Jump to content

Wit_www

Members
 • Posts

  169
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wit_www

 1. Ja jechałem w tym sezonie przez Monachium ,Inzbruk- zero korków. W styczniu w ogóle dość pusto w całej Austrii (W See jeździłem sam na jednej z tras - zupełnie puste krzesła). Moim zdaniem najlepiej przez Niemcy jeździ się nocą, puste autostrady, na stacjach zero kolejek do kibelków ,no i dzieciaki śpią. Nie każdy dobrze zosi nocną jazdę, radzę wówczas wyjechać wcześnie t.j. 4.00 wtedy jest się w Monachium przed największymi korkami.
 2. Na nartach to chyba lodowce w Solden i Tonale trochę ponad 3000. Byłem za to na wysokości 5470 , ale nie było śniegu ani nart
 3. Dla kogoś kto jeździ w Alpach widok Kotelnicy w ferie może być zbyt dużym wstrząsem. Czyli na dłuższy wyjazd w ferie lub święta zdecydowanie odradzam. Natomiast na rozbujanie przed sezonem ,jeden dwa dni w połowie grudnia lub w marcu czemu nie.
 4. Solden to doskonałe miejsce na tygodniowy wyjazd narciarski. Z pewnością nie będziesz się tam nudzić . Trasy niebieskie zwłaszcza te na lodowcach bardzo szerokie i łagonde. Są jednak znaczące minusy zwłaszcza podczas ferii, a mianowicie spore tłumy i co za tym idzie kolejki pod dolnymi stacjami gondoli , ścisk w skibusach. Minusem są też oczywiście ceny i to nie tylko karnetów. Mieszkanie w Lagenfeld to oczywiście dobry pomysł pozwalający zaoszczędzić sporo na kwaterkach ,no i bliziutko do akwaparku w ,którym koniecznie trzeba się znależć ,nie jest on specjalnie drogi a naprawdę zaje....fajny Jeżeli chodzi o rozrywkę to trzeba przyznać ,że Solden jest nocami jednym z najbardziej rozbrykanych ośrodków w Austrii. Lagenfeld jest za to bardzo spokojnym i wręcz cichym miejscem.
 5. No gordasz teraz to Twój pokój będzie przypominał pomału świątynie narciarstwa (fototapeta i narty na ścianach) Dobrze ,że nie zajmujesz się np baloniarstwem
 6. Moim zdaniem jeżeli nie czujesz dyskonfortu w postaci ucisków czy bulu to nie ma absolutnie żadnego powodu do zmiany butów. Lepiej zainwestować w kilka lekcji jazdy w tudniejszych warunkach.
 7. A nie sądzicie ,że fajnie by było połączyć Szczyrk z Korbielowem i dalej na słowacką stronę Beskidów
 8. Dobre:) poczułem się prawie jak w Dubaju :D:D
 9. Nie chodziło mi o budowanie konkurencji dla ośrodków alpejskich tylko o możliwości rozwojowe naszych ośrodków. Mianowicie gdzie widzicie największe (możliwości oczywiście)
 10. Czytając temat o absurdach na polskich stokach . Zacząłem się zastanawiać gdzie w Polsce jest największy potencjał rozwojowy i gdzie w przyszłości widzieli byście "mekkę" polskiego narciarstwa rekreacyjnego ? Ja osobiście obecnie największe możliwości widzę w Beskidach co zresztą pomału się dzieje. Chodzi mi jednak o bardziej wizjonerskie przedsięwzięcia jak choćby połączenie polskich i czeskich ośrodków . Patrząc na mapę aż się prosi o połączeni Pecu i Karpacza i oczywiście później całych Karkonoszy. Wiem wiem Park Narodowy itd ,ale pomarzyć można i między innymi w tym celu założyłem ten temat;)
 11. Pewnie miniemy się po drodze - będę ale od 20 do 27
 12. Odpowiedź wydaje się dość prosta, kask nie zmieści się i zamiast na głowie będzie sterczał na jej czubku jak kogut policyjny. Co innego cienkie polarowe lub neoprenowe kominiarki te zupełnie spokojnie się mieszczą pod kaskiem.
 13. Zgadzam się z tym co napisałeś dużo łatwiejsza jest zmiana krawędzi gdy nie musimy "Przerzucać " mocno wyłożonego ciała na drugą stronę ,zwłaszcza w krótkich skrętach . Co nie zmienia faktu ,że bardzo fajnie wygląda jada uszami po śniegu
 14. Ja mam wrażenie że z górki jedzie się jeszcze wolniej
 15. Ostatnio miałem przyjemność pojeździć trochę na biegówkach i gdy dopadłem w końcu jakiejś większej górki odruchowo próbowałem przesunąć ciężar ciała na przód ,niestety zapomniałem ,że z tyłu nie ma wiązań :eek:
 16. Pomału przestaje się dziwić ,że Ci ukradli kapcie , sam bym chciał mieć gadżety przyszłego noblisty
 17. Fajny wątek się wyłonił Wrzucę więc też swoje trzy grosze. Nabyłem drogą kupna kilka tygodni temu narty slalomowe http://www.skionline...&id_modelu=2176 (takie jak ma Mitka żona ) są to chyba najcięższe narty jakie kiedykolwiek trzymałem w ręku. Przyznam się szczerze ,że bardzo się obawiałem tych desek właśnie ze względu na ich ciężar ,jednak pierwsze wrażenia z jazdy są niesamowite , narty kroją wszystko na co natrafią ,niesamowicie stabilne ,a przy tym bardzo skrętne praktycznie same zmieniają krawędzie zanim się o tym pomyśli. Nie wiem czy jest to zasługa ich ogromnej wagi, ale na pewno te waga w niczym nie przeszkadza.
 18. Najbardziej podobają mi się nakrycia głowy, widać niezłą fantazję No i te okulary - poezja drobnych ogłoszeń.
 19. Ja kompletnie nie zwracam na to uwagi , z resztę w codziennym ,poza narciarskim życiu też ubieram się raczej jak "łajza" :D;)
 20. Do kotłów raczej czarne http://www.narty.pl/...2c4b3d175a294e1
 21. Trasa FIS na Pilsku - niestety ostatnimi czasy często zamknięta ,podobnie zresztą jak w Szczyrku Poza tym Jaworzyna oraz górny odcinek Kopy.
 22. Mi również w końcu udało odwiedzić się nasz kaszubski lodowiec i muszę przyznać ,że mile zaskoczyły mnie dzisiaj dość dobre warunki. W ciągu dnia co prawda śnieg nie był najlepszy ,ale pod wieczór zaczęło mrozić ,zrobiło się twardo i całkiem całkiem można było pośmigać. Oby tylko się pogoda utrzymała to będzie zupełnie nieźle
×
×
 • Create New...