Jump to content

Wit_www

Members
 • Posts

  169
 • Joined

 • Last visited

Wit_www's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Ja jechałem w tym sezonie przez Monachium ,Inzbruk- zero korków. W styczniu w ogóle dość pusto w całej Austrii (W See jeździłem sam na jednej z tras - zupełnie puste krzesła). Moim zdaniem najlepiej przez Niemcy jeździ się nocą, puste autostrady, na stacjach zero kolejek do kibelków ,no i dzieciaki śpią. Nie każdy dobrze zosi nocną jazdę, radzę wówczas wyjechać wcześnie t.j. 4.00 wtedy jest się w Monachium przed największymi korkami.
 2. Na nartach to chyba lodowce w Solden i Tonale trochę ponad 3000. Byłem za to na wysokości 5470 , ale nie było śniegu ani nart
 3. Dla kogoś kto jeździ w Alpach widok Kotelnicy w ferie może być zbyt dużym wstrząsem. Czyli na dłuższy wyjazd w ferie lub święta zdecydowanie odradzam. Natomiast na rozbujanie przed sezonem ,jeden dwa dni w połowie grudnia lub w marcu czemu nie.
 4. Solden to doskonałe miejsce na tygodniowy wyjazd narciarski. Z pewnością nie będziesz się tam nudzić . Trasy niebieskie zwłaszcza te na lodowcach bardzo szerokie i łagonde. Są jednak znaczące minusy zwłaszcza podczas ferii, a mianowicie spore tłumy i co za tym idzie kolejki pod dolnymi stacjami gondoli , ścisk w skibusach. Minusem są też oczywiście ceny i to nie tylko karnetów. Mieszkanie w Lagenfeld to oczywiście dobry pomysł pozwalający zaoszczędzić sporo na kwaterkach ,no i bliziutko do akwaparku w ,którym koniecznie trzeba się znależć ,nie jest on specjalnie drogi a naprawdę zaje....fajny Jeżeli chodzi o rozrywkę to trzeba przyznać ,że Solden jest nocami jednym z najbardziej rozbrykanych ośrodków w Austrii. Lagenfeld jest za to bardzo spokojnym i wręcz cichym miejscem.
 5. No gordasz teraz to Twój pokój będzie przypominał pomału świątynie narciarstwa (fototapeta i narty na ścianach) Dobrze ,że nie zajmujesz się np baloniarstwem
 6. Moim zdaniem jeżeli nie czujesz dyskonfortu w postaci ucisków czy bulu to nie ma absolutnie żadnego powodu do zmiany butów. Lepiej zainwestować w kilka lekcji jazdy w tudniejszych warunkach.
 7. A nie sądzicie ,że fajnie by było połączyć Szczyrk z Korbielowem i dalej na słowacką stronę Beskidów
 8. Dobre:) poczułem się prawie jak w Dubaju :D:D
 9. Nie chodziło mi o budowanie konkurencji dla ośrodków alpejskich tylko o możliwości rozwojowe naszych ośrodków. Mianowicie gdzie widzicie największe (możliwości oczywiście)
 10. Czytając temat o absurdach na polskich stokach . Zacząłem się zastanawiać gdzie w Polsce jest największy potencjał rozwojowy i gdzie w przyszłości widzieli byście "mekkę" polskiego narciarstwa rekreacyjnego ? Ja osobiście obecnie największe możliwości widzę w Beskidach co zresztą pomału się dzieje. Chodzi mi jednak o bardziej wizjonerskie przedsięwzięcia jak choćby połączenie polskich i czeskich ośrodków . Patrząc na mapę aż się prosi o połączeni Pecu i Karpacza i oczywiście później całych Karkonoszy. Wiem wiem Park Narodowy itd ,ale pomarzyć można i między innymi w tym celu założyłem ten temat;)
 11. Pewnie miniemy się po drodze - będę ale od 20 do 27
 12. Odpowiedź wydaje się dość prosta, kask nie zmieści się i zamiast na głowie będzie sterczał na jej czubku jak kogut policyjny. Co innego cienkie polarowe lub neoprenowe kominiarki te zupełnie spokojnie się mieszczą pod kaskiem.
 13. Zgadzam się z tym co napisałeś dużo łatwiejsza jest zmiana krawędzi gdy nie musimy "Przerzucać " mocno wyłożonego ciała na drugą stronę ,zwłaszcza w krótkich skrętach . Co nie zmienia faktu ,że bardzo fajnie wygląda jada uszami po śniegu
 14. Ja mam wrażenie że z górki jedzie się jeszcze wolniej
×
×
 • Create New...