Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

#241 slawekbet

slawekbet

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 09.2017
29
  • Umiejętności: 5
  • Nowy Sącz,Monachium

Napisano 22 grudzień 2017 - 09:21

Witam , planuje się jutro wybrać na Wierchomle, był ktoś może?, wie ktoś jakie warunki? obie strony otwarte( Szczawnik,Wierchomla)?

#242 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 838 postów
  • Na forum od: 09.2010
278
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 24 luty 2018 - 16:46

Nie lubię pisać negatywnych opinii o ośrodkach które lubię, ale w Dwóch Dolinach co rok jest gorzej. Obecnie włodarze Stacji postarali sie o nie uruchomienie trzech fajnych tras narciarskich, czyli; Frycka, Płatka (służy tylko jako pełen kamieni łącznik) i Toczka. Jaka jest tego przyczyna tylko oni sami wiedzą, bo nikt z obsługi nie udzielił mi żadnej sensownej odpowiedzi. Brak od poprzedniego sezonu baru na polanie Szczawnika, zrekompensowali w tym roku zamknięciem chatki na szczycie Wierchomli (brawo, niech będzie po równo),  do tego z rozlatującymi sie ławkami na których można połamać nogi. Pewnie ktoś powie marudzę, ale przecież zostałem przyzwyczajony do lepszych warunków. Otwartych wszystkich tras, szerokiego zjazdu po stronie Szczawnika, baru w którym można napić się herbaty i czynnych wyciągów za takie same pieniądze za jakie kupowałem karnety w poprzednich sezonach. Więcej kupowałem je taniej, ponieważ była możliwość zakupu przez internet ze zniżką. Dwie Doliny pomału stają się skansenem, może właściciele popatrzą chociażby na Słotwiny w Krynicy. Naprawdę da się.

• Skyflyer podziękował za tę wiadomość

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#243 valdi3

valdi3

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 225 postów
  • Na forum od: 03.2009
33
  • Umiejętności: 6

Napisano 24 luty 2018 - 17:45

fakt bylem w zeszlym tygodniu  , czuc poprzednia epoke  , zero inwestycji , a potencjal naprawde jest

jutro jade na Jaworzyne

#244 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 751 postów
  • Na forum od: 11.2008
611
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 24 luty 2018 - 18:33

Nie lubię pisać negatywnych opinii o ośrodkach które lubię, ale w Dwóch Dolinach co rok jest gorzej. Obecnie włodarze Stacji postarali sie o nie uruchomienie trzech fajnych tras narciarskich, czyli; Frycka, Płatka (służy tylko jako pełen kamieni łącznik) i Toczka.

A jak wygląda naśnieżenie czynnych tras? Chciałem się tam wybrać w przyszłym tygodniu bo ceny trochę spadają od poniedziałku, ale faktycznie bez tych 3 nieczynnych tras jest dość kiepsko.
Pewnie jednak wybiorę inną stację z lepszym stokiem.

#245 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 838 postów
  • Na forum od: 09.2010
278
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 25 luty 2018 - 14:13

A jak wygląda naśnieżenie czynnych tras? Chciałem się tam wybrać w przyszłym tygodniu bo ceny trochę spadają od poniedziałku, ale faktycznie bez tych 3 nieczynnych tras jest dość kiepsko.
Pewnie jednak wybiorę inną stację z lepszym stokiem.

Reszta tras jest utrzymana w bardzo dobrym stanie. Naprawdę polecam Dwie Doliny, poza wspomnianymi wcześniej przeze mnie niedociągnięciami  warunki były dobre.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#246 tomlys

tomlys

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
  • Na forum od: 08.2010
21
  • Umiejętności: 1
  • Kielce

Napisano 01 marzec 2018 - 22:34

No to ja tez dodam swoje trzy grosze Tak jak wspomniał Robert główna trasa jak i Polanki były przygotowane b dobrze ale już Płatek na którym było mnóstwo kamieni i służący za dojazd do orczyka na Frycku który z kolei nadawał się do jazdy tylko dla freeraidowcow lub snowbordzistow to naprawdę dziadostwo ze strony właścicieli . Jednak największym przegięciem były ceny w przystokowej jadłodajni gdzie za trzy zupy {bodajże dwie pomidorowe i rosół }zapłaciłem 42 zł. no k....a u Gesslerowej bym taniej zapłacił ,jeden oscypek z zurawinka to koszt 11 zł ,udko z kurczaka bez niczego to koszt 16 zł i najlepszy numer,  zawsze kupowałem w szałasie pośrodku trasy szarlotke z kawa i w dni powszednie to był koszt 16 zł { kawa 9 zł a ciasto 7 zł } a od piątku i do końca weekendu to już koszt 19 zł { szarlotka na weekendzie drożała o 3 zł} no i oczywiście uroki prawie 15 minutowej jazdy krzesłem na gore i to pie.....cie krzesłem przy wsiadaniu i już wiem ze żyje BRAK MOŻLIWOŚCI PŁACENIA KARTA ZA KARNETY  A teraz trochę pozytywów największym plusem są chyba ludzie którzy tam pracują, od pani w kasie przez chłopaków w wypożyczalni a skończywszy na pani z recepcji  Rozumiem ze powyższe bierze się z braku konkurencji ale tak dalej to się długo się nie pojedzie a szkoda bo to naprawdę fajna miejscówka Pozdrawiam   

#247 top

Użytkownik

• PipPip
  • 102 postów
  • Na forum od: 01.2008
30
  • Umiejętności: 7
  • Z pogranicza Beskidów...

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:07

Czy kolejne dwa wyciągi (Frycek, Płatek) wypadły z repertuaru? Tam nie będzie po co jechać. Staja się zwija :(

https://www.wierchom...wyciagi-i-trasy

#248 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 751 postów
  • Na forum od: 11.2008
611
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:14

Czy kolejne dwa wyciągi (Frycek, Płatek) wypadły z repertuaru? Tam nie będzie po co jechać. Staja się zwija :(

https://www.wierchom...wyciagi-i-trasy

Tak, ogłosili to przed sezonem. 

W zeszłym sezonie też nie działały. Jeśli nikt tej stacji nie przejmie to będzie coraz gorzej, szkoda bo klimat miejsca fajny.

Ostatnio tam byłem na początku marca 2017 jak jeszcze wszystko działało. Nie sądziłem, że będzie to ostatni wyjazd tam, przynajmniej na kilka lat, aż coś się nie poprawi.  :(

#249 ghs

ghs

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 14 styczeń 2020 - 12:02

Informujemy, że nazwa strony zostanie wkrótce zmieniona z “Dwie Doliny” na “Wierchomla – Hotel i Stacja Narciarska”.

Przypominamy:

w sezonie narciarskim 2019/2020 możecie u nas spać i szusować na 4 stokach (Wierchomla I, Stonoga, Polanki i Toczek)

planujemy otworzyć też 250-metrowy tor Play Cross złożony z band i rollerów oraz 500-metrowy SnowPark ze skoczniami i przeszkodami idealnymi dla początkujących i bardziej zaawansowanych snowboardzistów.

To już chyba oficjalnie koniec Dwóch Dolin.