Jump to content

top

Members
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

top's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Czy kolejne dwa wyciągi (Frycek, Płatek) wypadły z repertuaru? Tam nie będzie po co jechać. Staja się zwija   https://www.wierchom...wyciagi-i-trasy
 2.   A czy dawniej działały? Przecież to są zupełnie inne podmioty.   Fajnie gdyby się dogadli na wspólny karnet SMR + COS. To już byłoby super.   Ale to prawda benefity są coraz uboższe. Kiedyś za 500 akcji był jeszcze 1-tygodniowy pobyt w dowolnym hotelu TMR-u.
 3. Będę w nabliższych dniach na Jaworzynie Krynickiej., więc trochę potestuję. Ale te nartę można brać w ciemno, jeżeli budżet nie stanowi ograniczeń.   Uwaga, model tegoroczny różni się od wcześniejszych. Wstawili "turtle shell" na całej długości, wcześniejsze miały tylko w części środkowej.
 4.   Jeżdżę na AX 182 cm (de facto dopiero 1 dzień na tych nartach) ... i szczerze żałuję, że nie robią dłuższych Niezwykle zwinna i przyjazna narta. Nie obawiaj się długości, bierz 175cm (171cm chyba nie ma).
 5. https://wrealu24.pl/...lertal-austria/  
 6. Zaczęli śnieżyć   http://tmr.sk/media/...on-mt.-chopok-/  
 7.   Z powodu dużego opadu śniegu. Niestety.
 8. Jak warunki ? Do kolejnego tygodnia dotrwają ?   Działa Płatek, gdyż na stronie taką informację podają http://www.wierchoml...ka-zima/wyciagi ?
 9. Tutaj nie ma uniwersalnej odpowiedzi, każdy ma inną termikę, inaczej odczuwa dyskomfort cieplny. Ponadto 0 st. C w słonecznym, bezwietrznym dniu daje zupełnie inne odczucie niż 0 st. C w dzień wietrzny i pochmurny. Znaczenie ma także czy się jeździ gondolą czy krzesłem itd. Osobiście poniżej "odczuwalnego" 0 st. C zakładam już warstwę termiczną.
 10. Podobnie jak 90% rodziców ubiera swe dzieci nieadekwatnie do pogody, kolokwialnie pisząc "przegrzewa" je, tak również dość znacząca liczba narciarzy dobiera ubranie, nieadekwatnie do warunków pogodowych. Oczywiście jest to po części pochodną lansowanych przez producentów parametrów, których wartości wcale nie przekładają się wprost na komfort. Na stoku często widuję narciarzy, którzy ubrani są jakby mieli zdobywać Mont Blanc, pomimo, że pogoda w żaden sposób tego nie wymaga. Tutaj w pełni się zgadzam z klasyfikacją przedstawioną przez Jana, zestaw bielizna termoaktywna + warstwa termiczna (jako opcja, na zimniejsze dni) + warstwa wierzchnia a`la softshell sprawdzają się w 95% przypadków, na na pozostałe 5% sytuacji to można mieć nawet ortalion (dla wymagających hardshell). Reasumując, żadna hiper-technologia, tudzież super wysokie wartości parametrów nie pomogą, jeżeli zachowawczo (a nuż się ochłodzi, a nuż będzie wiać, a nuż będzie padać) dobierzemy ubranie do warunków.
 11. Znowu Wierchomla zaskakuje narciarzy i przesuwa rozpoczęcie "niskiego sezonu" o 3 dni (z 1 marca na 4 marca): - cennik z 14 lutego http://webcache.goog...l&ct=clnk&gl=pl - cennik z 23 lutego http://www.wierchoml...cennik-karnetow Jak tutaj coś planować ? Ot, polski, dziki kapitalizm i dorobkiewiczostwo. Niestety Frycek obsługuje tranzyt między Wierchomlą a Szczawnikiem, stąd taki tłok do wyciągu. A trasa na Płatku bardzo fajna, szkoda, że taka krótka. Użytkownik top edytował ten post 23 luty 2013 - 14:13
 12. top

  Góra Chełm

  W komunikacie przekazanym poinformowano, że na mocy decyzji sądu syndyk został zobowiązany do podjęcia działań zmierzających do opuszczenia stacji przez dotychczasowego najemcę, który – według sądu - nie posiada i nigdy nie posiadał tytułu prawnego do dzierżawy obiektu. Równocześnie syndyk zawarł nową umowę dzierżawy ze spółką Artemida 34 z Krakowa. - Obecnie trwają intensywne działania nowego dzierżawcy zmierzające do jak najszybszego wznowienia działalności Stacji Narciarskiej Myślenice. Spółka (…) podejmie wszelkie konieczne czynności, aby stacja ta działała i rozwijała się dynamicznie - podkreślił pełnomocnik tej spółki Jarosław Sitarz. http://wiadomosci.on...-wiadomosc.html
 13. top

  Góra Chełm

  http://antymyslenice...-w-myslenicach/
 14. Także nie funkcjonuje. Działa jedynie http://tinyurl.com/bjjmb3e.
 15. Cztery rzeczy są ważne: - wzmocnienia nogawek na dole, wystarczą od wewnętrznej strony; - rozsuwane nogawki na dole; - nieprzemakalny materiał, przynajmniej w części którą się siada np. na krzesełku. - szelki lub szlufki na szelki; Tutaj są np. spodnie renomowanego producenta: http://www.polarspor...ie MILLET TRACK
×
×
 • Create New...