Skocz do zawartości

KURTKA HALTI FISCHER EISJOCH EVENING


valdi3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dotarla do mnie dzis kurtka ktora kupilem za nieduza kase
https://fischerski.s...1-kurtka-meska/
niby parametry ok,ale wydaje sie jakas taka cienka.
Czy mial moze ktos ten model ?
Wczesniej uzywalem Colmar ocieplana pierzem i ta mi sie wydaje cienka :)


W mojej kurtce jest 80g w korpusie i 40g w rękawach (primaloft black) jest optycznie i dotykowo cienka i lekka. Przy pogodzie jaka była w sobotę czyli wiaterek,wilgotno,pochmurno i -5, miałem bieliznę i bluzę polarową. I było na granicy komfortu termicznego. Z zaznaczeniem,że jestem osobą nie mającą żadnych problemów z nadmierną potliwością i raczej zmarźluk.

W niedzielę gdzie było -10 Ale pełne słońce i bezwietrznie ten sam zestaw już idealnie.

Dobór nazwijmy to "grubości" ociepliny jest mocno indywidualną sprawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kurtce jest 80g w korpusie i 40g w rękawach (primaloft black) jest optycznie i dotykowo cienka i lekka. Przy pogodzie jaka była w sobotę czyli wiaterek,wilgotno,pochmurno i -5, miałem bieliznę i bluzę polarową. I było na granicy komfortu termicznego. Z zaznaczeniem,że jestem osobą nie mającą żadnych problemów z nadmierną potliwością i raczej zmarźluk.

W niedzielę gdzie było -10 Ale pełne słońce i bezwietrznie ten sam zestaw już idealnie.

Dobór nazwijmy to "grubości" ociepliny jest mocno indywidualną sprawą.

Cześć

Model przeznaczony z nazwy do lodowych jaskini. Na narty absolutnie się nie nadaje, bo zazwyczaj jeździ się na powierzchni ziemi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek czy możesz jaśniej?

Cześć

Wybacz drobny żart EISJOCH skojarzyło mi się z EIS LOCH - czyli jaskinia lodowa.

Kurtka bardzo fajna. Kurtka narciarska - jeżeli w ogóle jest potrzebna - to właśnie raczej stosunkowo cienka, bo jesteś cały czas w intensywnym ruchu. Jak ma fartuch, kieszonkę na karnet, wywietrzniki, ściągacze na nadgarstkach i nie jest za długa to bym się po prostu cieszył i koniec.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dotarla do mnie dzis kurtka ktora kupilem za nieduza kase
https://fischerski.s...1-kurtka-meska/
niby parametry ok,ale wydaje sie jakas taka cienka.
 

 

Konstrukcja OK, ocieplina - hmmm jak ktoś widzi w niej sens.... Laminat bardzo słaby ale jeśli nie będzie deszczu (a raczej nie będzie) i jeśli nie bdziesz się intensywnie pocił (a to zależy od stylu jazdy) to oczywiście da radę.

 

Szkoda bo w tej cenie można kupić od biedy proste HS na Gore lub Dermizaxie. Zupełnie inna półka.

 

Ale dla 95% procent narciarzy ta kurtka może być dobra i pod nich Fischer ją wypuścił. Do użycia oczywiście tylko na Stubaiu (10% zniżki na karnet).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja OK, ocieplina - hmmm jak ktoś widzi w niej sens.... Laminat bardzo słaby ale jeśli nie będzie deszczu (a raczej nie będzie) i jeśli nie bdziesz się intensywnie pocił (a to zależy od stylu jazdy) to oczywiście da radę.

 

Szkoda bo w tej cenie można kupić od biedy proste HS na Gore lub Dermizaxie. Zupełnie inna półka.

 

Ale dla 95% procent narciarzy ta kurtka może być dobra i pod nich Fischer ją wypuścił. Do użycia oczywiście tylko na Stubaiu (10% zniżki na karnet).

 

Pozdro

Wiesiek

Cześć

A na dodatek Dermizax jest przeciwwirusowy oczywiście...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jeszcze taki elaborat (na priv) - moze komuś się przyda...

 

"Najtańsze, w oficjalnej, typowej dystrybucji, to Marmot Minimalist. Nie jest to klasyczna kurtka narciarska ale outdoorowa. 

 

Najlepiej wejdź na skalnik.pl wybierz kurtki męskie/goretex/przeciwdeszczowa/ Ustaw według ceny - zorientujesz się jak to idzie

 

I teraz w przedziale 800-1100 zł znajdziesz lekkie, świetnie oddychające konstrukcje na Gore Paclite (używam głównie takich). Waga kurtek to 250 - 400 g. Do Twoich zastosowań lepsze będą te cięższe (grubsze)

Droższe są te oparte na Gore 3, Gore c-knit, - waga 350-450 g. To zdecydowanie wytrzymalsze (grubsze) tkaniny.

Najdroższe są oparte na pancernych laminatach pod działalność zawodowców Gore Pro lub połączeniach (w różnych strefach różna tkanina)

 

Teraz marki.

Najgorsze opinie ma Marmot (mamy 3 takie kurtki i uważam, że jest to mimo wszystko już bardzo dobry poziom). Za to takie firmy jak Rab, Arcteryx, Patagonia są po prostu świetne i w ciemno wszystko co robią jest warte polecenia.

 

Konstrukcja

Trzeba się tylko dokładnie zastanowić co się chce, czyli rodzaj kieszeni (prawie wszystko jest pod plecaki), kieszenie wewnętrzne (czy potrzebne) rodzaj kaptura, wywietrzniki (chyba zawsze są), wzmocnienia ramion i rękawów, skontrolować długość stanu. rodzaj kroju (pod budowę ciała). Niektóre mają pas przeciwśnieżny (dla mnie zbędny grat a przecież głównie jeżdżę off)

 

Parę propozycji świetnych rozwiązań:

 

Najtańsza i wystarczająca (kieszenie tradycyjne!)

https://www.skalnik....tic-navy-690487

 

Z dwóch rodzajów laminatu (taką kupiłem synowi)

https://www.skalnik....-nucleus-688845

 

Bardzo wytrzymała z Recco

https://www.skalnik....let-fire-694258

 

Super kurtka (jak wszystko Rab) niestety droga (jak wszystko Rab)"

https://www.skalnik....gtx-army-684308

 

Pozdro

Wiesiek

 

dodam jeszcze górną półkę :)

 

https://www.skalnik.pl/kurtka-alpha-sv

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niektóre mają pas przeciwśnieżny (dla mnie zbędny grat a przecież głównie jeżdżę off)

 

 

Czemu akurat masz  złe zdanie o pasie śnieżnym  i  to szczególnie, gdy większość jeździsz off? 

 

Ugniata, niewygodny? w czym problem?. Ja akurat uważam, że to dobry bajer szczególnie, że nie podwiewa w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat masz  złe zdanie o pasie śnieżnym  i  to szczególnie, gdy większość jeździsz off? 

 

Ugniata, niewygodny? w czym problem?. Ja akurat uważam, że to dobry bajer szczególnie, że nie podwiewa w nim.

 

Nic nie mam, poza tym, że jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam, poza tym, że jest niepotrzebny.

bez przesady - jak odchodzisz to po prostu go nie zapinasz - poza tym , kurtki, ktore tego nie maja,maja zazwyczaj "sznurek" sciagajacy w pasie, a czesto takze na dole kurtki - ta sama funkcja - i sie przydaje 

 

BTW: Paclite  na "normalne" narty raczej nie za dobry - do podchodzenia- jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady - jak odchodzisz to po prostu go nie zapinasz - poza tym , kurtki, ktore tego nie maja,maja zazwyczaj "sznurek" sciagajacy w pasie, a czesto takze na dole kurtki - ta sama funkcja - i sie przydaje 

 

BTW: Paclite  na "normalne" narty raczej nie za dobry - do podchodzenia- jak najbardziej

 

Przede wszystkim to pas biodrowy "uszczelnia" połączenie. Szczególnie przy ciężkim plecaku (bo wtedy bardzo dokładnie opierasz go na kościach). Co do paclite to też uważam go trochę za delikatny wśród drzew ale... używam i jak na razie od paru lat nic się nie stało. Jednak na wyjazdy freeride mam grubszy laminat.

Ale na "normalne" narty w ON nie widzę przeszkód.

 

Wracając do pasa przeciwśnieżnego - akurat jest tam zlokalizowany gdzie jest najbardziej wilgotno. A ponieważ jest robiony z drugiej warstwy membrany to zabiera wentylację w najważniejszym miejscu. Plus niepotrzebna waga i dwa zamki. Razem - zbędny, dla mnie, grat. Ale dla brodzących po piersi w śniegu przydatny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wybacz drobny żart EISJOCH skojarzyło mi się z EIS LOCH - czyli jaskinia lodowa.

Kurtka bardzo fajna. Kurtka narciarska - jeżeli w ogóle jest potrzebna - to właśnie raczej stosunkowo cienka, bo jesteś cały czas w intensywnym ruchu. Jak ma fartuch, kieszonkę na karnet, wywietrzniki, ściągacze na nadgarstkach i nie jest za długa to bym się po prostu cieszył i koniec.

Pozdrowienia

Joch to przelecz

loch to jezioro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot:: gdy jezdze  w "normalnych " warunkach - czyli na Wschodzie, przy ilus tam monusach I korzystam z wyciagow, odczuwam roznice miedzy GT dwuwartwowym I Pro, zwlaszcza przy mocnym wietrze... paclite w takich warunkach nie probowalem, ( bo obawiam sie,zeby przewiallo)  natomiast gdy robie podejscia - jak najbardziej

Z tym pasem snieznym.... tylko niektore f-my proponuja doczepinany zestaw spodnie/kurtka (np Norrona) . A jezeli nie, to zwykle (Arc Teryx) pas zapina sie na dwie/trzy zatrzaski - duzo to nie wazy, a zaoszczedza trzepania kurtki jak sie w cos glebokiego wladujesz - no ,ale "de gustibus..." ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot:: gdy jezdze  w "normalnych " warunkach - czyli na Wschodzie, przy ilus tam monusach I korzystam z wyciagow, odczuwam roznice miedzy GT dwuwartwowym I Pro, zwlaszcza przy mocnym wietrze... paclite w takich warunkach nie probowalem, ( bo obawiam sie,zeby przewiallo)  natomiast gdy robie podejscia - jak najbardziej

 

 

Nieprzewiewność/przewiewność jest identyczna (prawie) dla wszystkich laminatów Gore. Bo wszędzie jest dokładnie ta sama membrana. Różnią się tkaninami, ilością warstw wykończeniem i przede wszystkim wytrzymałością. Jeśli ubierasz się wielowarstwowo to nie ma znaczenia ta niewielka różnica izolacyjności na grubości tkanin. Ale oczywiście ma duże znaczenie dla wytrzymałości. Organoleptycznie stwierdzam, że 1,5 warstwowy Gore Shakredry w pełni chroni przed wiatrem (ale oczywiście nie przed wychłodzeniem).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://nartykrakow....872OT37-Tq.html

mysle jeszcze nad tym mpdelem tylko troche ta oddychalnosc na poziomie 10,000

Kurtka jak każda inna kurtka narciarska - Wujot opisał kwestie membran i jeśli zależy Ci na oddychalności, to skup się na tych z "Gore" na początku.
Osobiście jeżdżę w membranie 10k (neoshell) i zimą uważam to za wystarczający parametr (a latem każda membrana staje się ceratą :D) tyle że moja kurtka jest bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...