Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos może mnie pocieszyć, że przy +10 da sie jeździć na nartach?

da się! Ja w zeszłym roku w właśnie na Kotelnicy,na początku marca jeździłem w takich temp.Co prawda w nocy było delikatnie na minusie więc do 9.30-10 było w miarę..... Potem miękko i kasza,ale dało się jeździć...Najważniejsze by było po czym:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
BT to bardzo ciekawy stok....W kolejce do krzesła 6-osobowego czekałem w niedzielę w marcu 30 min 12sek... Najlepsza trasa to ta nowa obok orczyków(często zamykana z powodu szkółek narciarskich i zawodów). Na tej Trasie rozgrywano zawody Allrgro fis cup. I przy wyciągu numer 13 jest ok 10 fajna trasa,a potem z powodu umiejscowienia(południowy stok) i masy ludzi, która się na nią pcha a nie umi jeździć są mulde że ja pier***ę..........:mad::mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

jak dla mnie kotelnica bania to jest ostatnie miejsce na podchalu gdzie bym się wybrał Podstawowy powód najbardziej urazowy stok na podchalu a pewnie i w Polsce

A możesz rozwinąć tą myśl jak to się przekłada na to czy marko23r będzie zadowolony??? Jak nie Katelnica to, co byś mu polecił?.. Marko jak nie straszne Ci kolejki (okres świąt i ferii) to będziesz zadowolony stok jest bardzo dobrze utrzymany tylko mało urozmaicony napisz, czego oczekujesz od ośrodka, bo porównywanie Alp do naszego grajdołu ma się nijak. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jest moje zdanie a propos stoków w tamtej okolicy może i dobrze przygotowany ale przepustowość jest strasznie duża znaczy mnóstwo ludzi na stoku jak i poza nim (okres świąt i ferii) to niby kiedy jest według ciebie dobrze bo chyba zapomniałeś o świętach naszych wschodnich sąsiadów a pużniej to chyba w marcu A co do kontuzji i urazów to jest to wyliczana średnia zgłoszeń i akcji GOPR i nie chce być inaczej jak w białce ale co się dziwić jak jeżdzilem po różnych stokach i w białce też byłem raz bo nigdzie indziej nie było warunków to mało się widzi ludzi radzących sobie min dobrze wiec to się jakoś przekłada na panowanie nad nartami A przekłada to się na to ze ma większe prawdopodobieństwo zagipsowania a z tego na pewno nie będzie zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Nigdy nie byłem w Białce Tatrzańskiej.Do tej pory jeździłem w Alpach Austryjackich i Frafncuskichmpoziom umiejętności oceniam na 5-6.Czy wybierając Białkę z pośród polskich osrodków będę zadowolony?Czy w Polsce czerwona trasa to znaczy to samo co czerwona trasa np. we Francji?Chodzi mi o to,że wczesniej jeżdżącz np. w Austrii a potem we Francji miałem wrażenie że niektóre niebieskie trasy miały poziom taki jak w Austrii niebieskie. Pozdrawiam

Dla kogoś kto jeździ w Alpach widok Kotelnicy w ferie może być zbyt dużym wstrząsem. Czyli na dłuższy wyjazd w ferie lub święta zdecydowanie odradzam. Natomiast na rozbujanie przed sezonem ,jeden dwa dni w połowie grudnia lub w marcu czemu nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bialce można: -postać sobie w kolejce do wyciągu ok. 45minut -zrobić sobie slalom pomiędzy ludźmi, których jest kilkakrotnie za dużo na stoku -postać w korku do wjazdu na parking -zanudzić się na płaskich trasach na śmierć -złamać nogę na jedynej wiecznie zmuldzonej trasie czerwonej. POLECAM :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bialce można: -postać sobie w kolejce do wyciągu ok. 45minut -zrobić sobie slalom pomiędzy ludźmi, których jest kilkakrotnie za dużo na stoku -postać w korku do wjazdu na parking -zanudzić się na płaskich trasach na śmierć -złamać nogę na jedynej wiecznie zmuldzonej trasie czerwonej. POLECAM :D

Idealny obraz białki nie żebym jej nie lubił ale warunki są jakie są co zrobić i nie będzie lepiej ewentualnie to Litwinka była ok ale zobaczymy jak to będzie jak ja puszczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bialce można: -postać sobie w kolejce do wyciągu ok. 45minut -zrobić sobie slalom pomiędzy ludźmi, których jest kilkakrotnie za dużo na stoku -postać w korku do wjazdu na parking -zanudzić się na płaskich trasach na śmierć -złamać nogę na jedynej wiecznie zmuldzonej trasie czerwonej. POLECAM :D

Shuger-kiedy ostatnio byłeś w Białce????? Są dwie-trzy czerwone (po prawej jadąc oeczykami,lewej jadąc jest druga-na sezon 2009/2010 otwarta, oraz ...masz mapkehttp://www.bialkatatrzanska.pl/ po prawej patrząc od wyciągu nr 9. Bede w Białce w 2 tydniu ferii Śląska-na obozie, ale na innym wyciągu niż Kotelnica luub właśnie na trasie po prawej od 9. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że właściciele chcieliby, żeby trasa była czerwona i tak sobie ją oznaczyli na mapce, to wcale nie znaczy, że tak jest! Jedyna w mojej ocenie trasa kwalifikująca się jako czerwona to ta przy krześle w stronę kaniówki, pozostałe krzesła obsługują praktycznie tą samą JEDNĄ! szeroką, płaską, przetłoczoną trasę. Krzesło najbardziej po prawej ma jedynie fragment nieco lepiej nachylony, ale i tak nie czerwony. Uważam, że jedyny sensowny wyciąg na Podhalu to Jurgów i może jeszcze Litwinka jak ruszy, pozostałe tylko dla początkujących, jak ktoś umie jeździć to się zanudzi na śmierć. A na Kotelnicy jest faktycznie niebezpiecznie, w ostatnim sezonie zdecydowany rekord w całym kraju w ilości wypadków na stoku wg. statystyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zaglądam a dla przykładu mogę powiedzieć że jak jest sezon to nie jadę przez białkę tylko na około bo jest korek czasami na 30 minut stania spowodowany wjazdem i wyjazdem z Kotelnicy i cała Białka stoi. Więc musi się to przekładać na liczbę osób na stoku. Inna sprawa jest to że jest to najlepiej zorganizowana i zagospodarowana stacja w tym rejonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że właściciele chcieliby, żeby trasa była czerwona i tak sobie ją oznaczyli na mapce, to wcale nie znaczy, że tak jest! Jedyna w mojej ocenie trasa kwalifikująca się jako czerwona to ta przy krześle w stronę kaniówki, pozostałe krzesła obsługują praktycznie tą samą JEDNĄ! szeroką, płaską, przetłoczoną trasę. Krzesło najbardziej po prawej ma jedynie fragment nieco lepiej nachylony, ale i tak nie czerwony. Uważam, że jedyny sensowny wyciąg na Podhalu to Jurgów i może jeszcze Litwinka jak ruszy, pozostałe tylko dla początkujących, jak ktoś umie jeździć to się zanudzi na śmierć. A na Kotelnicy jest faktycznie niebezpiecznie, w ostatnim sezonie zdecydowany rekord w całym kraju w ilości wypadków na stoku wg. statystyk.

No masz rację, teraz trochę chodziło mi teoretycznie. Ale ta obok '9' zasługuje na czerwoną, choć jest trochę któtka (ta trasa na której było Allegro Cup)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja dziś miałem inauguracje na Kotelnicy. Raz ze załapałem sie na ceny przed sezonem, dwa ludzi zero - słownie zero, wjazd do kolejki na 11 to zatrzymanie sie na bramkach, poprostu prawie wogóle nie było ludzi. Trasa - malina przygotowana, równiutko, żadnych przetarć, lodu, kamieni itd - lepszego początku sezonu mieć nie mogłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...