Skocz do zawartości

Jakie narty wybrać?


buchu300

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam slalomkę Salomona. 200 cm. Top narta. Kosztowała 2000 zł. Jak wyszła z wytwórni do hurtowni w Krakowie pana Andrzeja B. Gdy na horyzoncie pojawił się carving i pan Adrzej już wiedział, więc ją przecenił(w 1998 r) na 1000 zł. A wcześniej ją bardzo chwalił.

Wyjeździła się po supertrasach.  

Zematt.JPG

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndRand_v2 napisał:

Mitek i jego 5-metrowe narty z czasów młodości 😁

 

screen-shot-2020-03-15-at-5.21.43-pm.jpg

Cześć

Znam ten filmik. Kosmita.

Miałem okazję jeździć parę razy na DH. Najbardziej abstrakcyjne były jazdy na Dynamic Descente 215cm po zmuldzonej Bieńkuli. Test zdrowia i siły. 🙂

W młodości to ja zajmowałem się baletem na nartach, tak że sprzęt miałem z drugiego końca skali, że tak powiem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Plus80 napisał:

Ja mam slalomkę Salomona. 200 cm. Top narta. Kosztowała 2000 zł. Jak wyszła z wytwórni do hurtowni w Krakowie pana Andrzeja B. Gdy na horyzoncie pojawił się carving i pan Adrzej już wiedział, więc ją przecenił(w 1998 r) na 1000 zł. A wcześniej ją bardzo chwalił.

Wyjeździła się po supertrasach.  

Zematt.JPG

Cześć

Piękny okaz narty!!

W tamtych czasach to była "moja firma". Znakomite narty choć nietrwałe przez konstrukcje skorupową. Twoja to już model z Prolinkiem - mam jeszcze gdzieś jedną taką ale z tej czerwonej serii bez płomieni - chyba późniejsza. Ja miałem tylko  GS - najpierw S3000 później S3100, którą do tej pory mam, aczkolwiek już drugi sezon jest Adama bo mu ją obiecałem i nawet spakowałem do wysłania.

Wiesz to była chyba ostatnia narta, którą kochałem - wiesz o co chodzi - później to już był po prostu sprzęt.

Dzięki za to zdjęcie i piękną inspirację do wspomnień.

Pozdro
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli już przy wspominkach..... 

Zimowisko harcerskie w Istebnej (Schronisko młodziezowe na Zaolziu pod Złotym Groniem) pod koniec lat 60tych. O tamtejszych wyciągach jeszcze nikomu się tam nie śniło....

Narty miały być na miejscu .... i były. Trafiły mi ciężkie i sztywne koły dł chyba ze 210. Do jazdy na wprost nadawały się nieźle,  do skretu.... hmmm... po wielu próbach okazało się, że najlepiej skręcać "przez przestępowanie",  😉 bo zeslizg w miękkim śniegu był niewykonalny. Ale kto by się tam przejmował drobiazgami...jak widać - nawet zawody były. Od tego czasu została mi awersja do długich nart. Wszystkie kolejne były < 2m... ;-))

skanowanie00011 (1).jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! 😁
Bardzo dziękuję za porady i wszystkie wpisy. Stare fotki też bardzo fajnie się oglądało.

 

Dzisiaj byłem jeszcze raz na tych Atomic SL, bo to była jedyna narta, jaką miałem dziś pod ręką. Trochę się rozjeździłem i nawet kilka razy pod rząd udało mi się pokrawędziować. Jednak zostanę przy Magnumie i posłucham się Was co do długości. Może nie aż 220cm 🤪! Ale na pewno nie będzie to 163.

Jak uda mi się kupić jeszcze w tym sezonie, to chętnie napiszę odczucia, chociaż to chyba na tyle popularna narta, że nic nowego nie wniosę.

Dobrej nocy, a ja lecę na ebay-kleinanzeigen szukać okazji =D

 

//edit: Ewentualnie, może ktoś się orientuje w różnicach pomiędzy rocznikami i czy jest sens szukać na siłę nowszych roczników, czy mogą być też np. 2016r. Widziałem, że z czasem tam zmienił się materiał na Graphene i zrezygnowano z KERS na rzecz czegoś innego. Czy to innowacyjne zmiany, czy ogólne odczucia narty będą takie same i nie ma co dopłacać specjalnie pieniędzy?

Edytowane przez buchu300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, buchu300 napisał:

Dobry wieczór

//edit: Ewentualnie, może ktoś się orientuje w różnicach pomiędzy rocznikami i czy jest sens szukać na siłę nowszych roczników, czy mogą być też np. 2016r. Widziałem, że z czasem tam zmienił się materiał na Graphene i zrezygnowano z KERS na rzecz czegoś innego. Czy to innowacyjne zmiany, czy ogólne odczucia narty będą takie same i nie ma co dopłacać specjalnie pieniędzy?

Nie ma sensu. Zwykle te starsze narty ( jesli są nieuzywane) są lepsze od nowych modeli...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć za granicą zestaw z Magnumami 177cm po serwisie w fajnej cenie.

No description available.

Dodatkowo w zestawie były drugie narty: Head ICON TT 66.0 176cm

No description available.

Widzę, że mają strasznie wąską talię, bo 67mm. Wie ktoś coś więcej o tych nartach?

Będę je miał u siebie dopiero w połowie lutego i zżera mnie ciekawość, a w internecie nie wiele o tym jest.

Edytowane przez buchu300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 00:40, buchu300 napisał:

/edit: Ewentualnie, może ktoś się orientuje w różnicach pomiędzy rocznikami i czy jest sens szukać na siłę nowszych roczników, czy mogą być też np. 2016r. Widziałem, że z czasem tam zmienił się materiał na Graphene i zrezygnowano z KERS na rzecz czegoś innego. Czy to innowacyjne zmiany, czy ogólne odczucia narty będą takie same i nie ma co dopłacać specjalnie pieniędzy?

Edytowane wczoraj o 00:42 przez buchu300

Aby coś można było powiedzieć, jakie są różnice między rocznikami, to należałoby znać konstrukcę każdego z roczników.  Czyli wiedzieć dokładnie, jak skontruowana jest narta, gdy dany model, jako nowość wchodził do produkcji. Model wszedł, ludzie go chwalą. Sprzedaż rośnie.  Ale ludzie(co jest ludzkie) chcą jak kupują, mieć coś z tego sezonu nowego. Tak jak samochód. Rzecz jest sprawdzona, ale kilku letnia. Co szkodzi nieco coś zmienić. Nikt raczej nie sprawdza szczegółowo (np. narty)  jakie zmiany nastąpiły. Zmiany są, jakiś gadżet. W samochodzie inne lammpy, gril itp.

Stąd nie ma sensu wywalać forsy na  produkt sprawdzony od lat, ale najnowszy. Nic istotnego nie zmieniono. Ale zawsze zmieniona jest szata graficzna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem mocno podziękować za porady i uwagi co do długości nart. Dwa wyjazdy już za mną i jest świetnie. Narta stabilna, trzyma się świetnie i wcale nie jest za długa tak jak się obawiałem, da się na niej poszaleć!

 

Dziękuję jeszcze raz 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, buchu300 napisał:

Chciałem mocno podziękować za porady i uwagi co do długości nart. Dwa wyjazdy już za mną i jest świetnie. Narta stabilna, trzyma się świetnie i wcale nie jest za długa tak jak się obawiałem, da się na niej poszaleć!

 

Dziękuję jeszcze raz 😁

Cześć

To ja sugeruje się porządnie nauczyć jeździć a później szaleć. To jest lepsza kolejność.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...