Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Śnieżnica - Kasina Wielka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 05 wrzesień 2007 - 12:17

Kasina Wielka - Śnieżnica
Stacja narciarska Śnieżnica to wspaniały najdłuższy z najbliższych Krakowowi sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski określany jako średnio trudny. Cechą charakterystyczną jest jednolite jego pochylenie ( 21% ) na całej długości trasy co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących jak i wytrawnych narciarzy.

Trasa zjazdowa o długości prawie 1400 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzona jest w całości w lesie co polepsza parametry zjazdowe oraz uprzyjemnia jazdę nawet przy silnych, porwistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach specjalnie przygotowana ośla łączka wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.

Trasy przygotowywane są codziennie przez dwa Ratraki a w razie potrzeby dośnieżane

Strona ośrodka: http://www.bsn.pl

Położenie
Beskid Wyspowy, Kasina Wielka ok. 55km od Krakowa

Dojazd
http://www.bsn.pl/in...=bsn/new/dojazd

Parkingi
płatny 5zł, 50m. od stoku - po sezonie 2006/2007 miał być przebudowywany

Miejscowości
Kasina Wielka - wieś znajdująca się w powiecie limanowskim, gminie Mszana Dolna. Jest położona w Beskidzie Wyspowym, na wysokości 480-570 m n.p.m., między górami - Lubogoszczem, Śnieżnicą i Wierzbanowską Górą. Przez wieś przepływa rzeka "Kasinianka", w zlewni Raby. Wieś atrakcyjna turystycznie, przechodzące przez nią szlaki turystyki pieszej i rowerowej umożliwiają zwiedzenie nie tylko okolicznych, ale również dalszych wzniesień Beskidu Wyspowego. Noclegi zapewniają gospodarstwa agroturystyczne.

Noclegi
http://www.bsn.pl/in...bsn/new/noclegi

Trasy
Trasa zjazdowa o długości prawie 1400 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów.
http://www.bsn.pl/re...ery/mapka_s.jpg

Ceny
http://www.bsn.pl/in...=bsn/new/cennik

Kamera online
http://www.bsn.pl/webcam/bigimg.php

Aktualne warunki
http://www.bsn.pl/

Serwis narciarski
jest serwis i wypozyczalnia

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
http://www.bsn.pl/in...=bsn/new/szkola

Wyżywienie
Karczma przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego

Galeria zdjęć
http://www.bsn.pl/in...bsn/new/galeria

#2 baDy

baDy

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 11.2007
0
  • Umiejętności: 7
  • Mszana Dolna

Napisano 20 listopad 2007 - 16:44

bardzo lubię ten stok często się wybieram ze znajomymi w godzinach wieczornych. Dzięki niemu żadna mulda już mi nie straszna :D chodź zdarzały się wypady w piątku lub w środku tygodnia że od 16.30 do 21.30 można było pojeździć bez muld :eek::eek: zobaczymy jak w tym sezonie. Jeśli nie lubisz muld przyjedź rano. tak czy siak polecam :)))
all about me? www.baDy991.fotka.pl

#3 matys

matys

Nowy użytkownik

• 16 postów
5
  • Skawina

Napisano 20 listopad 2007 - 16:48

a jak tam warunki teraz sie prezentuja ? da sie jezdzic ?
bo zamierzam jechac tam w niedziele :)

#4 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1600 postów
  • Na forum od: 10.2006
1067
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 20 listopad 2007 - 17:10

a jak tam warunki teraz sie prezentuja ? da sie jezdzic ?
bo zamierzam jechac tam w niedziele :)

Nie bylem, ale czytalem zachecajace relacje z grupy dyskusyjnej: http://groups.google...f9fd59f619d6bee
Moze w niedziele tez sie wybiore.
  • matys podziękował za tę wiadomość

#5 filinator

filinator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1341 postów
  • Na forum od: 09.2007
509
  • Tarnów

Napisano 20 listopad 2007 - 18:39

Byłem w tą niedzielę,warunki znośne ale przed 10 zmuldzenie duże i odpowiednie do ilości ludzi.Wada główna Kasiny to jedna trasa,przy większej ilości chętnych robi się ciasno,nawet bardzo.

#6 Rayen

Rayen

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 21 listopad 2007 - 15:08

Potwierdzam że zamulenie było duże o godz 14:00

#7 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1600 postów
1067
  • Krakow

Napisano 21 listopad 2007 - 15:42

Potwierdzam że zamulenie było duże o godz 14:00

Czy to dobrze czy zle? :)

#8 Johann

Johann

Użytkownik

• PipPip
  • 230 postów
  • Na forum od: 09.2006
76
  • małopolska

Napisano 21 listopad 2007 - 16:43

Czy poprawili na ten sezon infrastrukture osrodka ? WC w ubiegłym sezonie to był TOY TOY.Zapach szamba przy stacji dolnej. I parking w błocie oczywiście płatny.

#9 matys

matys

Nowy użytkownik

• 16 postów
5
  • Skawina

Napisano 21 listopad 2007 - 19:49

Nawet nie straszcie blotem na parkingu i Toy Toyiem. jak ktos ma info o infrastrukturze to piszecie.

#10 snowzibi

snowzibi

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • krakow

Napisano 21 listopad 2007 - 20:23

WITAM! Wczoraj mialem przyjemnosc poszusowac na ŚNIERZNICY, jezdzilem miedzy godz. 10 a 14 i warunki byly naprawde przyzwoite.Zero ludzi, co prawda juz blizej 14 snieg mokry ale jak na te pore roku i warunki pogodowe bylo bardzo fajnie! 0 muld! Jednak musze was zmartwic dale jest toy toy i blotko na parkingu, to sie nie zmienilo. w kazdym razie ja ze wzgledu na odleglosc od krakowa lubie tam jezdzic i polecam! pozdrawiam! ps. PARKING BYL BEZPLATNY!

#11 matys

matys

Nowy użytkownik

• 16 postów
5
  • Skawina

Napisano 01 grudzień 2007 - 16:50

wczoraj od godziny 13 miałem przyjemność szalej na nartkach i muszę przyznać ze warunki w miarę dobre. Śniegu dużo ale i sporo muld. Sytuacja polepszyła sie tak kolo 16 i już do 18 było super. Blotka na parkingu nie było tylko śnieżek ale niestety parking 5 zl :(

#12 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 386 postów
  • Na forum od: 09.2006
72
  • Kraków

Napisano 01 grudzień 2007 - 21:27

Sezon rozpoczęty :) Byłem dzisiaj na Śnieżnicy rozruszać kości i przepędzic z przed komputera syna.

Sobota 01.12.2007 - od rana do około 1415 - dosyć ciężki mokry śnieg ale bez muld. Momentami dosyc tłoczno na stoku i sporo osób albo b. początkujących lub przypominających sobie jazdę po letniej przerwie. 4-osobowe krzesło chyba ma zbyt dużą przepustowość jak na tę trasę. Fajna jazda po śniegu jak plastelina - naprawdę trzeba było sie postarać aby zerwać krawędzie

PS:

toalety cywilizowane są - trzeba obejść w koło budynek z barem i na poziomie -1 są normalne

bloto na parkingu - wczesnym popołudniem zaczęło sie pojawiać 9ale to już taki urok miejsca :D )

Jazda na nartach nie jest trudna i sprowadza się do nacisku na właściwą nartę w odpowiednim momencie.

#13 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1600 postów
1067
  • Krakow

Napisano 02 grudzień 2007 - 11:25

Sobota 01.12.2007 - od rana do około 1415 - dosyć ciężki mokry śnieg ale bez muld. Momentami dosyc tłoczno na stoku i sporo osób albo b. początkujących lub przypominających sobie jazdę po letniej przerwie.

I mnie kusilo, choc zadecydowal rozsadek. W sobote jest tyle rzeczy do zrobienia. Zona ma gotowa liste obowiazkow, dla siebie i dla mnie. Ale w piatek wieczorem byl moj syn i bardzo sobie chwalil, jeszcze byl mrozik.

#14 cinusia1983

cinusia1983

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2007
0

Napisano 27 grudzień 2007 - 14:18

OJJJJJJJJ takich muld dawno nie pamietam wczoraj bylem troche posmigac po snieznicy a tam mulda na muldzie a ze umiejetnosci moje sa takie siakie to niezle potuklem kosc ogonowa:)
Wiec tu goraca prosba do szefostwa wyciagu zeby uruchomili te dwa piekne ratraki ktore sa i zrobili np. pol godzinna przerwe na wyrownanie stoku w srodku dnia bo jest treagicznie. Armatki tez okazale wygladaja ale coz z tego jak nie nasniezaja a w gornej czesci stoku takie przetarcia ze HEJ !!!
Poprawcie sie bo wam ludziska odplyna z tego fajowego stoku...
Pozdrawiam cinusia1983

#15 weSoLuTka

weSoLuTka

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 03.2007
0

Napisano 27 grudzień 2007 - 22:21

Witam :)
Do Kasiny trafiłam całkiem przez przypadek.. mianowicie wczorajszy dzień mieliśmy spędzić w Laskowej, ale że wystąpiła tam awaria krzesełka, a orczyk nie był przygotowany, postanowiliśmy udać się na śnieżnicę. Zajechaliśmy na 13 (zniesmaczeni po laskowej i tym ze nie oddano nam kasy za karnety) parking platny 5 zl, mnóstwo aut. W końcu znaleźliśmy miejsce. Ubraliśmy buty, narty pod pachę, a tu ogromne podejście do kasy... Zmachani podeszliśmy pod koszmarnie długą kolejkę, kupiliśmy kilka zjazdów (czasówki się nie opłacało - za dużo ludzi). Na wyciąg czekaliśmy jakieś 7 minut... potem 7 minut wyjazd w górę i jazda. :) Na początku stok był przygotowany nieźle, ale pod wpływem narciarzy i "deskarzy" po 2 godzinach stok był zryty - gdzieniegdzie wystawały kamienie, masa muld.. Nie mniej stok oceniam za ciekawy, aczkolwiek nie dla początkujących.
P.S. Przy kasach alej śmierdzi szambem ;)

#16 adam87

adam87

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 28 grudzień 2007 - 15:07

Właśnie wróciłem z tego stoku syf niemiłosierny wszędzie muldy mało śniegu (chociaż byłem od samego rana) cennik świruje na stronie nic nie jest porządnie wyjaśnione przy kasach trzeba się kłócić... ludzi multum nie da się normalnie rekreacyjnie pojeździć. Szczerze odradzam i polecam szukać czegoś innego!!!

#17 masiek6

masiek6

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 28 grudzień 2007 - 17:52

Chciałem dzisiaj zrobić sobie mały wypad na narty z rodzinką.Oprósz fatalnego dojazdu z krakowa zaskoczyła mnie wielkość góry.Chcialem podszkolic swoje umiejetnosci ale góra byla zbyt stroma.:mad:na początku bylo ok pozniej zrobiły sie lekkie muldy a na koncu byla to walka z życiem by w zadna nie wjechac bo inaczej wyrzucilo by nas na kilka metrów.Oprócz wyślizganego stoku co jest zaleta zrobił sie póżniej oblodzony stok, który przyczynił sie do moich wielkich siniaków.Strasznie drogo:(i ludzi ogrom.W ciągu 4 h od 11 do 15 zjechałem 6 razy. Więcej czasu spędziłem na czekaniu. Raczej nie polecam dla początkujących lub średniozaawansowanych zawodników.w skali do 5 w moim mniemaniu daje -2:mad:Stok był absolutnie nie przystosowany kamienie i trawa, obsługa powinna zamkonąć na 30 min stok i uruchomic ratrak bo bylo fatalnie.:mad::(

#18 czekaj

czekaj

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 30 grudzień 2007 - 20:15

W KASINIE WIELKIEJ nie ma stoku - jest natomiast jedna MULDA WIELKA!!!

Dramat, koszmar, dno, żenada.

Bilet całodzienny - nie jest taki całodzienny - DO GODZINY 16.
Obsługa niezbyt sympatyczna...
Samo podejście do wyciągu daje wiele do życzenia ...
Nie ma zwrotu za niewyjeżdżone jazdy ...

...informacje na stronie internetowej nie są żetelne.

#19 niedo

niedo

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2006
0

Napisano 01 styczeń 2008 - 18:13

Kasina to jedna wielka parodia - trasy (muldy, lodzik), parking (ktorego prawie nie ma), podejscie pod wyciag (wymagajace kolcow na butach) i ogolnie rozposcierajacy sie zapach swojskiej wsi....szkoda z szamba odprowadzajacego scieki do ....... pobliskiego rowu. za zapachy, trasy dziekujemy

#20 oliwier

oliwier

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 02 styczeń 2008 - 19:52

niedo to ty chyba nie byłeś w Kasinie tylko u siebie w toalecie!!!!! bardzo fajne miejsce do jazdy na nartach warunki spoko wiem bo byłem dziś i po prostu super