Skocz do zawartości

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W poprzednim sezonie było znośnie nawet w ferie (bywałem tam często), więc przed feriami tym bardziej śmiało możesz planować wyjazd. W samej Wierchomli nie ma jeszcze bardzo dobrze rozwiniętej bazy noclegowej i dlatego duża część narciarzy dojeżdża pod stok... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy orientuje się ktoś może czy w poprzednich sezonach okresie między świętami a sylwestrem (dni pracujące) na Dwóch Dolinach był straszny tłok czy dało się pojeździć? Wybieram się w dniach 27-30 do Szczawnika...

Można powiedzieć, że było pusto tylko z drugiej strony zeszłoroczna zima zaczęła się w dzień po sylwestrze więc możliwe, że pogoda odstraszyła narciarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między świętami również byłem w Szczawniku. Warunki bardzo dobre, miejscami lód ale nie było źle, trasa przy Frycku wręcz idealna, szkoda że z kolejkami. Tak jak piszę kolega - ludzi więcej po stronie Wierchomli, oraz na Frycku, natomiast na Szczawniku jeździło się bez stania w kolejkach. Jeździłem również na Jaworzynie - ludzi dużo więcej, dodatkowo byłem świadkiem śmiertelnego w skutkach wypadku :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie martwi nadchodząca odwilż, w zeszłym roku pod koniec lutego też taką wiosnę trafiliśmy, na szczęście to był jej początek więc było jeszcze na czym pośmigać, teraz wybieram się od 23-29.01 i nawet jeśli już będzie po ociepleniu to jeśli prognozy się sprawdzą i wskoczy grubo powyżej zera to nie wiem czy da się jeszcze poszaleć. No nic trzeba mieć nadzieję, że nie będzie tak źle, jakby co to w w/w terminie jestem i chętnie kogoś poznam w realu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobota, jeździłam po stronie Szczawnika g.9-13 (karnet 51 PLN). Temp. +2. Od czasu do czasu maleńka mżawka niedokuczliwa, ale górna część stoku cała w gęstej mlecznej mgle, która stopniowo obniżała się - widoczność mocno ograniczona (niestety). Stok wyratrakowany, od godz. 11 już spore muldy, ale bez przetarć. Zero kolejek do wyciągu, choć na stoku sporo ludzi. Parking dość oblegany, bezpłatny (po stronie Szczawnika). Mieszkałam w super pensjonacie 600 m od wyciągu Szczawnik (45 PLN nocleg, 25 PLN obiad z kolacją i deserem, śniadanie 15 PLN). Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglądało 7 stycznia.Frycek, połączenie dwóch dolin i zjazd do Szczawnika. Poza tym warunki do godz. 14,30 były naprawdę super. Ps. nie wiem gdzie umieszczać swoje posty? Opis ośrodka powtarza się w kliku wątkach :(

Użytkownik robertw edytował ten post 09 styczeń 2011 - 22:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem video-relację z ostatniej części trasy powrotnej z Wierchomli do Szczawnika. Wyciąg nr 1 na którym podążam to "Frycek" (dla mnie najfajniejszy stok, szeroki, wyratrakowany i dość nachylony, ponad 60 km/h można pojechać), następnie krótki "poddupnik" do którego trzeba podejść w górę 20 meterków i już jesteś na drugiej stronie :) K3nap to mi bardzo pomogłeś... chyba kolego wyraźnie pytałem jak to wygląda i czy nie ma problemu z przejazdem w obie strony, a nie czy jest. to,że jest, to i na stronie mogę znaleźć. Jednak jeszcze nigdy tam nie jeździłem i szukam konkretnej odpowiedzi. Skoro odwiedziłeś stronę i doczytałeś to o co masz do mnie żal? Zamieściłem filmik, można było zobaczyć jak to w realu wygląda. Konkretniej ... nie potrafię. Wybacz każda ludzka jednostka ma swoje ograniczenia :P To było dwa posty wyżej :( Tak to wyglądało 7 stycznia.Frycek, połączenie dwóch dolin i zjazd do Szczawnika. Poza tym warunki do godz. 14,30 były naprawdę super. Ps. nie wiem gdzie umieszczać swoje posty? Opis ośrodka powtarza się w kliku wątkach Ostatnio edytowane przez robertw ; 09-01-11 o 22:48

Użytkownik robertw edytował ten post 19 styczeń 2011 - 21:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na dzień dzisiejszy odwilż na naśnieżanych stokach jest praktycznie nieodczuwalna. Owszem śnieg nie jest już zmrożony, ale niewiele go ubyło. Nawet jeśli odwilż by się utrzymywała najbliższe 2 tygodnie to jeszcze spokojnie powinno wszystko działać z dobrymi warunkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Nie znam takiego ośrodka w Europie, który by dawał zniżki ponieważ nie działa większość wyciągów. W tym momencie wszystkie większe ośrodki narciarskie w Polsce działają na pojedynczych wyciągach, a niektóre są zamknięte na cztery spusty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Szpindlu jest "Hlavní sezona" do 06/01 więc chyba jednak podniesione świąteczne. Po drugie Szpindel ma nieporównywalne z jakimkolwiek w Polsce ośrodkiem warunki klimatyczne. Może to trudno wytłumaczyć ale te 300 m n.p.m. wyżej, położenie Szpindla wewnątrz masywu oraz dostęp do wody z rzeki i zbiornika retencyjnego Łaby robi gigantyczną różnicę. Niby na pierwszy rzut oka Karkonosze czeskie i Beskid Sądecki to nie alpy, tylko góry średnie. Różnica jest, obserwuje to od wielu lat. Tam zawsze jakby natura łaskawsza niż po naszej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego ośrodka w Europie, który by dawał zniżki ponieważ nie działa większość wyciągów.

Smittenhoe - Zell am See grudzień 2009- popatrzyłem na cennik, poprosiłem o karnet i dałem odliczoną kwotę. Otrzymałem zwrot części pieniążków i informację dla mojej zdziwionej twarzy iż z powodu nie działających wszystkich tras (czytaj brak zjazdu do samego dołu) ceny karnetów są niższe (jak dobrze pamiętam było to jakieś 20% mniej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smittenhoe - Zell am See grudzień 2009- popatrzyłem na cennik, poprosiłem o karnet i dałem odliczoną kwotę. Otrzymałem zwrot części pieniążków i informację dla mojej zdziwionej twarzy iż z powodu nie działających wszystkich tras (czytaj brak zjazdu do samego dołu) ceny karnetów są niższe (jak dobrze pamiętam było to jakieś 20% mniej).

Czy to był grudzień przd 23 grudnia, czy po 23 grudnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego ośrodka w Europie, który by dawał zniżki ponieważ nie działa większość wyciągów. W tym momencie wszystkie większe ośrodki narciarskie w Polsce działają na pojedynczych wyciągach, a niektóre są zamknięte na cztery spusty.

Ja znam: Aineck-Katschberg na początku tego sezonu. Nie wczytywałam się, jakie to zniżki, ale było info na www, że z powodu nie działających wszystkich wyciągów, karnety są tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed, nawet jeśli mnie pamięć nie myli to 10 dni przed. A czy coś to zmienia?

Tak, zmienia bardzo dużo. W większości ośrodków narciarskich w Europie przed 23 grudnia jest bardzo mała frekwencja. Gestorzy są w tym czasie o wiele bardzie skorzy do promocji i obniżek. do dabek5 - nie bronię Dwóch Dolin za dezinformację dotyczącą Sylwestra. Tu pewnie się nie spisali. Jednak jeśli chodzi o zniżki na karnetach w okresie świątecznym stwierdzam, że nie ma takiej praktyki i tyle. Sezon dla naszych i nie tylko naszych ośrodków narciarskich przez warunki pogodowe zanosi się na stratny. Więc staram się też popatrzyć na sprawę od strony gestorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmienia bardzo dużo. W większości ośrodków narciarskich w Europie przed 23 grudnia jest bardzo mała frekwencja. Gestorzy są w tym czasie o wiele bardzie skorzy do promocji i obniżek.

Ado, tyle, że Ty ni pisałeś o skłonności gestorów do dawania zniżek, a o tym że:

Nie znam takiego ośrodka w Europie, który by dawał zniżki ponieważ nie działa większość wyciągów.

JA nie oceniam, co kierowało osobami decyzyjnymi w Zell am See, a jedynie zauważam, że w cenniku stało "X"EUR, a ja dostałem cenę "80%X"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...