Jump to content

filinator

Members
 • Posts

  540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by filinator

 1. Jeszcze jedno wolne miejsce zostało na ten grudniowy wyjazd. 11-15.12.2021 Drei Zinnen. Mieszkamy w samym Sesto( Sexten), blisko do sklepów, wyciągu. Żadnych długich dojazdów.
 2. Mała korekta: Grudniowy wyjazd( 11-15.12.2021) z wiadomych powodów , zmiana destynacji. Jedziemy do 3 Zinnen w Dolomitach. Karnet : 5 dni- 219 euro. Więcej o ośrodku: https://www.dreizinnen.com/pl/ceny-i-informacja/zima/ceny-karnetow-narciarskich-3-cime-dolomity.html Na ten wyjazd mam jeszcze dwa wolne miejsca. https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 3. Zostały 4 wolne miejsca na 5-cio dniówkę w Ski Lungau. Dla chętnych szkolenie. Cena karnetu na 5 dni tylko 209 euro. Więcej informacji: https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne panoramakarte.pdf
 4. Na listopad mam dwa miejsca, na grudzień już brak wolnych. Styczeń -zostały 4 miejsca.
 5. Z ciekawostek sprzętowych: nowa firma na rynku: https://www.original.plus/home.html to też nowe narty Reilly McGlashana: https://www.youtube.com/watch?v=Ngq5510tHoc
 6. Termin listopadowy- brak wolnych miejsc Termin grudniowy- jedno wole miejsce. https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 7. 1 termin 11-14.11.2021 4 dni Kitzsteinhorn - 3 wolne miejsca 2 termin 11-15.12.2021 5 dni Lungau (Aineck,Katschberg,Grosseck-Speiereck) cena karnetu 209 euro- 4 wolne miejsca 3 termin 08-12.01.2022 5 dni Lungau(Aineck,Katschberg,Grosseck-Speiereck i Fanninberg) też cena karnetu 209 euro 4 termin 05-09.03.2022 5 dni Saalbach-Hinterglemm - 5 wolnych miejsc 5 termin 19-23.03.2022 5 dni SkiWelt - cena za karnet 205 euro 6 termin 02-06.04.2022 5 dni Kitzsteinhorn 7 termin 23-27.04.2022 5 dni Kitzsteinhorn lub Molltaler Wyjazdy 1,2 i 4 planowane są dwa busy, ilość wolnych miejsc w drugim busie. Pozostałe, w zależności od ilości chętnych.
 8. Zapraszamy kolejny rok na wyjazdy do Austrii: http://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 9. Zupełnie nowa marka od Marcela Hirschera: https://www.bruendl.at/en/products-brands/brands/van-deer#produkte
 10. I kolejny ,który nawet się nie zająknie o inicjowaniu wewnętrzną)
 11. Odnośnie tego co pisze Piotr .Wystarczy popatrzeć na ślad na śniegu po skręcie,gdzie i kiedy zaczyna zewnętrzna,a kiedy wewnętrzna narta.Na fazę przejścia za skrętu w skręt.
 12. I w zasadzie to już wyjaśnia temat.
 13. Wiem Andrzeju. Ja to widzę tak: Kontrrotacja - jeśli występuje rotacja stóp, wiadomo musimy wykonać ją żeby nas nie obróciło. Wykonujemy w fazie sterowania. Jeśli tą pozycję ciała utrzymamy do fazy przejścia, mamy doczynienia już z antycypacją. W skręcie ciętym, nie ma kontrrotacj, bardziej kontrą bym nazwał. A antycypacja jak najbardziej, ale zawsze w fazie przejścia ze skrętu w skręt. Sorry, ale piszę z telefonu.
 14. Dość prosto o tym co w temacie: https://www.youtube....h?v=8eaBHNb7yCA
 15. Adamie,staram się nie skupiać.To już jest wdrukowane.Co do wewnętrznej napiszę już ostatnie zdanie: mam nadzieję,że się kiedyś wszyscy spotkamy na stoku,pokażemy,wyjaśnimy,pogadamy.Bo takie pisanie niewiele wnosi,każdy z nas trochę inaczej podchodzi do tematu. Ale żeby nie studzić tematu wrzucę zagadkę-prośbę. Poniżej film HH : https://www.youtube....h?v=rnxgi-lDa1s   I tu prośba: znajdźcie na filmach Haralda z jego luźnej jazdy choć trzy skręty wykonane w sposób,który pokazuje na płaskim terenie, PS.A tak przy okazji.Podoba się Wam,bo mnie nie.Za to podoba mi się jazda Haralda,jako taka.I wielki szacun za technikę w jego wieku i po tych operacjach(kolana i implant biodra).
 16. https://www.youtube....&index=2&t=261s   Jak ktoś nie za bardzo z włoskim,wystarczy kliknąć na filmie ikonkę tekstu ,pojawi się tłumaczenie po angielsku.
 17. J.F.Beaulieu nigdy nie wspominał o inicjacji skrętu z wewnętrznej.Natomiast bardzo często powtarza "from outside to outside"Polecam jego kanał,i filmy dla Projected Production(Macglashan,Lorenz i spółka) Nie jest drogo, raptem 9,99 australijskich dolarów za miesiąc.Kilkanaście filmów,5 kwietnia nowy,Berger,Takao,Lorenz ,Taugwalder,Spettel,Ballou,JF,i inni. To wszystko to czołówka światowa demonstratorów,z różnych krajów i różnych szkół,wszyscy są w demo teamach na kongresy Interski. Warto. Link: https://www.projectedproductions.com/
 18. @MaciejS filmik : https://www.youtube....81&index=7&t=0s
 19. Dla skrętu ciętego ,na krawędzi to aktywna praca zewnętrznej stopy tzw. rolling.Przy technice ślizgowej to rotacja stopy.
 20. Plan jest taki,że w zależności od pogody albo kupujemy alpincard i zostajemy w Saalbach-Hinterglemm z możliwym Schmitten i Kitzsteinhorn(gdyby było w jakiś dzień zbyt ciepło).Albo kupujemy SSSC i wtedy robimy skisafari po Saalbach-Hinterglemm i Hochkonig z możliwością wyskoczenia na Kitzka,ewentualnie na Schmitten.
 21. Nareszcie!!!Czekałem aż się odezwiesz.Ciekawe,kto będzie dyskutował z jednym z najlepszych serwisów w Polsce ma temat tego" zerowego". podniesienia.Bo to,że takowego nie ma,wiedzą ci co robią serwis i ci co się znają na jeździe.Zawsze powtarzam-jest struktura,jest podniesienie,ale tu jest tylu tych co" jeżdżą " na zerowym,że nawet jeden napisał,że może to być zaletą!!!! a nie przeszkodą w jeździe:))))
×
×
 • Create New...