie wystarczy.

Czy jak ujawnił się luz to na zewnątrz było ciepło?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Albo... pomierz dokładnie stopę i weź but sportowy. Jeżeli z pomiarów wyjdzie Ci powiedzmy długość stopy 273mm mierz 26,5 i pamiętaj o prawidłowej postawie i wolnych palcach. Resztę załatwi bootfitting praktycznie nieunikniony jak chcesz mieć naprawdę dopasowane buty.

Niestety, jeżeli przyjmiesz tą opcję 1000pln nie wystarczy.

Czy jak ujawnił się luz to na zewnątrz było ciepło?

Pozdro

-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem ja będzie w tym roku ale w tamtym pod koniec marca widziałem kilka ofert sklepowych  na Lange RS 130 czy  Head Raptor RS 130/120 czyli rasowych butów w okolicy 1000 a nawet mniej. Fakt że szybko znikły i akurat rozmiaru dla nie nie było ale były. Solidne kapcie w tej cenie też zdarza się trafić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bacek napisał:

NIe wiem ja będzie w tym roku ale w tamtym pod koniec marca widziałem kilka ofert sklepowych  na Lange RS 130 czy  Head Raptor RS 130/120 czyli rasowych butów w okolicy 1000 a nawet mniej. Fakt że szybko znikły i akurat rozmiaru dla nie nie było ale były. Solidne kapcie w tej cenie też zdarza się trafić.

Cześć

Tak, oczywiście masz rację, ale jak uwzględnisz bootfitting to już niestety nie jest tak różowo.

Oczywiście można pójść moją ortodoksyjną drogą i przystosowywać je "na nodze", tak jak się to kiedyś robiło ale... raczej dla twardzieli i efekt może nie być do końca idealny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak, oczywiście masz rację, ale jak uwzględnisz bootfitting to już niestety nie jest tak różowo.

Oczywiście można pójść moją ortodoksyjną drogą i przystosowywać je "na nodze", tak jak się to kiedyś robiło ale... raczej dla twardzieli i efekt może nie być do końca idealny.

Pozdro

Mierzyłem właśnie speed mashine 120 te czerwone z 21 roku.  Leżały nieźle jak na pierwszy raz. Ubieranie super, zdejmowanie też, bez ucisków punktowych ... Tylko cena 1450 ... Ałła... Waham się 🤣

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KrzysiekK napisał:

Mierzyłem właśnie speed mashine 120 te czerwone z 21 roku.  Leżały nieźle jak na pierwszy raz. Ubieranie super, zdejmowanie też, bez ucisków punktowych ... Tylko cena 1450 ... Ałła

Cze Krzysiu

Jeszcze dobry czas oglądanie i przymierzanie, ale jeszcze zły na kupowanie.

Dopasuj sobie najlepszy jaki możesz, póki jest wybór, a później poluj.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bacek napisał:

NIe wiem ja będzie w tym roku ale w tamtym pod koniec marca widziałem kilka ofert sklepowych  na Lange RS 130 czy  Head Raptor RS 130/120 czyli rasowych butów w okolicy 1000 a nawet mniej. Fakt że szybko znikły i akurat rozmiaru dla nie nie było ale były. Solidne kapcie w tej cenie też zdarza się trafić.

Próbowałem ubrać sportowe buty i już samo ubranie było męczarnią. Ja sportowcem nie będę nigdy. Nie aspiruje. Nie chcę jedynie mieć wyklepanego kapcia... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, KrzysiekK napisał:

Mierzyłem właśnie speed mashine 120 te czerwone z 21 roku.  Leżały nieźle jak na pierwszy raz. Ubieranie super, zdejmowanie też, bez ucisków punktowych ... Tylko cena 1450 ... Ałła... Waham się 🤣

Poprawka ..  to były pro mashine 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Próbowałem ubrać sportowe buty i już samo ubranie było męczarnią. Ja sportowcem nie będę nigdy. Nie aspiruje. Nie chcę jedynie mieć wyklepanego kapcia... 😉

Cześć

Krzysztofie, nie masz jakiegoś interesu w Warszawie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, KrzysiekK said:

Próbowałem ubrać sportowe buty i już samo ubranie było męczarnią. Ja sportowcem nie będę nigdy. Nie aspiruje. Nie chcę jedynie mieć wyklepanego kapcia...

Nie sugeruję Ci żebyś wybrał właśnie te modele, choć akurat męczarnia przy zakładaniu lub jej brak to głównie kwestia techniki zakładania.  Jedynie że to już góra cenowa a jak się trafi to można je dostać w twoim budżecie. Jak pisze Mitek, pomierzyć stopy i brać na start wg tego do mierzenia. I nie sugerować się tym że ciśnie w palce przy zakładaniu. Zapiąć, stanąć i z tego dopiero pierwsze wnioski ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bacek napisał:

Nie sugeruję Ci żebyś wybrał właśnie te modele, choć akurat męczarnia przy zakładaniu lub jej brak to głównie kwestia techniki zakładania.  Jedynie że to już góra cenowa a jak się trafi to można je dostać w twoim budżecie. Jak pisze Mitek, pomierzyć stopy i brać na start wg tego do mierzenia. I nie sugerować się tym że ciśnie w palce przy zakładaniu. Zapiąć, stanąć i z tego dopiero pierwsze wnioski ciągnąć.

Ale to wiem doskonale. Musi być zapięte by się ułożyło i postawa narciarska by poeta poszła na miejsce. Te Nordica dziś super leżały... Kusi mnie to, ale jeszcze myślę. One są też po prostu doskonale zrobione wizualnie a ja lubię ładne rzeczy 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Gryzę się też wiadomo...kosztami, w kwestii ogólnej. No bo wszak mogę te moje stare buty po dwóch zjazdach docisnąć na maksa i prawie ideal osiągnąć. Butów - że się odkształca - nie szkoda, bo to stare buty...

Krzysiu - bzdury. Dociskanie to głupota. Jedyne co osiągniesz to przyblokowanie dopływu krwi, ból itd...

Twoje rzeźbienie jest już nieco nużące...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sezony temu kupiłem tecnica mach 1  lv flex 120 za 999 pln mniej więcej o tej porze roku. Przez net oczywiście. Wiec szansa na zmieszczenie się w tysiączku jakaś pewnie jest.

Dodam, ze zamówiłem 4 pary i resztę  odesłałem. Wiec komfort zwrotu i swobodnego mierzenia w domu dzięki zakupom w necie jest. 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Krzysiu - bzdury. Dociskanie to głupota. Jedyne co osiągniesz to przyblokowanie dopływu krwi, ból itd...

Twoje rzeźbienie jest już nieco nużące...

Pozdro

Co do znużenia to nie skomentuje...

Merytorycznie..... Ja doskonale zdaje sobie sprawę gdzie jest u mnie granica ucisku, niedokrwienia, np. na podbiciu ... To potrafi katastrofalnie wpłynąć na fizjologię stopy. Może źle się wyraziłem...docisk na maksa to wg mnie zawsze tako docisk, który jest zdecydowanie w granicach nie tyle fizjologii mojej stopy ale wręcz nadal w granicach mojego komfortu. Nie przesadzajmy, nie będę masohista 😉

Nie ma doświadczenia, dlatego prowadze ten dialog. Uznałem, że skoro wylatane buty powodują u mnie subiektywne odczucie latania pięty, to dobrze byłoby to w skasować w granicach rozsądku albo kupić nowe buty. Być może się mylę, ale takie latanie piety w bucie to ruch dzioba narty o kilka dobrych stopni, wręcz kilkanaście. To chyba ma wpływ na jazdę. Może ten wpływ mieć. Oczywiście może być też tak, że na tym poziomie jazdy, to takie zagadnienia mogą mieć znaczenie marginalne i komentarz w stylu ,,jeździj i zdybywaj doświadczenia zamiast onanizmu sprzętowego,, będzie jak najbardziej na miejscu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Krzysztof, znamy się i dlatego MUSZĘ pisać szczerze to co myślę. Mam nadzieję, że nie odbierasz tego jako atak czy sarkazm tylko prosty przekaz wynikający z doświadczenia - bo tylko tym on jest.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, KrzysiekK said:

Może źle się wyraziłem...docisk na maksa to wg mnie zawsze tako docisk, który jest zdecydowanie w granicach nie tyle fizjologii mojej stopy ale wręcz nadal w granicach mojego komfortu

Przy dużych luzach i mocniejszych zaściskaniach skorupa nierówno naciska stopę i wtedy pojawiają się naciski punktowe bo skorupa odkształca się najwięcej pod klamrami. Lepiej i wygodniej będzie trzymał stopę but mniejszy (co nie znaczy że mówimy o zamałych) słabo zapięty, niż luźny kapeć mocno pozaciskany, nawet jeżeli to nie będzie zacisk w zakresie bólu

Edytowane przez Bacek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bacek napisał:

Przy dużych luzach i mocniejszych zaściskaniach skorupa nierówno naciska stopę i wtedy pojawiają się naciski punktowe bo skorupa odkształca się najwięcej pod klamrami. Lepiej i wygodniej będzie trzymał stopę but mniejszy (co nie znaczy że mówimy o za małych) słabo zapięty, niż luźny kapeć mocno pozaciskany, nawet jeżeli to nie będzie zacisk w zakresie bólu

No tak, macie rację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzysztof, znamy się i dlatego MUSZĘ pisać szczerze to co myślę. Mam nadzieję, że nie odbierasz tego jako atak czy sarkazm tylko prosty przekaz wynikający z doświadczenia - bo tylko tym on jest.

Pozdrowienia

Wiem, nie czuję urazy i bardzo cenię Twoją pomoc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie za bardzo mogę się skupić bo cały czas śledzę to co się dzieje w Ukrainie. Dlatego tak lakonicznie i czasami z opóźnieniem.

Staraj się znaleźć wyważenie w nieco luźnym bucie na płaskim stoku - znakomite.

Pozdro

Tak zrobię, myślałem o tym. 

Też śledzę. Przyszło nam dożyć "ciekawych" czasów. Niech już wróci normalność byśmy się mogli "martwić pierdołami". Amen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...