Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Z tej obserwacji pogody to nic dobrego nie wynika- inne prognozy, inaczej w rzeczywistości... . Naśnieżają, kiedy tylko mogą. Nie jest to to samo, co prawdziwy śnieg, no ale- "jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma". Dla mnie całość na 4-, szkoda, że się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę w sobotę. Prognozy sprawdzam i niby w nocy poniżej zera jest od kilku dni i naśnieżają,  w dzień od 0 do 4 stopni. Liczę, że jeden dzień przeżyję. :)


Śmigałem na winterpolu w sylwestra i jak na wiosnę tej zimy było nieźle. Da się zjechać około 100m pasem a kamieni prześwitujących nie widziałem. Podejrzewam że w weekend może być duże obłożenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie taki, jak w Ameryce :). A z innej beczki: jest jakieś miejsce w Zieleńcu, gdzie można się fajnie pobawić wieczorem? Impreza na stoku w Sylwestra była fantastyczna, ale może znacie jakąś klimatyczną zadaszoną knajpkę?

 

tam niby jest ta "5", koło mostku, znajomi tam bywali, jedyni mówią że spoko, jedyni że lipa, w każdym bądź razie za wielkie to nie jest :)

 

p.s na fejsie można to znaleźć jako Disco Club 5 Zieleniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Warunki są ekstra. Wczoraj zarypiście wiało, to na górze tam gdzie się krzyżują te dwa krzesełka pojawiło się lodu, ale dało radę ominąć. Z powodu wiatru większość jeździła na pomarańczowej do której były kolejki, ale grygiel i mostek były puściutkie i stoki dobrze przygotowane. Wyciągi chyba wszystkie kręcą, na pewno krzesełka, nartorama i ten orczyk winterpolu ( chyba 6). Warto jechać 

BTW może ktoś podać procentowe nachylenie jedynego stromego kawałka stoku, tam jak jest mostek i się dojeżdża do dolnej stacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

byłem wczoraj na wieczornej i warunki nie najgorsze, śniegu na trasie wystarczająco ale przy dodatnich temperaturach i deszczu może być nie ciekawie...

 

kolejki jakiejś dużej nie było, ale tłok na stoku straszny, przeraża mnie to co teraz dzieje się na stokach, mam wrażenie że ludzie jeżdżą coraz gorzej i co raz szybciej(wiadomo najszybszy=najlepszy), a wczorajsze warunki(małe zwały śniegu, czasami gdzieś jakiś beton, lód) i tłok na trasie nie pozwalały jeździć tak szybko jak to nie którzy robili, pomijam fakt, że niektórzy to stać nie potrafili na nartach a co dopiero jeździć... są ferie, polecam unikać znanych ośrodków w tym czasie, lepiej coś mniejszego, kameralnego bo to co się dzieje w kurortach to nie na moje nerwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w ogóle takiej opcji, którą podajesz: http://zieleniec.pl/wyciagi.php  Poza tym nie wszystkie wyciągi póki co pracują, więc radziłabym wziąć czasowe (chyba że będą tłumy niemiłosierne- wtedy punktowe są bardziej opłacalne i nie zerkasz z niecierpliwością i irytacją na zegar przy bramkach), ewentualnie na strefę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to na co zwraca uwagę Mitek w wątku o tłoku na stokach.

Przepustowość wyciągów za duża do pojemności tras i jest kuku.  

 

kuku nie było, ale ja jestem przewrażliwionym na tym punkcie, bo co to za przyjemność z jazdy jak z każdej strony masz cykającą bombę, która może w każdej chwili w Ciebie wjechać bo jedzie z prędkością nad którą nie panuje...

 

jeździłem wczoraj na wieczornej , ale dopiero od 19-stej. Nie zauważyłem tłoku na stoku , ani tym bardziej kolejek do wyciągu. Faktycznie , można zauważyć sporo niebezpiecznych sytuacji na stoku , spowodowanych małymi umiejętnościami , ale raczej nie widziałem jakiejś agresji , czy pretensji . Naprawdę  , pełna kultura wczoraj na stoku.

 

agresji też nie widziałem, chociaż gotowało się we mnie :D jak widziałem co ci ludzie wyprawiają i tylko czekałem aż kogoś zwiozą goprowcy... naprawdę, ja rozumiem że ktoś się uczy, zaczyna jeździć, ma małe umiejętności, okej fajnie, stok jest dla każdego, tylko właśnie niektórzy tego nie rozumieją i mimo nikłych umiejętności jazdy jadą z prędkością nad którą nie panują i zagrażają innym na stoku, o braku myślenia i znajomości zasad zachowania się na stoku nawet nie wspominam, bo to już standard :)

 

p.s koło 19-20 robi się już luźniej na nocnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...